Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

aponchie
29. kvě 2009

hoj 😀 sme doma porod narez jak prase ryhclej a desne bolestivej to napisu vecer,,mala chce furt jist a chlap sel do prace du ju nakrmit za chvilku dojde tak napisu 😎

adulka55
29. kvě 2009

Bertici prajem nech to má rýchlo za sebou 😉 Úprimne jej závidim (v dobrom), že to bude mať už za sebou.. 🙂

Ja som bola dnes u dokyho a nič sa nedeje, všetko je tak ako bolo v pondelok.. akurát mám časté tvrdnutie bruška a dole v bruchu bolest ako pri menzese(poslíčkovia) Tak som zvedavá dokedy to ešte potrvá 😖

matinkam
29. kvě 2009

Adulka, ahoj. Ja mam termin podla prvych ultrazvukov dnes, a presne, ako pises ty, ako priznaky mam akurat to tvrdnutie bruska a niekedy pichanie v panvi, v noci tu bolest v podbrusku. Som dufala, ze bude prsat, a furt nic. Tusim sa tym nasim synatorom von nechce 🙂

cernobilka
29. kvě 2009

Andreo tak prvního 🙂

andreahrbacova
29. kvě 2009

cernobilko jsem opravdu zvědavá kdo bude z nás první 😉 ty jdeš když tak na tu vyvolávačku,já s ev pondělí pokud neporodím přes víkend dovím,co se mnou bude asi dál

kocicinka
29. kvě 2009

Můžu mít takovou blbou technickou? Myslela jsem, že se nastupuje na vyvolání porodu až pokud se 10 dní přenáší, tak proč chodíte na vyvolání takhle brzo? Já bych teda nešla. Třeba Bertica má psaný termín v profilu 31. 5., což je až za dva dny. Nerozumím tomu....Mě říkal doktor v porodnici, že by se mě eventuální vyvolání týkalo, pokud neporodím spontánně do 24.6. včetně.(Termín mám dle MS 14.6.).

andreahrbacova
29. kvě 2009

kocicinko,já mylsím,že holky jdou takhle brzo kvůli váze miminka.Od Berti malá měla už 4kg tak asi proto

vlastovka385
29. kvě 2009

Pro kocicinku, já mám třeba naplánovano vyvolání porodu na příští středu, protože mám otoky, vysoký tlak a malej je hodně velkej, tak doktoři nechtějí riskovat preeklampsii, taky bych radši přirozeně, ale co se dá dělat, porodní cesty jsou nachystané, tak prý není na co čekat.

adulka55
29. kvě 2009

Matinkam: Tak vidím že sme na tom úplne rovnako :o) Len keby sa tým našim červičkom chcelo ísť medzi nás.. 😢
Ja už sa neviem dočkať kedy to konečne príde 😀 😀

Ak sa možem spýtať kde budeš rodiť?

andreahrbacova
29. kvě 2009

vlastovko kolik už má Tiborek?

matinkam
29. kvě 2009

Adulkaa - budem rodit na Antolskej. Ty? Tak uz aj prsi a nic. Som si dokonca aj jogu podla dvd teraz zacvicila. Ty nejake zmeny pocitujes?

adulka55
29. kvě 2009

Jéééj 🙂 aj ja budem, možno sa tam stretneme 😉 Ja mám podla poslednej menš. termín 6.6, pozerám že ty 4.6. 🙂 a podla UZV 25.5.. Ku komu chodíš? Máš niekoho zazmluvneného ? Necítim žiadne zmeny, akurát viacej kope 😉 ale v útorok ako bola v noci tá hrozná burka a lejačisko, tak som myslela že porodím..a nič 😔

matinkam
29. kvě 2009

No to je naozaj fajn, ze ides tiez na Antolsku, mozno sa fakt stretneme 🙂 A terminy mame fakt podobne. Chodim Miske Lattakovej, aj u nej budem rodit. Ten moj praveze dnes dost cucal, uz som sa vylakala, ale pri tej joge som ho trocha rozhybala, takze vsetko ok 🙂 Vidis, rano som mala este taky slaby vytok, ale to nie je prvy, a zjavne ani posledny krat. Ach jo, som zvedava, ci to moze prist aj tak znenazdajky. Ked citam niektore prispevky, tak babule tu pocituju kontrakcie a vsetko mozne ... A brusko mas spadnute? Ten moj je stale dost hore, takze asi aj to nenapoveda, ze to bude nejako skoro.

adulka55
29. kvě 2009

No, som zvedavá.. aspoň tam nebudem sama.. No ja mám tiež niekedy taký výtok, raz som si myslela že mi už odišla tá hl. zátka ale bol to len planý poplach ☹

Ja ani tomu neverím, že to môže prísť len tak, lebo fakt čo tu píšu ostatné.. ako im to prebieha a tak.. 😅
Možno si to potom aj same vyvolávame, a naši malý potom naschvál nechcú ísť von.. ale vraj chlapci sa prenášajú, tak neviem..

A s tým bruškom, ja ho mám poriadne padnuté, ale už aj dobrý mesiac.. a dnes som bola na kontrole a doktor mi do knižky napisal, že ho mám položeného pozdlžne..

matinkam
29. kvě 2009

No dufam, ze s tou pozdlznou polohou to nie je nic vazne. Ako si ty na tom? Mas svojho doktora, u ktoreho budes rodit? Bola si sa pozriet na porodnej sale? Ja som sa tam bohuzial nedostala. Jezikovej na profilaxiu si chodila, resp. chodis? Ja som v stredu uz bola asi posledny krat.

vlastovka385
29. kvě 2009

Andrejko minulý pátek mi řekli 3700 - 3800 g, dneska jsem na ultrazvuku nebyla, ale bříško mám dost veliké, doktorka říkala, že ten odhad asi sedí.

adulka55
29. kvě 2009

Mám dohodnutého Dr. Paldiu, je tam primár.. Na porodnú sálu som nebola pozreť, a priznám sa že asi radšej nepojdem aby ma to nevystrašilo ☹ nemám rada nemocnice 😔 Tej pani Ježíkovej tiež som sa na to s prepáčením vyprdla, pretože viem keď to na mna dojde tak mi sestričky povedia ako mám dýchať(a v tom strese asi by som aj zabudla čo som sa naučila), a nechcela som sa tým zbytočne stresovať 😀 Dúfam, že som neurobila chybu.. Dozvedela si sa tam niečo zaujímavé, napr, niečo čo si nevedela ? Aspoň by mi to mohlo pomôcť 😉

Inak tá pozdĺžna poloha to nič, len potom ked pojdem rodiť zak by mal byť otočený hlavičkou dole.. 😉

adulka55
29. kvě 2009

Matinkam: ešte sa ťa chcem spýtať, dáš si epiduralku?

matinkam
29. kvě 2009

Jajaj, s tou epiduralkou mi davas velmi tazku otazku. Furt nad tym rozmyslam. Papiere mam vybavene, ale aj tak by som to rada zvladla bez nej. Co ma strasi, zevraj u babatka to moze sposobit utlm dychania a u mna, ze nebudem vediet tlacit, ked bude treba. Teda je tam velka pravdepodobnost. Co sa tyka Jezikovej, urcite to beriem, ako prospesne straveny cas, bo som sa nejake veci dozvedela, a aj si zacvicila. Teda obcas, bo sa parkrat stalo, ze sa cele dve hodiny prekecali. Bola som tam 6krat, a bolo to tematicky rozdelene na prvu dobu porodnu, druhu dobu, kojenie, masaze, porodne polohy a este nieco, vidis uz si nespominam 🙂 A to dychanie sme si pravidelne nacvicovali, tak dufam, ze v tom strese, budem vediet, co robit, a troska si tym pomoct. Ty si ako na tom s tou epiduralkou?

kocicinka
29. kvě 2009

Aha...ale třeba mě nikdo váhový odhad miminka neudělal, takže to dělají jenom někomu? Mě řekl dr v porodnici, že je ten váhový odhad nespolehlivý, prý je +- 500 gramů, takže to prý nemá moc smysl...Kamarádce řekli, že bude mít holčička 4 kila, nakonec měla ani ne 3,5. No stejně jsem z toho taková nervozní...Břicho mám totiž jako hrom a manžel je docela obr...

filipka21
29. kvě 2009

ahojte nikdi neverte presne kolko vam povedia mne povedali ze maly bude mat 4500g a mal 3770g

wsmoulinkaa
30. kvě 2009

bertica....tak už máš jistě mimíska u sebe co?? koukej se ozvat!!! 😉 😵

adulka55
30. kvě 2009

Matinkam: ja neviem tiež s tou epiduralkou, tiež by som bola rada keby to šlo aj bez nej.. Neviem, ale rada by som vedela, že či dávajú aj iné lieky na tlmenie bolesti, alebo nejakú inú alternatívu.. musím sa v pondelok spýtať doktora, som zvedavá 😕

Inak pociťuješ niečo ? Cítiš sa ako pred pôrodm ? Ja ani nie.. bože a tak by som už chcela..

renkam11
30. kvě 2009

ahojky, mám termín 1.6. a chtěla bych se zeptat, zda některá z vás má podobné stavy. Už přes týden mám jakýsi výtok, prý zátka, ale příjde mi, že je toho hodně na zátku. Dnes do rána mě vzbudily asi 3x bolesti v podbřišku a pak už zase nic. Dneska jsem bez chuti a bez nálady a včera jsem měla stahy po 5 minutách a pak se začaly oddalovat, ale ty byly bolestivé. Sem tam mám tlak v podbřišku i dnes, ale není to tak strašné. Na porod to nevypadá, tak nevím, jestli si mám dělat starosti nebo ne ☹ . Děkuji

katka2808
30. kvě 2009

ahoj renkam, ja ti asi velmi neporadim, iba tolko, ze to, ze nemas naladu, ani na nic chut, uz moze znamenat bliziaci sa porod, pocula som to uz viackrat... tak sa drz...

aluskas
31. kvě 2009

Ahoj Renkam, já mám termín až 16.6. a stavy co máš ty, mám už přes týden a pořád jsem vcelku.
Břicho mi tedy tvrdne už asi od 18.týdne, takže tomu vůbec nevěnuji pozornost 🙂 ale už jsem měla 2x celý den kontrakce, mysleli jsme, že pojedem a nakonec nic.
Předevčírem jsem měla energie, že bych mohla skály lámat a včera jsem zase byla příšerně unavená a bez nálady.
Taky jsem 1kg zhubla, což je prý také známka blížícího se porodu.
No ale stále nic...

jesterka09
31. kvě 2009

Ahoj holky,

s tou EPI je pravda, že pokud bude působit, tak jak má tak nevíš kdy tlačit.. I když před úpůlným otevřením by ěli nasadit oxytocin, který stahy zase vyvolá..
V každé době porodní jsou nějaké utišující léky, ale složení těch léku je vždy takové, že té utišující látky je tam méně jak té, která by to měla zrychlit..

Přeji příjemné porody 😵

laska.nezna.hranic
31. kvě 2009

andy - zatím to nevypadá, my si určitě ještě počkáme 🙂 ještě si manža musí užít bříško, když téměř o celé těhu přišel 🙂 ale včera jsem si na tebe vzpomněla, tak vidím, že zatím se malému u tebe v domečku líbí 🙂 kdy máš další kontrolu?

andreahrbacova
31. kvě 2009

ahoj laska,no zrovna zítra,tak jsem opravdu moc zvědavá co mi doktor řekne 🙂 dneska jsem měla odpo pěkné tlaky v podbřišku,ale už je zase klid

cernobilka
1. čer 2009

Ahoj holky, tak já jsem stále vorvaň..... Dnes mám ofiko termín.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru