Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

atreides
25. dub 2008

ahoj kakajo, tak já jsem smířená s tím, že budeme přenášet a nejspíš i vyvolávat a nic neděláš špatne, miminko se prostě rozhodne samo, kdy příjde 🙂

paolin
25. dub 2008

ahoj kakajo, synator byl o tyden driv, tak si taky rikam, ze ten druhy treba..ale spis to zalezi na miminku. kdyby to tak clovek mohl popohnat 🙂 kolem me rodi prvorodicky za tri hodky! jak pises - obdivuhodne, ale i neuveritelne! a to rodily vetsinou spontanne..koukam, ze mame termin skoro stejny 😉

kakaja
25. dub 2008

Ahoj atreides a paolin, kazdy tehotenstvi a hlavne porod je tak individualni, jen co je pravda. U prvniho decka jsem si proste proplula tehotenstvi, zadny problemy, poslicci zkratka jednoho dne mi bylo tak nejak divne, rano v 1 odtekla voda a jelo se. POrod byl celkem dlouhy, ale nastesti neskoncil cisarem (coz jak ctu na konikovi muzu taky v dnesni dobe povazovat za zazrak). Ted....uplne jiny, v utery jsem mela poslicky poprve v zivote, trvaly celkem 30 hodin. Pak nic, nastesti jsem pote sla do nemocnice na kontrolu a doktor mi poradil nalozit se do teple vany az se priste poslove objevi - nechtela jsem ho ranit sdelenim, ze tohle samozrejme vim a do vany jsem hupsla hned jak se ozvaly ve dve rano....a nepomohlo. Paolin, porodit do tri hodin by bylo primo bozske, souhlasis? 🙂 Kdy mas termin??

atreides
25. dub 2008

kakajo: jak tě tak čtu, tak to mám stejně, vůbec nic mi není, tak snad to taky prostě najednou příjde 🙂
jinak si můžeš hodi do pasu kolik máš dětí a že jsi těhu a kdy čekáte, kdy která máme termín uvidíš, když najedeš myškou na naši fotečku 😉

kakaja
25. dub 2008

atreides:diky moc za radu, jdu na to...jeste nekde schrastit fotku 🙂 moc bych ti prala hladky a primerene rychly porod, koukam, ze to mas opravdu za par....

paolin
25. dub 2008

kakajo, termin mam 6.5.
kamoskam jsem psala, ze na takovy porod chci navod 😀 praskne jim voda, hodku a pul maji kontrakce a hotovo. no, ale hlavne, ze jsou miminka zdrava a vse dopadne dobre 😉
posly jsem mela (a mam) v obou tehu tak od 32.tt. pravda - ted uz je mi tyden vazne dobre. dokonce se i vyspim 🙂
atreides, zitra budu drzet pesticky. treba to vyjde 😉

atreides
25. dub 2008

no holky já bych to viděla fakt až na ten květen 😀

paolin
25. dub 2008

atreides a kam mas v planu jit rodit?

atreides
25. dub 2008

paolin: váhala jsem mezi Brnem a Boskovicema a pofrčíme do Boskovic a jak to tak čtu, tak jsem ráda, páč teď těch porodů je až až

paolin
25. dub 2008

jo, to je. u prvniho jsem mela stesti. rodily jsme ten den dve, tak jsem mela dokonce nadstandard s vanou. druhy den meli ale totalne narvano. pres noc zacala velka bourka, tak mimca chtela ven 😅 ted budu rada, kdyz me neposlou jinam. radeji nikam nevolat, vzit si radeji taxi misto sanitky a vyrazit smer vybrana porodka 😵

kakaja
25. dub 2008

6.5. se narodil Vojta - vrele doporucuji, je to Byk jako vysity, ale mamino zlato 🙂 je fakt, ze zdravi je nejdulezitejsi a navic Nina se musi "dopect", aby byla krasna. To mi sdelila ma kolegyne, ktera ma tri holky a vsechny prenasela o nejaky ten den- Holcicky pry ani jinak ven nemuzou, mely by vady na krase 🙂 Existuje spoustu rad jak porod urychlit - chodite cvicit??Ja jo a kazdy tyden pozoruju ty odpady tehotnych, kterym po cviceni v noci praskla voda. Ale jak vidite na me to opet nepusobi. Vim, ze si stezuju a mam jeste celkem dost dni do terminu, ale kdyz ja se citim tak na stopadesat let!!!Nejhorsi jsou ty krece do stehen, to je nerad. Vedu maleho do skolky a nejdnou bac a lezim na zemi, fakt sranda, poridim si asi berle 🙂 Ale potesim te Paolin, moje kamaradka se par dni pred terminem zacala taky citit skvele a pak to slo jako po masle. Tesi se Vitek na sourozence?

atreides
25. dub 2008

v Boskovicích je naštěstí vana mimo nadstandardní pokoj, takže šance na ni je vyšší

kakaja: ještě ti tam chybí, že jsi těhu a víte co to bude?
jinak já cvičím, dělám dřepy, chodím na procházky, piju maliník, sexujeme, ale Ninuš se u mě asi líbí 😀

paolin
25. dub 2008

jo, asi na tom dopeceni neco bude. kamaradka prenasela malou 14 dni, ale ta je taaaak strasne krasna! vazne jsem hezci mimi nevidala. cvicit nechodim, ja mela dlouho rizikove. a fakt jsem se taky citila, jak pises - tak na 150let 😅 krece jsou bleee! ale do stehen, to tedy musi byt neco!
Vita se tesi. zatim netusi, co ho ceka 🙂 on je taky mamanek, jak vysity, tak se trochu bojim reakce. ale snad bude mrnousek hodny a usnadni nam to. no a jak u vas?

atreides
25. dub 2008

paolin a máš nějaký tip co čekáte? 🙂 ale koukám, že samá klučičí jména 😀

paolin
25. dub 2008

nas tatka si nemuze vybrat. tak nevim 😀 ja bych nakonec rada Adamka.

atreides
25. dub 2008

třeba to nakonec bude holčička 🙂

robi
25. dub 2008

ahoj Paolin,
budou mě to vyvolávat, zítra v 8 hod nástup 🙂
Pořád ještě doufám, že to bude přes noc, ale asi ne, protože žádný bolesti, nic. Ale jestli jsem nachystaná, ta aspoň to půjde rychleji. A na vyvolávaný porod se mnou budou počítat a nemůže se stát, že mě pošlou domů.
Kdyby to na mě přišlo v noci, tak si mám prý zavolat, jestli mají volno.
V Brně by se uživila ještě jedna porodnice 😉

atreides
25. dub 2008

robi: tak budu držet palečky, ale aspoň víš, že zítra večer budeš mít Andrejku v náručí 😵 😵 😵

paolin
25. dub 2008

robi, pry zabira pit Tonik. tak jako posledni moznost..ale mas pravdu. nachystana je, tak potrebuje jen popohnat. a pry je vyvolavany porod rychlejsi.

kakaja
25. dub 2008

Paolin, Vojta se taky tesi, ale dotazy typu jak se tesi na segru ho dost nudi...koukam, ze mi PAS spocital, ze mu jsou ctyri roky, ale omyl ted 6.5. mu bude uz pet! Zacali jsme chodit na logopedii, ma spatnou motoriku, takze cviky na uvolneni, do toho se za par dni prida jeste mimino, nudit se asi nebudu. Ale upromne se bojim, ze to Vojta nezvladne, ma ted 100% pozornost ze vsech stran....JInak Adam je moc hezky jmeno, kdybych mela dalsiho kluka, volila bych Adamka nebo Lukaska.
KOukam, ze jste holky z Brna, to vam zavidim, v Brne je totiz udajne ta NEJ porodnice. My jich v Praze mame sice dost, ale nevim, nevim......

atreides
25. dub 2008

kakaja: určitě to zvládne 😉 bude to velký brácha 😉 a logopedce to bude taky v pohodě, uvidíš

paolin
25. dub 2008

kakaja, to mas asi jedno s tema porodkama. muze byt super nejlepsi, ale jakmile narazis na PA se spatnou naladou, tak je to na houbelec ☹
budu moc drzet pesticky, at je Vojtisek v poho. kamoska ma 4leteho syna a ted mesicni holcicku a maly je skvely! uplny bracha obranar. tak budeme doufat 😉
frcim varit veceri 🙂

atreides
25. dub 2008

zrovna mi přijel manža, tak se pro dnešek loučím a robi držím palečky, ahojky 🙂 🙂 🙂

kakaja
25. dub 2008

jasne holky, jdu cvicit logopedickou ctvrthodinku a pak hura vitat manzilka 🙂 Mejte se.
Robi, taky drzim palce, niceho se neboj, hlavne s dobrou naladou 🙂

robi
26. dub 2008

ahoj holky,

tak za dvě hoďky rodíme 😀
Jsem v klidu a v pohodě, asi proto, že nevím co mě čeká 😉 Už se nemůžu dočkat, až budu mít našeho andílka v náručí, jak bude vypadat, jak bude krásně řvát 🙂
Všem díky a až budeme doma, tak se ozvu a popíšu zážitky 🙂

robi
26. dub 2008

tak jsem manželovi udělala vydatnou snídani, aby měl sílu, svačinku s sebou, aby mi tam nepadl 🙂 a za hodinku jedeme. Rozdávají tam miminka, tak si jdeme stoupnout do fronty, doufám, že nám dají to naše 😀

paolin
26. dub 2008

tak Robi uz je asi "v plne palbe..". moc na vas myslime! 😉

atreides
26. dub 2008

jůůůůj robi, mooooo na tebe myslím a závidím, že už budete všichni pěkně spolu 😵 😵 😵

kakaja
26. dub 2008

Robi, uz mas asi miminko u sebe, tak ´doufam, ze jsi vsechno zvladla na vybornu a ted si uzivas sveho stesti. Drzim palce!!!! 🙂
Ja mam dneska holky, zase tvrdnuti bricha jako blazen, chudak Sara se tam snad uz ani nemuze vejit 🙂 Prospala jsem cely den, tak doufam, ze vy jste na tom lip 🙂 Len vydrzat!!!

titicaca
26. dub 2008

jo, tak jsem si precetla vase dojmy ... nejak mi taky nechce mimis ven, do utery ma sanci vylezt sam a pak uz nastane proces vyhaneni ... tak nevim jestli se mam bat, nebo byt rada ... moc nevim co si mam predstavit, jake to bude ... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru