Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

draga
19. led 2008

moni my monitor neměli ale Dalíček spinkal vedle mě v postýlce (teda spinká tam doteď) a fakt mě vzbudí každej divnej zvuk nebo naopak nezvuk...jsme jako maminky tak naprogramovaný...a určitě spi potřebuješ nabírat síly 😉

caira
21. únor 2008

tak snad to tu trosku ozivime, mam deset dni do terminu a uz nevim co bych.. 😀

krista
21. únor 2008

Ahojky Cairo, ty jo to uteklo 😉
Já mám ještě tak tři týdny 😝 Už se na malou moc těšíme, ale ráda bych překlenula 29.2. 😀

teddy
21. únor 2008

Ahojky, můžu se k vám taky přidat? Já mám do termínu 5 dní a už mi z toho hrabe, to čekání je fakt děsný... zatím žádný příznaky, že by se malé chtělo ven... Malá je ale hlavičkou nahoru, takže to nebude žádná sranda, ale slíbili mi, že mě nenechají přenášet, tak uvidíme, snad už teda příští týden to budu mít za sebou 🙂

krista
21. únor 2008

Ty jo Teddy tak to ti nezávidím, že je hlavičkou nahoru a chceš rodit přirozeně teda? Žádný císař, pokud to bez něj půjde? Tak ti přeju hodně štěstí 🙂 A jak se jinak cítíš? 🙂

olivi
21. únor 2008

Ahojte, tak ja to mam tiez za par.. a TP prave 29.2. 😅 len dufam ze to bude skor... napriklad tuto nedelu 😀 24.2. den po mojich narodeninach 🙂

krista
22. únor 2008

Olivi to je hezký, na ty narozky bych ti to přála, já mám TP v březnu (Marci) a oba dva jsme s manžou březňáci, tak právě doufám, že do toho března to dám 😀

kacenqa
22. únor 2008

caute ja mam termin v nedelu ale urcite nic z toho, brusko neklesnute, hlavicka nezostupena, krcok tuhy... 😎 mala si tam spokojne lebedi a okopava ma.

a este som sa teraz docitala, ze jednej kocke vynadali ze uz davno mala mat vysadene magnezium, a ja beriem mega davky - rano aj vecer po 1000mg kvoli tlaku a to vraj este utlmuje cinnost maternice, ale moj doktor sa netvari zeby som ho mala vysadit, takze ja asi tak skoro rodit nepojdem....

cert..ova
22. únor 2008

ahoj holky, tak se přidávám, mám termín za 6 dní a jsem už na palici, tak aspoň, že nejsem sama 😅

krista
22. únor 2008

kacenqa to jsem taky četla že asi od 32tt by se magnézko nemělo brát kvůli přenášení 😲 No já nevím co je na tom pravdy, sama jsem to naštěstí nebrala, tak hodně štěstí ať nepřenášíš 🙂

Cert..ova ty jsi taky ještě celá? 😀

A jak se cítíte holky? Míváte poslíky často?

kacenqa
22. únor 2008

ja nemam ziadnych poslikov, vobec. a moj doktor ide teraz od soboty na tyzden mimo BA tak si robim srandu, ze my si nanho pekne pockame, kym sa vrati. a aj on sa netvaril, zeby som sa chystala v dohladnej dobe rodit.... tak sa len gulam, fucim, a cakam
😀

sisstin
22. únor 2008

kacenqa: ahojky..takže ti to krásně vyšlo 😀 bude Gretka 😀

krista
22. únor 2008

Kacenqa fakt nic? 😲 A jaký máš CS? Jestli ti to Dr. zapisuje? Já jsem teď byla na kontrole a Dr. mi nic nezapsala 😠 Ale před 14ti dny jsem měla CS2 takže taky prakticky zavřená, ale já čekám na březen 😀 (marec) 🙂

krista
22. únor 2008

Kecám před týdnem ve středu CS 2 😉

kacenqa
22. únor 2008

siss: no gretka bude, len otazne je, ze kto ju porodi, ked uz teraz ma +- 3860g 😲 😀 😝

krista: vcera CS 2-3, brusko neklesnute, hlavicka nezostupena, krcok tuhy (koniec citatu dr.)

sisstin
22. únor 2008

kaci: já měla v den porodu CS1..totálně zavřená atd. 😉

tonita
22. únor 2008

kacenqa ja som vysadila magne v 35tt. ale myslim si, ze kebyze nemas problem s tlakom tak ani ty ho neberies.Ale radsej brat ako mat tlak vysoky a potom by bolo zle.Tak ti drzim palceky.
Sice moja znama tiez chodila do GPN-ka a jej Dr. tiez nevysadila magne a nie a nie sa otvorit.Kebyze sa spytas svojho Dr?

cert..ova
22. únor 2008

krista, celá, zrovna dneska v noci děs, vůbec jsem nespala, pořád čůrání, křeče nohy, ruce,posly, no ty jo, děs běs a nic z toho 😝

kacenqa
22. únor 2008

siss: no si ma ukludnila 😀

tonita praveze sa ma vcera este dr. aj opytal, ci beriem aj magnezko takze evidentne ho mam brat aj nadalej. no a povedal, ze keby bol akykolvek problem, mam ist hned do spitala rovno a ked nic, tak buduci stvrtok mam u czirokovej nahradnu poradnu, kedze tu nie je

tonita
22. únor 2008

Kacenqa mi sa asi toho porodu nedockame 😀 tak ty si len na Dr.musis pekne pockat ked ho mas uz zazmluvneneho 😀
Neboj ziadny problem nenastane.A ty si sa liecila na TK uz aj pred tehu aleb to zacalo az v tehu

krista
22. únor 2008

Kacenqa tak mě Dr. až takový podrobnosti neříká, ale bříško mám asi taky nahoře, zkoušela jsem si dát mezi něj a prsa dlaň a nevejde se 😀 tak já mám ještě čas, zatím mi nehrabe 😀

Certi ty jo to jsi si užila 😲 Já jsem dneska nějaká oteklá celá 😖 To čůrání v noci je čím dál tím horší, chodim tak 2x a stačí, máme vysokou postel, tak než se vždycky zvednu 😀

minitrouble
22. únor 2008

caute, my sme mali termin vcera - no a nasa mala nic - ani naznak ze by sa chystala 😠
zavreta je tam ako v konzerve - uz sme skusali vseeeetko mozne - cervene vinko, chodenie po schodoch, drepy, upratovanie, umyvanie, teple sprchy - no nic nepomaha 😒
zajtra ma meniny - tak mozno sa nakoniec rozhodne a predsa len ich oslavi so svojimi rodicmi 😉

krista
22. únor 2008

Minitrouble tak to je hezký, třeba chce fakt vylézt na ten svůj svátek a co dlouhá procházka? 🙂 Kamarádka šla v den svého porodu asi na 3km procházku a malá byla za 4 hoďky od příjezdu do porodnice venku 🙂

kacenqa
22. únor 2008

krista - no, moj si to tak zundre po pod nos, a ked sa ho opytam, tak mi to zopakuje. 😉

tonita - ja som do polky tehu mala tlak uplne v pohde, potom som zo 2x mala vyssi a potom pred vianocami ten tyzden som mala taky strasne vysoky a doki ma hned do nemocky poslal. no tam si ma nenechali lebo ked mi ho tam kontrolne merali, bol OK. ale odvtedy akonahle vojdem do ordinacie, tak sa zacnem potit a citim aj zrychleny pulz, takze podla mna je to skor psychika, ze ma tak vystrasil lebo doma si meriavam a mam normalne hodnoty.

minitrouble - skuste este sex 😀 muzske spermie obsahuju prostaglandiny, ktore vraj tiez napomahaju spusteniu porodu. inak - nebojis sa, ze vam raz bude diata nadavat, ze ma tak blizko meniny a narodky? (ja mam 2tyzdne rozostup a cele detstvo som tym trpela, ze vzdy mi povedali - to mas uz aj k meninam. my sme preto dali rozostup +- 3 mesiace)

minitrouble
22. únor 2008

krista - prechadzky s nou nic nerobia - okrem poslednych 2 dni som kazdy den chodila na 2hodky do mesta a nic 😝
kacenqa - viem o sexe som pocula - ale to chce spoluucast manzela, ktory povedal ze nebude svojej dcere klopkat na hlavicku 😉 - no a s tym meno - uz dlhsie mame tu dilemu - meno sme jej vybrali na zaciatku no a vtedy sme si nezistovali ze kedy je v kalendary a uz sme si tak zvykli volat ju romi ze aj ked sme skusali vymysliet nejake nahradne meno nikdy sme na nic lepsie neprisli - tak sme si povedali ze ak nas nieco neosvieti pri porode ze to nechame tak 🙂

kacenqa
22. únor 2008

minitrouble - hehe ja som toho mojho na sex ukecala a aj tak sa nic nedeje. nechapem, ze ti chlapi maju take zabrany, ved hlavicka je daleko a je chranena viacerymi vrstvami...to by chcelo nejaky obrazok a ukazat mu to nazorne 😀

inac sa mi straaasne paci to v tvojom pase - ze Vcera cakame dievcatko 😀 😀 😀 super formulacia

minitrouble
22. únor 2008

kacenqa - no na mojho nezabralo ani mnozstvo odbornych clankov co som mu poslala - tak som mu povedala ze ked do mna budu pichat buduci tyzden tie umele injekcie a budem z toho grcat ze sa mu podakujem za to 😉

no mne sa to veru moc nepaci - ze vcera cakame 😠 - ja som dlllho verila ze sa narodi skor - kedze je to maly slonik - pred tyzdnom mala 3.7 - no ale zjavne si dava nacas 😖 co uz s nou narobime 🙂

kacenqa
22. únor 2008

jake injekcie mas namysli? vyvolavacky? ved to su tabletky, ktore sa do posvy davaju...oxytocin sa uz pekne dlho nepicha ako vyvolavacka....

my mame tiez takeho zlobrika - vcera 3860g a dr. ma pripravuje na min. 4kg porodnej vahy. ale aj na to, ze velka vacsina prvorodiciek rodi az po termine....takze ja som trpezliva a verim, ze ked bude ready, da nam to patricne vediet 😀

minitrouble
22. únor 2008

neviem - niekde som citala ze vraj injekcie a ze su potom velke bolesti a vracnia 😝
no ved uvidime - kazdopadne najneskor v pondelok sa to dozviem 🙂
no vo februarovkach vacsina porodila skor - tak neviem ☹ asi sme my daka vynimka alebo pravidlo? 🙂

krista
22. únor 2008

Holky u nás se teda na vyvolávání dávaji nejdřív tablety - ale ty nemusí zabrat, takže pak je na řadě oxytocin 😉

S těma chlapama je to sranda, je fakt že je to takový divný při tom sexíku když víte že máte takovou spoluúčast s prckem 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru