Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

kozimura
7. bře 2008

Wermin:tady máme pekárnu otevřenou od 17.hod.a to je zrovna čerstvý chlebík a ještě ti ho nenakrají.Ale je to mňamka.Při kojení si už to čerstvé pěčivo moc neužijem.
Můžu se zeptat,kolik Ti je?

werminka
7. bře 2008

Kozim: , je mi 26 😉 a kolik je tobě? kukala jsem ti do albíčka - máš krásné svatební fotky 🙂 Já jsem si albíčko ani nestačila založit a nějak se k tomu nemůžu dostat..... a už asi ani nedostanu 🙂)))) když v pondělí nastupuji do porodky. S tou pekárnou je to super - taky bych si zašla pro čerstvé pečivo takhle k večeři 😀 mňam......

kozimura
7. bře 2008

Wermin:mně je 25,ale švagrová má 26.To by byla prča,kdybyste byly spolužačky.

werminka
7. bře 2008

No 🙂 Mě špatně vycházejí roky (jsem narozena v září), takže já byla ve škole většinou s o rok mladšími 😅 však víš jak to chodí, když špatně vycházejí roky, ne? Chodila jsem na základku na školu Náměstí -tak jestli chodila švagrová tam, tak ji znát asi budu 🙂

kozimura
7. bře 2008

Wermin: IP

catrin1
7. bře 2008

werminka..tak sem hod zopar tipov a cvikov.... 🙂 ...skusim nieco...
jasne ze sa vyvolavania nemusis bat..urcite to neni take strasne... 😉

werminka
7. bře 2008

CATRIN: no, tak třeba na otvírání tento cvik: stoupneš si někam k opoře (ke zdi nebo tak někde) - rukama se o ní opřeš nebo se prostě něčeho chytíš - nohy od sebe - jdeš do podřepu - podsadit pánev - a zvedáš jednu nohu do boku 10x - pak druhou 10x a pak obě na střídačku. Vypadá to srandovně, ale prý to dost pomáhá a prý je důležité, aby se nejprve opravdu zvedala jen jedna - pak druhá a pak až obě na střídačku. Prý to nějak otvírá porodní cesty....

Pak prý k porodu hodně pomůžou tzv. břišní tance 🙂 Zase se postavit - nohy od sebe - mírně do podřepu a podsadit pánev a kroutit se a kroutit 🙂 "Opisovat" pánví osmičku - vlnit se....... 🙂)) Takže večer zatanči manžílkovi a ráno jedete 🙂)))) To nám vždycky říkala PA na kurzu 🙂))
Holky co vždy měly před termínem, tak jsme v kurzu s nimi takhle tančily a kroutily se a ty holky do 3 dnů porodily 🙂)))
Já tančím pořád a stejně nic 🙂)) ale ty to třeba zkus! 😉

catrin1
7. bře 2008

werminka.... 😀 ...no teda no skusim to....ved mi to moze len pomoct... 😀 ..tak idem precvicovat trosku...

werminka
7. bře 2008

CATRIN: Jo jo - no a to pak můžeš použít v první době porodní 🙂)) prý to fakt pomáhá a urychluje první dobu porodní - to otvírání ....... tak za zkoušku nic nedáš - teď ani potom při porodu. 😉

catrin1
7. bře 2008

no jasne idem skusat potom dam vedet ci zabralo... 🙂

werminka
7. bře 2008

No, tak utíkej "tancovat" 🙂 a jestli tě tu zítra neuvidím - tak to se fakt zasměju 😀 ale přeji ti to a držím palečky, aby to u tebe zabralo 🙂)) Aspoň 10 minut tomu věnuj - nejlépe tak 2x denně po 10 minutách 🙂))))))) nebo 3x.... 🙂 uvidíš, jak budeš mít sílu a výdrž 🙂))

catrin1
7. bře 2008

no jasne ale ja sem urcite napisem aj o druhej rano keby nieco..takze budes o mne vediet..pred spanim trosku zatancujem..a uvidime..no sranda by bola keby to zabralo... 😀

werminka
7. bře 2008

No, Catrin, za zkoušku nic nedáš - pomohlo to hodně holkám - mě bohužel moc ne.... ale každá jsme jiná..... 🙂)) určitě se toho neboj a tancuj! Dnes večer, zítra ráno.... pak po obědě .... večer.... a není možné, abys do pondělka neporodila 🙂))))))))))

catrin1
7. bře 2008

werminka..vdaka...budem tancovat jak o zivot...a tancuj aj ty..a hadam pojdeme naraz a spontanne... 😀

werminka
7. bře 2008

Catrin: já tancuji každý den -ale většinou tak 2 minutky a pak cvičím další cviky .... právě takové ty různé otevírací a tak..... a taky na posílení svalstva.....Většinou to udělám tak 2x denně. Ono fakt někomu stačí zatancovat jednou a druhý den jede rodit a někdo může tancovat jak o život a stejně nic 🙂 Takže u mě to fakt asi moc neplatí - ale už se tím netrápím - buď porodím během pár dnů, nebo mi prostě pomůžou. No a když mi dneska řekla ta kámoška, že ta vyvolávačka není nic hrozného - tak jsem se uklidnila a už se toho tolik nebojím. Mimčo příští týden na svět přijde tak jak tak, takže teď už to hrotit nebudu. 😉 Ale jsem ráda, když můžu poradit nebo nějak pomoct tobě..... 😅

catrin1
7. bře 2008

aj ja si mylsim ze tej vyvolavacky sa bat nemusis...uz tu o tom pisalo viac bab a hovorili ze to nic strasne neni...tak neboj..mysli nato ze uz budes mat miminko u seba... 😉
vdaka za rady... 🙂

werminka
7. bře 2008

CATRIN: a ještě jeden cvik. Klekneš na všechny čtyři - kolena od sebe a opět opisovat pánví osmičku ..... 🙂 a opisovat a opisovat...... opět je to takové kroucení zadečku 🙂
Pak taky prý je dobré - ve stoje - nohy od sebe - předklonit se - úplně se uvolnit a celým tělem se tak nějak třást - jako bys chtěla něco z těla vytřepat..... 🙂 Prostě takové natřásání v předklonu 🙂
Ty cviky se docela špatně popisují - tak doufám, že je to aspoň trochu srozumitelné. 😀

catrin1
7. bře 2008

werminka..no jasne celkom tomu chapem...celkom zaujimave su to cviky..no hadam mi to zabere... 🙂

kozimura
7. bře 2008

Wermin:v březnovkách máme čerstvou mamču,která před těhu i během něj chodila na břišní tance-porodila přesně na termín a měla to pěkně rychlé-v 00:00 ji praskla voda a ve 4:45 byla malá venku.Tak takový porod bych brala.

werminka
7. bře 2008

Kozimura: jo jo - na těch tancích něco bude 🙂 Možná že bych se jim měla věnovat více - ale tak, ono je to docela náročné - člověk za 5 minut funí jak lokomotiva 😀
No - takový porod bych taky brala.... no třeba budeme mít taky štěstíčko, holky! 😉 držme si palečky

Catrin: no to si piš, že ti to zabere 🙂 to jenom já jsem takové individum, na které neplatí nic 😀
Všechny moje kámošky a holky ve stejném termínu už mají odrozeno - dokonce i ty, co měly termín až po mě.... no a já - pořád si chodím vesele s bříškem 😀 Ale co - teď už je to fakt jedno - mám to za pár - buď to přijde samo nebo se tomu pomůže..... Mám před sebou poslední volný víkend - ve dvou 🙂))) a pak už budeme tři 🙂 TAk na to se těším.

werminka
7. bře 2008

Jdu si lehnout, holky - tak uvidíme, zda se tu ráno všechny sejdeme 🙂 Každopádně se budu těšit, tak dobrou a zítra.... 😉

catrin1
7. bře 2008

werminka no uz som zacala s tancekom ale je to dost zaberak na nohy... 🙂
prajem dobru noc... 😉

werminka
7. bře 2008

Catrin - jo je to makačka - hlavně nezapomínej mít pořád podsazenou pánev!! 😉 No a může se stát, že ti začne tvrdnout bříško - z toho cvičení 🙂))) Tak držím palečky, dobrou

catrin1
7. bře 2008

no hej zacalo mi trosku tvrdnut ale pohoda..este raz vdaka za tip..pa pa dobru... 😉

werminka
7. bře 2008

🙂 jo, tak to je správné - to je vidět, že tvé tělo na to reaguje 🙂)) super, tak jen tak dále...... dobrou a zítra.... snad 🙂 jestli z toho tance neporodíš 😀

werminka
8. bře 2008

Dobré ráno Catrin, Kozimuri 🙂 Tak jste obě celé? Já jo 😀 Opět jsme spali jako miminka..... potvrdilo se, že v bříšku je nám opravdu dobře. 😅 Navíc dneska taková zima - brrrrrr - tak komu by se chtělo ven, že? 😀

kozimura
8. bře 2008

Werminka:dobré ranko!Taky se hlásím stále 2v1!Ven se nechce ani mně,natož prckovi 🙂 Teď fičíme na monitor,tak se ozvu tak za 2 hoďky,jak jsem dopadla.Zatím!

werminka
8. bře 2008

tak to držím palečky, Kozim - já jdu na monitor zítra 🙂 pak napiš

catrin1
8. bře 2008

ahojte....tak aj ja sa hlasim 2v1...zatial nic...ale dneska sa dam poriadne do toho tancovania..nakolko sa mi vcera vecer uz moc nechcelo a uvidime... 😉
kozimura tak to sa potom ozvi aj ja sa zvedava... 🙂

kozimura
8. bře 2008

Jedu zrovna od doktora-monitor OK a v pondělí nástup do nemocnice.Mám z toho obavy.Nedal mi vůbec žádný papír,tak doufám,že tam nebudu za debila.Kdybych si dnes neřekla,tak mi nedají ani formulář na jméno dítěte. 😒
Ju a Krista už má Kristýnku na světě! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru