Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

kozimura
29. únor 2008

Krista:asi trošku jo,alespoň to říká manža.A taky si myslím,že to dneska určitě nebude 🙂

janinininka
29. únor 2008

Ahojky,
tak včera jsem měla poprvé posllíčky v noci, trvalo to asi 3 hodiny a jak popisuje Krista, bylo to jako bolesti při MS, ale kdyby to bylo takhle, tak je to super, akorát malál byla asi vyděšená chudinka taky, protože tam lítala v bříšku. Hopsala jsem na míči, chodila jsem a dobrý, akorát jsem teda unavená z toho všeho, moc jsem toho nenaspala 😝

krista
29. únor 2008

No já jsem zvědavá jestli budeme dneska mít nějaký březňátkový mimi 🙂

Kozi a to by tě brali na vyvolávačku takhle brzy? A to je standartní postup nebo bys nějak musela? Protože u nás nechaji přenášet docela dlouho 😖

krista
29. únor 2008

Jani ty jo, to jsi si užila 😉 A co spršku jsi nezkoušela?

janinininka
29. únor 2008

Ne, mě se nechtělo, na to jsem byla líná, ty chodíš do sprchy? já jsem si vždycky zahopsala, prošla jsem se a dobrý 😉

krista
29. únor 2008

Jani no jen jednou jsem si dala teplou vanu, ale to jsme se doma nějak pohádali a mě bolelo břicho úplně jinak než posly, sice dole ale MS bolesti to nebyly ale bolelo to dlouho tak jsem do tý vany vlezla, ale jinak kdyby mě chytly posly na 3 hodiny tak do tý vany nebo sprchy určitě vlezu, protože posly to rozežene a porod urychlí 🙂

A učíte se tlačit holky? 🙂 Říká se že po 37tt už se může, tak já jdu na to učení zítra 😀 Abych jí dneska omylem nevytlačila 😀

kozimura
29. únor 2008

Krista:můj doktor má špatné zkušenosti s přenášením.Párkrát se mu to vymstilo,tak už to raději nechá vyvolat dřív.
Jani:já to měla taky tak.Maličká se mi vždy ještě zapřela nožičkama o žebra a tlačila hlavičku dolů a to byl mazec!Teď už mám tak týden klid.

janinininka
29. únor 2008

A jak se to budeš učit 😀
Kozimura- to se říká, jestli je klid, že už to přijde 😉 jsem na to taky zvědavá, už aby to bylo za námi, pořád jí říkám, že musí spolupracovat, že jí potom budu chovat a pusinkovat a jak se na ní těšíme, tak doufám, že to zabere 😉

kozimura
29. únor 2008

Jani:děsně to uteklo...Doufám hlavně,že to bude rychlé.
Jdu si lehnout,holky.Zatím! 🙂

krista
29. únor 2008

Kozi to je ale dobře, protože to přenášení musí být protivný 😖 Snad to nezažiju 😉
Tak zatím 🙂

Jani no bradu na prsa a tlačit do břicha 🙂 Hodně těhulí pak dělá při porodu chybu že tlačí do hlavy, takže fakt radši trénovat 🙂

Já se taky těšim až budu chovat a pusinkovat 😵

silvikaa
29. únor 2008

Ahojte bruska,

mam taku otazku. V pondelok som bola u dokiho a aj na sone u ineho lekara a obaja povedali, ze si myslia, ze to bude tento tyzden.
Dnes som bola zase u ineho lekara na pasoch v nemocnici a on povedal, ze este to nevyzera, ale moze sa stat...tazko povedat.
Na tych pasoch som bola rano o 9 a od 11 mi ale stale tvrdne brucho a mam taky zvlastna pocit......myslite, ze to moze prist, aj ked si to ten lekar dnes nemyslel? Vravel, ze krcok mam takmer uplne spotrebovany, ale som zavreta a na pasoch nebolo vidite kontrakcie. Myslite, ze mozu prist aj len tak z hodiny na hodinu? Inak oficialny termin mam 2.3.

poradite?

krista
29. únor 2008

Silvi ahojky, já si myslím že to určitě může přijít jen tak znenadání 🙂 Nebyla by si první ani poslední, už jsem mnohokrát slyšela - dneska to na porod nevypadá a ještě tentýž den bylo mimčo venku 🙂

A tobě tvrdne bříško a máš do toho i jakoby MS bolesti nebo ty ne?

silvikaa
29. únor 2008

Hiii, tak to si ma potesila, lebo ja by som velmi chcela, aby to bolo tento vikend, ale neviem neviem.
No u mna je to tak, ze mam uz straaasne nizko brusko a uuplne dolu hlavicku. Doteraz mi tvrdlo zvacsa na vecer a v noci,cez den len obas. No a dnes mi tvrdne cca od tej 11 stale aj cez den a troska ma bolia krize, moc nie, tak neviem. Len mam taky cudny pocit, ze takto som sa este cez den necitila. ale mozno to prejde, viem, ze su tehulky, ktorym bruska tvrdnu stale a nic....vsak? ved uvidime, podam hlasenie 🙂

silvikaa
29. únor 2008

a este mam jednu otazku? ako zistim, ze sa mi uvolnila hlienova zatka a aku farbu to bude mat? mozem mat aj po dnesnom vysetreni taky divnejsi vytok?

krista
29. únor 2008

Silvi tak to vypadá nadějně i ta bolest v tom kříži 🙂 Ono to většinou začíná tak nevinně 😀
Moc bych ti to přála, doufám, kdyžtak se ozvi kdyby jsi jela do porodky 😅

krista
29. únor 2008

Silvi a jaký ti dělal Dr. vyšetření? Celkově jako kontroloval rukou čípek? No mohla by si potom špinit, ono to v tomhle "tt" je dost možný 😉 Hlenová zátka může být narůžovělá, krvavá, se žilkami a je to takový tuhý jako kousek nějakýho orgánu 😅 a odchází většinou postupně, když ti odejde celá tak většinou nastane porod a je jí fakt hodně - tý zátky, co jsem teda četla, sama nevím 🙂 Myslíš že ti odchází? 🙂 Mě nic neodchází, už bych docela chtěla taky, do dneška snad neporodim 😅

catrin1
29. únor 2008

silvikaa no teeeda tak to vyzera nadejne..no jasne ze to moze prist len tak ...ako krista pise...zacina to tak nevinne... 😀

catrin1
29. únor 2008

inak aj ja mamm otazku ak niekto viete odpoved budem rada..ja mam pocit ze mi este nekleslo brusko..moze klesnut aj v den porodu???

silvikaa
29. únor 2008

krista - dakujem si zlata, urcite sa do vecera este ozvem 🙂 ci to preslo a bol to plany poplach, alebo ci sa teda nieco deje 🙂

krista
29. únor 2008

Catrin ahojky, bříško ti může a nemusí klesnout vůbec za celý těhu 🙂

Silvi nemáš zač, doufám, že nepíšu nějaký mylný informace, přece jenom sama jsem to nezažila 😀
Tak držím palce a budeš hodná když dáš vědět 😀

Holky já dneska četla že jen 10% žen praskne voda před kontrakcemi, to jsem si nemyslela 🙂

catrin1
29. únor 2008

jeej vdaka krista si ma ukludnila´...
🙂 hej len malokomu zevraj praskne voda ale 10 % sa mi zda byt malo...vacsinou prepichuju v porodnici ale ved to je vlastne jedno nie??

krista
29. únor 2008

Catrin jj je to jedno, ale jen jsem si myslela, že je těch případů víc kdy praskne plodovka před bolestma, já bych právě nejradši ty bolesti a pak ať mi vodu píchnou - jak už jsem psala, ráda bych byla dlouho doma a do porodky přijela už rodit 😀

Holky a máte taky občas pocit, že vám to břicho už praskne jestli budete těhu dýl? 😀

catrin1
29. únor 2008

krista no presne ten pocit mam ja ja..ze este chvilu a prasknem... 😀
no ale nevybereme som zvedava ci pojde najprv voda a potom bolesti alebo opacne..
nevies dokedy sa moze nechat najdlhsie prenasat??

krista
29. únor 2008

Catrin tuším že nejdýl tak 14 dní, co vím tak každá porodnice nebo každý Dr. to má jinak, Kozimura co tady psala výše měla termín včera a když do čtvrtka neporodí tak jde na vyvolávačku, tudíž jí nechají přenášet max. 6 dní což je asi fajn 😉 Já bych taky nechtěla přenášet dlouho 😖 A u nás v porodnici tě nechaji přenášet asi 5 dní, pak tě hospitalizují a asi až 5 dní potom to vyvolávají 😖

Já si myslim, že bych mohla porodit na termín dle MS, ten je tak nějak 15.3. nebo 16.3. (v každým programu mi to vyšlo jinak), měla jsem pravidelný cyklus tak na to docela sázím, ale fakt nevim jestli těch pár dní ještě dám 😀

A co ty? 🙂 Ty jo, já teď začla mít nějaký tlaky, malá se strašně roztahuje, ale z toho určitě nic nebude 😀

catrin1
29. únor 2008

no 14 dni to bi som asi nezvladla.. 🙄 ....ja viem presne kedy som otehotnela tak mne to vychadza presne na zajtra...takze ja spolieham hlavne nato... 🙂 ..no moj maly je zase dnes nejaky kludny tak tipujem ze vecer zacne vyvadzat... 😠

krista
29. únor 2008

Catrin já taky vím kdy jsem otěhotněla podle bazální teploty a jak jsi si podle toho počítala termín? To mě zajímá 🙂 Jinak jsem si kromě toho počítala taky termín podle pohybů a to už bych měla malou asi 14 dní doma 😀

krista
29. únor 2008

Tak jestli jsem si nebyla jistá o tom klesnutí bříška - tak teď si jistá jsem 🙂 Protože sedim s více roztáhnutýma nohama a mám pupek až v tříslech a dám dlaň mezi prsa a bříško 🙂

catrin1
29. únor 2008

no k datumu pocatia bi sa malo pripocitat 38 tyzdnov alebo 266 dni....ja mma pohyby od 18 tt takze to uz bi asi tiez bol maly na svete...ale neviem ako sa to presne pocita podla pohybov...
No mne sa tam dlan este nezmesti tak asi nekleslo... ☹

kozimura
29. únor 2008

Tak jsem zase tady.Nic jsem nenaspala.Břušek furt tvrdne ☹
K te plodovce-mně doktor řekl,že je lepší,když nejdřív příjdou kontrakce a voda odteče až potom,že jde prcek lépe ven s vodou.Navíc takovým případem je i Caira.
Jinak zátka prý může odejít i při porodu,takže na to nespoléhám...

krista
29. únor 2008

Catrin aha tak to si jdu nějak spočítat 😀
Jinak termín podle pohybů jsem si počítala tady:
http://www.doktoronline.cz/muzi/kalkulatory.php...

A vidím že tam je i datum podle početí 😅 Jsem to ale úplně už vypatlaná 😀 No tak mi to vychází až na 19.3.2008 to fakt prasknu 😲 😀

Kozi fakt? Já myslela že Caiře nejdřív praskla voda, tak to je fajn 😉 No mojí mámě prvně praskla voda a pak až začly bolesti, ale porodila do 8 hodin od prasknutí vody, což bych si nestěžovala a když jsem pila navíc maliník a lněný semínko tak bych na tom mohla být ještě líp, ale iluze si teda nedělám 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru