Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

petaradilova
8. čer 2009

Hele lidi mam dotaz, je možný že plodovka odtýká tak pomalu že se cejtim tam dole jakoby spocená i když se jinde vůbec nepotim???

lily1983
8. čer 2009

ahojte..petaradilova..to si nemyslim, ale niesom lekar, tak zavolaj radšej lekarke a uisti sa 😉

sshiva
8. čer 2009

ahoj, ja som čítala že je možné aby plodová voda odtekala pomaly, že može mať žena pocit "vlhka, prípadne až mokra", je to individuálne, podľa toho ako nízko tlačí hlavička a ako je plodová voda v maternici "rozložená", niekomu može po prasknutí uniknúť viac vody a niekomu to ide po menších dávkach...
Vraj sa dá plodovka identifikovať podľa vone, má charakteristickú voňu, je akoby nasládla, a pokiaľ začne odtekať tak to bude trvať priebežne až do porodu....
petra:pokiaľ máš pocit že si spotená, ešte to nemusí znamenať plodovku, ja mám teraz ku konci tehu skoro stále pocit vlhka tam dole ale vždy je to len planý poplach 😉

aponchie
8. čer 2009

jj byla sem mokra asi3tydny

petaradilova
8. čer 2009

Mno tak třeba se mu už brzo bude chtít ven. Myslim že hlavičku má už docela dole. U holek mi praskla voda stylem že odteklo trochu ale takovej slabej proud ne jen průsak a pak se to zastavilo, protože mi praskla nějak vysoko a holky tu dirku pak ucpaly hlavičkou tak mi museli propíchnout plodový obaly. Každopádně to řekne doktorovi pro klid duše. ALe nezlobila bych se kdyby to na mě mělo už přijít. 😀 😀

paolin
8. čer 2009

holky, v lékárně se dá koupit roztok, který plodovku testuje. používají to i v porodce. plodovka se zbarví to zůžova, fialova nebo tak nějak.

sshiva
8. čer 2009

to ja by som kľudne rodila už dnes v noci 😵 Zajtra mám poradňu tak som veľmi zvedavá ako som otvorená a čo povie Dr...
ten roztok na testovanie plodovej vody, to fakt dostať v lekárni? Akurát že keby som ho mala tak testujem celý deň a som ešte viac nedočkavá 😀 , budem spoliehať na to že keď mi voda praskne tak to hádam zistím

petaradilova
8. čer 2009

hehe a kolik to stojí a jak se to jmenuje? asi zabrousim na net.

paolin
9. čer 2009

tak jsem to našla. je to Al-sense testovací vložka - 3ks, 466m,-. porodní asistentka nám říkala, že lze koupit v lékárně. no a pokud je podezření na odtok plodovky, tak šupky dupky do porodky. může hrozit infekce 😒

petaradilova
9. čer 2009

hihi, tak to bych tam měla bejt už v sobotu, ale mě neodtýká proudem, jenom se prostě cejtim vlhká. Zejtra hodim řeč s doktorem. Maximálně mi vynadá a pošle mi tam tak jako tak. Právě u těch prvních dvou porodů mi odtekla stylem že pramínek mi tekl po noze a pak nic tak mi stejně museli pomoct protrhnout obaly ale teď to prostě jenom prosakuje. Tak nevim. ALe každopádně to je čirý a bez zápachu. 😝

ajka27
9. čer 2009

petaradilova, nemyslim si že je to plodovka, to by už odtekala aj mne a doktor na minulej poradni na nič nového neprišiel, a ked už nam v porodnici hovorili na tom kurze, že si treba dať vložku, obyčajnu, nie allwaysku, tu doniest do nemocky hockedy, tam ta otestuju a pokial to vyjde pozitivne nechaju si ta tam, ak nie tak ta hned posielaju domov,teda aspon tu to tak funguje
dievčata aj vam drobci tak strašne tlačia na lonovu kosť??? mne neskutočne ... že by to už na mna išlo??? xixi aj by ma to potešilo

petaradilova
9. čer 2009

Byla jsem pro sichr v porodnici. Doktorka řikala že může plodovka takhle prosakovat. ALe tohe řikala že spíš byla zátka. Ale sichr je sichr.

sshiva
9. čer 2009

Istota je istota 😉 Ja som dnes bola v poradni a keď som spomenula že sa mi už pár dní uvoľňuje hlienový svetlý výtok, doktorka zaplesala, že by to mohla byť zátka, lenže keď som do toho pridala pocit svrbenia, tak zo zátky sa stala potencionálna infekcia 😖 Takže nie som o nič múdrejšia...
ajka: to vyzerá nádejne 🙂 , ja pociťujem tiež tlak a občas mi do slabín vystrelí taká ostrá bolesť, až niekam do nohy to ide...ty to máš už "za pár", to sa máš!

ajka27
9. čer 2009

ved zajtra frčím na poradnu tak uvidím čo mi doki povie, dúfam že ma poteší 🙂))
už si pripadám ako chodiaca velryba ktorá sa ani len vyspať dobre nedokáže :(

katty6
10. čer 2009

Tak hlasim narozeni syna 🙂 ani jsem nepotrebovala zadnej urchlujici koktejl, prislo to samo.. Narodil se 4.6. Tak vam tu drzim pesti at se vam vase cekani zkrati a porod probehne jak po masle 😉

sshiva
10. čer 2009

katty: gratulujem k miminku 🙂
ja verím že sa pomalinky pripravujem...dnes ráno už som mala bruško klesnuté pekne nízko, a celý deň mi priebežne tvrdne bruško (poslíčkovia), tak verím že sú to dobré signály 😉

petaradilova
12. čer 2009

Katty gratuluju k miminku, já už se taky nemůžu dočkat. Už je to moc dlouhý. Bylo by fajn kdyby se prckovi zachtělo na svět co nejdřív. 😅

mufo
16. čer 2009

Cafte baby, pridavam sa...sshiva, petaradilova vy ece nic stale?

sshiva
16. čer 2009

ahoj mufo...ja furt nič, a to som tak pozitívne na porod nastavená 😅 Dnes som bola v poradni a nič významné sa nedeje...A čo ty? Tebe sa ukazuje už 42tt (jéjda, to je teda 😝 )a stále si 2v1??? Pritom máš termín o deň skor ako ja...

petaradilova
17. čer 2009

Mufo bohužel ještě ne, ještě pořád 2in1 v pátek mam termín, a už nevim co podniknout aby se mu chtělo ven. ☹ Už je to unavující, poslíčky mam hodně často, ale nikam to nevede. Dneska jdu naposledy ke svýmu doktorovi a pak budu chodit do porodnice na Lochotín. Doufam že nedojde na vyvolávání. Chjo. Jak dlouho po termínu se vůbec vyvolává? Tejden?

kamikula
18. čer 2009

Ahoj maminy, chci se vás optat, jestli na tom nejste někdo podobně. Už přenáším 4. den. V poslední poradně mi řekli, že by mi už v úterý porod vyvolávali a to budu teprv 41+1. Což je po týdnu a většinou vyvolávají až po dvou. Jsem bez komplikací, vše ok. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Ráda bych rodila přirozeně a ještě počkala. Zdá se mi to brzo.

sshiva
18. čer 2009

petrar: ja mám pocit že mám menej poslíčkov ako za celý minulý mesiac, to mi tvrdlo bruško každú chvíľku a teraz sa skoro nič nedeje 😅 Ja už niekoľko dní pijem Yogi čajík, aj som stále v pohybe a drobec sa tvári akoby sa ani nechystal prísť na svet...
Máš bolestivé poslíčky?
babenky držím moc palce, už aby sme mali miminká u seba, ten posledný týždeň sa mi zdá nekonečný...

kuchy
19. čer 2009

Ahojte maminky čekatelky, 🙂
konečně jsem v období ,kdy sem můžu psát a ne jen zvědavě číst a tady nikdo. To už jste všechny porodily a nikdo nečeká ☹
Měuž je to těhu dlouhý,ty poslední týdny se strašně vlečou 😔

kitina
19. čer 2009

Takže já se také přidávám do diskuse,, jsem 38tt, takže už se taky teším až už to bude za mnou. Taky pořád kontroluju příspěvky a nějak sem nikdo nepíše, to už fakt nikdo nečeká???

jirinkas
19. čer 2009

ahojky, tak já se taky připojím, už to máme taky za pár 🙂 už se těším až bude porod za mnou, čekám první mimi, tak jsem z toho drobet nervozní - člověk neví, do čeho jde. kromě toho, že jsem šíleně přibrala a funím díky tomu jak lokomotiva, mi je docela dobře, malej kope jako o život, sem tam mi ztvrdne podbřišek. Něco jako poslíčky zatím nemám... otázka je jestli je musím mít....

kitina
19. čer 2009

Já mám tedy v bříšku vysloveného pohodáře, skoro vůbec se nehejbe, jinak ty kila navíc mě taky docela zmáhaj a jak říkáš jirinkas, čekám první a nevím do čeho jdu, takže nervozita jak to zvládnu 😒

jirinkas
19. čer 2009

Joo tak to náš Vojtík asi bude slavným fotbalistou 😀 dává pořádně zabrat a nejvíc "práce" má když chce maminka spát, to je moc velká nuda. Nejvíc je hodnej když se houpu na gymballu nebo jdu na dlouhou procházku - což už v poslední době moc nejde, protože mám nohy jako slon....

kuchy
19. čer 2009

hurá, někdo tu je 😀 My jsme sice ještě 36 + 1,ale rodit už taky můžem,jsme o 2 týdny větší, už je to jen na něm🙂)) Připadám si jako hroch,taky jsem už 16 kg nabrala už taky trochu otékám,jak sjelo bříško,tak šíleně popraskalo 😖 a hlavička je taky dole, malej se sem tam hnizdí,až to i bolí...bojím se bojím velkého miminka...přenášet nechci ani za nic 😝

kuchy
19. čer 2009

a poslíčky možná mám,ale jako prvorodička taky nepoznám, jen tlak dolů a tvrdnutí , častěji při námaze a v noci. 😕 Je to ono?

kitina
19. čer 2009

No tak já mám teď už to bříško taky pěkně dole, někdy mi připadá, že ho mám až mezi kolenama 😀 , občas taky takový jako tlaky na močák až to bolí, většinou při změně tlaku, ale taky nevim jestli jsou to poslíčkové???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru