Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

werminka
7. bře 2008

SMILING: tatínek u porodu bude. Ale nevím jak to je, když se vyvolává porod.... nevím, od kterého okamžiku tam bude moct být.....
CATRIN: ty se přenášením netrap, protože tebe nemůžou nechat přenášet dlouho - navíc máš větší pravděpodobnost, že se ti to rozjede samo - máš na to více času než já 🙂 Čeho přesně se bojíš - co se týká přenášení? Budeš určitě pod stálou kontrolou - po termínu se chodí co 2 dny na kontroly 😅

werminka
7. bře 2008

Jo a holky - nevíte některá, jaký je rozdíl mezi vyvoláváním na kapačkách(oxitocin) nebo tabletou zaváděnou do vag.? Kdy se používá to a kdy ono? A jaký je v tom rozdíl?

smiling
7. bře 2008

tak co já vím tak tableta se dává jako první když nezabere trak po určité době druhá pak se do toho míchá někdy prasknutí plodové vody a co vím tak kapačka se dává až v určitým stádiu těch porodních bolestí né od začátku aspon já sem to tak měla u prvního porodu ale nevím jestli mluvíš o té samé kapačce co já myslím ..ale řeknu že co mě ju pak dali tak za chvilku sem měla stahy jak blázen a už to jelo...přítomnost otce u porodu no záleží co sestřičky a doktoři páč ze začátku tě vyšetří naměří sepíšou papíry dají prášek pak musíš myslím že 40 nebo 30 min ležet ..ale záleží jak si dupněš 😉 ..většinou když seš tam do druhýho dne a bydlíte tam kde je porodnice pošlou tatuldy dom a řeknou že kdyby něco tak že zavolají a když né tak nadstandart...

smiling
7. bře 2008

ale znáte to jiná porodnice jiný marav..

catrin1
7. bře 2008

werminka lenze ja mam podla ultrazvuku termin 6.marca ale podla pocatia 2.marca..ale ony sa drzia stale toho 6.marca..sa bojim ze prenasat budem aj viac ako 2 tyzdne...ja sa bojim toho ze sa nieco stane..lebo na kontrolu ma davaju az po tyzdni a nie kazde dva dni ako pises...Bojim sa aj toho ze bude moc velky a nebudem ho vedet porodit...
no a co sa toho muzika tyka moj pri porode nebude..lebo on chodi na tyzdnovky tak by to asi ani nestihol..a neznese pohlad na krv... 😀 ..hned odpadava...

werminka
7. bře 2008

Catrin: no, co se mě týká - taky se řídí tím termínem podle UZ (takže 6.3.) a od toho data mě nechají týden přenášet. Takže do příští středy-čtvrtku. Termín dle MS mám 3.3., takže když se to tak vezme, i já budu přenášet skoro 14 dní. Catrin, o miminko se neboj - hlavně sleduj pohyby. Je divné, že po termínu tě nesledují každé dva dny..... prý se to tak dělá. Pohyby by měly být aspoň 10x za den - tak si to hlídej a když se ti nebude něco zdát - tak prostě jeď na kontrolu. Ať jsi klidnější. Co se týká velikosti miminka - určitě ti mimčo vážili, ne? Ono ke konci už moc nepřibírá.... neboj. Jo a po termínu už prý miminka nepřibírají - psala to ta jedna porodní asistentka (porodní babka) tady na koníkovi. TAk jestli jsi z něčeho nervózní - napiš tam. Je to v diskuzi "volné téma" a je tam diskuze s názvem "porodní babka" nebo něco takového. TAm napiš a ona ti odpoví - je to nějaká porodní asistentka - já už tam psala a poradila mi co se týkalo různých pojmů, kterým jsem nerozuměla...... A napiš co nejdříve, protože ona nesedí u počítače každou minutu - mi odpověděla na druhý den - tak ať se dozvíš co potřebuješ co nejdříve 🙂))
TAk to si moc statečná, když manžílka u porodu mít nebudeš..... Držím ti moc palečky - fakt tě obdivuji!!!!!
Já jsem se taky hrozně bála kvůli přenášení a velikosti miminka - ale už jsem se uklidnila. Před více jak 2 týdny mělo to naše mimi cca 2,8kg. Pak jsem byla po pár dnech v nemocnici - tam mi naměřili 2,7kg a dnes (tj.více jak po 14 dnech) mi naměřili 2,9-3,0 kg - takže ty miminka fakt ke konci už nerostou. Za více jak 2 týdny nabylo max. 200g.

kozimura
7. bře 2008

Wermi:ju?Já jsem v Kopru často.Manža pochází z Lubiny,poznali jsme se na Větřkách.Než jsem byla těhu,chodili jsme do Kopru na disky.Navíc tam bydlí švagrová a spousta našich kamarádů.
Ju,u nás taťka taky bude u porodu.

catrin1
7. bře 2008

werminka dakujem..tak uz som kludnejsia teraz..ja som sa bala ze bude moc veliky..lebo mne v 38 tyzdni povedali ze maly ma uz 3500g...a sa mi to uz vtedy zdalo strasne vela...tak som sa bala ze aj nadalej bude vela priberat..ale tak si ma ukludnila ze nie...tie pohyby si budem urcite sledovat ale to neni problem maly sa hybe stale..tak to si vsimnem hned ked by sa nieco dialo...no nic werminka dufajme ze porodime pekne spontanne budem nam drzat palceky... 🙂 Je mi to tak trosku luto ze manzel pri porode nebude ale nejako to zvladneme... 🙂 ..a nevies aku mate velkost hlavicky teraz..myslim BPD..mi sme mali dneska 97..

kozimura
7. bře 2008

Catrin:Tobě řekli velikost hlavičky?Mně nic.Váhu mi naposledy řekl 27.12. a to jen proto,že jsem se ptala.
Jinak monitor mi i přesto,že jsem měla TP podle MS 28.2.a podle UTZ 2.3. dělal teď ve čtvrtek a pak až zítra.
Wermin:když jsem nad tím vyvol.uvažovala,tak ve Vítkovicích nechávají přenášet max.10dní a u mě to v pondělí bude 11dní.

werminka
7. bře 2008

CATRIN: z dnešního měření máme velikost hlavičky BPD:96mm 🙂 takže to máme tak nastejno, že?🙂)) Jinak Catrin velikost miminka dle UZ je stejně jen orientační - klidně to tvé mimísko může být menší 🙂 to se neboj. A máš velikost bříška? tj. AC???? Ono se to stejně dělá jen dosazením (vzorcem) podle naměřených hodnot..... my měli dnes 293mm (před 14 dny nám naměřili pro změnu 304mm) - takže je to fakt odhad - no a pokud to máš podobné - tak nemůžeš mít žádného obříka 🙂)) neboj. A k tomu konci mimi fakt nepřibírá tolik. A po termínu už prý téměř vůbec. Na to se ptala nějaká holčina právě v té diskuzi - porodní babička - zkusím to najít a poslat ti odkaz.
Věřím, že je ti líto, že manžílek u porodu nebude - ale zase než aby ti tam omdlel, tak je to možná lepší 🙂)) Bude ti pomáhat PA, takže se neboj - nebudeš tam sama a hlavně - miminko bude celou dobu s tebou 🙂 tak na něj mysli... a nebudeš sama 🙂))

KOZIMURA: no vidíš, takže Kopřivnici znáš, co? 🙂 A teď bydlíš ve Frýdku? Nebo bydlíte v Lubině? Jo Větřky - "za mlada" jsem tam taky chodila 🙂))) Kozi, tak ty nastupuješ v pondělí taky do porodky, že? Budeme na tom stejně 🙂 Ale stejně bojim - bojim. Dělám vše pro to, abych porodila spontáně 🙂))

werminka
7. bře 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

CATRIN: posílám ten odkaz na téma - "zeptejte se porodní babky" 🙂))) třeba se ti to bude hodit. Já už si tam dotázek napsala
🙂

kozimura
7. bře 2008

Wermin:ne,bydlím ve Fryčovicích,jestli víš,kde to je.Ju,Kopřivnici znám,je tam alespoň kde jít,hodně jezdíváme do AS pizerky.Na Větřkách jsme byli naposledy zapíjet svobodu.Ale je to tam samé děcko...
Ju,v pondělí a taky doufám,že to příjde samo.Nepomáhá nic,tak snad si to ten drobeček do pondělka rozmyslí a vyleze.

catrin1
7. bře 2008

kozimura..hej mne to stale zapisuje aj do knizky..kazdu poradnu... 😉
werminka..hej tu hlavicku mame takmer rovnaku..a to AC to je brusko... 😉 ..No to hej lepsie bude ak tam muzik nebude ako keby mi tam mal omdlet..tam budu mat dost roboty somnou..ale mi povedal ze keby moc chcem tak to nejak zvladne.. 😀 ..ale nebudem ho trapit...
Vdaka za odkaz idem to tam pozret...

werminka
7. bře 2008

Kozimura: 🙂 No, jsme na tom stejně 🙂 Já už toho dneska udělala tolik 🙂 Všichni nám radí sex - tak ještě to a pak už fakt nevím..... 😀
Jo, Fryčovice tak trochu vím kde jsou 🙂 Na Větřkách je to teď samá 15-ka 🙂 No jo - dříve to bývalo jiné. Super restauračka je teď v Kopru na koupališti - je nová - celá nekuřácká určená pro rodiny - je tam super dětský koutek (děti tam řádí) - dovnitř se dostaneš normálně s kočárkem a venku je letní terasa - tak až budou ty naše miminka na světě, můžeme tam zajít - až budeš v Kopru.

kozimura
7. bře 2008

Catrin:tak to máš super.Mi toho už moc neříká.Jen že je malé v pořádku,že se nález nepohnul,děloha reaguje a určitě se to rozjede a do neděle porodím.To ale říkal už i minulý čtvrtek.

catrin1
7. bře 2008

kozimura..no tak to tiez nemas bohvieco..a tebe kedy maju vyvolavat..ved ty si mala este skor termin ako ja...

kozimura
7. bře 2008

Wermin:ju,sex už jsme taky zkoušeli a nic.
Ju,o té restauraci nám říkala kámoška.Určitě bychom se pak mohly domluvit 🙂

kozimura
7. bře 2008

Catrin:asi v pondělí,tedy,jestli mi to tedy hned vyvolají.

werminka
7. bře 2008

CATRIN: TAk to je hezké, když ti manžílek řekl, že pokud bys o to moc stála, tak půjde 🙂 Asi má fakt obavy, no..... tak uvidíš, jak to nakonec dopadne. Třeba jak tě tam doveze - tak už nebude chtít odejít a zůstane s tebou 🙂)))) moc držím palečky, aby ti to vyšlo. Ono tu krev uvidí stejně nejdříve až na úplném konci - zároveň s miminkem 🙂 a to možná přes to štěstí by ji ani nevnímal 🙂))))))))))))

catrin1
7. bře 2008

kozimura..takze to mas 11 dni po termine??
werminka..no mozno si to nakoniec aj sam rozmysli... 🙂..ale nutit ho nebudem..vsak uvidime ako sa rozhodne... 😉

werminka
7. bře 2008

CATRIN: jo jo - však uvidíš,třeba tě překvapí 🙂 držím palečky

catrin1
7. bře 2008

werminka...vdaka.. 😉 idem si ja dat znova teply kupel..hadam pomoze...zatial pa... 🙂

kozimura
7. bře 2008

Catrin:ju,v pondělí to bude 11dní.
Taky jdu do sprchy,ale ještě tady pak nakouknu,zatím!

werminka
7. bře 2008

TAk já jdu taky do vany 🙂 ať netrhám partu 😀 a pak tady nakouknu. Zatím pa holky a kdybyste rodily - tak to tu aspoň napište! 🙂))))))))))))

catrin1
7. bře 2008

werminka..ja uz mam horuci kupel za sebou ale zatial nerodim... 😀

catrin1
7. bře 2008

kozimura..no to je tiez dost ale ty uz budes mat malicku zachvilku pri sebe... 😉

werminka
7. bře 2008

TAk já do té vany ještě ani nedošla 🙂)))) dám si ji později..... asi si ještě zacvičím 🙂 Catrin chodíš do nějakého kurzu pro těhule?

kozimura
7. bře 2008

Taky jsem tu sprchu vzdala,byla jsem ještě v pekárně pro chleba.

catrin1
7. bře 2008

werminka nie nechodim nikam..ty chodis??

werminka
7. bře 2008

Kozimura: ty jsi fakt dobrá 😀 před devátou večer v pekárně? 😀

Catrin: já právě chodím - tam nám ukazovala PA různé cviky na otvírání - zrychlení porodu (první doby porodní - otevírací) - no a tak mě napadlo, jestli to třeba nefunguje i před porodem?! víš? jako že bychom se těmi cviky více pootevřely .......... no.

Jo a holky - mluvila jsem teď s kámoškou o těch vyvolávaných porodech - tak prý se toho vůbec nemáme bát - dají nám tabletku do vag. - a tu prý kolikrát dávají i těm, kterým se spustí porod sám - např.těm, kterým odtekla voda a nepřišly stahy nebo jsou slabé............. takže je to naprosto běžné - a porod pak prý je většinou i rychlejší.......... no tak mě potěšila 🙂)))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru