Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

loucna
20. lis 2007

No oni si teda myslí že jsem 41tt,nějak se s OG neshodly,a já jsem z toho akorát zmatená a toho čekání mám plné zuby.Taky máš docela cvalindu 😀 ,to co jsem ale většinou četla tak ta váha opravdu neseděla,ale i tak,co kdyby jim to náhodou vyšlo?!!

janab78
20. lis 2007

Tak držím palce, ať už se mimi co nejdřív dočkáš. S tou váhou tomu ale stejně moc nevěřím, protože mám dost malé břicho (v porovnání s ostatními). Je to tak plus mínus 500g až kilo. 😉

loucna
20. lis 2007

Jejda ani nevíš jak si mi zvedla náladu 🙂 Doufám že to bude teda minus kilo a ne do plusu 😀

danullinnka
20. lis 2007

Ahoj Jani,já jsem při prvním klukovi měla taky malé břicho,dr.říkal,že to bude drobek a měl 3,55kg a 51cm.druhý kluk měl 3,8kg a 52cm,ale tím vás nechci strašit.každá jsme holt jinak stavěná 😉

janab78
20. lis 2007

3,55kg je v současné době drobek 😀 . Dneska jak dítě nemá přes 4kg, tak je malý. Ty ultrazvuky jsou ale fakt jen orientační. Ve 34tt mi řekli, že malá je o 2 týdny větší, za 2 týdny zase, že je normální. Takže si člověk může vybrat. Je to prostě jen orientační.

loucna
20. lis 2007

No Jani to opravdu doufám,protože si neumím představit rodit 4,5kg macka.Tak dobrou noc maminky. 😀

monaberuska1
20. lis 2007

Ahojky holky🙂
loucna: jo jasný🙂tak jsem to nějak tentokrát nevychytala🙂No já mám teda 3 týdny do termínu, ale už bych klidně rodila, jo a stou váhou, oni to opravdu odhadujou vždycky jinak, jedný holce měli odhad nějak 3,60 a nakonec klučina měl 3,10🙂takže bych se nebála🙂Takže říkáš že ti dělají pěknej zmatek v termínech jo?a co podle měsíčků, vždyť víš kdy jsi je měla naposled ne?nebo jsi jak já, že jsem si to jako na potvoru nepsala🙂

monitaa
20. lis 2007

TO MYslite važne s tou vahou? Ja som bola na USG asi pred mesiacom a to mal 2,2 KILA podla doktora vraj do porodu pojde na 3,2 teda ak sa narodi v termine, neviem si predstaviť že by snad mohol mať este o kilo menej ☹

loucna
21. lis 2007

Ahojda a hezké ráno,hlásím se opětovně celá ☹
No podle menses jsem Mona 42 a 4,takže mazec.Ale dnes jsem byla u svého OG,jelikož jsem to psychicky nevydržela,a sdělil mi super zprávu,že je vše nachystané a že mám branku otevřenou na 1cm,tak mám dobrou náladu.Akorát mě teda nepotěšil s tím že mimi bude mít na 80procent kolem 4kg,ale co znamená "kolem",že?? 😀
Holky jdu se psem a pak musím pověsit prádlo,dovařit oběd a umýt tu haldu nádobí.Tak papa
Monitaa:neboj spíš o kilo víc 😉

monitaa
21. lis 2007

No tak to som zvedava ako je na tom moja branka 😀 , ale to sa dozviem v pondelok. ja by som bola z vahou 3,2 uplne spokojna, aspon to bude jednoduchsie, len aby to nebolo menej nechceme do inkubača... 4 je už teda zaberak asi... 😀

monaberuska1
21. lis 2007

Ahojky🙂
loucno: tak to je super zprávička viď?raduju se i za tebe, nevím jakto a v těhu všechno vnímám strašně na sebe🙂ale to je jedno🙂takže ty za chvilinku taky budeš rodit🙂úplně ti závidím🙂já jdu zítra na natáčení a na kontrolu tak jsem zvědavá🙂a netrap se těma kolem 4kg, vždyť to může být třeba 3,80🙂a to je taky v poho🙂může mít 4kg ale může mít menší hlavičku víš?a rodí se moc dobře, to měla známá a taky se bála že je velký.a on byl spíše dlouhý ale hlavičku měl menší, takže se jí prý rodil kluk dobře🙂a někdy jsou děti menší a zas se hůř rodí protože mají tu hlavičku větší🙂
ale Moni to není pravidlo jo?neboj🙂

monitaa
21. lis 2007

tak ja asi nebudem mať určite velke lebo brucho mam uplne malinke pod svetrikom ani nevidno že som tehu tak to bude prcek... dufam, že aj mne povedia v pondelok že sa otvaram 😀 alebo si ma tam už rovno nechaju 😉

loucna
21. lis 2007

monitaa,třeba má 60 cm a je tam stočenej jak šnek 😀 😀 😀
beruš děkuji za to že sdílíš radost se mnou,manželovi moc takový věci říkat nemůžu,omdlívá při odběru krve a ještě mu povídat jak se něco tam dole roztahuje až na 10cm,nevím,nevím 😀

monitaa
21. lis 2007

oh no to dufam nie tak 50 cm stači. 😀 este sa chcem opytať budu s vami partneri pri pôrode?? môj bude len neviem ako to chudak zvladne 🙂

loucna
21. lis 2007

No tak to jsme na tom stejně,mám chlapa jak horu 185cm a 100kg svalů ale seděl se mnou v porodce na ozvičkách a už jsem viděla jak zelenal. 😕 A ani nevím jak budu při bolestech na něj reagovat sama,mám nejraději když mě něco bolí zalézt do kouta a být sama,ale každá mamina mi říkala že je to k nezaplacení.Uvidíme však sbalit se a odejít na chodbu může kdykoliv,ne? 😉

monaberuska1
21. lis 2007

Ahojky holky🙂
ty brďo loucno to máš chlapa jako horu🙂a neříkej že by to nevydržel, vůbec mi to nesedí🙂no můj manžel u porodu bude, já jsme ráda, a on chce, tyhle věci mu zas naopak vůbec nevadí🙂Tak jsem ráda🙂no ale představa je to zajímavá co?když vlastně 10cm je dost🙂

monitaa
21. lis 2007

Aj mne vraveli, že chlap pri pôrode je super, hlavne vraj aj kôli tomu, že sestrička a doktor sa hned milsie sprava a nedovoli si tolko... 😀

danullinnka
22. lis 2007

Ahoj holky,tak můj manžel byl se mnou u prvního porodu,jen chudák nevěděl jak mi má pomoct od bolesti-no nijak,ale byl fakt zlatý.U druhého porodu byl semnou do doby než už vykukovala hlavička,to šel na chodbu,u toho prvního porodu vydržel celou dobu,ale dr.přestřihl pupeční šnuru,tak mu zabilo zle a šel na chodbu.Ale jsem ráda,že byl se mnou u obou porodů.Zvlášt u druhého,to bylo vedro,tak mi namáčel ručník,dával na čelo,dával mi napít...no,můj miláček 😉 holky,vemte si chlapi sebou 😉

dianga
22. lis 2007

ak sa podari a bude sa moj na to citit tak aj ja by som ho chcela pri sebe, dufam uz coskoro.... 🙂

monaberuska1
22. lis 2007

jojo jsem taky moc ráda že jde semnou🙂každý říká že je to opravdu bezva když tam stebou je, je ti aspoň o něco líp když víš že je tam někdo stebou a že to stebou prožívá🙂prý psychická opora bezva🙂

monaberuska1
22. lis 2007

loucno ty rodíš???

danullinnka
22. lis 2007

Moni,asi to je možné,nějak tu od včerejška není,už bylo na čase 😉 jen at to dobře zvládne a jsou v pořádku 😵

beate1
22. lis 2007

ja by som toho mojho pri sebe nechcela...radsej si zaplatim dulu alebo budem sama...proste nechcem,aby tam so mnou bol z vela dovodov...ale kazdy mame pravo sa rozhodnut,nie? 😉

janab78
22. lis 2007

Tak to já manžela u porodu mít chci. Bez něho bych to nezvládla, je to psychická i fyzická podpora (masáže atd.). Nevím, proč by měl čekat doma či pubu na zprávu o narození dítěte a já trpět a cítit se opuštěná v nemocnici. To teda fakt ne.

monaberuska1
22. lis 2007

dandulinka🙂 jojo asi rodí🙂vždyť jo už měla na čase🙂tak hlavně jak říkáš aby vše měla O.K.:-)
janab78🙂jojo sdílím stebou stejný názor🙂

janab78
23. lis 2007

Holky, nevíte některá, jak je to s hrdlem dělohy? Napsal mi dnes doktor hrdlo 1cm (jsem 38+4). Je to málo? Říkal, že to na brzký porod nevypadá. 😠 Jak to máte vy?

verusky
23. lis 2007

janab a nevis,jake ti hrdlo rikal predtim?ja mela porad dva.prumer je dva az tri cm.ted mam taky jeden,ale na porod nic nevypada.
s tema chlapama-je to velka podpora a muj ma na 191cm 130kg a taky se poprve bal a ze odejde za dvere...ale pry kdyz slo do tuheho,nenechal by me v tom samotnou,to by proste neudelal.drzel mi hlavu a pak mi donesl zabalene miminko a choval ho,nez me zasili.parada...a taky mala byvala strasne rada v jeho naruci,nekdy si rikam,ze mozna,ze tam nasla klid uz na porodnim sale.

janab78
23. lis 2007

Předtím mě nevyšetřovali. Naposledy zavřené ve 35tt.Tak nevím.

saliv
23. lis 2007

Pri dcére som bola na 3 cm ešte bez bolestí v 40 tt. Potom sa rozbehol pôrod. A pri synovi som bola v 33 tt na 2-3 cm, v 40 tt na 4 cm. A až potom sa rozbehol pôrod. Tak neviem, asi tie 2-3 cm je priemer 🙂

janab78
23. lis 2007

Tak to jste mě moc nepotěšily. Jestli budu dlouho přenášet, tak to bude dost blbý. 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru