Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

enygold
2. led 2008

Ahojky smejuska 🙂 začátek kontrakcí cítíš jako slabou bolest při menstruaci,budeš-li cítit,že jsou pravidelné zapisuj si je,aby pak věděli v porodnici po kolika minutách je máš,budou se tě určitě ptát.Já je měla ze začátku po 8 minutách,dalo se to vydržet,pícháni jen v podbříšku,pak se mi intervaly krátily,nejvíc to bolelo když už jsem je měla po 3 minutách,ale měla jsem i křížové bolesti,tak nevím co bolelo víc,jestli břicho nebo záda. 😒 Držím ti palečky at to zvládnete v pohodě,já jdu rodit po druhé,tak doufám,že to bude rychlejší než první porod,ten trval i s bolestmy 15 hodin.Papa doufám ze jsem ti alespon trosku poradila. 🙂

smejuska
2. led 2008

eny, ja mam v tom stale trosku zmatok 😅 take bolesti ako menstruacne mavam len parkrat za den aj to nepravidelne, krize ma bolia ako kona stale, no a pred chvilou ma chytili take silnejsie krce, ako ked Ta zacne boliet zaludok... Ale uz to preslo a zas sa nic nedeje... Babika sa mrvi ako zvycajne, tak som teda asi zjedla nieco, co mi nesadlo 😖 Vidim to tak, ze dnes este neporodim, zajtra nas caka vyvolavanie, na to sa moc netesim...velmi som chcela, aby to prislo same od seba, nuz ale... co uz... 😔
Dakujem za radu a aj ja Ti drzim palce, uz to mas za par 😉

zuziku
2. led 2008

ahojte ja som mala termín 28.12 a malinkému sa stále ešte nechce ísť von, zajtra idem do nemocnice a povedia mi či tam mám zostať alebo nie teraz som v 41.tt a mavam stále bolesti v žaludku

enygold
2. led 2008

Ahojky smejusko,tak to vypadá na poslíčky,ty bívají většinou před porodem,ale každá to má jinak nekdo už je cití i měsíc pře tím než jde rodit,mám je taky a zatím nic,ale já mám ještě čas,držím ti palečky at ti to dobře dopadne a máš to rychle za sebou. 🙂 🙂 Papa

rumka
2. led 2008

ahojte maminy chcem sa spýtať ako dlho môžem prenášať bábo ?

smejuska
2. led 2008

rumka, ja dnes koncim 9. den a zajtra idem na vyvolavacku... viac ma uz lekari nenechaju, ale podla mna to zalezi aj na tom, v akom stave je babatenko a samozrejme aj Ty... viac ako 2 tyzdne sa ale asi nezvykne nechavat... to je ale iba moj nazor, mozno ma niekto ine skusenosti 😅

fine
2. led 2008

smejuska
neviem ake skusenosti maju ostatne baby, ale mne prvy porod vyvolavali a nebolo to vobec take strasne...tiez som uz po termine a tiez to vyzera na dalsiu vyvolavacku - je asi pravda, ze tie bolesti su troska väcsie ako normalne, ale ja som vtedy porodila za dve hodiny od vyvolavacky...velke bolesti som mala asi pol hodinu...viem ze u kazdeho je to ine, ale ani tej vyvolavacky sa netreba az tak velmi bat...

lenka11784
2. led 2008

Ahoj Fine.Ak som dobre pochopila čakáš už 2bábetko.Ja čakám 1 a som z toho veľmi nervozna.Nie z pôrodu,ale z toho že sa stále nič nedeje.Termín som mala včera.DMôj gynekolog mi vrav že porodím už 20-23.12.Ako dlho je dobre prenášať?po akej dobe pôrod vyvolávajú?Môj lekár je na dovolenke.

smejuska
2. led 2008

fine, ja mam take zmiesane pocity... aj sa bojim, aj sa tesim... stale si vravim, ze to zvladlo mnoho zien predo mnou, tak to musim zvladnut aj ja a ze ta nasa babika za to stoji a az ju budem drzat v naruci a bude mi cuckat didku, tak aj zabudnem, ze som rodila 🙂 Ved uvidime, hlavne aby bola mala zdrava...

zuziku
3. led 2008

ahojte možete mi niekto poradiť ako to je s tým vyvolavanim porodu? lebo ja idem zajtra do nemocnice a povedia mi že či hned zajtra alebo v sobotu najneskor v pondelok ako dlho trva porod cca po vyvolavačke? dakujem 🙂

rumka
3. led 2008

smejuska ja mám už presne tie isté pocity doteraz som bola kludná ale už to začína vo mne vrieť hlavne sa začínam obávať ked od pondelku zostanem sama doma a všetci pojdu do roboty do teraz bola celá rodinka doma vravia mi ved zavoláš 😀 😀 😀

zuziku s vyvolávaním nemám skúsenosti a dúfam že nebudem musieť

fine
3. led 2008

lenka
prve babo som prenasala 10 dni, potom ma uz zobrali do nemocky - to bolo v piatok - a v sobotu sa maly narodil - neviem presne aky bol ten postup, je to uz 10 rokov, ale viem, ze bolesti som zacala mat az ked mi lekar praskol vodu a odvtedy to cele trvalo 2 hodky...takze celkom ok...dnes som tiez uz 3 dni po termine a ak sa nic neudeje, tak v pondelok nastupujem...takze dufam, ze najneskor v utorok ju uz konecne uvidim....a neboj sa, aj ked tam nemas svojho lekara, tak zastupujuci lekar by ta mal vysetrit a povedat ti co a ako...kam chodis do poradne?

sue
3. led 2008

Babulky, my furt nič ☹ už som si aj zmenila termín naspäť na ten pôvodný, lebo dnes by mi tam už svietila 41ka ☹ ach jo ☹

monitaa
4. led 2008

fine ja mam takeho hladosa, že čoskoro zje asi aj mna. ved ked mu nestiham robiť mliečko tak za par sekund sa mi prisaje hocikde na telo a to potom chodim ocucflekovana ako nejaka pätnastka...
Monabe malinka je náááááádhernáááááááá fakt . vsetky babätka su uplne úžasné. tak vam velmi gratulujem, ale napinavy pôrod...

fine
4. led 2008

monitaa
no ved teda...to musi, aby z neho bol poriadny chlapisko...aj ja uz chceeem take....

monitaa
5. led 2008

pozeram že ty budes mať prekvapenie, miminko sa nechce ukazať, alebo nechcete vedieť čo to bude?ake maš vymyslené mená 🙂

fine
5. led 2008

dlho sa nechcelo ukazat, ale uz asi dva tyzdne viem, ze to bude dievcatko - Nelka...doma mam 10 rocneho Filipa, tak teraz k nemu pribudne tato mala slecna...uz to nejako vydrzim, v pondelok nastupujem na antolsku, takze snad najneskor v utorok ju uz budem mat...

emily3
6. led 2008

ahojte mamulky cakatelky, my stale tiez nic, sice uz falosne kontrakcie mavam a cakam ze uz to pride, a prestane to. uz som z toho nervozna, lebo kamosky okolo uz porodili a my stale nic... ☹

fredanek
6. led 2008

Ahojky budoucí maminky.Už jsem měla dvakrát poslíčky.Vždycky po týdnu.Začli mi kontrakce po 20 a pak 10 min docela pravidelný.Bolesti jako při menzes.Vždycky to trvalo tak 5 hodin a pak to ustalo.asi se to už připravuje.Tak jsem zvědavá kdy pojedu do porodnice.Fakt nejhorší je to čekání,nechci hlavně přenášet ☹ ,ale ještě čas 😉

monitaa
6. led 2008

fine tak to držim palce. tak to dosť dlho sa vam skryvala...

gilotek
6. led 2008

ahojky holky, já mám termín příští pátek a od včera mě bolí bříško jako při menses, ale nijak výrazně a poslíčky mám taky nepravidelné.... Myslíte že už to brzy příjde? 😝

georgine
6. led 2008

ahojholky.. termin v sobotu. poslici jsou furt celý tento vikend, od pátku vecer miodchází hl. zátka.. hlen s krví a furt nic.. vcera jsem mela stahy po 7-5mina pak se zkrátili na 3 min uz jsem se radovala ze pojedeme a pak jsem je zaspala (21,00 do 1.00h) dneska je mi jako vcera. bolesti jako pri ms.. ale silnejsi.. a jakoby nárazove 2-3 x do hodinyy.. takze si z toho nic nedelám asi to zase dneska nevýjde.. 😖

verdik
6. led 2008

ahojte maminky čekatelky, taky se k Vám přidávám, termín mám 19.1. a už se nemůžu dočkat.jak jste psali o tom přenášení, tak nechávají přenášet 1O dní, pokud jste vy i mimi OK, dýl ne a pak je provokačka-vyvolání, kontrakce jsou pak trošku víc bolestivější než u nevyvolávaného porodu, aspoň to tak fungovalo u mě, ale vy už pak vidíte jen to mimi a na bolesti zapomenete. Jen holky nemáte někdo zkušenosti s krvácením na konci těhotenství??Já jsem na Silvestra začala trošku krvácet, což mě vyděsilo a tak jsme ihned odjeli do porodnice, tam mě prohlídli a už si mě tam nechali 5dní. Krvácení přestalo, jen trošku špinění a závěr byl ten, že to nebylo naštěstí z placenty, ale , že se to tam vše chystá. Dostala jsem na užívání železo domů a dnes v noci se mi opět krvácení opakovalo, né moc silné a teď opět špiním, ale žádné kontrakce nemám a tak čekám co bude, mimi se v bříšku vrtí, takže pohyby jsou v pořádku.Ten náš maličký si se mnou zahrává a tak mu říkám, že pokud už chce i já jsem připravená. tak maminky držte se, přeji všem zdravoučká miminka a pohodový porod.

parybka
6. led 2008

georgi, my se v porodce asi opět potkáme, co? 😀 třeba už na porodním sále nebo na šestinedělí...
Já už mám v úterý termín na vyvolání a stále malého přemlouvám, at vyleze raději sám.
Dneska je mi pěkně mizerně, tak doufám, že třeba... by to snad mohlo být i ono... Se bojím, že to ani nepoznám 😀

georgine
6. led 2008

parybko jdu zitra na kontrolu.. to by bylo hezke ne.. kdybychom tam byli tento týden spolu.. ty to más v uterý jiste, no nezávidím ti.. ta dlouho prenáset.. ☹ treba se tam fakt potkáme.. to by se mi líbilo.. 😀 😀

parybka
6. led 2008

já už kontrolu nemám... jdu rovnou v úterý.
Já bych docela ráda nadstandard... uvidíme, jestli bude nějaký volný. Hlavně kvůli návštěv 😅 a taky, aby při čekání na kontrakce mohl být manžel se mnou. Nechce se mi tam ležet a čekat, až to zapůsobí, sama....
Jsem sralbotka.... chjo

parybka
6. led 2008

každopádně, kdyby nadstand. nevyšel, tak bych ráda někoho, koho aspon trošku "znám". Uvidíme, kdo tam bude dřív 😀

mihapiha
6. led 2008

Jéé. holky Ostravačky. 🙂 Já jdu k dr. ve čt a pak mě asi už bude posílat do porodky, termín mám na 13.1,a le říkal, že to nevypadá. To vy určitě do té doby už budete mít miminka. 🙂

georgine
6. led 2008

nemyslim si ze bude problem s manzelem na hekárne.. nebo na predporodnim pokoji.. tam muze byt taky.. já do nadstandartu nejdu.. byla bych tam moc sama.. návstevy budu ráda prijmat, ale od 15.00 do 17.00 to uplne stací 😅 to mluvim z vl.zkusenosti.. mnazel ten u porodu asi nebude je to pekný sralbotka taky.. ale já mu to nevyciítám, nikoho nutit nebudu..

mihulko a do jake porodky pujdes.. my jdem do vitkovic - vid parybko 😉

doktor mi v pátek rikal ze uz je to krásne nachystane a od te doby ze me sel hlen a krev a ted uz je klid.. tak by me zajimalo jestli se neco zmenilo..

mihapiha
6. led 2008

Georgine, já taky do Vítkovic, chodila jsem tam i na předporodní kurz,tak chci tam.. snad nebudou mít nával... O nadstandartu neuvažuji, jen manžel u porodu a možná epi, pokud to bude brutal a nebudu to moci vydržet 😀 . I tak to bude pálka...

Právě, už dvy dny popisuješ kontrakce a tak a stále čekáš, že? Mi dr. řekl, že jsem zavřená, čípek tuhý, takže nic... no, uvidíme co mi řekne ve čt. mohlo by se to trošku hnout...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru