Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

enygold
18. pro 2007

Ahoj Monaber.,tak jak koukám,myslela jsem,že už to máš za sebou a ty si pořád doma, 😨 ale zase snad ve čtvrtek už to budeš mít za sebou, 🙂 držím ti moc palečky,at to zvladnete obě dvě a jste v pořádku. 😵 PAPA

shela
18. pro 2007

monaberuska1...neboj sa aj my ti budeme drzat palceky.. tie bolesti sa daju zvladnut. Ja som rodila bez epiduralu a bolo to noo OK len keby to netrvalo cez 30 hodin 😖 ale nie je nic krajsie ako ked citis ze malinke uz ide von..trosku to stipe ale vobec to nie je take ako vo filmoch 😉 Ja som pocas porodu dychala len plyn..a sitia sa tiez nemusis bat. Ked budes mat malinke na rukach tak to ta mozu aj za ziva rezat a ani si to nevsimnes 😅 Oni ti tam nieco nastriekaju a to ti to znecitlivie takze nebudes ani citit.
Takze ziaden strach, stres ani nic podobne. Len sa tes.

lenkazdenek
18. pro 2007

Moni,někoho třeba ten porod ani moc nebolí,jak koho no 😅 já teda musím říct,že jsem udělala chybu s tím,že jsem si nechala dát utišovačku,takže kontrakce jsem cítila,ale nemohla jsem ani chodit ani nic 😖

monitaa
18. pro 2007

leni a ako mala znaša nutrilon???

monitaa
18. pro 2007

ako často a kolko jej davaš?

irenan
18. pro 2007

Nevim jak to delaji ted s tim sitim, ale me to opichli nejakou injekci, nevim jestli byla umrtvovaci, ale asi jo, kvuli tomu z me sili i vevnitr. vevnitr to teda trochu vic stipalo a venku to bylo zase vic citlivejsi na to siti, ale to uz je na porodu asi to nejmensi. je fakt ze na celem porodu je nejlepsi to kdyz uz je hlavicka venku a oni ti reknou, ze naposled poradne zatlacis a bude mimco venku. To me v ty chvili bylo asi z celeho porodu uplne nejlip. 😉

lenkazdenek
18. pro 2007

Monitaa,dobře,akorát nepapá podle tabulky,vydrží my jen 3,5hodinky a málokdy vypije tu 90 ,ale jinak zatím pohodička,teda občas,tak jednou za 2 nebo 3 dny si trošku ublinkne,ale to je spíš proto,že se jí nechce odfrknout 😅
Jinak by se podle tabulky mělo dávat 90ml 3 odměrky(takže ti to nabyde na 100ml) 6x na 24hodin

monaberuska1
18. pro 2007

Ahojky holky🙂
jééé to by bylo super kdyby jste byli celou dobu u mě🙂jsem taková klidná co mi píšete🙂tak uvidíme jak se malý bude chtít ven no?? 🙂 no bude tam semnou manžel takže jsem strašně ráda🙂takže vlastně uvidíme:_)třeba by jsme mohli ještě jed dneska🙂jéé to by byla paráda🙂

lenkazdenek
18. pro 2007

Moni to je dobře,že s tebou bude manžel,moc to pomáhá,když tě má kdo držet za ruku a když tě po porodu někdo obejme 😉 😉

beate1
18. pro 2007

asi som zmenila nazor na to,aby bol manzel pri mne,ked to na mna pride...tiez by som asi odcenila,keby ma drzal za ruku a sem tam pomasiroval a objal,ked to budem mat za sebou...ale pochybujem,ze by siel...povedal,ze na to nema zaludok,ked som sa ho spytala,ci by siel so mnou... 😨

lenkazdenek
18. pro 2007

Beata,můj byl přesvědčenej že sebou sekne a říkal,že nejhorší co na tom porodu bylo,byla 1 doba,kdy mi nemohl pomoc,ale nelituje toho a je rád,že to s náma prožil 🙂 navíc vidět ty slzy a obdiv u ,,pánů tvorstva,, je zážitek sám por sebe 🙂

monaberuska1
18. pro 2007

jojo jsem ráda že tam bude🙂ale ještě nevím když mi zavedou tu tbletku tak doufám že tam bude semnou moct být než to vypukne, nebo myslíte že ne??jo mě jako strašně uklidňuje to že tam semnou jede, a že budem spolu při tom:_)říká že to zvládne tak uvidíme🙂třeba mu to dělat dobře nebude, ale myslím si že v poho🙂uvidíme no🙂hlavně bych nechtěla aby mi ho posílali nikam pryč☹

lenkazdenek
18. pro 2007

Moni,to záleží na porodnici,mě ho poslaly pryč jen když jsem byla na přípravně a pak když zaváděly epidurál

mysonka
18. pro 2007

Ahoj, já mám taky jakože "každou chvíli rodit"...termín jsem měla 12.12, ale díky UZ se posunul na 25.12...tak jsem na to velmi zvědavá..hlavně na ten začátek. Zatím se mimčo totiž pouze šíleně vrtí a převaluje, ale děloha mi netvrdne. Jak to začalo u vás? 😕

lenkazdenek
19. pro 2007

mě začalo tvrdnout břicho každých 10 minut,pak to začlo trošku bolet ,takový tlak při tom ztvrdnutí.Pak to na 2 hodiny zmizelo a pak už hodně silné bolesti po 5 minutách.

enygold
19. pro 2007

ahojky Mony 🙂 při zavádění tablety může být manžel u toho,není to nic,neboj,taky mi ji zaváděli,pak my začaly kontrakce a šlo to,až na ty kleště no ☹ tak papa a neboj myslíme všechny na tebe.Papa

monaberuska1
19. pro 2007

enygold🙂
jéé děkuji🙂tak já jsem sem jen namrkla a jdem mě holit a brzo spát, aby jsme teda byli fit na zítra🙂a měli hodně sil na to tlačení🙂tak pak písnu, tak pá holky a drbejte🙂

aallii
19. pro 2007

Mony drž se,myslím na tebe a plivu pro štěstí. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monitaa
19. pro 2007

moni držim prsteky fakt nech ti to dobre dopadne a čo možno najlahsi pôrod . drž sa

fenrirka
20. pro 2007

ahoj mony ako vidim uz prenasas a kolko sa vlastne moze prenasat???dzim ti palceky nech ti vsetko dobre dopadne

shela
20. pro 2007

fenrika..noo je to diskutabilne.. ked presne vies kedy doslo k oplodneniu tak normalne tehotenstvo trva 40 tyzdnov a najviac mozes prenasat 2 tyzdne..ale napriklad poznam mamicky co maly nepravidelny cyklus tak nevedeli presne urcit kedy doslo k oplodneniu tak potom je to uz iba na sone.. ale aj to ti za kazdym ukaze iny termin..takze tak ...ale max je 2 tyzdne

fenrirka
21. pro 2007

shela dakujem...ja mam prave nepravidelny a hambim sa lebo som presne nevedela PM....teda presny den...lebo ten kalendarik som nevedela najst..vies on mal take trhacie listy...a teraz ma napadloco ak budem kricat pri porode...nemyslim niak histericky ale ja vobec neviem predpokladat ako budem reagovat ked som to nikdy nezazila a vraj to nemaju radi...a nevies kedy robia babatkam vysetrenia??hned po narodeni??Myslim ci su zdrave a aku maju krvnu skupinu..a ci im daju aj niake oznacenie aby mi ho nezamenili...ja mam troska stesy lebo som sa moc spoliehala ze pojdem s epi a niak to zatial nevychadza...viem ze aj ked si ju uz zaplatim a vsetko mam tak sa moze nieco stat a nedaju mi ju...ale aj tak vies uz som bola na to tak pripravena 😒
aallii-aky mas pekny datum rovno pred vianocami...a ako sa citis??

irenan
21. pro 2007

Ja jsem teda nekricela, ale nektery tam rvaly jak na lesy, porodni asistentka rikala, ze ti se ale zbytecne vycerpavaji,a pak maji malo sily. Pokud vim tak me malou oznacili hned jaj ji vyndali a me taky, napsali mi cislo na nohu, malej taky a uvazali cislo na ruku a maly taky, pak si vezme pediatr a hned na porodnim sale dela Apgar skore, to je vysetreni zivotnich funkci, dela se po 1 minute, po 5 minutach a pak jeste jednou po 10 ti minutach, pak nam dali malou jeste pochovat a odnesli ji ohrat na detsky, prinesli mi i znovu na sal asi za 45 minut a chvili nam ji tam nechali, me a manzelovi.

fenrirka
21. pro 2007

irenan-dakujem...vies mala som z toho trocha haluz ked dali ten pripad co sa stal teraz nedavno v Cechach...
budem sa snazit radsej dychat ako vydavat zvuky 😅 ...nechodila som na tu pripravu pred porodom ale ved to neabsolvovalo vela zien a porodili vpoho a zdrave mimi...som sa len pytala.dakuuuuuuuuu

paolin
21. pro 2007

fenrirko, nekdo ma pri porodu takovy tlak a nesmi jeste tlacit, ze proste krici. pry se to neda ovlivnit 🙂
sestra jednu chvili pry kricela tak, ze svagrovy vytryskly z oci slzy 😉
jinak doktori jsou zvykli, ze nekdo ani nepipne, nekdo krici, nekdo nadava...proste kazdy porod proziva jinak.
syna nam taky oznacili hned. tedy oznacil ho pysny otec 🙂 vlastne trochu nechapu, jak v Trebici mohli ty deti vymenit. co jako delali tatinci, kdyz byli u porodu..? meli zabranit tomu, aby neoznacene dite od matky odnesli... 😨

zanetka82
21. pro 2007

ahoj když se na to tak podivam(na tu výměnu děti) tak se to mohlo sta i nam. muj manžel taky u prvního syna nešel popisovat ale zustal semnou,trochu sem po tom vytlačení nešeho prcka omdlela a on zustal semnou. a pak nam donesli maleho už krasně zabaleneho. akorat jsem měla štěsti že se zrovna narodil jen naš syn ten den bylo malo porodu. tak vim že je určitě muj. 😀

paolin
21. pro 2007

holky a vam to mrne novorozene odnaseli do jine mistnosti? uz je snad beznou praxi, ze porodni box nebo sal ma svuj "pediatricky koutek" 🙂 v takovem pripade bych se vazne bala, ze se neco semele 😒

mysonka
21. pro 2007

Záleží, kolik je místa tam, kde se rodí. Ale dá se to ohlídat, zvlášť, pokud je u porodu taťka nebo prostě někdo druhý a žádný normální zdravotník schválně nevymění dítě a všude je několikeré jištění označení dítěte i mamči. Takže já se nestrachuju ;). Taky jsem zvědavá na to, jestli vydržím nepípnout - jsem zdravotník a když jsem byla na praxi v porodnici v Podolí, tak většina maminek nekřičela ani nevzdychala, prostě ukázněně prodýchvály a tlačily, a jen pár si jich zakřičelo. Ono je to jedno, že jo, hlavně, když se mimčo v pohodě narodí a je v pořádku a maminka taky, ale trochu mě znervóznila porodní as. u Apolináře na kursu, která řekla: "Některé neukázněné maminky ruší svým křikem ostatní maminky..." Tak tuhle PA potkat u porodu asi radši nechci, ještě by mi vynadala, že křičím a ruším ostatní. (Jasně, že nechci rušit ostatní, ale co když se to nebude dát ovládnout???)

monitaa
21. pro 2007

ahojte , tak na epi sa nespoliehajte.. ja som mala vybaveneho anesteziologa aj prisiel k porodu ale mi ju proste nestihli zaviesť... bola som dlho na izbe a nevedela som že rodim sestru som zavolala až ked mi vytiekla krv a to sa maly o par minut narodil takže anesteziolog mi akurat držal hlavu . a k tomu kričaniu... ja som sice nekričala velmi lebo maly sa narodil za par minut asi 7 minut možno menej možno 5 neviem už presne ale ked sla vonku hlavička tak som teda zakričala ale to vyslo fakt tak samovolne že ani neviem ako.inak mona už ma asi prcka pri sebe neviete nič o nej???

mysonka
21. pro 2007

Ahoj, tak to jsi měla krásně rychlou druhou dobu porodní. Já chci taky! Ale teď jdu spát. Brounoc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru