Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

heliik
26. čer 2009

Sekacka: Taky krásné, skoro se nám povedli stejně 😀 .Přejem Marečkovi Ať krásně roste a má zdravíčko pevné a vše aby bylo jak má. 🙂

Helulicek:Taktéž gratuluji ke Šťepánkovi. 😀 Přejeme to samé, ať dělá svým rodičům jen samou radost, a ať je hlavně zdraví, a vše jak má.. 😅

Taky jsem měla přítele u porodu, a musím říct to samé.. Byl mi velkou oporou..
🙂
Já jak byla při těch kontrakcích tak unavená, že jsem pomalu ani nevnímala doktory..
😢
Jinak také mi řekli, že na prvorodičku to byl hezkej porod🙂)..
Nástřih jsem také měla, jen to šití bez umrtvení, bolelo to jak čert..

helulicek
27. čer 2009

Díky heliiku za přání. To je super, že taky nemáš žádný extra trauma z porodu. To je pro nás prvorodičky důležitý co? 😀
Holky nosíte ještě poporodní vložky a kalhotky???

heliik
28. čer 2009

Helulicek: Trauma z porodu?? Tak to ne, teď si z toho dělám srandu, 😀 ale tu bolest mám na paměti, zatím pořád.. 😒

Já už ode dneška nosím normální kalhotky, však poporodní vložky nosím pořád a ještě si jedny koupím. Zkoušela jsem si dát normální vložku, a nevím jestli jsem si to vsugerovala nebo co, ale nějak jsem začala cítít šití a znovu mě to začalo bolet... A kyž jsem si vzala zas ty poporodní, tak je vše O.K.. 😉

kitina
29. čer 2009

Ahoj holky, tak pořád jste všechny v celku? My pořád jenom poslíčkujem a poslíčkujem a jinak nic 😢

misulda
29. čer 2009

Ahoj, ja mam dnes termin a stale nic ☹
A tak velmi by som uz chcela....

hamonny
29. čer 2009

Ahojte maminy a cakajuce maminy... Misulda, hmm, aj my sme mali vcerajsi termin a stale sme 2v1. Boli sme dnes v poradni, vraj "sa to pomalicky ale isto spusta", no tak uvidime... Dalsia kontrola, ak dovtedy neporodime je v stredu hmmm a potom si uz mozem hovorit "julovka", nie "junovka" 🙂. Kitina, asi podobne, vecer poslickujeme, potom to prejde akoby nic a inak tiez nic 😉 . Aaale, babule, ono to pride, ono si to najde svoj cas.

evulka25
29. čer 2009

Ahoj holky. Tak my jsme týden po termínu a stále nic, zítra máme nástup na indukci 🙂

veronika.h
29. čer 2009

Ahojte holky, to čekání je děsný, že? Já mám po nocích velký bolesti a pak přes den pak v pohodě. Akorát jsem z toho unavená 😝

kitina
29. čer 2009

Já to mám přesně obráceně, v noci klid a pres den chvílema bolesti, ale nic strašnýho, ikdyž občas mám pocit, že je tam nějak úplně naštorc 🙂

veronika.h
29. čer 2009

Jéé, ty máš stejnej termín🙂. Já jdu na KO ve středu, jsem zvědavá, s čím na mě Dr. vyrukuje. Vyvolávačku nechci, u nás se s tím nepářou, po termínu se už běžně maminy hlásí, kdy chtějí porodit, to mi přije šílený...

kitina
29. čer 2009

Já jsem taky koukala, že to máme stejně. Já jdu v pátek přímo do porodky a máme tam lehce protekci, tak snad s vyvolávačkou počkají, taky jí vůbec nechci, ale u nás prý čekají myslim že do 41 +3, tak uvidíme

misulda
29. čer 2009

Aj ja verim, ze to pride v ten spravny cas a vyvolavat porod tiez nechcem... no ak to nepojde po "dobrom", lekari si s tym poradia "po zlom" aj tak...tiez mam asi poslickov uz kazdy den, aj ked si nie som ista, ci ich spravne rozpoznavam, ale co ine by to mohlo byt... a ja na dalsiu kontrolu zas az o tyzden
Tak nech tie nase mimina nelenia, ved von im nebude zle, mozu si konecne ponatahovat kosti, zacvicit si ... 🙂

evulka25
29. čer 2009

proč se té vyvolávačky tak bojíte? Je to rozhodně lepší než to zbytečně natahovat a čekat do buhvíkdy 😨

misulda
29. čer 2009

Noo, podla mna je vyvolavacka nieco, co robi z porodu menej prirodzeny porod... tak ja dufam, ze ju nebude treba pouzit.

majula28
29. čer 2009

ahojte baby no ja som mala tiež vyvolávačku a to desať dní pred termínom a som rada, lebože som mala už zelenú vodu a placentu starú, takže malú by tam už aj tak nič nevyživovalo, a teraz by som ju tiež prijala radšej akoby som mala prenášať a strachovať sa aby sa malému nič nestalo 😲 a bolesti som mala pri nej iba hodinu, takže super... 🙂

kitina
30. čer 2009

Já se hlavně asi bojím toho, že bych tam musela být sama nevim jak dlouho a že to bude víc bolet. Radši bych do poslední chvíle zustala doma a jela do porodky vyloženě až na finále. A tím že nám teď ten kamarád malýho zkontroloval tak vim, že se mu daří úplně dobře a nestrádá, takže ať si řekne radši sám 😀

veronika.h
30. čer 2009

Ahoj,
já chápu jít na vyvolávačku,když to má medicínský důvod - špatný ozvy, zkažená plodovka apod. Ale na poslední kontrole jsem byla svědkem toho, jak si tam maminy chodily domlouvat temín porodu jak do cestovky termín zájezdu a to já osobně odmítám. Já chci taky začátek porodu strávit doma, pokud bude všechno v pořádku, líp se cítím v domácím prostředí.
No tak uvidíme, jaký to nakonec bude 🙂

petaradilova
30. čer 2009

Evulko, nejde jen o to že to je nepřirozený, ale oproti klasickýmu přírodnímu porodu ten vyvolávanej o poznání víc bolí, a věř že vim o čem luvim. Mam srovnání. Mě ho museli vyvolat kvuli špatným ozvám, jinak mi hrozila sekce.

martul
30. čer 2009

No ja teda nečakám miminko každým dnem, len chcem pridať moju skúsenosť. Prvého syna som rodila 42+2 museli mi vyvoval pôrod lebo som sa cítila super a rodiť som nemala ani na rozume, pôrod trval 9 hodín od napichnutia infúzie, bolel. Druhé dieťa-dcéru som rodila 42-1 tak isto ako prvý krát ja hovorím že keby mi nevyvolávali tak som ešte aj teraz tehotná. Tretí pôrod nečakaný v 39 týždni som mala kontrakcie jak ... ale mi ani nenepadlo že rodím nakoľko 2 krát som rodila neskôr. Pôrod spontánny bez inekcií, klystíru.... Ale keď môžem povedať tak bolel katastrofálne oproti tým prvým umelo vyvolaným. Pri prvých som rodila otvorená na 6 prstov, pri treťom na 9 prstov a vôbec to nešlo. Takže tak.

mufo
2. črc 2009

Cafte kocky, no vidim ze vela z vas prenasa...ja som tiez uz mala nervy lebo stale nic a nasla som na nete recept babsky...ricinovy koktail- skuste si dat do googlu je tam o tom vela.Mnohe baby tak porodili a ja pred 10 dnami tiez.Po vypiti za 3-6 hodin zacnu kontrakcie ak su porodne cesty pripravene...ak nie maximalne sa z toho po....ja som ho vypila a za 2,5 hodiny som sa zobudila na to ze mi odtiekla voda.Neverim takymto veciam ale po skusenosti asi zacnem...takze skuste
3 dcl marhuloveho dzusu
0,5 dcl ricinoveho oleja
0,5 dcl tvrdeho alkoholu ( ja som si dala 0,25dcl)- alkohol zabezpecuje vstrebanie oleja
Je to recept z knihy Zdrave tehotenstvo a porod ci tak nejako sa to vola, a napisala ju porodna asistentka :o)

misulda
2. črc 2009

Waw, tak o tom som este nepocula, ale vyzera to doveryhodne 🙂
Ja uz mam tiez nervy, lebo som chcela rodit hoci aj 2 tyzdne pred terminom a stale nic. Vdaka, mufo 🙂

mufo
3. črc 2009

No co Misulda skusala si? 😀

evulka25
4. črc 2009

Tak my jsme nakonec porodili vyvolávačkou, tak strašný to zase nebylo, bolelo to to jo, ale od píchnutí plodovky jsme byli za 2 hodiny venku. Malý už měl známky přenášení, takže doktorka říkala že to bylo tak v mezní době. Určitě jsem byla raději že jsme porodili vyvoláním než ho tam chudáka nechat trápit další dny 😉

misulda
10. črc 2009

🙂 mufo, nestihla som.... este v tu noc sme isli do porodnice na na druhy den vecer som porodila Kamilka...a uz sa mi zobudil, musim bezat 🙂

kitina
10. črc 2009

Holky, nevíte ještě o nějakejch radách? Já mam jít na vyvolávačku v pondělí, tak ještě vyzkoušim co pude. Riciňák jsem zkoušela v úterý a to ještě nezabral, tak zopakujem v neděli 😅

bibinka
10. črc 2009

kitina- sex, schody,koňak, umývanie okien, prezliekanie posteľného prádla.....ale ten sex je vari najúčinnejší 😅

kitina
10. črc 2009

Tak ten sex aplikujeme, ikdyž je to spíš za trest s tim břichem, schody asi nezaberou, protože na ty jsme zvyklí (chodíme je několikrát za den), ona už mám umytý, postele převlečený (prostě vygruntováno a malej furt nic). Díky za rady! Snad do neděle nějak postoupíme, protože včera to vypadalo, že tenhle měsíc asi rodit nebudu 😀

paolin
10. črc 2009

když jsem čekala prvního, tak nám PA říkala, že zabírá Tonik. vyzkoušený to teda nemám 😀

kitina
10. črc 2009

Tak to jsem ještě neslyšela, vyzkoušim, díky! 😉

mufo
10. črc 2009

Misulda tak moc gratulujem 😀 ..kitina no drzim palce, je to na nerv cakat a cakat...ale je to sila ze to s Tebou nic nespravilo, sa divim 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru