Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

petronelie
12. únor 2009

Kozimura: Ahojky, no mě ten 41.týden vytáčí pěkně. Navíc jak se pořád všichni ptají, jak mě pořád všude něco tlačí. Po schodech chodím stokrát denně doma a nic. Sex proběhl - nic, akorát jsem se po něm krásně vyspala 😀 Okna máme umytá, akorát mám dnes nějakou závrať, tak pokud to nepřestane, zavolám doktorovi a požádám ho, zda by ni nemohli spestřit víkend vyvolávačkou. Asi jsem masochista, ale já taky nejsem moc pro přenášení.

lucie.safrankova
12. únor 2009

Ahoj všem čekajícím maminám, nejsem tu moc často ale dnes od rána jen bulím, mám depky atd. Čekám na porod jak na smilování a doktor už mi zhruba 14 dní na kontrole vždycky řekne že už na další kontrolu určitě nepřijdu, protože porodím, ale já vždycky zatím přišla a porod nikde. Otevřená jsem na 4cm, hlenová zátka odešla už v neděli 8.2. a myla jsem okna, sex byl, bradavky jsme masírovaly, pořád nic, už začínám být dokonce protivná. Je to hrůza. Ještě jsem tu u někoho četla tu hladovku, takže mám dnes jasno, nic nebaštím a zítra už mám zase kontrolu na gyndě, ale to už ho poprosím ať mě pošle na vyvolání, protože toho mám plný zuby.Další věc která mě k depresi dopomohla bylo info o tom, že liberecká porodnice nepouští návštěvy, to jsem řvala jak lev, protože to bez dcerky a manžela nevydržím, i když tam budu mít další svoje mimi. Ale nevidět svoji první dceru třeba tři dny, no fakt toho mám dost. Omlouvám se jestli co píši působí nepresivně, ale taky to tak je a já se potřebovala aspoň vypsat, když někdo odepíšete, bude to fajn, když ne, prosím držte mi palečky. Všichni kdo to máte taky tak, cítím s vámi. Luca

petronelie
12. únor 2009

lucko: Klííííd, mám to samé. Hlavně, že v tom nejsme samy....alespoň nějaká podpora 😀

kozimura
12. únor 2009

Petronelie, ju, přesně na tohle si pamatuji a nejvíc mě dokázaly vytočit ty SMS typu - Tak co?Už? Už jsem z toho byla na prášky a s vyvolávačkou jsem to viděla stejně - doufala jsem, že když už se to toho 10.nerozjede samo, že mi pomůžou, naštěstí se to rozjelo.

luci, tak to jsem poslouchala to samé - vždycky - tak nashledanou, už se vidíme naposledy, dejte vědět, co se narodilo a že jste v pořádku.... Jojo. Kecy kecy kecy... Strašně se divil, když jsem dorazila na poradnu týden po termínu a že jako teda příště už se neuvidíme a kdyby náhodou, tak ať dojdu v sobotu 8.3. na monitor -jak se divil, když jsem opět došla. Fakt už jsem byla hotová. V sobotu udělal Hamiltona a stejně prd - dostala jsem silné posly, jela zbytečně brzy ráno 9.3. do porodky - tam se jen divili, že tak dlouho přenáším a že mají Stop-Stav, tak mě poslali domů. No a když už to opravdu po půlnoci mezi 9. a 10.3. přišlo, tak jsem měla strach jet, že je to zase planý poplach...

Holky, moc vám držím pěstičky, ať už je to brzy a hlavně, ať to máte rychlejší než já a bez pozdějších komplikací a věřte PA, když řekne prodýchávat kontrakce - já jsem si tím asi sama pohnojila pozdější pobyt Terky na JIP, ale když to už bylo fakt síla....Bolelo to jak čert a trvalo to dlouho. Ta bolest se dá přežít, když člověk ví, co ho čeká - ten malý krásný uzlíček v náručí, ale ta doba...

weronique1
12. únor 2009

na urýchlenie pôrodu resp. jeho vyvolanie môžete skúsiť aj brušné tance - odporúča sa shimi 🙂

ukážkové video aj so základným shimi je napr. na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=gy5jM-shAiY

ja to rozhodne plánujem vyskúšať 😉

lucie.safrankova
12. únor 2009

Kozimura: To je vtipný jak opravdu spoustu maminek je na tom stejně. Toho Hamiltona mi dělal taky ale vůbec nic se nedělo a neděje. No jednou to ale přijít musí, to samozřejmě vím, jen aby to už bylo. Právě se mi probudilo moje první zlatíčko, takže jdem papat. Děkuju za Vaše reakce. 🙂

kozimura
12. únor 2009

Luci, máš nádhernou holčičku - a proto dodatečně vše nej Verunce k svátku 😉

petronelie
13. únor 2009

kozimurko: brrr, hrozný popis. Já se vyvolání ani tak nebojím, hlavně už to chci mít za sebou. Na stopstav mudrům s..u, šla jsem se v 10.tt registrovat a nikde mě nevzali, tak mě snad někde odrodit musí. Mám vybranou krásnou porodku, ale bohužel....včera měli např. plno. Tak jsem z toho nervozní, ale v noci jsem rezignovala a spalo se mi OK, ani jsem nad tím nepřemýšlela. Jinak já termín měla (kuň ho píše špatně) 10.2., tak snad ještě tak dlouho nepřenáším, mudr. říkal max. 10 dní a pak šup do porodky. Jak dlouho si přenášela ty?

kozimura
13. únor 2009

Já jsem přenášela 11 dní. Ono to zas tak hrozné nebylo.Na to špatné zapomeneš hned a na to krásné nezapomeneš nikdy.Ten pocit držet mimíska v náručí vynahradí vše. 😉 Už se fakt těším na další těhu a porod.

rinuska
13. únor 2009

všimnite si teda moje týždne , už som z toho na nervy. Prenášam siedmy deň , ale už mám strach.
pa

terreza
13. únor 2009

rinuska neboj to nic neni kazdou chvili to prijde jako blesk z cisteho nebe.taky sem "prenasela"pres tyden..ale tam je tolik aspektu..me napr.spatne vypocitali datum si myslim 😉 a mimi vi,kdy vylezt..vecne tam nezustane,hlavne klid..jeste budes jednou na brisko vzpominat;)

kkvetuska
14. únor 2009

Petronelie: Doufám, že už taky něco máš
Ahoj. Tak už jsme tady. Eliška vážila 3800g a měří 52cm. Dala mi docela zabrat, ale je nádherná. Má snad nejvíc vlasú kolik šlo.

kozimura
14. únor 2009

kvetuska: Gratuluji k Elišce! Oběma přeji zdravíčko!

Teri, čauky! KDe my se nepotkáme 😀

rinus, neboj, to příjde. Já jsem přenášela 11(opět se opakuji 😅 ) a dnes už se 11 měsíců a 4 dny radujeme z krásné holčičky 🙂 Jednou ven ten prcek musí - jen ty poslední dny se strašně táhnou ☹ Vydrž, Prďka, vydrž!

jaruskasv
6. dub 2009

Ahojte, ja tiez cakam kazdy den a uz som z toho nervozna, termin mam sice 15.4 ale tajne som dufala ze to do sviatkov stihnem. mam uz poslickov, ale to uz mozno aj dva tyzde, niekedy aj v noci, zajtra idem k doktorke tak som strasne zvedava co mi povie, minule mi povedala ze este nic nehrozi 😢 tak neviem doteraz som nemala ani popraskane brusko, kremujem si ho , no ale teraz to uz je jedno lebo uz mi popraskalo okolo pupka, tak som sa tesila, mam aj obavy z toho ako to zacne a tak, moj manzelik je v praci cez tyzden, a cez vikend doma, no tak sme aj trochu laskovali teraz, ale asi nic, aj tak si ta mala to uz asi naplanovala 😀

gulicka54
6. dub 2009

jaruskasv...tak je prenasam uz jedn den..som si stale myslela ze ja porodim o cosi skor..ale som zistila ze aj mna mama prenasala 10dni a moj priatel bol prenasany 12dni..tak len sa modlim aby som neprenasla az tak dlho..a s tym popraskanim bruska..celych 37tyzdnov som sa kremovala dokladne a brusko bolo nadherne a posledne tri tyzdne mi tiez popraskalo okolo pupka..takze ked som to po prvykrat uvidela som plakala...doktor vravel ze mi to popraskalo aj kvoli tomu ze babo je dost velke a pokozka aj ked to chcela vydrazat,nevydrzala...

jaruskasv
8. dub 2009

gulicka...ja som bola vcera u doktorky a ta sa vyjadrila ze to vyzera tak na termin, cize az po sviatkoch, uz som sa s tym zmierila ze cez sviatky este trochu povypekam, poupratujem, a tak. To s tym bruskom mas pravdu, ja som bola z toho tiez hotova tak som sa tesila ze nebudem mat popraskane, no co uz modelky z nas uz nebudu 😀 , ale tie posledne tyzdne su fakt strasne, clovek len caka a caka a je to take zvlastne, tak ti prajem nech to bude cim skor, nech to dobre zvladnete.. 🙂

gulicka54
8. dub 2009

jaruskasv..tak ja este stale cakam...mam taky pocit ze ja tiez porodim az po sviatkoch.zajtra idem k lekarovi ktory mi urcii termin vyvolania ked neporodim este do zajtra.vravel ze vyvolavaju 10dni od terminu takze 15.aprila keby sa nenarodil..uz ma vsetko boli..a vcera som si nasla aj na nohe male strie,tak uz viac ani do zrkadla nepozeram...ok..tak ja idem dalej cakat..co mi ostava..tak pa a aj vy sa drzte...

jaruskasv
9. dub 2009

gulicka..ahoj, daj pokoj zo striami, ty ja mam pocit ze to brucho mi praska kazdym dnom viac a viac, uz si ani nechcem predstavit ako bude vyzerat po porode, ja tiez este nic, dnes uz pride domov manzel, tak by som velmi chcela aby to bolo ked bude doma, no vcera vecer som mala nejake bolesti v podbrusku, take ako krce, normalne som si zacala aj odpocitavat, ale nebolo to pravidelne ani sa to nestupnovalo, takze som potom zaspala, ale strasne zle sa mi dnes v noci spalo, mala som pocit ze ma boli cely clovek, a ked som sa prevracala ako velryba na druhu stranu tak to bolo strasne...ved to poznas, tak som zvedava kedy nam to vyjde, mozno porodime aj spolu....tak cakame dalej a drzte sa, nech to vsetko dopadne dobre 🙂

jaruskasv
13. dub 2009

ahoj gulicka, ty si uz asi porodila, potom sa ozvi, ked tu kuknes. ja este stale nic, uz mi to lezie na nervy, ale co uz, zajtra idem zasek doktorke, ak povie ze zase nic sa nedeje tak ma uz asi porazi. 😝 ozaj nevie niekto kolko po termine dni sa ide do nemocnice na vyvolanie?

bobikyveta
13. dub 2009

Ahoj Jaruska, tak gulicka asi opravdu porodila chodime spolu do jine diskuse a taky marne cekam na zpravu od ni. Já čekám mimi až 22. května ale doufám že to bude trochu dřív. První jsem přenášela 14 dní než jsem šla do nemocnice na vyvolání. Malé se nechtělo ven asi se jí tam líbilo. Doufám že tat druhá malá bude chtít ven a klidně může i dřív vůbec se nebudu zlobit. K těm striím u mě to bylo tak že do termínu jsem měla bříško krásné ani jizvička, ale jakmile jsem měla dva dny po termínu mi to prasklo a bylo. Byla jsem trochu naštvaná ale protože mi až tak na tom jak na mě koukají lidi na koupališti nezáleží tak jsem to přežila v klidu. Myslím, že teď mi břicho popraská ještě víc mám ho dvakrát tak velké než v prvním těhotenství , ale co už za to mimi to stojí. Jinak teď si ho mažu ale v prvním jsem se nemazala. Tak hodně štěstí a brzký a rychlý porod přeje Yveta. 🙂 😀

jaruskasv
15. dub 2009

Yveta...dakujem, dnes mam termin, tak stale cakam, ale este nic,bola som vcera u doktorky a ta vravela ze sa uz pomaly zacina nieco diat, ze je to tak na malicek, tak som zvedava....dnes upratujem jak sialena, aj sexik bol vcera s manzelom, no uvidime, teraz isiel do prace a pride v piatok, tak uz fakt neviem kedy to zacne, tie posledne dni su asi najhoršie, cele tehotenstvo mi uletelo tak rychlo a teraz tie posledne dni su strasne, a este ten strach ako vsetko sa to dopadne...tak aj ja ti drzim palce a keby si sa skontaktovla s gulickou tak daj vediet.pa 😉

bobikyveta
15. dub 2009

Ahojky tak vidíš třeba to dneska přijde když už se něco začíná dít. Hlavně s tím uklízením moc nepřeháněj ať máš sílu budeš ji potřebovat. Je pravda že první těhu mi taky uteklo a ty poslední dny jsem už nemohla vydržet tak doufám, že ti to co nejdřív vyjde a malá bude za chvilku venku. A neboj určitě to dopadne dobře na nic jiného ani nemysli. Vždycky je lepší myslet pozitivně. Tak na tebe budu myslet a hlavně v klidu. Já mám pořád poslíčky tak se kroutím asi půjdu an chvilku na balon. Tak se drž a hodně štěstíčka a hlavně pohodový porod kdybychom si už nenapsaly. Tak papap 😀 🙂

jaruskasv
16. dub 2009

ahojky, tak ja som tu este stale, prenasam sice len jeden den ale som z toho uz taka nervozna, castejsie mi tvrdne brusko, ale inac ziadna zmena, a este mi vobec nechuti jest, tak ja som strasne zvedava kedy sa nasa mala rozhodne vyjst vonku, pripadam si uz ako gula a nevladzem sa uz ani kotulat, a este sa kazdy vypytuje, este nic.....to ma dokaze uz teraz tak vytocit, ja uz neviem, v dome nemame vela schodov, ale uz asi skusim stepovat aj po tych co mame, tak pa 😠

bobikyveta
16. dub 2009

Ahojky tak jeden den to ještě není tak strašné ale věřím že už bys to chtěla mít za sebou. S tou koulí ti rozumím. My ale schodů máme dost takže vždy když si chci dojít na wc musím nahoru a zase dolů tak třeba to pomůže i mě. Škoda že se těch dětí nemůžeme zeptat kdy už přijdou mohly bychom být v klidu a tešit se na ten den a ne pořád jenom čekat a čekat. Když jsem jednou řekla doktorovi že jsem 14 dní přenášela tak mi řekl že v jejich lékařském jazyce nic takového neexistuje a že termín je jenom orientační a vůbec nic to ještě nemusí znamenat. Tak proč ho tedy říkají že? No každopádně držím pěsti. Je mi od včerejška dost špatně a strašně mě boleli kříže a taky mi ztvrdlo břicho a dost to bolelo. Musela jsem si lehnout ale to jsem pak zase nemohla vstát tak já nevím. A to si to máme užívat. ☹ Jenom ať už je malá venku to si to teprve začnu užívat. 😀ávej na sebe pozor když nemáš manžílka doma a myslím na tebe. 😉 😉

jaruskasv
16. dub 2009

yveta ... ahoj, inak mas termin 22.5 vtedy mam narodky, tak to je super. no dnes som mala take krce a tvrdnutie brucha ze az, ale zase to nieje pravidelne, tak neviem asi sa len telo pripravuje, to som pocula aj ja ze termin je len orientacny ze zavisi aj od toho kedy ma zena ovlulaciu, ale aj tak nam doktori rozpravaju ze termnin tu termin tam, a prenasat mozete tolko a tolko...tak to uz je asi tak. To mas pravdu, ze by bolo super keby sme vedeli kedy si to nase male zmysli ist von, tak by sme sa tolko nestresovali. no neviem ako si tie posledne dni ma zena uzivat, to by som rada taku videla 🙂 . inak ak budes tu tak by som bola rada keby si mi napisala aky bol tvoj prvy porod, vies ako prvorodicka som strasne zvedava, a jedna moja kamoska vravela ze prvorodicky to maju lepsie lebo nevedia co ich caka 😖 tak zatial pa 😔

jaruskasv
17. dub 2009

no neviem ci sa to uz nezacina, v noci som mala take krce aj mi tvrdlo brusko, a rano som mala nieco sfarbene na vlozke, myslim ze je to hlienova zatka, ale zatial ma nic neboli akurat krize tak neviem ci sa budem vediet kedy dotrepat do nemocnice 😒

effi
17. dub 2009

ahojky, tak se taky hlasim mezi trpelive cekatelky poslednich dnu... vcera me v poradne dr uz odkazal na dalsi peci do pordky, takze pristi tyden v utery tam jdu na prvni predporodni vysetreni, termin nam dle ms vychazi na 22., dle predpokladaneho poceti na 25-26. no uz by to mohlo byt, ze 😉

mate nejake tipy, jak trochu prirozene pomoct?? sysela jsem o sexu apod, ale to pry telo musi uz byt pripravene... u me bohouze dr. porad hlasi "na porodnich cestach zadne zmeny" a cipek furt 2-tak byl po cele tehu, vubec se nezkracuje.. tak nevim..

jaruska-u tebe to dle toho co pises vypada dost nadejne😉 drzim palce at uz se ti porod konecne rozbehne

aponchie
17. dub 2009

jaruska takto mi zacal porod posledne 😎 +nechutenstvi a prujem ..zadne bolesti nic jen hlen rano na vlozce a pak pohoda a vecer mimi 😵

bobikyveta
17. dub 2009

Ahojky Jaruska tak doufám, že už je to dobrý začátek a opravdu už se ti to začíná rozbíhat. Ptala ses jaký jsem měla první porod. No já ti toho moc neřeknu protože mi malou vyvolávali začalo to v Osm ráno tabletou do půl hodiny jsem měla stahy a bolesti po 3 minutách a to trvalo až do půl paté odpoledne kdy mi dali epi protože špatně snáším bolest a pomalu jsme jim tam lezla po zdi. Navíc jsem od devíti od rána byla jenom na 5 cm otevřená takže taky nic. Malá se ani nehla byla pořád ve stejné poloze ale bolesti byly otravné. Epi mi zabíral asi jenom hodinu a půl a pak jsem zase všechno cítila to mi ještě zvyšovali dávku. Nakonec přišel v půl desáté doktor to už jsem i bolestmi usínala a řekl že jsem histerka a že je příjemné mimi dělat ale ne ho rodit tak jsem byla úplně hotová že něco tkaového může vypustit z pusy. naštěstí přišla do pěti minut doktorka která mě přijímala a řekla že jdeme okamžitě na sál a tak mi udělali císař což bylo moje vysvobození. Naneštěstí mi to dělal ten samí doktor tak mi malou ještě pořezal v hlavě a u oka a tak tam má takovou jizvičku. Takže teď taky čekám jak to bude s druhou malou odpoledne jdu na porodnici na vyšetření a uvidíme co bude. V podstatě nevím jak porod začíná a jak končí, ale to že jsem byla na císaři mi vůbec neva, jako některým jiným mamainkám. Tak ti držím moc palečky aby to už bylo ani nevíš jak ti závidím že malou už brzo uvidíš a já se musím ještě pořád těšit. Jinak večer jsem zjistila že už mi začíná praskat bříško takže to přišlo o pár týdnů dřív než poprvé ale to neva hlavně jestli je malá v pořádku a to dneska zjistíme. tak papap a budu na tebe moc myslet kdyžtak se ozvi kdyby se ještě nic nedělo a když se bude dít tak ti přeju co nejmíň bolesti a co nejvíc radosti až malou uvidíš. tak papap Yveta

bobikyveta
17. dub 2009

Ahoj effi tak já třeba piju maliník a ten sex se prej má praktikovat těsně přes porodem 🙂 😉 asi nepomůže je mi vždycky strašně špatně a nemůžu celý den ani vstát z pohovky. Tak uvidíme jak my budeme urychlovat. 😀 Tobě taky přeju pevné nervy a hodně štěstí s mimi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru