Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

lenulin
18. kvě 2008

Já bych si teď už s přibíráním nedělala starosti.Já baštím na co mám chuť a vůbec se tím netrápím a to mi teď nejvíc chutná sladké.Těsně před porodem se člověk zavodňuje.Uvidíš že po porodu půjde všechno dole a hlavně prý pomáhá kojení.Já mám různé pocity a takové tvrdé břicho že nemůžu ani pořádně chdit a taky to vždycky přejde tak jestli jsou tohle ti poslíčci 😨

anamor
18. kvě 2008

ahojte, takze ja mam termin o pat dni a tiez by som uz najradsej rodila aj včera 😉

dididi30
18. kvě 2008

hm leni...no co ja ti viem, ja tiez teraz len sladke...a uz mam odrodene jedno tak viem co to je....ja som malu nekojila, pretoze ala alergiu na mliecko, bojovali sme s mliekom a do teraz bojujeme, vobec ho nechce...takze som zhadzovala 2 roky, ale teraz verim,ze budem kojit a bude to raz dva..
ano to su poslickovia....ono kazdy to vnima inac.. 😉

alianka
19. kvě 2008

Holky s tim pribiranim - ja musim rict, ze i kdyz uz vlastne prenasim, tak pribiram furt. a je to cca co tyden, to skoro kilo 😠 😅 😖 no uz me to docela stve, pac jsem ze zacatku mela ze sebe takovou radost, byla jsem uz v pulce tehu a pribranych jen par kilo, no ale pak se to rozjelo fest 😠 No ale nejaka dieta nebo tak nehrozi. Proste si toho snazim nevsimat, zvazim se tak max jedenkrat za tyden pro prehled a neresim to. Uz mam nahore 22 kg. Taky se uklidnuju tim, ze snad kojenim to pujde rychle dolu 😎
Jinak dneska mi prijde PA udelat Hamiltona, jsem strasne zvedava, esi to zabere a taky se trosku bojim, pac nektere holky psaly ze to boli jako prase.. ale uz jsem ochotna jit fakt do cehokoli, hlavne at uz se to rozjede (vyvolavacku nechcuuuu 😔 ) 😎

parybka
19. kvě 2008

alianka: tak co, zabralo? 😀
já taky přibrala hodně, ještě víc než ty.. a ted mám nahoře ještě asi 5 kg. Jde to pomalu, ale jde to, horší je ta pneumatika kolem pasu a prsa, co na ní leží... 😕

evina313
19. kvě 2008

kočky dnes som bola u lekara, termin mam o 7 dni a vraj to pekne postupuje. Lekar mi odporučil na urýchlenie porodu SEX ! Vraj spermie obsahuju nejaku latku, ktora uvolnuje porodne cesty.Takže, hor sa na to 😉

anamor
19. kvě 2008

evina nepomaha to 😒 a ak ano tak nie vsetkym....

dididi30
19. kvě 2008

veru mne sex pomaha, taky jak nikdy aj som si myslela,ze v sobotu pojdeme.....pri malej pomohlo isla som presne na termin, bomba..

lenulin
20. kvě 2008

Já s tím sexem jsem na štíru.Mám teď už takové pocity tvrdnutí bříška a takové bolesti dole,že nemám na sex ani myšlenku.Chudák manžel už se těší až budu zase normální. 😉

kamca.mazda
20. kvě 2008

Ahoj holky,
já mám termín 8.6. takže mám ještě čas, ale už bych to taky ráda měla za sebou.
Přibírám teď tak nějak normálně a jím co se dá. Mám 12kg nahoře.
O těch spermiích jsem to taky četla, že to pomáhá a masírování bradavek.

alianka
20. kvě 2008

holky mne sex taky nepomaha... ani nic moc jineho. Zkousela jsem ledajake "zarucene" postupy a vysledek je ten, ze jdu zitra na vyvolavacku. Proste mam cipek porad skoro celej a nahore a jsem zavrena, ne-li primo zabetonovana. Ono to prej pomaha, kdyz uz je nekdo nachystany, asi aspon trosku pootevreny, tak pak se to tim muze urychlit, takze Evi, to bude jiste Tvuj pripad 😉 drzim palce.

evina313
20. kvě 2008

alianka, asi tažko, moja polovička nechce a nemožem mu vyhovorit, že to babatku neublizi. ale pravdupovediac, tým, že mi stale tvrdne brucho, tak na to nejak nemam chut ani ja. ale ked budem nebodaj prenasat, tak to určite skusim, i ked na draheho budem musiet vyvinut natlak 😀

duracelko
20. kvě 2008

ja tiez nemozem prinutit mojho manzela na sex 😀 😀 😝 on sa strasne boli o malicke v brusku. nemyslim si ze to pomaha skor porodit. aj ked o tych spermiach som aj ja daco citala - ze obsahuju nieco co urychluje porod.

ja si nemyslim ze je dobre sa do niecoho silit - ak uz ma zena nejake bolesti a neciti sa dobre ku koncu tehotenstva

porodne bolesti pridu tak ci tak

kakaja
20. kvě 2008

Ahoj holky, chapu vase pocity. Ja jsem mela termin 3.5. dle UTZ a 7.5. podle PM. Uz 4. kvetna me zacaly bombardovat SMS typu"tak co, uz to mas za sebou??" desny, telefony jsem nezvedala a jen kynula. Chodila jsem cvicit a po kazde lekci odpadavaly maminky jako hrusky a rodily ostosest, jen ja nic. Nakonec se mala narodila presne na termin dle PM. Ale ja jsem ten posledni tyden myslela ze se zcvoknu. Zkousela jsem vsechno, sex, uklid, dlouhe prochazky a nic nezabralo. Pak jsem se na narozeniny meho syna (6.5.) totalne precpala cokoldaovym dortem a v noci se porod rozbehl a byl rychly a mnohem snesitelnejsi nez ten prvni. Otevirala jsem se rychlosti blesku (v prvnim pripade o tom nemohla byt ani rec) a vim, ze za to vdecim mohutne konzumaci caje z listu maliniku. Takze se drzte, neztracejte nervy, klidne si kynte a pijte malinik 🙂 Uvidite ze za to cekani to vazne stoji!!

alianka
20. kvě 2008

Kakaja tos napsala moc pekne 😀 je fakt ze ten malinik neco do sebe ma...
Evi a Duracelko, muj manza mel uplne stejny strach ze sexu, jak pisete, ale kdyz mi pak opakovane rikala PA, ze to fakt pomaha a prenasela jsem uz tyden, tak se odhodlal a bylo to v pohode 😀

alianka
20. kvě 2008

..akorat teda musim dodat ze to k nicemu nepomohlo 😠 😎

lenulin
20. kvě 2008

jak často pijete ten maliník nebo jste ho pily.já jsem začala a piju ho 2krát za den.

alianka
21. kvě 2008

lenulin, ja tak 1x-2x denne, a to diky tomu ze jsem na nej zapominala, jinak bych i casteji. nedoporucuju ho pit vecer pred spanim tesne, pac je dost mocopudny...

ksb
21. kvě 2008

ahojte baby - tak ja sa hlásim po návrate z porodnice, prišli sme v pondelok poobede.
naša alexandra ma 3600g a 51 cm a je uplne nádherná. porodili sme vo štvrtok 15.5. o 0:48. porod bol trošku komplikovanejší ako všetci čakali, ale nakoniec sme to zvládli, len teraz som veľmi ubolená, lebo sa mi roztrhla maternica a museli ma 1,5 hod zašívať a stratila som veľa krvi tak mi museli dávať aj transúzie.
začali sme mrnčať, tak musím ísť pozrieť čo sa deje.

alianka
21. kvě 2008

ksb ahoj, moc gratuluju k Alex, at je zdrava a dela Vam samou radost! to sis teda pekne zkusila, co ☹ hlavne ze vsechno dobre dopadlo a jste obe v poradku. Mne ceka dneska vyvolavacka, tak se modlim at je to rychle 🙂

kakaja
21. kvě 2008

Ahoj vsem,

ja pila malinik 2x denne od 36 tydne. Jeste ted citim jeho vuni 🙂 Ted se pro zmenu nalevam fenyklovym cajem 😀 Alianko, drzim moc palce, hlavne at se porod hezky rozbehne. Me dve kolegyne mely vyvolavany porod a obe mely do peti hodin od podani tablety hotovo. Snad budes mit i vstricne PA, ja na nich doslova visela a poslechla kazdou radu a prikaz, ktery jim vysel z ust 😀 A vyplatilo se....
ksb, chudacku, to snad neni mozny ze se dneska muze neco takovyho stat - moje mama mela to same pred triceti lety, ale tenkrat to bylo za zcela jinych podminek. Moc ti fandim, aby ses z toho dostala co nejdrive a mohla si materstvi uzivat naplno!!!

parybka
21. kvě 2008

ksb: taky moc gratluju a máš recht, fakt je krásná 🙂) tě tady vyhlížím, od té doby, cos tu přispívala při přenášení, tak jsem byla zvědavá, jestli už a jak... S tou dělohou je mi to líto, snad se to spraví a nebude mít následky

ksb
21. kvě 2008

dakujeme za gratulácie, no ako som písala v minulý pondelok som nastupila do nemocnice a v stredu mi dali čípok na otvorenie krčka - za desať minut potom nastupili kontrakcie a interval bol po minute a pol. tak to trvalo do 23:00 potom dali ešte pol čípku a išli sme na porodnicu. asi preto sa to roztrhlo, lebo to bolo také intenzívne a nie postupne otváranie, no ale aj také sa stáva

alianka - držím palčeky, mysli na to že onedlho to máš za sebou

anamor
22. kvě 2008

caute coskoro maminky, ako zvladate tie posledne dni pred terminom? na to co bude po termine nechcem ani pomysliet, ale aj to bude ☹ asi.... ste tu take?

lenulin
23. kvě 2008

No já už se jen těším až to nastane,protože pak už to bude jen za mnou. Dnes už mi doktor říkal, že jsem na prst otevřená, tak nevím, jak dlouho to ještě potrvá, ale doufám, že dlouho už ne 🙂

lenulin
24. kvě 2008

No tak jsem měla hezkou noc.Už jsem se těšila,že pojedem do porodnice a a nic.V noci mě vzbudili bolesti, jak při menzesu a nutilo mě to na záchod trvalo to asi 10min ještě jsem dostala zimnici nebo nějaký třes.No prostě jsem myslela, že se to zase ozve,ale do teď nic.Tak to jsou jen ti poslíčci.

alenka83
24. kvě 2008

Lenulin, tak aspon něco se ti ozvalo a za nedlouho to přijde určitě natrvdo. Už aby to bylo, co? Už máš spadlé bříško? Mě asi začalo padat, už ho necítím tak vysoko, ale na nějakou akci to vůůůbec nevypadá. Však mám ještě zhruba 3 týdny čas, ale vleče se to teda slimáčím krokem

lenulin
24. kvě 2008

No ten konec je fakt nekonečný.Bříško už mám hodně nízko někdy mám v posteli pocit,že už ho tam ani nemám 🙂

dididi30
24. kvě 2008

ahojte......mne uz tiez spadlo brusko a aj lekarka povedala,ze je padnute...a je to hned citit, bo sa mi lahsie dycha..uz od soboty mam brutalne pohyby , skor agresivne a to od 8 vecer do 12, cakam kedy mi praskne voda a stale nic......mate s tym nejaka skusenost??no a na zachod ma to tiez nuti a uplne bolesti do slabin, ale to je vraj tou hlavickou dole, hm no este mam 2 tyzdne do terminu a ked to bude dlhsie no neviem, nevydrzim to 😝

lenulin
24. kvě 2008

No máme stejné pocity a taky mám pocit, že ty pohyby jsou větší zvlášť po tom když se mi stáhne a ztvrdne bříško a pak povolí.Asi tomu človíčkovi taky není moc příjemné že ho tam něco mačká.Asi prožívá to co my 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru