Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

parybka
8. kvě 2008

však to se změní 😉
a oni ti na nervy nelezou? neptají se, jestli už...?

ksb
8. kvě 2008

ale to je jasné že hej, stále mi zvoní telefón že čo sa deje, kde je malinká, už len tak automaticky odpovedám, nemá význam sa kvoli tomu vzrušovať, už nevládzem
ako som už písala, nebaví ma to, tieto dva posledné týždne sú najhoršie na celom tehu a to som si teda to svoje poriadne "užila" od prvého dňa ☹

parybka
8. kvě 2008

však to brzy skončí, fakt.. máš před sebou max. týden, a pak už bude maličká venku 🙂))) to vydržíš, i když je to opruz. Trpělivost, hlavu vzhůr.. ted už nevíš dne ani hodiny. Třeba to už bude dneka 😅 😅
A těšíš se na porod?

ksb
8. kvě 2008

Akosi som pri čakaní na "to" uplne pozabudla na podstatu porodu. Nejako na to nemyslím, asi to bude bolieť a bude to nepríjemné, ale nijako sa tomu nevyhnem tak to neriešim. Budem sa zaoberať každou konkrétnou chvíľou ktorá nastane, inak by som sa asi zbláznila od strachu. Ale ako som vravela, je mi to jedno, len nech už to je, nech sa niečo deje.

alianka
8. kvě 2008

ahoj holky, s tim spanim mam taky problemy uz docela dlouho, kolikrat naspim tak 3 hodiny, vic ne, pres den usnu malokdy, tak jsem permanentne nevyspala...a i kdyz nektere noci spim vice hodin, stejne se porad budim, jak psala ksb. nejlepsi jak se kazdej porad rozjarene pta, jak se citim a neocekava jinou odpoved, nez ze prece skvele! 😠

ksb
8. kvě 2008

presne tak, v tomto je moja mamina expert - ked sa ma opýta ako mi je a ja poviem niečo iné ako dobre, tak hned počuvam, ako sa opušťam, že musím byť v pohode, lebo potom aj malinká bude nervozna, že to nesmiem brať tak tragicky a podobne veci. takže potom som radšej pred všetkými ok 😒
som rada že v tom nie som sama a sú aj iní ludia na svete ktorí majú rovnaké pocity ako ja.

alianka
9. kvě 2008

ahoj holky, tak co, nejake zmeny u Vas? nad nama vcera vecer proletel cap tak uz se vsichni plasili, ze uz to bude no a samozrejme nic 🙂
Ksb no je to jak rikas, to mam nejradsi takove rady, znam to moc dobre a myslim ze vetsina tehuli tez... samozrejme jsme stastne ze bude mimco za chvili na svete, ale ten zaver je proste psychicky i fyzicky narocny a clovek nema na to se porad usmivat a delat, ze je radosti bez sebe.

ksb
9. kvě 2008

Ahojte, tak ja som bola dnes v nemocnici na ultrazvuku a monitore a doktor povedal, že už je to až moc zrelé, ale inak ok, takže mi vypísal papiere na pondelok ráno na prijatie. jedine že by si to malinká dovtedy rozmyslela, ale pochybujem lebo nič zvláštne nepociťujem. som z toho celá na nervy. myslela som si že bude problém otehotnieť a nie porodiť 🙂
inak všetko v pohode??

dasenka
9. kvě 2008

caute kocky 🙂 ksb mozno to pride ako blesk z jasneho neba 😉 lebo aj ja len na to cakam

pizzamati
9. kvě 2008

ksb, presne viem o čom píšeš, aj ja som stále tu a termín som mala 3.5, a tiež idem v pondelok na vyvolávačku. 😢 Bojím sa ako čert kríža ale chcem už aby malá bola pri mne, strašne sa na nu tešíme, ale zároven sa velmi bojím aby bola v poriadku. 😲

Aj u nás na dedine, ked idem po ulici alebo do obchodu, každý že prečo som ešte celá, či mi to neni trapné a také reči, tetky zas každý den vyvolávaju čo nové už ani fony neberiem. 😉 No nič nám neostáva len vydržať. 😠

alianka
11. kvě 2008

ahoj holky, tak co, nake zmeny tady nebo stale v plnem poctu? 🙂 ja mela vcera prvni termin a nic 😠
Pizzamati a Ksb, zitra mate tu vyvolavacku ze? jak se citite? nebo zeby uz nektera z Vas byla v porodnici? 🙂

parybka
11. kvě 2008

ahoj, taky nakukuju, kdo tu je 🙂 a nikdo.. treba uz maji holky odrozeno, moc bych jim to prala
alianka: i tobe drzim palce, at je to brzy 😎

alianka
11. kvě 2008

parybka, diky 🙂 Co Ty, taky jsi prenasela? nebo jak Ti vysel termin? 😉

pizzamati
11. kvě 2008

Ahoj Alianka. Veru tak ja stále rovnako, 2v1 ale ráno idem na príjem, aj mám strach aj sa teším že budem mať po tom. 😢 Ja som si myslela že hned v den príjmu mi budu vyvolávať porod a kamoška mi volala že kdeže až na druhý tretí den, no načo to budú naťahovať nechápem., 😵

Ale nebojte ak niečo nové bude moja dcéra vám napíše ako sme dopadli.,

alianka
11. kvě 2008

pizzamati tak se drz, budu drzet pesti at to mas rychle a co nejvic v pohode za sebou!

ksb
12. kvě 2008

Ahojte baby, tak ani u mňa žiadna zmena, práve som vstala a idem sa prichystať do tej nemocnice, zachvilu idem. doteraz to bolo v pohode ale postupom času mám akosi strach. no snád to dobre dopadne a narodí sa nám krásne dievčatko. bojim, bojim 😖
dam vedieť ako to dopadlo

pizzamati - tak ideme na to, držím palčeky nech to dobre dopadne

parybka
12. kvě 2008

alianka: jojo, přenášela jsem 9 dní, narodil se den před vyvoláním 🙂
Tak holky to snad budou mít dneska za sebou... ach jo, ono to pořád se mnou nějak cloumá, když se má rodit 😅 😀

alififi
12. kvě 2008

pizzamati ja som nastupila v pondelok a vyvolavat zacali v utorok. 3 dni vyvolavali ( nejakou tabletkou )
a stale nic. ziadne otvaranie - nic. ani tuk
tak nakoniec v piatok cisarsky
( prenasala som 13 dni )

alianka
14. kvě 2008

ahoj, tak pizzamati a ksb jsou urcite v nemocnici, treba uz maji porod za sebou 🙂 parybka tak to jsi mela stesti, ze Ti to tak vyslo, bez vyvolavacky 🙂 ja mam dneska druhy termin, jdu na kontrolu, tak jsem zvedava co mi povi.

xstelinka
14. kvě 2008

ahojte baby,
tak som sem zavitala. Sice som len v 38tt, ale uz aby som to mala za sebou. Ono je asi najhorsie to cakanie. Vobec neviem co mam so sebou robit. Vsetci su v praci a nemozem s nimi vyvolavat hodiny. A na internete som snad vsetko uz popozerala. Vecicky mam nachystane a aj tasku do porodnice(to vsetko uz asi mesiac). Cim blizsie mam termin, tym viac sa bojim.
Sice chodim na tehu cvicenia, ale to mi zaberie tak max. 3 hodiny denne a potom sa nudim a citim sa strasne sama.
Ako sa zabavate vy? Ako preckat ten posledny mesiac?

aviril
14. kvě 2008

ahojte.
xstelinka, ja síce zábavku mám - 2 deti doma, domáce práce a pod. ale aj tak to čakanie ma už strašne unavuje. nudiť sa nenudím, ale v kuse myslím na to, kedy "to" na mňa príde. už sa mi aj o tom sníva.

alianka
14. kvě 2008

xstelinka - ty posledni tydny jsou fakt psychicky narocne, to cekani kdyz uz, to je na palici. ja teda i kdyz jsem doma, tak nejak prilis volneho casu nemam, doma je porad co uklizet, varit, pect, pripadne chodim s kamoskama ven, takze nuda nehrozi... a co maminy z tech kurzu a cviceni, co na ne chodis, nechodite s nimi na kafe treba pak?

alianka
14. kvě 2008

aviril - sny o porodu mam taky cim dal casteji, je to sila 😖 ja dneska mela 2. termin, byla jsem na vysetreni a cipek mam porad cely, no des, prej to na porod vubec nevypada... rikal mi doktor ze prenaset nechavaji 10 dni.

titicaca
17. kvě 2008

Tak oznamuju, ze 2.5. bylo ukonceno me brisni trapeni a Lukasek se nechal vylakat ven. Narodil se v 21:08, vazil 3,33 a meril 50 cm.
Holky, chci vas povzbudit, ze nikomu mimisek v brise nezustane 🙂, kdyz byl mimisek v brise, prislo mi to jako fraze, ale kdyz se podivam zpatky, tak jen vidim, jak ten cas leti, vcera mel maly 14 dni. Tak Vam vsem drzim palec a hode stesti.

lenulin
17. kvě 2008

To čekání je vážně děsné.Já jsem sice teprve v 38tt,ale doktor mi říkal že krček už se zkracuje.A že už mám mít zbaleno.že človíček už je připraven.Teď člověk přemýšlí nad každým píchnutím a ještě mívám nadýmání a to už se v noci budím a nevím co si mám myslet.

dididi30
17. kvě 2008

lenuli.....ty mas termin na 25 juna a si uz v 38tt to ako? 😀 ja mam na 8 a som v 37 😀
alei inak ja citim kazdym dnom,ze by to mohlo uz byt aj mam poslickov 3 tyzdne a stale nic, joj to asi ti chlapi su lenivi ci co....uz by som to mala najradsej za sebou, sak uz je dozrety 😀 a ja naberkam kazdy tyzden kilo a to este mam mozno aj mesiac pred sebou, tak ako budem vyzerat 😔 a to ani moc nejem ☹ dufam,ze aspon drobec bude zdravucky 🙂

lenulin
18. kvě 2008

Já mám termín podle ultrazvuku 6.6 u mě to podle menzesu vůbec nešlo.Tak ani doktor ty termíny nebere moc v potaz.A já už ani moc nepřibírám.poslední kontrola po týdnu jen 0,3kg nahoru, tak už je drobek asi akorát.Teď už jen aby se mu chtělo na ten svět 😀 A tobě se to přibírání určitě brzy zastaví říká se, že v těch posledních týdnech když člověk ještě více jak 0,5kg za tyden přibírá, tak prý vyřadit mléčné výrobky.0,5kg tydně je prý normálka.že mimi už je vyvinuté, tak už toho tolik nepotřebuje

evkabratislava
18. kvě 2008

Ahojte, chcel som vas informovat o tom ze svadbaonline.sk spustila video sekciu. Ak mas nejake videa o tvojich detoch, alebo ine, skuste ich uploadnut a podelte sa tak o svoje deti, spomienky, dovolenku, alebo pripadne svadbu. Je to na tej strasne super a ja uz som tam svoje video dala 🙂

adusa
18. kvě 2008

Evkabratislava to sa mi nezda, ze az tak sa Ti ta webka paci, ze si davas tolko namahy pisat to do kazdej temy 😨

dididi30
18. kvě 2008

leni.......hm dik za radu, ja mliecne moc ani nejem, skor rano nizkotucny jogrut aby som sa dobre vykakala a dam si aj sem tam nejaky syr aspon trocha kalcia...no a ci sa to preberanie zastavi neviem, nezda sa mi, lebo mne chuti ja si cez den dam na co mam chut ale po 6 hodine len ovocie, mozno aj z toho priberam, sak tam je tiez cukor, sice lahsie ztravitelny ale je......no a som aj opucnuta a vraj sa m blizi aj porod, ked opucnem, no neviem vcera som mala kontrakcie hodinu v kuse, ale to boli asi poslickova bo to preslo, ale picanie mam stale dole ach jaj.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru