Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

jaruskasv
17. dub 2009

Yveta...tak to nebola velmi dobra skusenost z porodu, ale vidis vsetko zavisi asi od tych doktorov, tak ti dnes drzim palce nech vsetko dobre dopadne. ja zatial nemam ziadne bolesti okrem tych krizov, tak dufam ze mala pocka na manzela, mal by prist okolo pol tretej, idem este nieco uvarit, tak aj mam uz taky pocit ze to coskoro bude, tak sa tesim aj bojim zaroven, zatial pa 🙂

aponchie...a neutekala si hned do nemocky nie? myslim ked ti odtekala hlienova zatka, mam asi pockat na nejako kontrakcie nie?

effi
17. dub 2009

bobik-jj.malinik taky piju, tak hrnek dva denne, jak casto/kolik ho pijete vy??

zda se, ze nam nezbyva nez cekat 😉

jaruska-drzim palce, ja jsem z kurzu a knizek poucena, ze pokud neodtece plodovka a zenska nekrvaci, tak do porodky jet az jsou kontrakce po 5min..

bobikyveta
17. dub 2009

Effi já piju dva šálky(mslím normální klasický hrnek, na obaluje napsáno ředění na půl litru tak asi tolik toho denně piju) denně tak uvidíme jestli to pomůže ale asi musíme věřit. Určitě pak dej vědět jak porodíš jestli si mylsíš že to pomohlo. Každopádně já taky nehodlám jet hned do porodnice jak nebudou kontrakce po 5 minutách. nejsem blázen. Zase bych tam musela být dlouho a to je nad moje síly. Navíc tady budu mít sestru a malou takže ta mě pohlídá dokud by třeba manžel nepřijel z práce. 😉 Bez manžela tam nejdu u prvního byl skvělý a nebít jeho tak odtud uteču. Tak Jaruska doufám že to už bude a malá počká na manžela ale taky radím pokud nemáš kontrakce po 5 minutách nikam nejezdi teda jenom jestli nemáš porodnici nějak daleko. My ji máme od domu asi tak 20 minut chůze s naší malou tzn. že autem tak 5 minut takže já se nemám čeho bát 4 kontrakce po cestě a můžu jít i pěšky ne? 😀 Tak takový masochista nejsem nebojte. 😎 A taky jsem u prvního porodu nebyla poučená o všem ale teď už vím co čekat a jsem snad připravená mám načteno a nastudováno. Doufejme že to k něčemu bude. Tak papa Yveta

aponchie
17. dub 2009

jaruska byt to bylo me prvni dite a nemela sem doma PC a tudiz jsem byla usetrena vsech rad a dala na sebe tak mi odesla rano v 10hidin cca a pak pohoda nic az do 15hodky to mi rupla voda ,ale bolesti zadne jenze sem radsi jela hned do porodky a nemusela sem ted to vidim kdzbzch v klidu jeste vzala nabijecku tasku papiry atd doma a jela pac chlap byl v praci tak se nic nedeje ,ale ja zmatkovala a hned jela od prasknuti autem do porodky a tam sem cekala hodinu na manzela anic mi nebylo asi do6hodin pak sem dostala epi pac sem prvorodila a to se dava do cca 5-6cm nebolelo to nic ani moc predtim jako trochu neprijemne ale nic moc a to mi pichli jeste vodu apc sem tam dole byla jak kniha prej 😀 takou skaredou pletaci jehlici sem to videla a sla na me mrakota a nic sewm pritom necitila takze ja bych urco nejela 😎

bobikyveta
17. dub 2009

Ahoj aponchie tak jsem koukala že máme stejný datum porodu to je ale náhodička 🙂 Na nějaké diskusi jsem četla že jsi z tohoto těhotenství daleko víc unavená a vyflustlá. Tak to jsem na tom úplně stejně. já jsem v prvním byla celou dobu v pohodě a teď jsem jak sud a nemůžu nic a nejradši bych to už měla za sebou. 😖 Tak teď se budem předhánět která porodí dřív co? 😀 No já už maliník piju takže jsem možná v předstihu. 😅 Uvidíme a ještě pořád nevíte co to bude? No tak nic já musím letět na vyšetření tak jak budeš mít čas tak se ozvi papap Yveta

aponchie
17. dub 2009

ahoj bobi no ja jsem i unaven pac sem pred rokem mela boreliozu tak to ma na to vliv a navic mala dava zabrat uz to neni sladke leharko a planovani mimincich veci co? 😀 clovek to bere uz tak nejak automaticky a nerozplyva se nad vsim teda aspon ja pac nemame babicky a teticky na hliodani tak to tak brat musim jinak bych se zblaznila 😎 ja se valim pres bricho akorat prcek se tak divne natahuje a porad nevime co to bude takze mam dve hromadky nachystane pro tatku do porodky 😀

jaruskasv
17. dub 2009

ahojte...dakujem za rady, tak este nic, akurat som mala trosku hnacku, a mam aj poslickov, tvrdne mi brucho a boli ma aj v podbrusku, ale kontrakcie to niesu, kedze to nie je pravidelne, manzel je uz o chvilu doma tak pohoda, mne tiez doktorka vravela ze do nemocky az budu kontrakcie, alebo praskne plodova voda, mam taky pocit ze ma povezie muzicek niekedy v noci alebo rano, tak sa pojdem este osprchovat a nech ma muzicek oholi, lebo v nemocnici to nie je asi bohvieco....boze tak sa tesim aj mam obavy, jaaaj co vsetko my zeny musime prezit...tak zatial pa 🙂

aponchie
17. dub 2009

ja si myslim taky ,ze je to uz porod tak v klidu se umyj jak rikas ohol hlavne pomalejch davkach energicky vydatne jidla jez at mas silu nachystej si hroznovej cukr z lekarny a sbal co potrebujes a lez a cekej anebo delej jako normalne ale s muzem pri tobe radsi ..uvidis ,ze to bude brzo preju hladkej prubeh 😵

bobikyveta
17. dub 2009

Jaruska tak doufám že už to dneska bude a ty nám příště napíšeš už jenom dobré zprávy. 😀 Myslím na tebe a hlavně přeju ať to už konečně vyjde. Byla jsem na tom vyšetření a říkali že mám cukr v moči tak teď ale nevím co s tím musím kouknout na nějaké rady. Je pravda že teď už mě budou kontrolovat každý týden tak uvidíme. Občas mi bývá špatně když dlouho jdu nebo tak tak asi to bude tím cukrem vždycky se musím napít a pak je mi líp.
Aponchie ty se drž borilioza je dost špatná to vím brácha ji měla taky a určo ti to teď nepomáhá být fit. Ale musíme si říkat už jenom 5 týdnů a bude po strastech a pak nastanou už jenom radosti. Musíme vydržet. Tak se holky mějte a dobrou noc. 🙂 🙂

aponchie
17. dub 2009

bobi ja to vidim tak,ze za par tydnu nastane peklo v ramcidvou deti bez pomoci,ale verim,ze to zvladneme pac musime co jineho zejo? 😀 nastesti mala jeste mesic bude ve skolicce a pak bude rizikove obdobi leto a prazdniny tak doufam,ze si ji moje mamka veme aspon na tyden ci dva k sobe bylo by fajn,ale to by byl zazrak stoleti 😀 co mam strach je ,ze mimi bude nespavec pac to byla mala ta chrapala jen s nama a do toho uz nejdu ..bude spat ve sve postylce bez vyjimek...cukr v moci?tak to nesmis asi jist sladke ne?ja mam zravou jak prase snad budu mit za posledni mesic 10kg 😲

bobikyveta
17. dub 2009

No já myslím že to sice bude záhul ale snad to přežijeme ve zdraví. S naší malou tady bude pokud budu v porodnici moje sestra ta má malou půl roku a můj bude v práci do 4 takže pak bude on ale tady se prej nebývá tak dlouho v porodnici tak doufám že půjdu za 3 dny nej´později domů a malá bude v klidu. Ona teda spávala od narození sama ale byla zlaté dítě mohla jsem si podlen ní řídit hodinky jak krásně spala i v noci od narození se budila pravidelně v 1 a pak v 5 takže jsem spala a manžel taky nebyl s ní problém. Jenom se bojím že tohle druhé mimi bude pravý opak a nebudu spát vůbec. A taky jsem četla jak některé děti špatně snáší další sourozence tak nevím jak bude reagovat malá al ona se na sestřičku těší tak doufám že to bude v pohodě. Tobě taky přeju hlavně klid a pohodu po narození maličkého a malá ať to taky zvládá v pohodě. Naše malá je zvyklá hlavně na mě maminka umyje, obleče, položí do posltele maminka pustí pohádkuatd. A nejhorší je že se občas v noci budí a teď čím se mi blíží termín tak je to čím dál horší. stoupne si za dveře do ložnice a fňuká dokud ji neuslyším. Pak ji musím odvést zpátkly do pokoje a dát jí pusu a zaspí ale manžela nechce. No uvidíme jak přežijou když budu v porodnici mám z toho strach. Ale vysvětluju jí to každý den a povídám jí o miminku tak uvidíme. Tak se zatím měj a doboru noc už musím. 🙂 😀

bobikyveta
21. dub 2009

Tak jak to tak sleduju tak nám asi Jaruska odešla opravdu do porodnice. No budu se těšit až napíše jak to probíhalo. Včera jsem měla celý den dost silné poslíčky a nakonec mě začalo i v kříži bolet tak snad to nebude tak dlouho trvat jak v prvním těhu. Dneska je pro změnu zatím klidný den. Tak si z toho asi mám vybrat nebo co. Už aby to bylo. Ještě zhruba 4 týdny a snad se malá ukáže.
Aponchie jak se cítíš ty? Tak zatím papa Yveta

nevesta2009
22. dub 2009

🙂 Čau holky přidávám se do diskuze...porod se blíží, začíná mi to docházet..bojim bojim 😖 😖

ava
22. dub 2009

já jsem na tom taky podobně, ale samozřejmě se moc těším...je to směska strachu, očekávání, radosti a já nevím čeho všeho...ale zvládnem to, ne??

bobikyveta
22. dub 2009

holky jasně že to zvládnem tak jsem zvědavá která z vás nás opustí jako první 😀

aponchie
22. dub 2009

ja se taky bojim pac vim do ceho jdu 😀 u male sem nemela net nekupovala sem betynky maminky a nehledala zadne zbytecne info..vedela sem co a jak to teda jo,ale ted sem se poslednich par mesicu cumela na porody na videu a mam dost 😀 ja potrebuju vsecko vedet a pak sem z toho vystresovana

bobikyveta
23. dub 2009

aponchie asi máš pravdu čím víc toho čtu a vím tak tím víc se toho porodu bojím. Ale zase si říkám že snad to nebude tak strašné jako předtím a navíc tady snad budou jiní doktoři a sestry takže mi to dodává odvahu. Hodně záleží taky na tom jak se k tobě po celou dobu chovají. Když jsem rodila poprvé tak bylo strašně moc porodů ten den dokonce říkali že takový nával ještě neměli. je pravda že to je neomlouvá a pokud se dali na takovou práci měli by se umět k lidem a ještě k tomu v takové situaci chovat a ne jim ještě nadávat. 😖 Ale neboj určitě to bude v pohodě a mimi budou taky v pořádku. Hlavně musíme myslet pozitivně a všechno se zadaří tak jak my chceme. 🙂 🙂

kettm
23. dub 2009

Ahoj holky, tak jsem k Vám nakoukla, tak mě už to čeká snad opravdu každým dnem, je teda fakt, že tohle si už říkám od 38tt a zítra jsem 42tt a mimčo pořád nikde. 🙄

Zítra nastupuju do porodky a měli by mi začít vyvolávat porod, tak nějak jsem z toho čekání už otupělá, každý den milion dotazů, telefonátů ohledně toho jak to že jsme ještě pořád v kupě, dost mě to už teda poslední dny štve, vím že se všichni těší ale pro ženskou která přenáší je to trochu o nervy. 😔

Nechtěla jsem vyvolávanej porod, odříkanýho chleba největší krajíc...ale co, hlavně ať už to je zamnou, nejvíc se bojím toho, že mi budou vyvolávat třeba 3 dny kolem mě se bude vesele rodit a já pořád nic, stejně tak jako to je v diskuzi Duben 2009 kam chodím 😅

Tak vám všem přeju, ať na ty svý miminka dlouho nečekáte, ať máte rychlý a bezproblémový porody a hlavně zdravý miminka 😵

bobikyveta
23. dub 2009

Ahoj kettm, tak ti přeju aby ti to netrvalo tři dny a hlavně aby to šlo hned první den rychle. Stejně nechápu proč když to už vyvolávají může tak dlouho trvat. Já jsem měla dá se říct štěstí protože jsem byla asi hodinu a půl po zavedení tablety otevřená na 5 cm ale jelikož mi ji podali v 8 ráno a v 9:30 večer jsem na tom byla pořád stejně tak jsme nakonec šli na císař, ikdyž malá byla v pořádku. Ty lidi kolem neber vážně když koukneš na další články a diskuse tak přenášení je normální a je to tak skoro u každé holky. takže přeju pevné nervy a hodně štěstí zítra. Budu na tebe myslet a pak napiš co se vám narodilo. Tak papa 🙂 😀

gulicka54
29. dub 2009

bobikyveta..ja uz mam babo 3tyzdne..dnes je prvy den ked som si konecne mohla sadnut na zadok..porod bol super,len maly mal 3.86kg a tak sa mu nechcelo von,tak som popraskana az niekde po chrbat..pred tyzdnom ma konecne doboleli stehy ale na zadku sa mi vyhodila velka bolava hrcka,zarasteny chlp,ci co...6 dni som len plakala,ale dnes rano to prasklo a uz som ako srna..Luccas je uz velky a najma rozmaznany,kedze ma spociatku vsetko bolelo tak som si ho brala do postele a teraz nezaspi nikde inde len na rukach,takze dnes cely den plakal a skoro nespal lebo sme ho dali do postielky...doktory v nemocnici boli super..vsetko sa zacalo o 4 rano takze v nemocnici bol klud,porod bol naozaj rychly a nebolelo vobec lebo som mala epidural..len posledna hodina bola troska psycho lebo sa snazili vybrat maleho pomocou zvonu dvakrat a to im stale prasklo,a potom klieste takze som bola strasne vystrasena....a ty ako?

gulicka54
29. dub 2009

a vidim ze asi aj jaruskasv uz ma babatko....

bobikyveta
30. dub 2009

Ahoj gulicka tak moc gratuluju ty se máš že už to máš za sebou. My jdeme zítra do nemocnice na kontrolu. Jsem už asi týden nějaká špatná strašně mi tvrdne břicho a hrozně mě to u vrchu bolí a navíc mě začala pekelně bolet hlava a pálit žáha a takyposlíčci už začínají být nesnesitelní tak nevím co zítra bude. Navíc mi zjistili cukr v moči tak snad už ta naše malá za chvilku bude venku. Taky každou noc zvracím a asi už mi odchází hlenová zátka no tak jim to zítra všechno řeknu a uvidíme co oni na to. 😒 No jednoduše řečeno už abych to měla za sebou. Jinak jsem ráda že jste oba v pořádku a to co se ti udělalo na zadku není asi žádná novinka. Moje mamka to měla po bráchovi tak strašné že to museli i řezat a nemohla sedět chodit a nic prostě hrůza a když to prasklo tak to byl tak strašný smrad že se taťka málem povalil a to je docela silný chlap. Tak snad už to budeš mít v pořádku a malého si budeš jenom užívat. Tak hodně štěstíčka a zdravíčka a zase se ozvi tak papa.Yveta 😀

gulicka54
30. dub 2009

bobikyveta..tak ti zajtra drzim palce..ja som den pred porodom nic necitila..len som mala troska tvrdsie brusko ale velky vyznam som tomu nepripisovala..rano o 3 som sa zobudila prvykrat ze ma trocha viac boli ale zasa som zaspala a o 45 minut neskor som vstala zasa na bolesti ale stale som si nebola ista az som videla ze mi tecie krv..a potom to islo ako po masle..naozaj nadherny porod s epiduralom...ja to uz mam zahojene skoro na tom zadku,stale tam nieco vyteka ale som rada ze uz to neboli.....tak zajtra napis ze ako u doktora..pa a davajte si pozor...

martinka1981
1. kvě 2009

Ahojte maminky a buduce maminky 🙂 ja by som mala na vas otazku,chodili ste niektora po termine na Ctg každy druhy den? Mate niektora s tym skusenosť? Vopred vam dakujem za odpovede. Ja to mam už tiež za par a každym dnom čakam že to pride...

bobikyveta
2. kvě 2009

Ahojky gulicka tak jsem byla v té nemocnici a nakonec to vypadá že půjdu na císař. Mám přijít zase za 14 dní a pak se uvidí. Jsem docela ráda. Tady by mi udělali v klidu spinálku a pak bych měla malou zase hned u sebe. Je dobře že ti to vytéká aspoň se to hojí. Jsem ráda žes měla tak pohodový porod určitě na to budeš vzpomínat. Tak si to pěkně užívejte a hodně štěstí.

martinka bohužel ikdyž jsem přenášela 14 dní tak jsem na kontroly k doktorovi chodila každý týden takže ti neumím poradit ani nemám zkušenost s tak častým CTG. Doufám že už ti to taky přijde a budeš brzo rodit přeju hodně štěstí a pak napiš jak to probíhalo. Yveta 🙂

aponchie
2. kvě 2009

bobi jaktoze pujdes ns CS? 😲 ja uz mam bolesti zad krize trisel a je mi blbe od zaludku a trosku se zacinam cistit nicmene lekar mi napsal jeste zelezo pac ho mam malo a po tom se opet ucpavam 😝 uz se nevazim ani omylem nahlasila sem na kontrole o 2kg vic preventivne a neresim to pac ted mam nejvic zravou presne jak u male nic nic a nakonec bomba snad 10kg za mesic 😀

katty_k
3. kvě 2009

ano, miminko cekame kazdym dnem, termin byl vcera...
a jsem zvedava, kdy dcerka vyleze, protoze mam pocit, ze si se mnou akorat hraje, poslicky jsem mela poprve predminuly ctvrtek, hlenova zatka taky odesla a stale nic

asi si tam lakuje nehty nebo cese vlasky nebo ja nevim co

bobikyveta
3. kvě 2009

Aponchie asi to půjde císařem protože mě bolí jizva a u vrchu mě dost píchá břicho a možná mají strach že by mohla jizva po prvním císaři prasknout. Jinak malá bude dost velká žiju v Irsku takže tady se na to kouká trochu jinak. každopádně zase zvracím po večerech a taky jím jak urvaná ale na to že jsem měla o 5 kilo víc než před prvním těhotenstvím tak jsem za těhotenství spíš zhazovala takže asi budu mít po porodu míň než před ním ale já to pak zase určitě doženu. 🙂 sestra mi včera říkala že jsem rozhodně hubenější než poprvé. Ale mě to nějak neštve i kdybych měla víc. Hlavně že bude malá v pořádku a bude brzo venku. Navíc mi zjistili tu cukrovku takže je to jedno s druhým. poslíčky mám takové že jsem včera dřepěla v jednom obchodě asi pět minut nemohla jsem stát ani chodit no byla to hrůza a hlenová zátka už bude taky fuč. Tak uvidíme co bude dál. Mě by nevadilo kdybych šla na císař jak jsem psala i jinde jsem posera. A bojím se bolesti. ☹ Tak tobě držím palečky aby bylo všechno v pořádku a zase se ozvi jak pokračuješ.

Katty to se máš že máš takovou krátkou dobu poslíčky to já si jich užívám už přes měsíc a zhoršuje se to. 😝 Neboj malá se určitě ozve a když ne tak asi budete vyvolávat co? Už ti řekli termín? dej nám vědět zatím papa Yveta 🙂 🙂

aponchie
3. kvě 2009

bobi tak to jo ja CS nemela takze jdu normalne i placenta s emi vytahla takze si to uziju 😀 sakra ja bych uz rodila..dneska by to slo jak rika manza 😀 je krasne zitra ma volno muze se ozrat jak zakon kaze rikal a mala muz ebejt u sousedky..no ja mu dam nic nebude chci jeste ho potrapit,ale vcera se ditko nejak prapodivne zaprelo nohama nahoru a tlacilo na neco dole a to stipalo a palilo a bolelo sem ho i postrcila pac mi prislo ,z echce vylezt ven nejak,ale zatim je to tlak na pipinu nez na konecnik teda takze nic..jen si rikam jak to bude oproti prvnimu porodu ten druhej jestli je to fakt rychlejsi nebo proste fakt kazde jine nevim nevim ,ale citim,ze se zacinam prubezne cistit chodim na velkou asi 3x za den prubezne a do toho to zelezo bastim coz me ma ucpavat takze.. 😀

bobikyveta
3. kvě 2009

Aponchie tak to jo to zapírání mám taky dost to bolí ale jak říkáš pokud to není na konečník tak nic já jsem sice byla na vyvolávání poprvé ale teda že bych měla tlaky na konečník to teda neměla je taky možné že to bylo tím že se malá ani nehla. Děti nás teda pěkně trápí jenom co je pravda. Můj má zítra taky volno a navíc tu mám sestru a ta čeká až porodím a pak se zase pěkně vrátí domů takže hlídání mám tak by ty děti už mohly vylézt když to máme tak pěkně naplánované co? 🙂 🙂 Jenom mám strach aby to netrvalo moc dlouho. Nakonec si to doktor ještě rozmyslí a budu čekat na normál porod a při mém štěstí budu ještě přenášet. ☹ No uvidíme. Jinak s tím čištěním to nevím já chodím na wc normálně 3krát denně takže to nemůžu posoudit ale každopádně klystýr mám nachystaný a těším se až ho použiju protože většinou mám zácpu a docela trpím. Jedině že by se do toho čištění počítalo i to zvracení noční a máme to v kapse. Každopádně si budu přát aby se malá rozhodla co nejdřív a já už mohla pěkně chovat. Jsem teda zvědavá která z nás tam bude dřív. Myslím v porodnici. 😀 😀 Tak já jdu něco uvařit ať mi první dítko neumře hlady zase se ozvi držím palečky aby to už bylo.Papa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru