Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

lenkazdenek
14. lis 2007

Tak to jsi šťastná žena. JInak já trpím na poslíky pravidelně každý víkend už měsíc a nic z toho ,stejně jako to tvrdnutí břicha ☹

minea
14. lis 2007

Monoberusko, mám podobný termín jako ty. To ti to břicho začalo trvrdnout až teď? Já mám od sedmého měsíce dráždivou dělohu a cpu se kvůli tomu magnéziem. Stejně mi tvrdne, ale moc to neřeším, protože to může být jenom reakce na pohyb mimina a to je normální. Myslím ale, že k porodu tohle nevede - buď začnou skutečné kontrakce nebo praskne plodovka.

danullinnka
14. lis 2007

Ahojky Leni,tak jak jsi dopadla na kontrole?
monoberusko,já jsem tvrdnutí břicha měla taky pořád a nakonec oba porody byly vyvolané.To opravdu není známka k porodu. 😉

olielka
14. lis 2007

ahoj holky, taky mám pocit, že to přijde dříve, ale nevím. Už od 24tt mám dráždivou dělohu, měla jsem tam i infekci, naštěstí, ted je všechno ok, tuk, tuk. Ale hlenová zátka odešla před 10 dny, prý jsem docela otevřená, jen zbytky hrdla a hlavička už dole 🙂 Jenže takhle to může být ještě i 4 týdny nebo taky pár hodin, bříško tvrde půlku těhotenství, takové ty bolestivé poslíčky už mám taky asi 4 týdny, dole mě to tlačí, 3x jsem měla kontrakce už po 5 minutách, ale vždycky to bylo necelou hoďku. Tomík mě napíná, ale říkám si, at tam ještě chvilku zůstane, do příštího týdne, pak budu úplně připravená... ještě musím dokončit nějáké věci 😀
Je to zvláštní čekání, pan dr říkal, že to může přijít každým dnem (anebo taky takhle miminko ještě nějáký týden zůstane) a tak vždycky si říkám, když začne bolet, zda to zase přestane nebo se to rozběhne... 😅

danullinnka
14. lis 2007

oli,tak držím palečky,at to dobře dopadne 😉 mě to taky dole pořád tlačilo,Luky se narodil v červnu,takže ještě vydržet ty vedra,no záhul 😖 jsem ráda,že to mám za sebou.

lenkazdenek
14. lis 2007

Dani,no v sobotu monitor a v úterý ráno nástup na vyvolání 🙂 ,ale asi mě zas dole nják poranily, krvácim a teď ze mě vypadl takovej větší krvavej kus 😕 navíc mě bolí břicho,mám průjem a nemůžu chodit jinak než hodně rozkročeně 😕

danullinnka
14. lis 2007

Leni,tak myslím,že tě to vyvolání mine,pokud z tebe vypadl ten krvavý kus,může to být ta zátka..Jestli tě vyšetřoval spodem,tak je normální,že krvácíš,mě to dělalo taky jak se ve mě porýpal 🙂 ale pokud krvácíš víc a nepřejde to,tak asi budeš rodit-viz chození a bolení břicha.Kdyby sis nebyla jistá,pro jistotu zavolej k dr.a radši se zeptej,at se něco nestane..

lenkazdenek
14. lis 2007

Dani,no já právě takhle už jednou krvácela a taky ze mě kousek vypadl,ale tentokrát mě do toho bolí i to břicho a to chození,navíc se tam malá nják divně kroutí 😖 fakt otřes,jsem zvědavá jak to do úterý vydržím

danullinnka
14. lis 2007

No,Leni,pokud si fakt nejsi jistá,radši tam zavolej a poptej se.Je lepší mít jistotu,ale já byh to tipla na začátek porodu.Já jsem před chvíli objevila Lukáškovi první zoubeček-dole vlevo,tak vítězně se usmíval 😀

lenkazdenek
14. lis 2007

Dani,tak to by jsi měla dostat na nový šaty,když si našla první zoubek 😵
No já spíš myslím,že malá zase straší 😒

danullinnka
14. lis 2007

No,já bych spíš potřebovala nové gatě 😀 Však uvidíš,ale držím palečky,aby to už bylo,čekat až do úterý.... ☹

lenkazdenek
14. lis 2007

Dani,tak kalhoty a ne šaty no 😀 ,díky, jsem sama zvědavá 😅

danullinnka
14. lis 2007

Leni,já ted pádím,přijde nám návštěva a ještě musím přebalit Lukajdu,má z toho zoubku průjem ☹ a už je to u tebe lepší nebo se to stupnuje?

ezopa
14. lis 2007

ahoj Blani,ja to samé,taky se ti střídají nálady a pocity z porodu a toho všeho???

lenkazdenek
14. lis 2007

Dani,už to úplně utichlo,krom toho špinění ,zas jen malá strašila,už mě to fakt štve,člověk se akorát zbytečně nabudí a prd z toho 😠 tak si užijte návštěvu,jo na ten průjem sem slyšela pomáhá uvařená rozmixovaná mrkev,ale myslím,že tobě jako zasložilé matce nemusím radit 😉

monaberuska1
14. lis 2007

Jo holky, tak moc děkuji, už se na mimí ěším a říkám si tedy jestli něco tohle naznačuje🙂mám ještě 4 týdny do termínu, takže bych stejně chtěla aby tam ještě chvilku vydržel/a

loucna
14. lis 2007

Ahoj,ahoj,Leničko,já se omlouvám jela jsem s manžou na cesty,nebaví mě to doma samotnou,no koukám že ta tvá kontrola nic moc,ale věřím že to do úterka nevydržíš 2v1, já jdu v pá do poradny a pokud se malému nebude chtít tak mám asi v po nástup,tak třeba ti naši cvrčci budou ve stejný den.

loucna
14. lis 2007

Mona:vy jste si nenechali říct copak nosíš v bříšku??Jseš dobrá,to já jsem strašnej zvědavec ale u 2.mimi bych to chtěla nechat jako překvápko.Hele,já být tebou tak na ty termíny koukám s přivřeným očkem 😉 ,já měla jeden "jistý" termín 2.11. a jsem ještě celá ☹ ,tak mi do těhotenské kartičky v poradně napsaly radši tolik údajů,že malej vyleze snad až o Vánocích 😀

lenkazdenek
14. lis 2007

Loucna,tak budu držet v pátek palečky ať máš lepší výsledek než já 😉 no vypadíá to,že do úterý určitě vydržím,zas jen malá strašila,bolesti po 2 hodinách zmizeli a teď už jen špinim ☹ no tak to máme rozdělený ty rodíš v pondělí já v úterý 😀

zuzi1983
14. lis 2007

Ahoj Leni,chci se tě zeptat,jak dlouho přenášíš? Zajímalo by mě, jak kde nechaj dlouho přenášet. Mě doktor řekl, že až budu přenášet 14 dní, pak to začneme řešit...☹ Hlavně, že prý nemám vůbec připravenou dělohu k porodu - totální klid...

paolin
14. lis 2007

holky, prenaset vas nechaji max. 14 dni.
Leni, ja mela uplne to stejne. byla jsem na vstupni prohlidce v porodnici a po vysetreni jsem spinila a krvacela a pak me nekolik hodin strasne bolelo brisko. mimcu se vysetreni asi moc nelibilo a tak se vztekalo. nakonec to preslo a porodila jsem za par dni.

loucna
14. lis 2007

u mě to Leni nevypadá na lepší výsledek,nejsem otevřená ani mm,jak jsem psala,takže ta indukce nemusí zabrat a půjde CŘ,malýmu se dnes nechce jaksi vrtět,jaksi celej den prospal,no uvidíme večer u telavizních novin a kdyžtak se projedem do nemocnice,snad to nic nebude.Co ta tvoje beruška,už se trošku vzpamatovala z té kontroly?já to měla v pondělí úplně to samé,spíš mě ale zarazily ty bolesti jak to špinění.

monaberuska1
14. lis 2007

ahojky 🙂slyšela jsem že se prý nechá přenášet jen 10 dní🙂že pak už se rapidně plodová voda kazí.doufám že tu nejsem nějak nevhod když jsem v 36tt

veruskaa
14. lis 2007

Preju všem pohodový porod! Mějte se.

monaberuska1
14. lis 2007

jo loucno: 🙂chtěli jsme strašně vědět pohlaví jsem taky šílenej zvědavec jenže se nám to moc nechtělo ukázat takže doktorka nám jen řekla že to vypadá na holčičku a to bylo všechno🙂takže furt to máme jako překvapení.-)

loucna
14. lis 2007

Ale bude to krásné překvapení 🙂
nejsi tu vůbec mimo,36tt už je docela dost,i když ty poslední dny jsou nejdelší,snad delší než celých 9měsíců 😠 .Sama uvidíš,alespon já to tak cítím,všechno tě bolí a přemýšlení jak ten porod zvládneš je užírající.Ale nechci tě strašit,třeba seš šikulka 😀

lenkazdenek
14. lis 2007

zuzi,já jsem momentálně 4 dny po termínu,v den nástupu budu 41+3
Loucna,no já jsem otevřená téměř na dva prsty ,malá je celkem v pohodě,teda na ro že dneska dost kope,ale chodit nebo dát nohy od sebe vůbec nemůžu 😲
Paolin,já už tomu že bych porodila dřív jak v to úterý vůbec nevěřím ☹

monaberuska1
14. lis 2007

jo já si myslím, že když má těhu třeba týden před porodem tak ten týden je jako celá věčnost,Já teď ale nevím jestli je normální brát takhle dlouho magnesium beru 6xdenně a jsem v 36tt asi ho vysadím mi každý říká

loucna
14. lis 2007

Mona:ne,ne nevysazuj nic,já to beru celé těhotenství 3krát denne 2tbl,je to proti stahům a křečím.Jsou to jen minerály,nadbytek tělo vyloučí,k miminku se nedostanou,není to zase tak finančně náročný a opravdu to k něčemu je.Já mám syndrom karpálního tunelu horních končetin a jedine Mg mi trošku pomáhá 😀 😀 😀

monaberuska1
14. lis 2007

no mě ho předepsala Dr v 35tt kvůli bolestivému tvrdnutí břicha, a beru ho taky 3xdenně 2 tablety, a mě to bylo divný, tak jsem volala ještě do porodnice kde budu rodit doktorovi a on mi pověděl že magnesko od 36tt je uz zbytecne brat jelikoz je jedno jestli se porodi v 37tt nebo v 40tt a pry magnesko takhle pozde snizuje cinnost delohy a prenasi se.Tak mam z toho depky jestli brat ho nebo ne☹a ty ho beres?ty jsi jeste tehu?a v kolikatem?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru