Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

georgine
6. led 2008

hmm mi zase ze uzje to krásne nachystane, a vsechno vypada moc hezky, ale co z toho, furt jenom priblblé posly.. Už me to fakt se....!
silene je ze i kdyz rodim podruhe, tak je to pokázde jine, a ten skutecný nástup nepoznám.. Furt je to nejistota, a čekání.. A já tak nerada čekám.. .. neboj treba se to zmenilo.. 😉

parybka
6. led 2008

Miho, já doufám, že do té doby fakt bude už venku 😀
jojo, Vítkovice....

já ani poslíky neměla, pokud to, co je ted jsou teprve poslíci, tak to mě podrž 😀 8 dní po TP 😀
mě občas trochu zabolí břicho a hlavně se malý hodně boulí, nahoře pod žebry se mi vyboulí dvě boule a docela hodně to tlačí. Já fakt nepoznám kontrakce.... 😔
a má být břicho při kontrakcích tvrdé?

georgine
6. led 2008

bricho tvrdne ruzne.. ale spise je to jakoby se ti zmensilo a kdyz dás ruku tak je tuhe.. bolesti od spodu v podbrisku v ruzných intervalech - nejlip pravidelných 😀 a co tirikal doky, jaký más nález.

mihapiha
6. led 2008

Holky, mě břicho tvrdne,ale kontrakce nemám, max. bolest jako při ms a tím to končí.ale dneska mám pocit, že mi praskne jak se napíná 😅
Právě, Georgi, že ty bys už to měla mít v malíku,ale asi je fakt, že každé těhu je jiné.

Parybko, držím pěstičky, at je to co nejdříve 😉

parybka
6. led 2008

kupodivu mi neřekla vůbec nic, jen určila termín vyvolání. Fakt nic... Ještě, že tam byla Linda, aspon jsem se zeptala jí - na porodní plán a tak....
Ale ve středu mi dr. řekla, že čípek je tak na půl centimetru a mimčo hodně nízko.

A co to boulení mimča? to se asi nepočítá, co? 😀
v noci se boulil co 10 min.... asi 4,5 hodiny, to přece není normální, ne?

Jinak Lindy jsem se ptala i na to vyvolání, psala mi, že se posílá bud na šestinedělí, nebo na gyndu než se rozjedou kontrakce a tam se mnou být nemůže, pokud nebudu mít nadstandard.

f.nina
6. led 2008

Ahojky holky pročítám a vidím že jste ostravačky a budete rodit ve Vítkovicích,já tam rodila a jen doporučuji ale spíše se chci zeptat jestli tam někdo nechodíte ke gynekoložce Kulové.Já k ni chodím,tak by mě taky zajímal názor od jiných 😅

mihapiha
6. led 2008

F.nina, já s ní osobní zkušenost nemám,ale znám dva lidi co k ní chodí a myslím, že si nikdy na ní nestěžovaly...

f.nina
6. led 2008

No já jsem před ní měla dva gynekology a jí di nemůžu vynachválit a měla jsem i takové štěstí že když jsem rodila tam měla službu. 😀

parybka
6. led 2008

z Opavy až do Vítkovic? to bych raději jela do Krnova 😉 slyšela jsem na krnovskou porod. jenom chválu. Tu dr. neznám ani jménem....

f.nina
6. led 2008

Já jsem z Hlučína okr. Opava a takže to je za rohem a do Krnova by to bylo 2krát dál a ještě k tomu tam pracuje máti 😉

vitaka
6. led 2008

nějak jsem sem omylem nakoukla.........a musím říct....Mihapiha, nechci nijak strašit.....ale já chodila do předporodního kurzu, všechno jsem se snažila tak nějak chystat, psychicky i fyzicky ...aby to šlo přirozeně.....no a nakonec....od začátku jsem měla porodní bolesti hlavně zádové....takže tvrdnutí břicha je opravdu brnkačka proti těm zádovým bolestem, já epidurál nechtěla ale po pár hodinách mi jej sami dali (po 12ti hodinách), no a malý se narodil po 20h - císařským řezem....a můžu říct, že ten epidurál, já jsem si myslela že mi pomůže od bolesti, ale prd...od těch zádových mi vůbec nepomohl, takže vlastně nevím, proč mi ho dávali.....a i když to břicho bylo takové víc necitlivé, tak můžu říct, že je to jako by vám někdo vypíchl oko a oni by vám dali lék na rýmu, prostě takové o ničem.........musela jsem nakonec na toho císaře, protože jsem se neotvírala.......a malý už na tom asi nebyl nejlíp, byl nějak špatně natočen....no prostě děs...............nepíšu to proto, že bych vás holky chtěla strašit...většina porodů proběhne do 12ti hodin a jsou v pohodě.....já jsem spíš byla zklamaná, tou péčí doktorů....prostě takový nezájem, a navíc ...řekli mi že ten epidurál je to maximum od bolesti...a to jsem myslela že tam umřu, doktor který mi v noci šel dělat císaře se divil, jakto že mám takové bolesti, když s epidurálem se dělá klidně i císař.....jenže to jsou prostě ty záda....takže pokud to snad budete některá cítit stejně......tak se víc přihlaste o slovo!!!! já už to příště udělám taky, a nebudu tak "pasivní"....stejně jsem si od sestry poslechla že nespolupracuju.....ale když mi řeknou, že se nesmím hýbat kvůli epidurálu v zádech, nesmím tlačit, kvůli tomu že nejsem otevřená, a když si chci aspoň menším!!! křikem ulevit, tak mě řeknou, že nespolupracuju a je zbytečné křičet.....tak to nasere.

vitaka
6. led 2008

takže holky chci vás jen povzbudit, abyste dali na radu lékařů....ale také abyste rodily, jak to cítíte.....já cítila, že ty záda, že je to problém a že mě nikdo neposlouchá, když říkám, že mě bolí záda.....prostě dělali si to svoje a tak příště radši budu bez epidurálu, ale budu se moci nějak líp hýbat......to je moje zkušenost.
zjistila jsem že mi předporodní kurz byl uplně na prd....což mě také zklamalo......takže to berte hodně s nadhledem, já měla po tom porodu děsnou depresi.....že jsem to nezvládla, tak jak se to má.....a přitom.....být to třeba ve středověku, umřela jsem já i náš Jakub.....
Moc držím všem pěsti, berte to s nadhledem, roďte jak to cítíte......a nebojte se, pokud vás nechytnou záda, tak se ty bolesti dali dobře snášet.....to břicho je pohoda a ten konec, ten je obvykle přece velmi rychlý.
Hodně štěstí....a hlavně....zdravé miminka!!! 😅

mihapiha
6. led 2008

vitaka, no uvidíme, stát se může samozřejmě cokoliv, řešit to budu až na místě 🙂 .

parybka
6. led 2008

ojoj..... 😕
já epi nechci, ale bolestí se bojím jak čert kříže. Zrovna mě dvě takové epizodky vzbudily.... 😨 tak nevím, už radši nejdu ani do postele, bo vleže to nebylo nic moc.
Doufám, že tu někdo bude.... asi to bude dlouhá noc...

beruskaveruska
6. led 2008

Jé Parybko ty jsi stále celá? já nebe myslím neboj pa Věrka

mihapiha
6. led 2008

Parybko, já jsem tady, protože já spát nebudu. nejde mi to, nic se mi nechce a nic mě nebaví,tak vím, že ani neusnu, nejsem zatím ani unavená. už bych i rodila, at mám prcka tady a můžu začít něco dělat. nepřejdeme do diskuze Ostrava? tam můžeme kecat.

parybka
6. led 2008

miha, nemáš icq nebo skype.. tady to jede velice pomalu....

Věrko, já pořád vcelku ... děkuju, že na mě myslíš, tak ještě vydrž aspon dva dny.... začínám mít pěkné bobky

beruskaveruska
6. led 2008

Parybko moc ti držím palečky neboj tak hrozné to není i já to mám za sebou. už se s manžou snažilkujeme abysme přišli na jiné myšlenky, ale nezapomenu nikdy. Tak dej vědět až se ti miminko narodí pa a držím palce i u nohou.

zanetka82
7. led 2008

ahoj. f.nino ja jsem z Vítkovic a taky chodim k dr.Kulove. je to suprova ženska. mam dva chlapečky 5 let a 1.5 roku . u prvního byla u meho porodu a byla my velkou oporou. porod trval strašně dlouho. ted myslim že k porodum už nechodí kvuli zdravotním problemum. ale je super. přeji všem bezproblemove porody a ty nejkrasnější zažitky pa

monitaa
7. led 2008

ahojte baby, ja sice do tejto temy už nepatrim, ale vam trosku zavidim... sranda je že pred mesiacom som pisala novomaminkam že zavidim im... nevedela som sa dočkať kedy ten moj drobec už vylezie a je to super mať ho pri sebe a môcť sa na neho pozerať... ale niekedy mi fakt chyba v bruchu. hlavne prve dni po porode to bolo zvlastne ... v bruchu take prazdno... žiadne pohyby... este aj teraz si chytim brucho a pride mi to luto že tam nie je ale potom sa pozriem do postielky a ... 🙂 ja len tolko že tak som už chcela aby bol von a teraz sem tam by som si ho tam este supla na trosku späť 😀

fine
15. led 2008

monitaa
tak ja som zase straaasne rada, ze malinka je uz vonku..narodila sa 6.1. a mala 54 cm a 4460 g...takze v brusku uz toho miesta vela nemala a lepsie sa mi nosi na rukach...a hlavne sa mozeme lepsie mojkat...a inak je to tiez taky papac ako tvoj...stale by iba papala a papala.....

kapulet
15. led 2008

Ahoj holky, tak zítra mám termín porodu, už se těším až se malá narodí. 😉 No nevím jestli teda nebudu přenášet, nervy mi totiž jedou na plné pecky 🙄 Ve čtvrtek nám odešla pračka, to se občas stává, dnes nám přivezli novou a ejhle, teče. Do teď jsme s manželem vytírali koupelnu. Asi bude kazová 😠 , ale já bych potřebovala vyprat starší dcerce, manželovi i sobě 😠 . Jo a to šel první program na pročištění. Manžel je rudý vzteky, zítra jdem na poslední kontrolu k doktorovi a pak už jen porodnice, druhý den se necítím nejlíp a řekla bych že to přijde co nevidět. Mám chuť někoho uškrtit. Doufám, že vy máte poslední dny před porodem alespoň trochu v klidu. Potřebovala jsem se jen někde vykecat, tak se nezlobte ....

monitaa
18. led 2008

sputstil sa mi alarm na monitore ... maly prestal dychať... asi to bude nadchou, stalo sa to už tu niekomu? zlakla som sa , triasla som s nim že mu hlavka behala zo strany na stranu a ani sa nezobudil

jahodka11
18. led 2008

monitaa, my nemame alarm....a volala si potom vasej doktorke? podla mna by si asi mala.... 😒

irenan
18. led 2008

to byl jako v bezvedomi??? To bych asi okamzite volala doktorce, nebo pohotovost. A urcite to chce zajit k doktoru, aby se to treba neopakovalo. A za jak dlouho se probral?

monitaa
18. led 2008

☹ za par sekund ale čo keby sme nemali ten monitor prebral by sa , alebo..? ja neviem som z toho v šoku....

jahodka11
18. led 2008

monitaa, ale urcite aspon zavolaj doktorke....viem, ze male babatka prestanu aj na 20sekund dychat, zevraj je to normalne, ale monitor to zachyti...mozno islo o toto, ale nikdy nevies, tak volaj doktorke....

monitaa
18. led 2008

hej volala som , vraj sa to stava... no to mi na spanku neprida...

draga
18. led 2008

monitaa nám se tohle stalo když bylo Dálovi asi měsíc a dostal velkou rýmu a v noci nemohl dýchat a začal hrozně chrčet(tak malá miminka dýchají jen nosíkem nemumí zatím pusinkou) taky jsem s ním třísla a nic myslela jsem že leknutím padnu, byl jak pytlíček takový bezvládný tělíčko, ale pak jsem s ním třásla hodně a řvala na něj Dalíčku dýchej dýchej a bouchla ho do zádíček ...byl to pro mě hnusný zážitek druhý den jsme mastila k doktroce a konstatovala obrovskou rýmu a doporučila odsávačku na vysavač a stříkat do nosíku mořskou vodu sterimar...od té doby se to (klepu to tady na stůl) nestalo 😉 jo a ještě jsem házela přes postýlku vlhkou plýnku aby se mu líp spinkalo a taky prý pomůže dát mimi na ledový vzduch...ale doufám, že nebudeš už moje rady potřebovat a bude vše v pořádku 😵

monitaa
19. led 2008

aj ja mam odsavačku na vysavač... kvapky do nosteka vsetko... dufam, že už sa to nestane, lebo ako ty tiež hovoris je to otrasny zažitok... ja som sa len hrozne zlakla že keby som nemala ten monitor, tak sa nezobudim a to by som sa asi zblaznila ☹ taky pocit, že sa mi už v noci ani spať nechce...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru