Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

monitaa
21. pro 2007

hej druha doba bola rychlovka ale ta prva trvala 23 hodin tak neviem 😀

sue
21. pro 2007

...ahojte... tak sa prvýkrát zapájam do tejto témy... lebo už Macina naozaj čakáme každým dňom... ale dúfame, že vydržíme aspoň do 1.1., aby sme mali sviatky domka 😵 😀

fine
21. pro 2007

sue
ja som povodne chcela by na vianoce doma uz aj s malou, ale kedze uz to nestihame, tak teraz pre zmenu dufam, ze tiez vydrzim aspon do toho 1.1....termin mam sice 30.12., ale tych par dni navyse by mi uz az tak velmi nevadilo... 🙂

sue
21. pro 2007

Fine 😵 úplne chápem... nám hrozil predčasný pôrod od 26tt... a ako pekne držkáme...a mám pocit, že ešte aj podržíme 😅

fine
21. pro 2007

...ja som prveho syna prenasala 10 dni a on sa teda vobec netvaril, ze by chcel ist pozret von...porod mi nakoniec vyvolavali a bolo to celkom ok...hlavne to bolo dost rychle, takze ak sa teraz tato moja slecna rozhodne, ze bude opakovat po svojom velkom bratovi, tak dufam, ze si po nom zopakuje aj ten porod... 😀

fenrirka
22. pro 2007

aj ja chcem vydrzat druheho by to mohlo zacat...prveho mam termin a ked nebude maly chciet von mam prist druheho...to mi ho uz akoze vyvolaju??keby som jeden den prenasala???

beate1
22. pro 2007

zdravi vas kocky a kocice 😀 ...mam otazocku...celu tuto noc zo mna vyteka priesvitny vytok a sem tam aj s krvou.ked idem na wecko,tiez vypisam dost krvy,myslim si,ze je to zatka..bolesti nemam ziadne...je pravda,ze ked odide zatka,tak porod bude do troch dni?termin mam na vianoce....vdaka.... 😵

aallii
22. pro 2007

Ahojky beate1,
Tak tohle je opravdu zátka a do pár hodin opravdu rodíš,já ti tak závidím,čekám chlapečka 23-12 a zatím se mu vubec ven nechce,jsem celá oteklá,vše mi bolí a ještě mě skolila chřipka.Přeji ti rychlý a pěkný porod,at už máš brzy toho svéhio bobíska u sebe a krásné Vánoce.Pa,Pa aallii. 😀 😅 😀 😅 😀 😅 😀 😅 😀 😅 😀 😅

beate1
22. pro 2007

aallii-myslis,ze to bude do par hodin?lebo aj tu na modrom konikovi som citala,ze ked odide zatka,tak to moze trvat aj par dni,kym bude porod...tak neviem...mam len take mierne bolesti v podbrusku,ale nic strasne...a ani neviem ako casto...vcera som bola na kontrole a doki povedal,ze nijaka zmena,otvorena som bola na 1 a pol cm a hrdlo uzatvorene...teraz si idem s drahym lahnut,lebo jeho pre zmenu chytil pruh,takze Vianocne sviatky fakt na 11111111111111111 😅 ...prajem skore vyzdravenie z chripky 😎

zanetka82
22. pro 2007

ahoj Beate1 muže se rozběhnout porod a nemusí. Jak u koho , Mě odešla zatka v 19.00 a 3.47 byl maly na světě. tak uvidíš jestli se to nerozjede 🙂 byt tebou tak si lehnu a spím at maš dost síly 🙂 pa

irenan
22. pro 2007

Ahoj holky, tak jeste k tomu kriceni pri porodu. Nerekla bych, ze se tim ty maminy rusi, ale spis desi. kdyz jsem rodila ja, tak nas na hekarne bylo vic a jedna tam kricela a ta co ji meli teprve davat vyvolavacku z toho byla uplne hotova a zacala brecet a rikala, jestli to opravdu tak boli, ze u toho takhle krici. A je to teda dost neprijemny, kdyz je to jeden sal, je tam vic boxu vedle sebe, vy tam treba lezite, taky v bolestech a najednou vedle vas zacne nekdo rvat. Ja jsem z toho byla teda dost na nervy, kdyz jsem rodila prvni dite, takze taky vyplasena, co prijde a vedle me nekdo rval jak kdyby ho tam vrazdili. Hruza. Je teda fakt, ze to muze trosku uject pri tom tlaceni, tak jak se tlaci hodne, tak se treba na konci trosku hekne, ale podle me se pri tom fakt rvat a nadavat nemusi. Spis to boli a obcas reknete treba au nebo tak. Aspon z me zkusenosti, ale mam taky znamou, ktera jim tam nadavala. Ale prijde mi to divny, oni se snazi vam pomoct a vy jim za to budete nadavat, no nevim, ja jsem drzela jazyk za silne zatnutyma zubama a ridila se tim co mi rekla doktorka a porodni asistenka. Oni o tom asi neco vi..., ne?A nakonec me jeste pochvalili. 😉

mysonka
22. pro 2007

Tak to jsi hrdinka. Já myslím, že každá to prožívá jinak, každá maminka má taky svůj vlastní práh bolesti, svoji velikost (šíři...) porodních cest a k tomu různě velké mimčo a různě síly...podle to prostě bolí každou různě silně, i když obecně prostě silně. Já jenom doufám, že nebudu křikem děsit okolní maminky, kdyby náhodou. Se křičet nechystám, ale netuším, jak porod zvládnu. Zatím s tím nemám žádné osobní zkušenosti.

beate1
23. pro 2007

ahojte,ja uz mam bolesti od vcera vecera od 18 tej,najskor kazdych 40 minut,potom 30,25,20 a teraz uz 10,niekedy 8...este sedim doma,budem volat svojmu doktorovi,ze aky je teraz postup.. 😀 ...ci uz ist do nemocky alebo este vyckat...co vy na to?ak stihnete,napiste.... 😵

beate1
23. pro 2007

plodova voda mi neodtiekla... 😒

aallii
23. pro 2007

Ahojky Beate1,
no vidíš,já to řikala že do pár hodin budeš rodit.Muj doktor řákal že až budou kontrakce po 5minutách pravidelné tak máme vyjet,máme to 40minut jízdy do porodnice. 😅
Přeji ti rychlý a bezbolestný porod ,hodně štěstíčka a pak určitě napiš jaké to bylo.Držím ti pěstičky.Pa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

betka1
23. pro 2007

ahojte, ja som mala stahy vcera od skoreho rana az do pol noci s roznymi prestavkami. Aj hlienova zatka vcera rano odisla a stale postupne odchadza. No ale dnes od rana som zas ako rybicka a nic. Zbytocny poplach. Teraz neviem, co a kedy mam cakat.

beate1, drzim palce 😉 asi Tvoj maly bude skor nez ta moja, co si to medzicasom rozmyslela.

allii, tiez mi vcera do telefonu povedali, ze mam cakat doma na kontrakcie v 5 minutovych intervaloch alebo na odtecenie plodovej vody.

mysonka
23. pro 2007

beate1 a betka: držím pěsti, ať mimčo projde co nejrychleji a nejpohodověji 🙂

irenan
24. pro 2007

mysonka: Hrdinka nejsem, rodila jsem 21 hodin, taky prvni dite a byla jsem uplne vyrizena, jak psychicky, tak fyzicky, byla to hrozna bolest, a jeste k tomu mi porad rikali ze se neotviram, urychlovacu mi zadnou nedali, jen antibiotika, protoze mi odtekla plodova voda uz rano, a porad chteli abych lezela s rukou natazenou a nehejbala se, coz dost dobre nejde, pri nataceni ozev mi trasli s brichem, ze prej mala spi, a ze ji musi vzbudit a pak jsem taky musela lezet porad stejne, coz nejde. Manzela vyhnali, ze to jen tak nebude (slibil mi ze tentokrat uz se vyhnat nenecha, ze tam se mnou bude i kdyby se staveli na hlavu). Z poslednich sil jsem mu volala ve 20h at uz prijede, ze uz to tam bez nej nezvladnu, ze ho tam potrebuju. A i presto, ze mi to tam nikdo vubec neulehcoval jsem se snazila dodrzovat co mi rikaji a byt ohleduplna k ostatnim, i kdyz vim ze to treba moc nejde. Uplne idealni jsou porodnice kde mas svuj pokoj, nebo svuj salek a nerodi tam nikdo zaroven s tebou.

mysonka
25. pro 2007

irenan: Tak to jsi stejně hrdinka. S tím spaním na monitoru jsem si to užila dneska 2x - zatím bez kontrakcí 🙂, ale výsledek je takový, že se mimi nepodařilo příliš vzbudit, takže zítra jdu zase ne kontrolu... 😒 Kde jsi rodila? Já jsem pražská, chdoím k Apolináři. Tam nejsou oddělené sály, ale blíž mám už jen Bulovku a tam se mi bůhvíjak nechce. Podolí, kde jsou sály, mám 2x dál než Apolináře.

irenan
26. pro 2007

Ja bydlim 20km od Plzne a rodila jsem pred 3,5 rokama na Slovanech v Plzni. Ted bych asi chtela na Lochotin do Plzne, ale je tam stejny personal jako na Slovanech + teda personal z Vojenske nem. Tak nevim, zatim jsem tam na to moc chvali neslysela. Ale maji tam ty oddeleny saly. My to budem mit taky docela husty. Taky nechci travit v porodnici moc casu pred, ale cekame druhe dite, tak nevim jak rychle to muze prijit, aby jsme pak nemuseli rodit nekde v aute po ceste, budem muset odvezt malou do Plzne k babicce a pak pres cele mesto na Lochotin, tak z toho ma trochu obavy, jak se to zvladne ☹

sue
26. pro 2007

...je to super vidieť to tu "naživo" ako to prebieha 😵 dúfam, že sa čoskoro pripojím 😀 😀 😀 (a nie až za 20dní ako mám pocit 😅 )

fenrirka
26. pro 2007

no to som zvedava aj ja kedy to pride...zatial sa citim naozaj skvele az na niake tie obcasne bolesti...a caste chodenie na zachod...a neviete ako to je z prenasanim???myslim ze to by malo byt max 2t..ale ako to byva v praxi??Kedy zvyknu doktorx vyvolat???

fenrirka
26. pro 2007

ozaj beate1sa potom hned ozvy ako si dopadla,dufam ze ti vsetko prebiehalo vpohode a ze ste ok aj s malinkym 😀

lu777
26. pro 2007

Fenrirka: to záleží na doktorovi a porodce.. např. v Podolí u nás to je deset dní.. jinde třeba 8, jinde 14...
to ale vždycky za předpokladu, že nemáš vysoký tlak nebo velké otoky a miminku se daří dobře

pascalka
26. pro 2007

Ahoj babenky. Ja som uz prvy termin presvihla 18.12. a o dva dni mam druhy. Pozorujem sa ale nem paru co mam cakat. Myslim prakticky,lebo teoriu ovladam super 😎 Nebojim sa ale som plna ocakavania kazdy krc sa mi zda podozrivy 😀 Kazdej Vam odisla ta hlienova zatka? 😅

jahodka11
27. pro 2007

pascalka, ja som skoro 2 tyzdne chodila otvorena na 3cm a priznaky ziadne....keby mi to pri vysetreni doktorka nepovedala, ani by som nevedela....porod mi vyvolavali asi 2 tyzdne skor ako bol planovany termin porodu... 🙂

fenrirka
27. pro 2007

ahojte ja mam este 5dní do terminu....no a ked tak citam co pisala beate1tak sa to podoba..tiez som otvorena na 1,5 a teraz ale to az po vysetreni ide zo mnna trocha kvy inac ziadne bolesti ani nic ine...mam prist az druheho cize den po termine.................som zvedava mozno to zacne 😒

aallii
28. pro 2007

Ahojky maminky,
Já už mám též 5dní po termínu a pořád nic,už mi to nebaví tahat,jezdím ted už po čtvrté na kontrolu co 2dny,zýtra jedu zas tak jsem zvědavá,o vyvolání mi doktor řekl že není kam chvátat.Tak já nevím,jsem z toho taky nějaká nervozní.Zýtra se určitě ozvu co a jak.Mejte se všichni moc kerásně pa . 😀 😅 😀

jankax
28. pro 2007

ahoj, ja jsem taky 5 dni po terminu a porad nic....a 3.1. mam jit na vyvolavacku, hrozne moc doufam ze na to uz nedojde!!
Porad se ted totiz pozoruju a kdyz me nekde pichne, tak si hned rikam: ze by uz? 😀
Tyhle posledni dny byly nejdelsi v mem zivote 😀

pascalka
28. pro 2007

ahoj maminky. Ja mam dnes druhy termin a nic 😀 uz si nejak nic z toho nerobim mam pocit,ze sa malinkej nechce von a ani sa necudujem ved jej uz tak nikdy nebude 😎 Zajtra idem za doktorom a uvidime co povie,ak da vyvolavacku, tak v pohode len nech uz mam ten uzlicek v naruci... a nech je zdravucka bambulka.Drzte mi palce. Aj ja budem na Vas mysliet, lebo to cakanie je ubijajuci.. 😕 A tesim sa ked mi odpuchnu nohy a ruky a palenie zahy prestane o to obracanie v posteli xi ako velryba 😉 mate aj vy take pocity? A lezenie do vane to je este len podivana xi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru