Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

kacenqa
22. únor 2008

mini: u nas na porodnej priprave sa na toto specialne jedna baba pytala a dr. jej povedala, ze oxytocin sa nepicha urcite uz aspon 2 roky. a aj ja, ked som lezala v nemocke a boli tam kocky, ktore prenasali, dostali tabletku do posvy. jednej to zabralo behom 2-3 hodin, druhej sice za dlhsie ale zabralo. a potom tam bola jedna, ktora ich dostavala 3 dni, cele dni chodila horedole po chodbe a nic, ale ziadnu injekciu nedostala.

mkg
22. únor 2008

mne pichali oxytocin, rodila som pred polrokom

mkg
22. únor 2008

samozrejme pri vyvolávaní aj tablety, príp.gel

kacenqa
22. únor 2008

a kde si rodila?? lebo tuto info mam z kramarov, kam idem rodit ja

mkg
22. únor 2008

v ružinove

ronit
22. únor 2008

ahojte, oxytocin sa bezne podava stale, pred mesiacom kamaratla na kramaroch dostala po prostaglandinovych cipkoch aj oxy infuziu.

ronit
22. únor 2008

zacina sa vzdy prostaglandinmi aby dozrel krcok a niekedy to staci na vyvolanie, ak nie tak sa pusta voda, oxytocin. To je standard.

mkg
22. únor 2008

presne tak 😖

janinininka
22. únor 2008

Ahojky,
můžu se k vám přida, jdu jen na skok, mám od st nějakou chřipajznu, aspoň, že mi slezla teplota, ale mám rýmu, kašel, v krku mě bolí, 3 týdny před porodem, to je bezva, dneska jsem byla u dr, nic mi nedala, když nemám teplotu, že do mě nebude nic rvát, tak jsem na čajíčkách.
Kristo- já Mg beru pořád, akorát mi dochází, to jsem neslyšela, že se nemá brát takhle ke konci.
A pijete maliník a lněné semínko, a co másáže hráze, děláte, já všechno poctivě, pánevní dno jsem taky posilovala poctivě, ale to vůbec nepomáhá, mám ho uvolněný, tak to už nedělám.
Kristo a vy holky okolo našeho data porodu, máte poslíčky, já ne, nebo o tom nevím 😕 akorát mě berou záda, min. neděli v kříži teda festově, ale jestli to nebyl předvoj chřipky, jinak mě nic nebolí..
Krsito- co ta porodnice, kam teda půjdete nakonec rodit? My když nestihneme Ko, tak Čáslav asi nebo Havl. Brod.
Holky vy co máte už termín, ať to máte co nejrychleji za sebou, a máte v náručí svá miminka, já už se taky nemůžu dočkat, ale zároveň se děsně bojím všeho, co bude..

cert..ova
23. únor 2008

ahoj, janinininkia, já malniník piju a i mi chutná, ale semeno nejím,zacpává mě a stačí, že beru železo 😅 , hráz nemasírujem z lenosti 😝

krista
23. únor 2008

Ahojky Jani,
piju maliník 3x denně, lněné semínko 1x denně a masáž hráze tu trochu flákám, ale občas dělám 🙂 Poslíčky mívám, ale slabé, jen jednou mě bolelo břicho od rána do dalšího rána, ale s přestávkama, takže dobrý 🙂

Rodit půjdu cca 22km od svého bydliště (do místní porodnice v Českých Budějovicích nechci) do Českého Krumlova 🙂 Naverbovala jsem tam i kamarádku, v pondělí vyzkoušela a vřele doporučuje 😵 A chci rodit do vody 🙂

A jak se jinak máš a cítíš krom toho že jsi nemocná? 😖

krista
23. únor 2008

Jani a jak posiluješ to pánevní dno? 🙂

janinininka
23. únor 2008

čertíku- já to semeno normálně uvařím s maliníkem, to myslíš, že by ti nedělalo dobře? Železo beru taky a ještě MG, asi 3x jsem měla křeče, tak mi ho dali a od té doby mám klid, hrá masíruju, stačí 5 min, aspoň chvíli, ale už teda necvičím a neposiluju pánevní dno, protože u mě je to k ničemu. 😠 to jsem to dělala dlouho.
Ahoj Teri- já piju maliník teď 2x denně, a právě do toho zamíchám i lněnně semínko. Mě spíš bolí záda, ale to se asi k poslíčkům nevztahuje, ne? Zrovna včera večer mě braly, ale možná je to i z toho, jak teď pořád ležím, jak jsesm nemocná 😠
Tak nakonec můžeš rodit do vody, já myslela, že jsi psala, že nemůžeš. A co porod, bojíte se holky, já jsem děsnej srab na bolest, bojím se, bojím se, aby to dobře dopadlo všechno, abysme byly obě v pořádku, těcho bolestí se bojím, ještě ke všemu mi zjistili, že mám streptokoka, takže budu mít infuzi při porodu, ale prý se s ní může pohybovat. Akorát nechápu, kdybych chtěla epidurál, a v jedné ruce budu mít infuzi s ATB, tak epidurál infuzi by mi dali do druhé ruky, jde to i s ATB snad ne?
To dno už právě neposiluju, chodila jsem cvičit, tam jsme to dělali a já pak i doma, ale mě to nepomáhá, mám ho uvolněný, když třeba kašlu, nebo se směju tak se někdy trochu při...jen kapka, ale prostě mi to dno už neudrží, asi i miminko, jak je už velké, tak to dělá. Ty posiluješ?
Já jdu zase ležet, tak zatím papa 🙂 😉

werminka
23. únor 2008

Ahoj holky, tak se taky přidávám k těm,co čekají miminko každým dnem 🙂 Piju maliníkový čaj -tak 2x-3x denně, koušu lněné semínko a každý den masírujeme hráz. Ach jo - už aby to tu bylo. Jinak mě pobolívá v podbřišku (jako při menzes) už asi tak třetí týden....... začne to bolet....... hodinku někdy dvě - a pak to odezní. Žádné tvrdnutí ani stahy nemám - jen tu tupou bolest v podbřišku. Takže tak. Pánevní dno sem tam posiluji - chodím na cvičení do těhu-kurzu..... a každý den pocvičím trochu i doma. Jsem ráda, že nejsem sama takový "šílenec", který se snaží pro hladký porod udělat co nejvíc 😉 Tak se holky držte 🙂

krista
23. únor 2008

Jani jestli tě ty záda berou od kříže a máš k tomu trochu MS bolesti tak to budou poslové, ale jestli jen záda, tak asi ne, ale vůbec je mít nemusíš, takže buď spíš ráda 🙂 Oni jsou takový nepříjemný - šmejdíci 😝
To pánevní dno neposiluju protože nevim jak se to dělá 😲 Já jsem tento týden zjistila že Streptokoka nemám, takže do tý vody potřebuju ukončit 37tt a můžu rodit 🙂 Já jsem měla jednu infekci v těhu tak jsem pořád nevěděla jestli to půjde nebo ne 😉 Tobě toho Streptokoka teda nezávidím ☹ Kde se takový šmejdi berou? 😖
S těma ATB a infuzí fakt nevím, to jsem ještě nezažila 😒
A tu hráz si masíruješ sama? Já vím, že hodně holkám pomáhaji partneři, ale na mě se MM vyprdl, takže já sama a moc mi to nejde, jak jsem u toho v polosedu, je to nepohodlný 😝
Porodu se bojim i nebojim, vím že to musí přijít a jsem tak nějak s tím smířená, dřív jsem si myslela, že budu poslední dny nervní, ale nejsem - až to přijde tak to přijde a budu to brát jak to je, vím že ty bolesti budou asi nesnesitelný, ale dělám hodně proto aby to bylo lepší a víc udělat nemůžu, snad mi začnou nejprve bolesti, abych mohla být dlouhou dobu doma a do porodky přijela už skoro připravená, kdyby mi praskla voda bylo by to horší, no uvidíme 🙂

Werminko já jsem taky ráda, že slyšim že nejsem jediná šílená 😀 a hodně štěstí 🙂

A chodíte na monitory holky? Moje Dr. na ně neposílá, takže já jsem volala do porodnice že tam zajdu sama od sebe 🙄

werminka
23. únor 2008

Krista: Já na monitor chodím (pokud myslíš to samé co já - KTG - pásy 🙂 -.. poprvé jsem tam byla ve 29tt .....a od té doby jsem chodila při každé prohlídce. Teď už chodím každý týden. Holky mě se termín tak blíží a pořád se nic neděje ..... ☹ Je to únavné, to čekání... Kristi, to je zvláštní, že jsi ještě na tom nebyla ☹ no - pro klid duše si to zařid a zajdi si tam sama 🙂)))
Jo a holky - já to lněné semínko koušu a zapíjím, tak snad to k něčemu bude....... čtu si tady, že Janinka jej vaří...... tak nevím, no.... snad to má stejný účinek

krista
23. únor 2008

Werminko no já ti nevím jestli to má stejný účinek, protože tam je prý důležitý ten sliz, já ho taky zalévám horkou vodou - nechám dvě hodiny vylouhovat a pak ho vypiju včetně toho slizu 🙂

Na ty monitory si fakt budu muset zajít sama, ta moje Dr. je šílená, po šestinedělí okamžitě prchám 😠 Já čekám na březen a pak už mě to bude taky unovavovat 🙂 A ty máš hezký TP 3.3. 🙂 to by se mi líbilo 😵

werminka
23. únor 2008

Kristo, termín je to hezký 😉 , ale já bych přece jen chtěla rodit dříve..... To víš, jak už se člověk blíží termínu, tak by to chtěl mít za sebou nejraději co nejdříve - nechtěla bych přenášet - asi jako každá 🙂

S tím semínkem - já to tedy zkusím zalít vodou a luhovat, ale asi to není nic moc, že? Já to právě vždycky rozkousám až se ten sliz v puse udělá a pak ho zapiju vodou. Někdy si ho dám do jogurtu - prý to má taky účinek - já fakt nevím. Každopádně už to mám fakt za pár, takže pokud to nepomohlo doteď - už to stejně nezachráním ☹

Koukám, že máš termín 12.tého - tak to se klidně může stát, že porodíš dříve - na 3.3 🙂))) a já zase doufám, že už to budu mít v té době za sebou 🙂))))))) Takže zbývá jen příští týden ........

krista
23. únor 2008

Werminko no já si myslím že když to vypiješ tak to možná bude lepší než když to musíš poctivě kousat a zapíjet 🙂 Nevim, mě to takhle vyhovuje, jsem taková že do huby jen tak něco nestrčim a tohle mi nevadí 😀

Já mám ty termíny všelijaký 😀 Pořád mi s tím hýbali, dle MS mám 15.3. a dle posledního UTZ pravděpodobně toho 12.3., mě je to jedno kdy to bude, ale jak už jsem zmiňovala moc ráda bych březňátko 🙂 29.2. mi nahání strach 😀 Co si myslíš o 29.2. ty? 😀

jjaanca
24. únor 2008

Čau holky, chtěla bych se zeptat, jak je to s tím sestoupením miminka před porodem. Mě připadá že mám břicho pořád nahoře. Myslíte že od toho můžu odvozovat že budu přenášet? Je to sestoupení břicha opravdu znát, že bych si toho všimla?
Jsem z toho nervózní, přestavujeme byt a právě jsme se málem zhádali že chci zapojit pračku abych si mohla vyprat věci na mimino, protože se bude muset hned za pár dní odpojit a odnést - budou nám dělat podlahu. 😖

caira
24. únor 2008

janco nevim jak u tebe, u me to fakt bylo poznat hlavne podle toho, ze me prestala tolik palit zaha a lip se mi dycha..a taky hlavne citim jak se mi mala sroubuje hlavou dolu..takze definitivni sestup 😀

werminka
24. únor 2008

Krista: ahojky, no mě se datum 29.2. líbí 🙂 je zkrátka vyjímečné 😉 Takže já bych nebyla úplně proti - ale přesto bych chtěla raději dříve 🙂))

Holky,
a to jsem dneska ráno zažila hrůzu - ve vaně mi ujela noha a spadla jsem na břícho....... tak jsem ze strachem a slzami v očím jela do nemocnice, aby mě zkontrolovali, zda je miminko v pořádku........ měla jsem tááááákový strach. No a tak po všech možných vyšetřeních doktor říkal, že je v pořádku, tak jsem si oddychla - ale stejně - pořád na to myslím a doufám, že jsem tomu drobečkovi opravdu neublížila ☹ Dal mi zprávu pro mého gynekologa - tak jsem studovala všechno možné co tam napsal 🙂 Já už si tak přála, aby si mě tam nechali 🙂))) že bych zrovna odrodila ..... ale teď už jsem zase doma, tak uvidíme. V tom nálezu mám napsáno: "děložní tonizace zachyceny" - holky nevíte některá, co to znamená???? Ležela jsem na monitoru více jak půl hodiny a PA se mě ptala, zda necítím tvrdnutí bříška..... ale já fakt nic necítila...... jen takovou menstruační bolest v podbřišku (ale to není nic nového - to cítím už 3 týdny)....... no a pak se mě znovu ptala zda opravdu necítím tvrdnutí - ale já fakt nic! Tak teď přemýšlím, jestli tam třeba už "něco" neviděli...... že by začínající stahy..... fakt nevím. Jinak napsáno mám dále, že "hlavička naléhá na vchod".... pak "VB hmatný" - holky nevíte co to znamená "VB"???????
Hrdlo H 1,5cm, volně pro prst.
Tak z toho moc chytrá nejsem 🙂) tak budu ráda, když mi třeba napíšete svoje postřehy 🙂)) mějte se krásně a držte se holky!

werminka
24. únor 2008

JANČA: Jani, myslím si, že sestoupení bříška je u každé ženy jiné - někomu klesne 14 dní před porodem, někomu 2-3 dny před porodem a někomu prý i pár hodin před porodem..... Takže buď v klidečku. Navíc kámoška co už jedno dítko má říkala, že jí břicho nekleslo vůbec 🙂))) No a prý je to takové postupné klesání - může jako proběhnout během pár hodin, ale tak, že si toho v tu chvíli nevšimneš..... není to prý žádné "žuch" 🙂)) Jestli kleslo pak můžeš posoudit v zdrcadle 🙂 Na fotkách je to hezky znát - já si fotím každý týden bříško a tam vidíš, zda máš bříško pořád vysoko nebo se mění..... 🙂) Tak to je můj názor a pár zkušeností mých kamarádek! Tak bříšku zdar! 😉

caira
24. únor 2008

ty brdo wermi, takove soky hned po ranu, jsem rada, ze je mimi ok, ja jsem ted taky porad desne opatrna, bojim se abych sebou presne nejak blbe nesekla a nespadla na bricho 😒

Mozna uz se ti na monitoru ukazovaly vlny, ze mam kontrakce a proste jsi to jen necitila, jinak to boleni podbrisku mam taky uz par tydnu.. to jsou pry poslove, deloha se pry pripravuje na porod...

jinak k tem doktorskym pojmum taky nevim..zkus se zeptat na tom tematu, kde je ta porodni baba..nevim jak se to jmenuje, neco s porodni babickou..PA tam odpovida na vsemozne otazky...nebo to zkus vyhledat ve vyhledavaci na seznamu?

werminka
24. únor 2008

CAIRA: no, ani mi nemluv - ráno jsem byla "na umření" - samozřejmě strachy ☹ Víš jak, celé těhotenství se člověk opatruje - zbývá mi týden do porodu a tohle! No, musím na to pořád myslet, ale snad to bude v pohodě. Miminečko se hybká a i všechna vyšetření jsou v pořádku - dělali mi monitor, ultrazvuk, klasické vyšetření...... doktor zkontroloval úplně všechno - tak jsem si oddechla. A jaké to jsou ty stránky na tu porodní babu? 🙂 Víš, já ty pojmy samozřejmě hledala na vyhledavači na seznamu i googlu, ale tam se právě vždycky vyhledá "děložní tonizace" - ale není vysvětleno, co to vlastně je!!!!! Ta "tonizace"........ ve spojitosti s dělohou to prostě nemůžu nikde najít - vysvětlení. Všude je tonizace pleti a podobné ptákoviny 🙂 No a slovo "tonizace" samo o sobě znamená (podle slovníku cizích slov) "posilující" nebo "přivádění do stavu napětí" ........ tak nevím. Ale doktor jak říkám nakonec prohlásil, že je vše v pořádku - jen ta PA se mě pořád ptala, zda necítím tvrdnutí bříška............. no a pak jsem si přečetla na tom papíru "děložní tonizace zachyceny" ....... No, tak uvidíme. Třeba tam dneska pojedu znovu - a vrátím se s miminkem 🙂

janinininka
24. únor 2008

Ahojky,
Werminka- neboj, to bude v pořádku, dr tě prohlédl, to by viděl, kdyby se něco dělo, buď opatrná!!
Ale asi se ti zkacuje čípek, ne, já mám 3 týdny do porodu a mě vždycky dr píše čípek 2cm, ty máš 1,5, a má být 0.
JInak ti moc teda taky neporadím 😕
Já ty bolesti břicha moc nemám, občas, ale jen na chvíli, spíš ty záda, jak kdy, někdy kříž, minulou ne mě bral teda fest, a teď asi po2x mě bolely záda jakoby nahoře, takže jak kdy.
JInak s tím semínkem, asi je to jedno, taky jsem slyšela, že si ho holky dávají do jogurtu, ono se v těle asi taky samo rozpustí, ne? Hlavně že ho jíš, třeba není důležitý jak.
Kristo- já si masáže dělám taky sama, jindra se taky kasal a prdí na mě, takže v leže se masíruju, taky nevím, zda to dělám dobře, ale když to aspoň trochu pomůže, tak to dělat budu.
Ta hráz se zpevňuje tak, že si lehneš, skrčíš nohy, a zatneš svaly v pochvě, jako kdybys chtěla vtáhnout tužku, chvíli vydržíš, pak povolíš a zase, a měla by se zpevnit, ale jak říkám, mě to nepomáhá 😖
Jjaanca- zrovna tohle téma teď taky řeším, to jsem ráda, že nejsem sama 😉
To jsi odvaha, to pereš teprve teď na miminko? Já taky nevím, jeslti poznám, že mi bříško klesá, taky mám podezření, ale sama to nepoznám. Ale jak teď ležím, tak se mi zdá, že mám trochu jiný tvar, i miminko, že je tam jinak stočený a víc jí cítím, ale možná si to břicho vsugerovává, já nevím, ale cítím víc miminko, když jsem v klidu.
Já to nepoznám asi ani z fotek teda, zkusím na to mrknout do alba 😉
ale taky jsem slyšela, že nemusí klesnout vůbec.

luciask1986
24. únor 2008

ahoj janinka ja mam este do porodu 3 mesiace tak dufam ze nevadi

luciask1986
24. únor 2008

je niekto prihlaseni kto si popise

babulka25
24. únor 2008

ahojte - tak ja sa pridívam ku vám.tiež čakáme každým dňom bábo a nevieme sa dočkať.
janinininka- ja som tiež chorá,ale dúfam,že to prejde mne to len dnes začalo.hrozne ma bolí hrdlo a som aj vracala 2 krát a neviem či to je predpríprava môjho tela alebo to bude chorobou. 😒
a bola tu medzi vami kacenqua - tak dnes jej odtiekla plodová voda a rodí.teda možno aj porodila.zajtra dám info ak napíše niekto do marcoviek čo je s ňou.jeeej tak jej závidím.

tonita
24. únor 2008

babulka ahoj a ako to vies?Kacenqa ti uz pisala?alebo ako?Daj nam vediet lebo ja osobne som veeeeeeeeeelmi zvedava 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru