Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

paolin
2. bře 2008

my jsme rodili 12 hodin. pohodar moc nejsem, ale proste jinak to nejde. a tak jsem si rekla, ze je lepsi mit k porodu pozitivni pristup.

terreza
2. bře 2008

aha,tak podle kona mi to vychazi az na 4.3...tak uvidime,zitra jdu na kontrolu do porodnice...

krista
2. bře 2008

Paolin pozitivní přístup zatím mám a to nám říkala i PA na kurzu, že když jsi pozitivní, jsi víc uvolněná, tudíž jde porod lépe, než když je člověk napjatý (svaly jsou zaťaté) tak to jde hůř, ale sama nemůžu teď říct jak se budu na porod tvářit až přijde, no jsem si jistá že budu nadávat 😀

terreza
2. bře 2008

mandrea: kdy jsi mela posledni MS? vidim,ze nam vychazi porod stejne..jenze ja si prave tu posledni MS musela tipnout.. 😒

mandrea
2. bře 2008

tereza: aj mne to podla kona vychadza na 4.3. 😀

krista
2. bře 2008

Terez ty nevíš kdy jsi měla poslední MS?

mandrea
2. bře 2008

tereza: poslednu MS som mala 31.5.

terreza
2. bře 2008

prave ze nevim...vime jen kdy jsme pocali: 13.6.07...:) ale to tu kun nepocita..myslim ze jsem mela MS okolo 24.5...kdyz jsem zadala do kona 26.5.tak mi to vyjelo 4.3.,kdyz 24.5.tak ..dnes!🙂

werminka
2. bře 2008

Tak to Ti Kristi to úterý 4.března přeju!!!! 😀 Abyste to měli kompletní! 🙂

mandrea
2. bře 2008

ono podla kona je to dost zvlastne, hlavne ked zena nema pravidelne cykly. A tie som ja veru velmi nemala 😒

terreza
2. bře 2008

no uvidime,kazdopadne doufam,ze to prijde behem tohoto tydne..🙂taky se mi libi datum 3.3... 😉

paolin
2. bře 2008

werminko, ja mela porod hodne podobny s bolesti pri menzes.
jinak poslicky jsem mela asi poslednich 6 tydnu - vecer tvrdnuti briska, pobolivani podbrisku apod. vzdy jsem si dala teplou sprchu a panaka 😉 posledni tri tydny jsem uz i pocitala cas kontrakci, ale vzdy to preslo.
no a pak mi jednoho dne praskla voda 🙂

nervozni a vystrasena jsem byla taky. hlavne, jak zvladnu tu mimi peci. to pak slo raz na raz a docela samo od sebe. no a zvlastni bylo, ze kdyz mi praskla voda, tak mi zacalo straaasne tlouct srdicko, ale pak jsem byla uplne klidna. rikala jsem si - jee, uz je to tady! pak uz jsem chtela byt v porodnici, kde ma clovek jistotu, ze se o nej postaraji.

mandrea
2. bře 2008

tereza: datum 3.3. sa veru paci aj mne 😀

terreza
2. bře 2008

za jak dlouho se porod vyvolava nevite? a je horsi porod vyvolany?jake mate zkusenosti?..

paolin
2. bře 2008

krista, pravda je, ze prvnich par hodin jsem byla zatata, jak..snazila jsem se s tou bolesti bojovat. pak jsem to nejak vzdala nebo co 😉 a snazila se hodne dychat. to moc pomohlo. taky mi pomohl klasicky klystyr a vana.
myslim, ze jsem dostala i nejake cipky, aby se porod rozjel. no a koncili jsme na oxytocinu, pac se malemu ztracely ozvy a to uz byl tedy fofr. za hodinu a pul se narodil. moc si ten konec nepamatuju. on oxitocin oblbne.
porod boli, ikdyz kazdeho jinak. ale tu bolest pak nejak nevnimate. spis se pak clovek snazi mimcu co nejvic pomahat, aby to melo jednodussi. a jestli nekdo u porodu krici, nadava, vzteka se..to uz nikdo neovlivni. to ma kazdy v sobe a kdyz to potrebuje ven a pomuze to , tak co. 😉

noo, jsem zvedava, jak to bude s druhym mimcem. to treba budu histericka matka 😅

terreza
2. bře 2008

taky mam jeste jednu otazku: posledni dobou citim caste tvrdnuti bricha, ale casto se bricho tak zvlastne vypouli treba na jedne strane,nebo to zas nekdy vypada jako by se otocilo horizontalne!takove dve boule velke..muj mladsi bratricek rika ze to vypada jak scifi..🙂mate to taky?🙂

krista
2. bře 2008

Wermi díky, to bych ale už zítra měla začít rodit abych to stihla tak uvidíme 😀 No třeba to budu mít rychlý 😅

Paolin a rodila jsi v termínu nebo jak jsi to měla? 🙂

mandrea
2. bře 2008

tereza: ja to mavam tiez, ked ma maly kopne na jednej strane a na druhej sa mu vypuci zadocek. vyzera to komicky 😵

paolin
2. bře 2008

terrezo, to si mimco vystrkuje prcku nebo tak neco 😉
jinak kamoska mela vyvolavany porod a za tri hodky to mela za sebou. moje segra rodila normalne a trvalo to hodku a pul od prvni kontrakce. kazdy to ma proste jinak. nekde jsem cetla, ze kazdy 1cm se otevira cca hodku. takze prumerny porod trva 10-12 hodin.

holky! za par dni uvidite mrnouska! to je supr 😀

paolin
2. bře 2008

krista, rodila jsem o tyden driv. maly mel 3650gr a 50cm. byl krapet vypaseny 😀

terreza
2. bře 2008

aha,ok diky za odpovedi.. ja mam zase ted zkusenost od kamosek,ze s EPI se uvolnily a za tu dobu co EPI pusobila, se otevrely nejvic..tak si rikam ze to neni az tak na skodu..uvidim,je dobry ze tahle moznost je,to kazdopadne.Taky se uz moc tesim az uvidim bejby,jak bude vypadat a vubec🙂

paolin
2. bře 2008

ja jsem tak v pulce o epidural knourala. ale manzel rekl, ze by to bylo jeste horsi a at to vydrzim. tak jsem to vydrzela a jsem rada 😉

terreza
2. bře 2008

to verim,ze si rada zes to vydrzela..ale opravdu si myslis ze by to bylo s epi jeste horsi?

paolin
2. bře 2008

no, je hodne pripadu, kdy pak holky zvraci, maji bolest hlavy nebo jim epidural stejne nezabere.

terreza
2. bře 2008

jo to je mozne,ale na druhou stranu je hodne pripadu,kdy epi pomohl,nabrat silu,odpocinout si..atd..
no moje teorie je takova:pokud to pujde,zvladnem to bez toho a prirozene..a pokud i dr.uznaji ze se pomalu otviram,tak si ho necham pichnout..uvidime,moc to dopredu neresim,uvidime..zalezi jak moc sileny to bude...ale ty porod popisujes celkem pekne,to je fajn🙂

paolin
2. bře 2008

ale epidural porod zpomaluje...

luuciee83
2. bře 2008

ahojky, snad nebude vadit, když vám vlezu do diskuze, protože já svůj porod už mám nějaký čas za sebou...🙂

Paolin, k tomu otevírání... já přijela do porodnice ve 22hod. a otevřená jsem byla na 1cm - pak mě kontrolovaly PA v 1,30hod. ráno - to jsem byla na 3cm a ptaly se mě, jestli chci injekci na urychlení otevírání, tak jsem řekla, že jo... šla jsem do sprchy - tam jsem vydržela sotva 20min. vrátila se k PA, protože se to už nedalo vydržet a chtěla jsem hrozně moc tlačit a světe div se - byla jsem otevřená na 8cm - chyběly poslední dva a šlo se rodit - malej se narodil ve 3,05 🙂

Terrezo, s tím epi - záleží na Tobě - já jsem si říkala, že si ho nechám píchnout jen v krajních mezích - naštěstí to nebylo potřeba 😉

terreza
2. bře 2008

takze injekce na urychleni otevirani to je co?? 🙂 nejak sem si myslela ze spis epidural urychluje...tak ted sem z toho v lese🙂

paolin
2. bře 2008

lucie, jak jsem psala - kazdy to ma proste jinak 😉

lenkabu
2. bře 2008

Ahoj, já zatím nerodím 😀 Podle MK mám termín dnes, podle dr. 4.3., ono je to skoro jedno 😉 Posly jsem ještě neměla žádný, tak ani nevim jak je popsat, zátka neodešla, břicho tvrdne nebolestivě každou chvíli...takže až mně poprvéo někde zabolí, budu si myslet že je to porod 😀

Co se týká epidurálu, předběžně nechci, bojím se ho víc než porodu,ale nebudu si hrát na hrdinku předem,třeba za něj budu ještě ráda 😉 A někdy může porod urychlit, sama jsem to viděla,ale těžko říct předem jak kdo zareaguje 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru