Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

hamonny
24. čer 2009

hmm, kitina, tak potom tie nase hormony pracuju naozaj velmi individualne, vsak, 😉 ? Inak, s tym "prekvapenim" budem asi na tom podobne, teda, keď "to" pride 🙂 Ale uz to ma svoj cas, dufam, ze nam to vsetkym dobre dopadne, zelajme si pekny porod, zdrave deticky a my s nimi.

ivella
24. čer 2009

dievcata,ja som tiez stale 2v1,no a dnes vo sne som konecne rodila,este si pamatam aj miery 😀 😀 tak som zvedava ako sa tomu priblizime
zajtra nastupujem,tek aspon v niecom mam istou 😉

amy14
24. čer 2009

ahoj kitina,
ja mám tiež takéto pocity ako ty....ja mám tiež pocit akokeby to malo byť až o mesiac....niekedy si poviem, čo som to za budúcu matku a niekedy naopak by som ju už chcela mať pri sebe....
a viete kočky na čo sa najviac teším? na spánok na bruchu.....aj ked neviem či sa to bude dať nazvať spánkom...

kitina
24. čer 2009

Tak holky, zítra si jdu nechat našeho broučka změřit - jestli je to slon nwbo miminko 🙂 , abych věděla na co se mám psychicky připravit...

amy14
24. čer 2009

držím palce kitina nech je to miminko....

hamonny
25. čer 2009

Babule, nic nove? 🙂 Stale sme 2 v 1? Inak, aj my sme stale "celi". V noci sme zase spali "ledačo"... Asi to zase budem kompenzovat poobednajsim relaxom na gauci... A potom sa cudujem, ze v noci nespim 😉 Dajte vediet, ako sa citite.

misulda
25. čer 2009

Ahojte, aj ja som "horuca cakatelka" 🙂 Moj maly v brusku sa posledne 2 dni trosku viac hybe, aspon mam taky pocit. A tiez zo mna po troske vyteka viac hlienu (alebo nejakej tekutiny) ako pocas celeho tehu, tak neviem, ci to mam povazovat za pomale odchadzanie hlienovej zatky, ale je to cire alebo zakalene do biela... pozorujete nieco podobne?

dzuzu83
25. čer 2009

AHOJTE BABY...

JA CAKAM MALEHO BUDUCI TYZDEN KONCOM...A RODIT IDEM DO RUZINOVA, PRIDA SA NIEKTO??? 😉

A MISULDA, AJ JA MAM NIECO TAKE PODOBNE AKO TY, TEN HLIEN..A NEVIEM CO SI MAM O TOM MYSLIET...BABATKO CAKAM PRVY KRAT...TAK MAM VELKY STRACH...PORADTE SKUSENE... 😒

kamikula
25. čer 2009

kitina - oni Ti ještě mimčo dokážou změřit? Já myslela, když už je to takle u konce, že už ho nezměří. Já zítra nastupuju totiž vyvolání a taky mám strach, že naše mimi je větší. Alespoň mi to vždycky v poradně tvrdili. Bojím se, že mě budou zbytečně trápit a pak císař. Jsem drobné postavy, měřím 159 :(.

hamonny
25. čer 2009

Misulda, Dzuzu, pridavam sa k Vam, co sa tyka toho hlienu... a tiez to pripisujem pomalemu odchadzaniu hl. zatky. A tiez to nie je s primesou do ruzova, tiez skor "dobiela". Myslim, ze je to v nasom stadiu uz normalne.
Drzme sa, maminy 🙂

misulda
25. čer 2009

Ano, drzme sa, maminy 😉
Takisto posledny tyzden citim, ako sa mi maly posuva nizsie a nizsie. Bedrove tehu nohavice ma uz naozaj v "podpase" tlacia. Juuj, keby toto vsetko bolo naozaj posunom k skoremu porodu ... 🙂

hamonny
25. čer 2009

Misulda, vidim, ze uz by sme isli aj hned, vsak? Mame takmer rovnaky termin, no ktovie, ked citam, ze kolko zien "prenasa".... jaaaaj. Pravdu mas, nejako sa uz "prehryzt" k porodu a potom k babatku... Ale, aj to pride, daj potom vediet o sebe, hm? 😉

zuzkaxx4
25. čer 2009

Ahoj baby,
my sme mali termin vcera ale nasa herecka je proti tomu a tak stale cakame 🙂
Uz sa nevieme dockat, najradsej by som isla rodit aj hned teraz....

dzuzu83
25. čer 2009

jaaaaaaaaaaaj ako sa bojim...aby sme to mali co naskor za sebou...ja som dnes v noci uz skoro ani nespala, lebo ma vsetko tlaci a stale beham na wc...
😒
baby ide niekto buduci tyzden do ruzinova???mate nejako tak termin???

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

magda29
25. čer 2009

Ahojte tak ja sa tiez k vam cakatelkam pridavam.Termin som mala 22-24.6. a stale nic. Dnes som bola v nemocnici lebo uz k mojmu gynekologovi chodit nemam ze ma budu uz vysetrovat v TN nemocnici. Ale vysetrenie mi nerobili iba ozvy srdiecka a ze ak nenastanu niake bolesti tak mam zajtra prist ze spravia sa opet ozvy potom prietoky a asi aj vysetrenie sa spravi. Ak ste tu niake co cakate 2-3 miminko tak viete mi prosim vas povedat kontrakcie aka je to bolest bude to aj ako pichanie v posve? Aby som vedela dakujem vam. Magda

misulda
25. čer 2009

hamonny, jasne, dam vediet, ked sa malemu uraci zmenit "pelech" 🙂 ale chlapcom sa vraj velmi nechce na svet...ja toho mojho presviedcam uz nejaky tyzden, ze kludne moze prist, neolutuje! 😀

f.miracle
25. čer 2009

misulda, to s těmi chlapečky můžu potvrdit; našemu malému se taky nechtělo ven, takže ho osm dnů po termínu vyvolávali 😅 Dneska je to přesně 19 týdnů, úplně jsem se zasnila a vrátila v myšlenkách zpět 😵 Všem vám moc držím palečky a přeju hodně štěstíčka a zdravé prdlísky!

heliik
26. čer 2009

Ahojky holky, tak hlásím narození malé Kristýnky, 😀 😀 narodila se v neděli 21.6. ve 23:55. 3690G a 50cm.. 🙂

hamonny
26. čer 2009

Heliik, gratulujem. Krasne miery Kristynky. Zelam Vam, aby ste boli zdravucke.

andreasek82
26. čer 2009

ahoj holky, taky cekam mimco kazdym dnem..
hlavni termin podle posledni ms jsme meli vcera a nic.. 😅

kitina
26. čer 2009

Ahoj holky, tak včera nám kamarád (porodník) broučka změřil a zvážil a dost mě uklidnil, má asi 3,200kg tak to už snad na 4kilovýho macka nedožene a vůbec má všechny míry menší než odovídá naší délce těhotenství, ale nemá být po kom velkej, tak je to prej úplně v pořádku a daří se mu dobře.
Kamikula: já mám taky 160cm. A brala jsi v těhu nějaký ty těhu vitamíny?
heliik: Taky moooc gratuluju k berušce!!! Ať vám dělá jen samou radost!

misulda
26. čer 2009

Ahojte, tak ja vobec netusim, aky velky je nas chlapcek ☹ lekar mi to nepovedal a v tehu knizke si to nevidim....tak bude pre nas prekvapenim asi aj to, ked sa maly (teda neviem, ci bude maly 😉 ) narodi
Aj ja gratulujem novym babatkam a maminkam, uz aby som bola medzi vami 🙂

sekacka
26. čer 2009

Ahoj holky,taky hlásím včerejší příjezd z porodnice,máme chlapečka Marečka ,narodil se neděli 21.6. ve 23:55
míry 51cm,3650 g. 🙂Prostě je to roztomilej milláček 😉
Heliik:nemáme to nějak podobně? 😀

kitina
26. čer 2009

sekacka: Taky moooc gratuluju!
Dneska mě nějak hodně píchá v podbřišku a včera mě docela bolely třísla - myslíte, že už se to tam může nějak štelovat na blížící se porod nebo to vůbec nemusí být k tomu a můžu si počkat třeba i 14 dní? Zatim ze mě nic neteče 😀

jajkax
26. čer 2009

Ahoj holky, jdu se k vám připojit a pročíst co se tu řeší.Taky čekáme každým dnem naše první miminko, i když bohužel na sebe nic co by naznačovalo blížící se porod nepozoruju ☹

kitina
26. čer 2009

jajkax: z toho si nic nedělej, já jsem předevčírem ještě taky neměla žádný náznaky, občas píchnutí v podbřišku a to bylo všechno až od včerejška je to intenzivnější. A ty máš zatím ještě relativně čas, jako já až tu budem oxidovat ještě za 14 dní tak už mi to asi dost poleze krkem 😀

helulicek
26. čer 2009

Čauky holky,
20.6. se nám narodil chlapeček Štěpánek, 3,885kg a 52cm. je nádhernej ..... je prostě náš 😀 Pořád spinká nebo papá. je moc hodnej, tak doufám, že mu to dlouho vydrží. Budí se tak po třech - čtyřech hodinkách. Někdy třeba i po hoďce, nebo naopak zas hoďku kojím. Ale vážně je to na pohodu a jsem šťastná, že je na nás tak hodnej 😀

kitina
26. čer 2009

helulicek: taky mooc gratuluju a ať z něj máš pořád takovou radost! Napíšeš prosím na Jaký bl porod ať víme jak to probíhalo?

helulicek
26. čer 2009

Ještě vám dlužím popis porodu co?

takže.....

V pátek mezi půl sedmou a sedmou mě začalo píchat v tříslech. Nějak jsem tomu nevěnovala pozornost...v osm mě to zesílilo, myslela jsem, že to jsou jen poslíci. Tak se naložila do vany, manžel odešel zapíjet kamarádovu narozenou dcerušku. I tak jsem mu řekla, že ať raději moc nepije, že nevím, jestli to jsou poslíci nebo ne....Vrátil se v jedenáct. To už mě ty třísla bolely mnohem víc, tak jsem se ještě pro jistotu koukla na net, rozdíl mezi poslíkama a kontrakcema...kontrakcím to neodpovídalo, tak jsme šli spát. Jenže já vleže nevydržela, tak jsem se schoulila do křesla a snažila se spát. No žádná sláva, pořád mě ty bolesti budily...ve dvě se mi už zdálo, že je to snad pořád, tak jsem to začala tak trochu od oka stopovat (cca do 3 hodin) a vycházelo mi to mezi 3 až 5 minutama. Možná to bude znít divně, ale já nečekala, že kontrakce můžou být jen tříselný. Myslela jsem, že mi to půjde ze zad do bříška a třísel. Prostě že to bude taková celková bolest.... Mě nic jinýho nebolelo jen ty třísla..... 😕
Volala jsem do porodky, tam mi řekla, ať přijedu. Vzbudila jsem manžela a jeli jsme...byla to docela prdel, do porodky to máme asi 25 min autem a samá zatáčka. No musím říct, že stav silnic a ty zatáčky asi udělaly své 🙂
Dojeli jsme do porodky (cca ve 4hodiny), chvilku jsem čekala na monitor, kde jsem ležela asi tak půl hodky.To už mi začínalo být fakt jasný, že je to tady 🙂 PA mi řekla, že jsem vydržela doma docela dlouho. Že to je prý odvaha 😕
Převlíkla jsem se, kontrola, zavedli mě na box, chvilku jsem tam byla a čekala....pak zas monitor (jen chvilenku), klystýr, sprcha, zas monitor a začalo se....jo asi 5,50 mi praskli vodu a už se to naplno rozjelo....jelikož jsem měla sice hodně často kontrakce, ale kratší, než je asi třeba, píchli mi něco a během dvou kontrakcí byl náš milovanej synáček na světě. Tatínek si přestřihl šňůru, šel ze sestřičkou mimíska vykoupat, převážit atd.
Nástřih mi dělali, cítila jsem jen malý štípnutí, ale fakt pohoda....
Když mě doktor šil, tak mi předtím píchl umrtvovák, no nebylo to moc příjemný...šití jsem necítila, až ke konci mě to po dvakrát zabolelo ale dalo se to. Ještě ukázal manželovi jak ji mám krásně spravenou 😀 Já se ho pak chudáka ptala, jestli mu to neudělalo blbě nebo aby se pak třeba nebál...ale prý v pohodě. Po celou dobu mi byl velkou oporou. Sice jsme neměli čas na nějaký ty masáže, ulévový polohy atd.....to co nás učili na kurzu, ale i tak mi stačilo, že stojí při mě. Ten pocit je nenahraditelnej. Jsem ráda, že tam byl se mnou. On z toho byl nadšenej, že viděl jak jde malej na svět a to, jak jsem to prý krásně zvládala. Prý to bylo ale hrozně rychlý 🙂

Takže porod byl pro mě celkem na pohodu, ale nebudu zastírat, že ty tříselný bolesti byly příjemný. Ke konci už jsem vážně byla z toho hotová. Měla jsem tendenci dávat na tý koze kolena k sobě, zadek nahoru, tak chudák sestřička mě napomínala ať jej dám dolů.Už jsem byla holt z těch bolestí přetažená, taky hrozně nevyspala a unavená. Ale furt si říkala, že do toho musím dat ještě ty poslední síly a vyplatilo se...asi si taky užili, ale i tak mi doktor i PA říkali, že na prvorodičku to byl krásnej porod. Já si to taky myslím. Nečekala jsem, že to bude tak rychlý a v pohodě. Pak jsem ležela asi 1,5-2hod na sále na žíněnce a jen se tomu smála. Prostě magor. Doktor byl ze mě fakt na větvi 😀

Malej Štěpánek přišel na svět v 6,25 hod (3855 g, 52cm) 😀

Možná jsem na něco zapoměla, ale i tak to stači no ne?? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru