Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

majula009
8. črc 2008

No caute všetky čakatelky, ja som ešte stále celáááá. Akože však na čo rodiť v brusku je nam dobre tak co....už som sa zaprisahala že ju nebudem hladkat lebo tá mala potvorka mi otrčí nožku a už jej ju šteklim a ona drží a drží ako hluchý dvere. potom mi tam vytrčí ritku či chrbát a zase jej ho v momente škrabkám a škrabkám a ona zase len drží a drží....a tak som povedala dnes že koniec, ked chceš hladkat pod von, budem Ta aj božkať potom...no ale akosi to neučinkuje.....že ano ☹
Ja si vypínam telefon, lebo tie priblblé otázky no čoooooo? Už si porodila? Nieeeeee? A prečo si ešte neporodila? No kua...ja viem prečo? Bože čo sú to za ludia, čo mi nedajú pokoj? Nebudem odpisovat nebudem dvíhat tel...koniec.

konja
8. črc 2008

Ahoj holky, tak já mám zase opačný problém. Jsem v 36tt a dnes mě lékařka v poradně zdělila, že jsem na jeden prst otevřená a že ona to typuje na porod staré cikánky (tedy že porod bude rychlý).Jen pronesla, že máme ale ještě aspoň týden počkat, aby jsem byla aspoň 37tt, což je považováno za donošené těhu. No na jednu stranu mám radost, že snad porod bude rychlý,ale zas mě chytaj obavy aby to nebylo moc brzo.Termín máme až na srpen a tak manžel teď chodí do práce, neustále je mimo město a bohužel i dělá práci z které se prostě neutrhne (pracuje u vězeňské služby a když je jako eskorta u soudu, tak prostě nemůže říct - odsouzenče musíš to tu zvládnout sám,já musím rychle dom, žena rodí) a já bez něho do porodky nechci!Tak Vám co jste už v termínu docela i tiše závidím,protože od začátku srpna má manžel dovolenou a bude tu se mnou připravený kdykoliv vyrazit,zatímco teď to prostě ještě nejde 😒 .Jinak holky přeju vám ať už se brzy dočkáte vašich krásných miminek a ať vám to čekání rychle uteče 🙂

sloniiicek
8. črc 2008

happy - presne viem ake mas pocity. aj mne uz zacali vsetci vyvolavat a pisat. ale tak zatial to znasam. povedala som si, ze potom vsetko, co sme si presli. je toto lahsie cakanie. 😀 len tento tyzden som uz zacala byt nervozna. 😀

majula009
8. črc 2008

sloniiicek, ja som nervná už od 30 juna,pretoze najskor sa vravelo ze budem, rodit este v juni, podla pohybov a teraz podla PM to malo byt 4 jula, a ked sa kukneme do kalendara tak zbohom...a tí ludia neprestanu vyvolavat a vypisovat....proste ma to uz nebavi kazdemu nieco vysvetlovat...takto nikdy neporodim ked budem v strese no nie? Nedarilo sa vam otehotniet? Nam tiez isty cas to trvalo a teda bolo to vytuzene tehu ale toto cakamie je fakt ze nekonecne a mna to dost ubíja...aj ked viem ze malinke je ok lebo chodim kazdy den na kontroly....ale aj tak...uz to chcem mat za sebou...skusame uz s polovickou vsetko..... 😀

miriamkac
9. črc 2008

majula009 citam tvoje prispevky asi od tvojho "terminu" a neda sa mi nereagovat 😀 ....drz sa....viem co prezivas, ja som malu prenasala 10 dni...z toho 2 dni v nemocnici 😝 ....ked budes mat slecnu na svete, daj vediet.....

happysmile
9. črc 2008

ahojte, tak ja som si dnes vypla mobil, lebo uz som to nezvladala psychycky. Aj muz mi nadaval, ze si vsetko pripustam. Vcera vecer som tak zastresovala, ze som bezala do nemocky, lebo sa mi zdalo, ze malu vobec necitim a ona ako na potvoru nie a nie ani kopnut ani nic, hrala sa na mrtveho chrobaka. a bucho som mala take mäkke ako nikdy. a to mi stale tvrdne. Revala som asi pol hodinu, ze sa jej nieco stalo, ale ked sme dosli do nemocky a dali ma na monitor tak Emmka si kludne spinkala a ja som sa nemohla upokojit co som sa tak zlakla, ze sa jej nieco stalo. Este hodinu so mnou potom triaslo! No proste des a hroza. Inak teraz som si na chvilu zapla mobil a uz tam mam 8 neprijatych hovorov. tak ho znova vypnem nech mam pokoj!
A ozik aby som nezabudla, zajtra rano idem na vyvolavacku do nemocky, tak dufam, ze to pojde rychlo, nech to mame za sebou. Takato vystresovana som v zivote nebola ☹ 😢

janette4
9. črc 2008

happysmile, držím palce, nech to dobre dopadne, a hlavne nech to malá dlho nenaťahuje.Veď na svete je tak pekne.
Dnes ešte nepísala majuly009, žeby konečne predsa...?

sloniiicek
10. črc 2008

ahojte babule. tak my sme boli vcera na tej kontrole, napojili ma na monitor a doktorka kukla zo spodu. a zatial to na porod nevyzera - skonstatovala. a mam prist opat zajtra (v piatok). a ked sa nic nudeje, tak sa definitivne dohodneme na termine.

hyppy - tak to ti zavidim, ze ti uz davaju vyvolavacku dnes. 😀 dufam, ze to budes mat rychlo za sebou a potom daj urcite vediet. 😀 jej teraz kukam, ze si mala termin den po mne. ☹ ale aj tak sa tesim, ze to uz budes mat za sebou. 😀

u nas to zatial nevyzera na porod. citim sa celkom dobre.

janette4
10. črc 2008

sloniiiček, aj tebe držím palce,aby to bolo čím skôr.
Teda baby, vôbec vám toto čakanie zo dňa na deň nezávidím.Ja sa neviem dočkať termínu, a keď si predstavím, že by som ešte mala toľko prenášať...

bessy21
10. črc 2008

ahojte. Tak ja som dnes chcela isť až poobede na monitor ale ráno som začala krvácať tak som šla ,pritom bolesti som mala dosť velke od24 do 5h a potom to ustalo. Sestrička mi povedala že to mi asi odišla hlienová zátka a že nech sa doktor vo mne nevrta že aspon nedostanem infekciu. ALe mne je hrozne akokeby ma tank prešiel.Neviete do kedy asi po odídení hlien.zátky treba očakávať pôrod,mne povedala že tak 2-3dni ale ak mám takto trpieť ešte 2dni tak neviem neviem. 😖 Inak aj moj malý uplne menej kope a som z toho na prášky už ani sladké nezabera ani nič,stále asi spí a ja mám potom strach.Teda v noci si asi kopal tunel či čo 😀 Držím Vám všetkým palce 😉

janette4
10. črc 2008

bessy a nechcel to zobrať skratkou?Mne tak v bruchu šalel v nedeľu, som myslela, že chce ísť skratkou a vykukne cez pupok.ale potom sa ukľudnil.S tou hlienovou zátkou je to u každej iné.Niektorá rodí týždeň potom, niektorá 2-3dni a niekedy to príde ešte v ten deň.Kamoške tá zátka odišla o 18. a o 04. ráno bolo malé na svete.Tak držím palčeky, nech to dobre dopadne.

konja
10. črc 2008

Bessy21: Mě porodní asistentka říkala, že pokud se mi bude zdát, že mimčo necítím, tak si mám lehnout na levý bok a že do půl hodiny bych ho měla ucítit. Pokud se do půl hodiny nic nestane,tak mám jet hned k lékaři (do porodnice) aby překontroloval zda je vše ok. Vždy je lepší jet a "otravovat" lékaře, když se nám něco nezdá, než se doma uklidňovat, že se nic neděje a pak přijet pozdě...

enygold
10. črc 2008

ahojky bessy21,já už to mám tedy půl roku za sebou,ale tvuj dotaz mi pripomenul,že já jsem měla to samé,ráno ve 4 hod. mi odešla hlenová zátka,v pul devate jsme jeli do porodnice,mela jsem stahy,tam mě prohlídli,rekli,že jsem otevrena na 1 prst a poslali me domu,celý den jsem mela hrozny bolesti,kontrakce po 8 minutach,pak po 5 min. ,sla jsem se vykoupat,a kdyz byly kontrakce po 2 minutach,jeli jsme(to bylo kolem pul osme vecer),v porodnici na prijmu me prohlidli,byla jsem otevrena na 3 prsty,poslali me na porodni sal,udelali klystir,sepsali papiry a mala se ve 21.47 h. narodila. 🙂 Ale mám kamaradku,ktere taky odesla hlenova zatka a rodila az za tyden.Tak preji ti at to mas co nejdriv za sebou,at je mimi zdrave a ty taky.Paa 😉

sloniiicek
10. črc 2008

bessy - tak to mas super, ze ti aspon ta hlienova zatka odisla. mne zatial nic neodislo. 😒 a to som mala termin skor ako ty. 😉 ja si myslim, ze ti to uz dlho trvat nebude. 😉

kate77
10. črc 2008

Ahojte,tak ja som mala termin v pondelok,ale ani kontrakcie ani zátka nikde...zajtra mám kontrolu..ked tak v utorok by ma prijali do nem.....

waitinka7
11. črc 2008

Ahojte, ja tiez cakam mimi kazdym dnom...v podstate dnes mam termin. Som uz strasne nedockava. Tiez mi ludia stale vyvolavaju, ci este nic...a ja kazdemu dookola vysvetľujem to isté. Už asi ani do mesta nejdem chodiť, lebo koho stretnem, ten sa vypytuje, a ja by som sa už rada aj pochváliť, no ale zatiaľ nieto čím. Takže chápem všetky čakateľky, viem aké to je.

sloniiicek
11. črc 2008

ahojte babulky. tak zatial ziadna zmena. bola som na monitore. a vooobec to zatial nevyzera na porod, ze sa maternica pripravuje. ale ak sa cez vikend nic nezmeni (co doktorka nepredpoklada), tak v pondelok nastupujeme do nemocky a v utorok sa mala narodi. ze to jej davame posledny termin. 😀 teraz mi nechce vyvolavat porod, lebo nic tomu nenaznacuje a zeby som sa zbytocne trapila a nakoniec by mi museli robit cisarsky. tak radsej este pockame. 😉

janette4
11. črc 2008

sloniiiček, ahoj.tak ty budeš mať teda dlhý víkend.vôbec ti nezávidím.ja mám čas ešte týždeň, ale najradšej by som rodila už dnes.

kate77
11. črc 2008

Sloniicek,ja som na tom rovnako...v pondelok idem do nemocnice..dnes na kontrole tiež žiadny porodny nález,zajtra mám íst ešte na monitor...moja malá sa mala narodit 7.7,tak to bude teda týžden neskor no...

sloniiicek
13. črc 2008

ahojte babulky. tak ja som sem nachvilku nakukla. este stale sme pokope. 😒 dnes sa od rana necitim velmi dobre. takze uvidime ako to dopadne. kazdopadne zajtra nastupujem do nemocky. a pravdepodobne v utorok by sa mala mala narodit, ak si to nahodou nerozmysli skor. 😉 tak sa zatial drzte a ja sa potom ozvem. 😀

janette4
14. črc 2008

Držím palčeky. 😉 😉 😉

effie
14. črc 2008

ahojte,
tak pripajam sa k cakatelkam..mam dva dni po termine a malemu je zatial v brusku dobre..uz mavam aj bolesti aj brucho tvrdne ale nic z toho, tak neviem...uz sme ale dost nervozni lebo kazdy vypisuje a vyvolava, ved to poznate..a dost to uz lezie na nervy

mywiel
14. črc 2008

Effie podobne... 🙂 😀

effie
15. črc 2008

mywiel 😀 tak co, nieco nove? ja zatial ziadna zmena, este sme stale 2v1, akurat mam pocit ze maly uz sa tam poriadne ani nezmesti...

mywiel
15. črc 2008

Mne uz tak vypuca brucho ze mi ho ide roztrhnut, tiez mam pocit, ze tam ma uz malo miesta... 😅 Aj ked sa mi zda, ze kleslo tak zas mam hrbolce niekde vysoko ked zacne vypucat zadocek no som zvedava ake velke babo to bude. 😀

effie
15. črc 2008

mna vcera vecer strasne kopal do rebier ze ma az vystrelo..no uz by som bola najradsej keby isiel von, stale mu dohovaram a on nic..je to potvorka

jitdan
15. črc 2008

Ahojky holky, já mám termín zítra. Dle poslední kontroly (minulá středa) to na porod ještě nevypadalo, ale už se to snad chystá. Od té minulé kontroly mi začaly bolesti jako při ms, tvrdnutí břicha-to je snad furt a do toho se mi dneska přidal výtok. Máte ho nějaká také? Je bílý a vodnatý. Doteď jsem nic takového neměla......Nesvědí, nic zákeřného, ale je tam.... Je něco špatněí? Já jdu zítra k Dr. na kontrolu a tak se zeptám, ale do té doby by mě zajímal váš názor....

mywiel
15. črc 2008

Jeej... 🙂
Dieťa pri pôrode spolupracuje

Na prvý pohľad vyzerá pôrod iba ako veľký výkon matky, ale v skutočnosti s ňou dieťa spolupracuje. Ku koncu tehotenstva trénuje určité pohyby, ktoré ho pri pôrode posúvajú ďalej. Vyvinuli sa u neho aj dva reflexy, ktoré mu pri príchode na svet rovnako pomôžu. Reflexná chôdza funguje takto: keď dieťa pošteklíme na chodidle, celá nožička sa pohne dopredu. V matkinom tele „šteklia“ dieťa na nožičke sťahy v hornej časti maternice – a ono sa „plazí“ dopredu. Druhý reflex sa týka hlavičky: keď položíme dieťaťu ruku na hornú časť hlavičky, najprv tlačí hlavičkou proti ruke, a potom ju stiahne späť. V matkinom tele tlačí maternica pri každej vlne pôrodných bolestí proti hlavičke a dieťa reaguje protitlakom. Tým sa otvára ústie hrdla maternice. Okrem toho sa dieťa pri prvých kontrakciách „zbalí“ ako vajíčko. Ruky aj nohy pritiskne čo najbližšie k telu a tak sa kĺže dopredu. Pôrodná cesta nie je priveľmi dlhá – iba 20 cm. Cestou von sa stále zmenšuje množstvo kyslíka, ktoré má dieťa k dispozícii. To mu však neškodí. Krvné zásobovanie najdôležitejších orgánov je zaistené znásobenou produkciou hormónov adrenalínu a noradrenalínu. Dieťa tak má stálu zásobu krvi bohatú na kyslík, ktorá ho chráni proti jeho nedostatku. V každej prestávke medzi bolesťmi, ho dostatočné množstvo načerpá a nemá tak dýchacie problémy.
Ako sa dieťa pri pôrode cíti, o tom nevieme takmer nič. Je to prirodzený proces, ktorému sa nemôže vyhnúť. Samozrejme je prirodzenými pochodmi v tele tak dobre chránené, že sa mu vlastne nemôže nič stať. Dá sa iba domnievať, že príchod na tento svet je pre väčšinu detí bolestným zážitkom. Odteraz sú odkázané sami na seba, čo je pre ne zmena, ktorá je nezriedka kvitovaná hlasitým plačom. Prvý plač je pre väčšinu rodičov stále ešte znamením toho, že dieťa je v poriadku. Odborníci však vedia, že plač nie je bezpodmienečne nutný.
Pôrod je namáhavý a bolestný aj pre dieťa. Akonáhle však vykukne hlavička, majú matka aj dieťa to najťažšie za sebou. Teraz je dôležité nového svetoobčanka láskyplne privítať – bez náhlenia, hluku a ostrého svetla. Aj práve porodené deti sa dokážu usmievať. Kto alebo čo ich však rozveselí, zostáva ich tajomstvom.

lenka_da
15. črc 2008

Ahojte baby, tiež som čakateľka a začínam byť poriadne netrpezlivá! Koža na brušku mi ide prasknúť, maličká vypúča všetky končatiny a mňa môže aj roztrhnúť. Niekedy sa mi zdá, že chce vyliezť cez bok, potvorka 😠 Ale na druhej strane som rada, že sa hýbe, aspoň viem, že je vporiadku. Z pôrodu ma chytá panika ale už by som to chcela mať za sebou... 😝

lenka_da
15. črc 2008

mywiel, to je dobré, dúfam, že tieto techniky ovládajú všetky bábätká, ja už chcem, aby tá maličká do týždňa vyliezla!!!!!!! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru