Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

atreides
29. dub 2008

danka: jejda, to je blbý 😒 ale někde tu je téma o zvýšení prahu bolesti

danka86
29. dub 2008

a kde? 😅 myslis, ze sa da naucit nebat, alebo nebyt takou citlivkou 😒

atreides
29. dub 2008

ty jo včera jsem to tu někde viděla, musím zapátrat

danka86
29. dub 2008

no, poprosim ta 😀 aj si uz vravim, ze to zvladnem, zvladli to viacere, ale zachvilu ma ta odvaha opusti...

titicaca
29. dub 2008

atreides, to je fakt zajimavy odkaz, lukli uz asi sla rodit 🙂, se ma. Me posledni kontrakce s boůenim kreze presly zas vcera vecer. Citim se jako bych mohla jit kacet stromy, nepomahaji dlouhe prochazky ani chozeni po schodech. Dnes mi doktor rekl, ze to nemam lamat pres koleno, ze mimis pujde az bude chtit 😲 .
Na ctvrtek mame monitor a v patek nastup do porodnice na vyvolani, no jsem zvedava, co prijde driv... 😒

paolin
29. dub 2008

danka neboj, priroda je mocna carodejka, ona to zaridi 😉 a hlavne budes mit u porodu jine starosti, nez strach 😉 budes koukat, jak dokazes byt silna. a co takhle si rict, ze to chces dokazat sama sobe?

holky, koukam, ze v patek jdete na pripadne vyvolani. tak to na vas budu moc myslet! ja mam v patek monitor, tak jsem teda taky zvedava 😉

atreides
29. dub 2008

titicaca: ti držím moc palečky, aby jsi na to vyvolální nemusela a mimís si to rozmyslel

markyfrana
29. dub 2008

koukám, že v pátek nás jde na vyvolání víc 😒 já taky doufám, že si to do pátka rozmyslí a půjde sama, ale nevím... jdu si koupit červené víno a skořici a zkusím si večer udělat svařáka se skořicí a dát vanu. třeba ji popoženu. Ted mě po hamiltnu bolí podbřišek, tak si jdu na chvíli lehnout a čerpat sílu na pátek. Jenom doufám, že aspoň toho císaře nebudu muset mít...

paolin
29. dub 2008

marky, zkus tonika. to je pry taky dobry na vyhaneni miminka 😉

titicaca
29. dub 2008

tak holhy vsem hodne sily a vydrzte at se nam to vsem uz brzo podari

atreides
29. dub 2008

paolin: tonik? 😕

markyfrana
29. dub 2008

tonik? to jsem neslyšela 🙂 asi zkusím všechno... 🙂

atreides
29. dub 2008

asi tak 😀 už se chystám na procházku a večer skočím na manžela 😀

anngie
29. dub 2008

ahoj holky držím palce ať už to dlouho netrvá, já mám ještě pár dní čas ale dnes po poradně víme že je malá ještě vysoko takže to taky na porod nevypadá a trochu se obávám že bude u mě ještě na vánoce 😀
držím palce ať vy co přenášíte to máte brzy za sebou nejlépe bez vyvolání a já si tak za 10 dní přijdu pro radu co dělat abych mimčo vytřásla 🙂

kakaja
29. dub 2008

co se to ted deje, ze se miminkum nechce ven??? Mam dasi znamou s terminem 18.5. a te doktor vcera rekl, ze si do tydne prijede odrodit, ze je to na spadnuti!!!!!To snad neni pravda. Svet se zblaznil-rikam si, jestli si ty doktori nepletou terminy??? 🙂 Ja jsem si dala dneska tak pet kilaku a jediny vysledek je, ze se nemuzu narovnat 😀 Zitra jdu na KO a monitor, tak uvidime. Ale myslim, ze patecni cviceni v klidu stihnu 🙂Vazne o tom asi nema smysl premyslet. Ma nektera z vas druhorodicek zkusenost s epiduralem??Tentokrat bych si ho chtela doprat 😀

ksb
29. dub 2008

ahojte - dnes som bola u doktora a povedal mi že sa tam niečo deje, ale že to ešte nie je celkom priestupné, tak som sa trošku potešila že aspoň dačo. A chcem sa opýtaťna ten monitor, mna tam lekár posiela len vtedy ked mu poviem že slabo cítim pohyby, inak nie. Vy tam chodievate z akých dovodov? Ku koncu by sa malo nejako preventívne, alebo to nie je pravidlo?

paolin
29. dub 2008

jo jo Tonik. PA ve cviceni rikala, ze chinin pomaha na urychleni. ale asi je to taky takove zachytne stebelko.

kakaja, s epi zkusenost nemama, ale rikala jsem si, ze kdyby bylo nejhur, taky bych do nej ted sla. preci jen se budeme muset starat o dve deti a je zbytecne se porodem zbytecne vysilovat 😉

ksb, na monitor chodim kazdy tyden az do TP. pak to bude kazdy druhy den. a je to asi preventivne-sleduje se, jestli miminko v brisku prospiva.

minina16
29. dub 2008

ksb ja mam uz dvoj rocnu dceru a ten monitor mi robili uz az tesne pred prodom vlastne pri porode celu noc od vecera do 5 rana kazdu chvilku pred tym som na to nechodila vobec a to som aj tyzden prenasala tak mi porod vyvolavali..pred tyzdnom sme oslavovali 2rocky tak som si aj zaspominala na porod bol to najkrajsi den v mojom zivote(aj ked vtedy som to nevravela:o))
zelam maminam vela stastia a nebojte sa ked to zvladli aj velke citlivky vy to tiez zvladnete 🙂 drzim palce:o)

atreides
30. dub 2008

Dobré ránko, tak včera jsme byli s manželem na čtyřkilometrové procházce a Ninuš se chovám, jakože nic, že o žádným vyhánění nechce slyšet 😅
ksb: od 36tt chodíme na monitro jednou týdně, sledují NInuš srdíčko a po 40tt chodíme 2x týdně 😉

ksb
30. dub 2008

dakujem zainfo, no ked som tam včera bola tak mi len počúval brucho nejakým lievikom a povedal, že bábo krásne počuje, tak snad nebolo treba na ten monitor. teraz ideme na kontrolu až v utorok čo je už 41 týždeň, tak uvidíme čo potom. no keby som dovtedy porodila to by bolo asi najlepšie. A ako tu čítam tak skusim ten tonic. skusim všeličo, len aby to už prišlo

atreides
30. dub 2008

ksb: ti jako nenatáčí monitor? 😕

markyfrana
30. dub 2008

ahoj
tak já jsem včera zkusila všechno, procházku, vyšla jsem schody do 5 patra, dala si svařáka a horkou vanu a NIC!!! taže jsem více méně vzdala a uvidíme jestli se mimčo umoudří a do pátka půjde samo. Ale spíš to vypadá na páteční nástup do porodnice... Jen doufám, že to vyvolání bude v pohodě a nebudu muset jít na císaře, jak mě včera řekli...

danka86
30. dub 2008

ja som si tiez dala vcera horuci kupel a dnes rano mi odisla hlienova zatka, ale to este nic neznamena.. 😠

markyfrana
30. dub 2008

danka, ale aspon něco 🙂

danka86
30. dub 2008

no, ale citala som ze ona moze odist a porod sa moze dostavit za hodinu, za den, ale aj tyzden, dva, dokonca tri 😖 jedna baba z konika vsak uz v noci porodila ako jej odisla zatka, ale je pravda, ze ona uz tyzden prenasala.. A ako mas skrateny krcok? Alebo na kolko si otvorena, prip. cs??

bessy21
30. dub 2008

Ahojte tehuľky, ja som len tu naskok nakukla, ja mám ešte času teda dúfam do pôrodu, včera na predpôrodnej príprave vravela sestrička že vraj pôrod urýchluje malinový čaj a časte chodenie na WC iba si tak posedieť,aby sa bábo posúvalo nižšie alebo skákanie na fit lopte tak neviem.. 😉 A ešte nám odporučila na ranu po pôrode od takej kozmetickej firmy LR :spray prvej pomoci mala flaška stoji 130Sk,u nás v robote ho baby používajú na herpes,ked sa porežu,alebo popalia,tak skusim aj ja. iba toľko som chcela,tak sa nehnevajte že som sa sem vrýpala. Prajem Vám rýchly a bezbolestný pôrod a zdravučké bábätka. Držím palce a veľa šťastia. 😉 P.s. asi tie naše bábätká len samé vedia kedy je ich pravý čas prísť na tento svet 😅

danka86
30. dub 2008

to je v pohode bessy 😉 ja som vcera robila drepy s fitloptou.. neviem, ci to moze pomot 😒

bessy21
30. dub 2008

danka86: neviem či to ozaj pomáha ale človek vyskúša čokoľvek čo počul aby ten pôrod čo najrýchlejšie prebehol a v náručí už držal zdravé krásne miminko 😉 Chcem sa opýtať Viete koľko približne vážia Vaše bábätká? Povedia to? Lebo mne sa nepáči že také veľke miminka nad 3,5 kg Vás nechajú rodiť normálne a potom ked už je nejaký problém tak prichádza na rad cisarsky,asi ako napr. včera Aneta Parížková ☹ Ozaj a že vraj opdorúčajú ešte sex aj ked neviem neviem ...ale to mam od kamaratok ,lebo že spermie čosi obsahujú čo pomáha k otváraniu pôrod.ciest 😝

danka86
30. dub 2008

ja nemam ani sajnu kolko ma moja mala... uz mi uzv nerobil doki dlho a uz ani nebude, asi az v porodnici.. Aj ja som pocula to, s tym sexom ale ked mne vobec sex teraz nechuti, tak co sa budem nutit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru