Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

kozimura
26. bře 2008

dali na bříško-je to ten nejkrásnější pocit pod sluncem!Manžel přestřihl šňůru a malou odnesli umýt,podepsat a pak mi ji manžel dovezl k por.posteli v postýlce.Mezi tím mi odebrali krev z pupečníku(rozhodla jsem se ji darovat),porodila jsem placentu a zašili mě.Pak jsem odešla na porodní pokoj,kde se mnou odvezli i maličkou a poprvé mi ji přiložili.Takto jsme tam byli 2 hodiny.Pak Terezku odvezli

kozimura
26. bře 2008

na novorozenecké odd.a mě manžel doprovodil na šestinedělí.

kozimura
26. bře 2008

Nám sexík taky nezabral.Přenášela jsem 11 dní.

janah.
26. bře 2008

Kozimura a nikdo nic neříkal, že mimi vychladne?? U nás ho honem honem ženou do vyhřívaného lůžka. 😉

kozimura
26. bře 2008

Janah:Ne.Vůbec mi nic takového neřekli.A jak to probíhalo u Tvých předešlých dvou porodů?

janah.
26. bře 2008

No jak píšu výše. Asi je to tím, že rodím ve velké pražské porodnici, kde je to šílená masovka. Zatím jsem neměla ani porodní plán. U prvního se to snad ani nevědělo. Rozhodující pro mne byla a je péče, kdyby byly náhodou nějaký komplikace s mimi. Tohle už beru jako "nadstandard" nicméně tentokrát si o to zkusím aspoň říct.
Je fakt, že u obou porodů se mnou na šestinedělí vždycky leželi nějaký maminky, který měli problémy. V tom druhém případě byla až z Moravy a už ani v Brně ji nechtěli a poslali ji sem... 😉 Holt vždycky je něco za něco 😔

martinka79
26. bře 2008

játedy nevím porč mimi dávat na vyhřívaní, mamina funguje po porodu jako kamna. rodila jsme v Ivančičích a 2hod. po porordu jsem byla s malou a manželem na pokoji (hekárna) a mimi měla u sebe. Pro dešně důležité, jsme proti odebrání miminka na dvě hodky někam na zahřátí, pokud není nějaký problém samozřejmě, ale Pražské nemocnice to děšlají všechny. A bohužel porotže musím rodit dle předpokládané komplikaci (transfuzi) v praze tak se musím smířit s tímto úkonem. 🙂

kozimura
26. bře 2008

Tak to je fakt blbé.Já rodila v Ostravě a byla jsem spokojená.Malou mi ale druhý den odvezli na JIPku,takže jsem si nezažila to,co ostatní maminky-být s dítětem na pokoji.

janah.
26. bře 2008

Jo, jo, hned jak vyleze šup s ním do vyhřívanýho lůžka, kde se očistí, změří, zváží apod. Pak zabalenej jak trpajzlík k mamče a fofr do inkubátoru na min. 2 hod. Druhýho jsem měla jen malou chviličku, chtěla jsem ho na dýl a prej, že to nejde. Už ani nevím, kvůli čemu. Jestli se nalokal vody, či byl modrej... rozhodně nic vážnýho, ale řekli, že to nejde. Mamča zůstává 2 hod na sále a pak se přesune na šestinedělí, kde už malej leží v tom inkubátoru nebo v postýlce u sestřiček.

martinka79
27. bře 2008

A to mně štve, ale bohužel boj proti tomu je ..................... bezvýsledný. Odpoveď skoro všude zní tak jeďte rodit jinam, tady se to tak dělá.... 😀

kometka5
27. bře 2008

já už mám svůj porod za sebou skoro půl roku, ale mě malou taky hned odnesli do vyhřívaného lůžka, tak jí očistili, změřili, zvážili, změřili teplotu, poslechli srdíčko a pak mi jí zabalenou dali pricucnout. Byla jsem z porodu tak vycuclá, že mi jí musela přidržovat sestřička, celá jsem se klepala, bála jsem se, že bych jí upustila.
A pak jí ještě chvilku choval taťka a pak jsem jí dostala až po dvou hodinách na sále a po 4hod. na šestinedělí.

A s tím zahříváním mi to přijde docela logický...vždyť je mimi zvyklý na 36,5st v bříšku u maminky a najednou se octne někde, kde je 22st. To je přece šílenej skok, takže oni v tom inkubátoru postupně snižujou teplotu.

dzej
27. bře 2008

ahoj holky, tak hlásím, že jsem pořád 2 v 1. ☹ včera jsem si dala víno, v noci mě trochu bolelo břicho a jak jsem šla na záchod tak to přešlo.

verka
27. bře 2008

ahojte cakatelky,ja vas len citam a sledujem,ktora to ma uz za sebou.termin mam zajtra,ale uz som tiez poriadne nedockava.vcera som bola na poradni,otvorena na 1 prst,hlavicka uz velmi nizko,ak neporodim,v pondelok sa hlasim v nemocke na prijme na pozorovanie a tak.pri prvom som prenasala 8 dni,to bolo tiez uz o nervy,ale bolo leto,nic mi nebolo,ziadne starosti,rodicia ma bravali kade tade,bolo to ine a na 8 den uz si ma nechali v nemocke a v noci som porodila.porod velmi dobry.
teraz mame uz bubka,bude mat v sobotu 20 mesiacov,poslickov mam uz asi 4 den vzdy na vecer,brucho mi tvrdne pocas celeho dna,sama sa s malym bojim ist von,keby nahodou ma to chytilo.maly ako keby citi,ze tu par dni nebudem,ako nahle odidem,je taky nesvoj a ked pridem,tak si uvedomi,ze som tu nebola a rozplace sa.je mi ho tak luto,moje male.
dufam ze vam nevadi,ze som sa vam sem takto zamotala,ale uz som sa potrebovala trosku vypisat.a vy prezivate skoro to iste co ja,takze preto.

janah.
27. bře 2008

Verka, tak to bude v poho... Já mám termín zítra, do poradny sice chodím, ale dr. mě vnitřně už přes 14 dní nevyšetřil, takže vůbec nevím, jak na tom jsem. A k tomu manžel, kterej tak krásně pracuje od 8-17 a we doma tak jako na potvoru má zítra a celou sobotu program z práce... Teď mi to začalo nějak docházet, předtím jsem to odmítla registrovat s tím, bůhví co bude. Tak mi asi nezbyde nic jiného než pobalit další 2 dítka a vyrazit k babičce, doufat, že když mě to u nich chytne tak stihnu dojet zpátky do Prahy nebo to vydrží až do neděle.., 😀 😀

dzej
27. bře 2008

verka třeba to přijde brzo...já nemám vůbec žádný příznaky..jen občas něco málo. Je fakt, že to čekání je hrozný, taky se bojím chodit někam dál nebo do obchodu...takže jen tak chodím se psem ven..on taky cítí, že se něco děje, tak se mnou ani pořádně daleko nechce jít, jak se vyvenčí tak hned otočka a že jdem dom 😔
janah. a to by manžel nemohl dojet z toho pracovního programu pro tebe?

janah.
27. bře 2008

hahaha no právě, že nemohl. Má to bejt nějaká úžasná družba. Budu ráda, když se tam nějak dostanu sama a on sice dorazí, ale má zákaz konzumace hahahaha 😀 😀 😀

smiling
27. bře 2008

zdravím holky máte se? 😉

kozimura
28. bře 2008

Smilink:dobré ranko!Dá se to,jen stále bojujeme a seznamujeme se a rosteme do krásy 😀 A co Ty?

dzej
28. bře 2008

ahoj holky, jak se vede? Kozimura Terezka už je dobrá??

janah.
28. bře 2008

Tak se nám to krátí. Jsme na 3-4 cm, jsem zvědavá, kdy se to tedy rozjede 😀 😀

leonunuska
28. bře 2008

Ahojte holky, jak zvládáte to čekání? Já mám termín až 15.4. ale už jsem hotová ☹ . V pondělí jdu poprvé na monitor tak jsem zvědavá. Kdy se v porodnici sepisuje porodní plán 😉 ?

krista
28. bře 2008

Ahojky leonunusko porodní plán si sepíšeš sama doma - pokud ho chceš, nemusíš ho mít 🙂

leonunuska
28. bře 2008

Aha já myslela, že to je něco jako dotazník, který vyplním v porodnici 😀

krista
28. bře 2008

Ne neboj když to mít nebudeš tak se nic neděje 😀 To funguje tak, že si tam napíšeš svoje přání jak by si chtěla aby probíhal porod - např., že chceš hudbu, nechceš Epi, nástřih, holení ... atd. 🙂

kozimura
28. bře 2008

Dzej:ju,teď je to krásné zdravé miminko 😀 jen nás občas zlobí prdíky,ale to je normální...
Janah:držím pěstičky,ať je to co nejdřív a co nejrychlejší! 🙂

leonunuska
28. bře 2008

😀 tak to je dobře, že jste mi to řekli to bych se tam v pondělí asi pěkně ztrapnila 😉 co mám dělat aby to lépe ubíhalo ☹

kozimura
28. bře 2008

Leo:určitě by ses neztrapnila.Třeba v porodce ve F-M to mají opravdu formou formuláře,který si stáhneš z netu a vyplníš.Takže záleží na porodnici.Někde si por.plán přineseš a berou to jako samozřejmost,jinde jsou naštvaní.U mě to probíhalo tak,že se mě na vše ptali-třeba mě odvedli na klistýr a poučila mě,že ho mohu odmítnout apod.

smiling
28. bře 2008

kozimura ahoojky..holky ted marodí,ale jinak dobrý malá řádí jak divá a vypadá to že bude za chvilku sedět 😝 ..a co mlá jak sinká dobrý?
zdravím všechny

kozimura
28. bře 2008

Smiling:ani se nedivím,že Ti holky marodí-to počasí je tak akorát zralé na virózy.My stále bojujeme s prdíkama,ale v noci mi spinká krásně.Většinou až 7 hod.,takže ji musím na kojení budit 🙂

dzej
29. bře 2008

leonunuska....to čekání je děsný ☹ uvidíš co ti řeknou v pondělí v porodnici...já pořád vůbec nic, porod se neblíží, ale musím chodit obden na monitor. Už mi z toho hrabe 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru