Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

werminka
6. bře 2008

Tak napíšu zítra, co nového jsem se dozvěděla na kontrole 🙂 a ty napiš taky..... pokud si tam jednu z nás nenechají 🙂 TAk držím palečky jen pro dobré zprávy a já si jdu dneska už lehnout - ať jsem fit 😉 Zítra odpoledne se ozvu ...

catrin1
6. bře 2008

o.k werminka tiez nejako poobede napisem..tak sa maj pekne... 😉

danca27
6. bře 2008

Holky prosim vás co to je ten hamilton?....přece jen se nám to už taky trošku blížííí.... 😉 😎

atreides
7. bře 2008

Krista
Ahoj, tak už jedu do porodky, mám to střídavě po 3,4 nebo 5ti minutách, doufám že tam nebudu dlouho. Moc děkuju všem za SMSky a palce. Už nemám tolik kreda 🙂 Pa

atreides
7. bře 2008

krista
Rodit nebudu, je to na hodně dlouho. Byly to opět asi jen posly.Jsem tu ale hospitalizovaná. Zblázním se tady. Chci aby to bylo za mnou. Už nemám krédo, napišu až dýl.

alififi
7. bře 2008

danca - zhruba toto

Hamiltonův hmat pro ty kteří nevědí je to úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohyb uvnitř středu čípku. Někdy to vede k nastartování porodu, někdy také ne.

kometka5
7. bře 2008

Jjaanco, to já taky neměla...pořád jsem měla pocit, že mi trošku tvrdne břicho, ale spíš jsem si myslela, že se tam jen protahuje a už se tam nevejde. no jo, prvorodička... 🙂
ale tohle vážně pomohlo a jsem za to hrozně vděčná, protožejsem o vyvolání slyšela jen samé pohromy... ☹

jjaanca
7. bře 2008

No jo, je to asi lepší než vyvolávání oxytocinem. 😉
Já moc pohrom o vyvolávání neslyšela, jen nám PA na předporodním kursu říkala, že u přirozeného porodu ty bolesti přicházejí postupně, takže si na to rodička zvykne, ale při vyvolávání je to všechno rychlejší.

smiling
7. bře 2008

zdravím všechny..tak doufám,že se to kristě brzo rozběhne a nebude tam muset trčet dlouho...držím palečky..jinak to vyvolání je i bolestivější aspon já sem to tak měla ..ted musím jít jdu s malou na očkování pak vás zase skouknu 😉

roza
7. bře 2008

Jjaanco, já jela do porodnice skontrakcemi po 5 minutách, ale pak se začaly prodlužovat, byla jsem tam asi 3 hodiny, tak mi nabídli oxytocin, po napíchnutí se mi to do půl minuty rozjelo, a do půl hodiny byl malý na světě, fakt to pomohlo, než tak ležet a čekat, stejně to přijít muselo... Sice bolestí šílený, ale asi zas o moc než o normálu ne.

paolin
7. bře 2008

ja dostala oxitocin na konci. mrnousek ztracel ozvy. jestli byly bolesti vetsi, to nevim...po 12ti hodinach mi to bylo jedno 😉 kazdopadne oxitocin zabral jak na porod, tak na oblbnuti. takze jsem ty bolesti pak uz moc nevnimala..
vyvolavany porod je rychlejsi, tak si na bolesti pry tak nezvyknete. vetsinou to nastoupi hned po 5ti minutach a intenzivne. ale zase neni za chvili co resit 😉

atreides
7. bře 2008

krista
Ahoj, jsem zpět z UTZ, prý je OK, ale stáří mimi co diktovala bylo v průměru asi 37tt což mě vyděsilo. Jinak mám pořád bolesti, ale nález stejný Je tohoror?

jjaanca
7. bře 2008

Chudák krista, koukám, že to má nějaký složitější. Tak držim palce ať je mimi v pořádku a ona už brzy porodí !!

kozimura
7. bře 2008

Nevíte někdo,jak na tom Krista je?Doufám,že to bude mít rychlé,bobiš,už se natrápila dost...

werminka
7. bře 2008

Ahojte holky! Catrin se dnes ještě neozvala - jak se tak dívám 😉 Šla dneska na kontrolu, tak jsem napjatá, jak to s ní dopadlo.
Já byla dnes taky na kontrole v nemocnici - na porod to zatím prý úplně není - tak fakt nevím. Před 14 dny mi gynekolog řekl, že k porodu vše přichystáno a že už jen aby přišly ty kontrakce...... no a dneska tohle. Moc to nechápu. JInak další kontrola v neděli (už jsem po termínu, takže proto)... no a v pondělí prý asi příjem do nemocnice a 7. den po termínu prý už vyvolávají ☹ Takže jsem zvědavá, jak to s námi dopadne. Hned cestou od doktora jsme si s manželem vyšli do půkyl sjezdovky.... teď jsem si u nás v paneláku vyšla schody a uvidíme, jestli to nějak zabere.
Jinak chudák Krista - ta si to teda "užívá" - moc ji držím palečky!!!!

kristynaw
7. bře 2008

segra Terreza porodila,Matysek 4000gramu a 53cm 😵 😵 😵

kozimura
7. bře 2008

Wermin:tak vidím,že jsme na tom stejně,co?V pondělí mám nástup.

catrin1
7. bře 2008

ahoj werminka...som tu..no z tej rizikovej ma poslali na pasy..tam nic zaujimave.S tade na sono a na prietoky..vsetko o.k...a ze mam prist 14.03.08 ak neporodim dovtedy..ale vyzera to ze nie...Podla nich v nemocnici mam krcok 1,5 cm a branka uzavreta a podla mojho dokiho co mi pisal do karty krcok 0,5 cm a branka na spicku..ja uz fakt neviem co si mam mysliet..ked mi povedali ze mam prist 14.03 tak sa mi chcelo uz normalne plakat...ved to uz budem 2 tyzdne prenasat....a uz vobec neviem co si mam o tom mysliet ....mne sa asi ten krcok predlzuje a nie skracuje uz neviem co si mysliet....
ty si dopadla trosku lepsie ako ja...

werminka
7. bře 2008

Ahoj Catrin 😵 Tak jsem ráda, že jsi se ozvala. Já jsem šla taky z porodnice s plačtivou náladou. Vždyť mě dneska doktorka řekla, že to na porod nevypadá. Hrdlo pořád 1,5 (to jsem měla před 14 dny) - takže se asi u mě ani nic neděje - nebo nevím. Na pásech jsem byla taky - kontrakce nula. No a pak kontrolovali UZ a pořád si to moje miminko prohlížela a pak přeměřovala a bylo vidět, že se jí něco nezdá............ pak se přišla podívat ještě jedna doktorka - znovu tam něco přeměřovali.......... tak jsem znejistila........ no a pak si začaly mezi sebou říkat, že hlavička je v normě (že odpovídá termínu).......... a já pořád nechápala o co jde - tak jsem se zeptala, jestli je nějaký problém s mimčem - a oni jako že ne - ale že má nějaké malé bříško (naměřili AC 293mm) a že se jim to zdá málo...... ale že asi v pohodě, že to bude prostě menší miminko-kolem 3kg (což mi připadá normální)..... Přitom já byla už na UZ tolikrát u svého gyne a taky před 14 dny v nemocnici a naměřili podobnou hodnotu a nikdy nikdo nic neříkal - že by to byl problém. Tak nevím. No a pak teda říkali, abych přišla v neděli (takže opět stejná kontrola jako dnes) - no a v pondělí že by udělali příjem ..... a pak asi vyvolávačku (počítám středa/čtvrtek). Takže jsem z toho taky nešťastná - chtěla jsem, aby to přišlo přirozeně - tak jsem dneska šla na tu sjezdovku, teď jsem umyla okna ☹ ale pořád mi v hlavě zní ta věta, že "na porod to není". Tak mám pocit, že se stejně snažím zbytečně a už se vidím za pár dní na těch kapačkách při vyvolávačce 😢

werminka
7. bře 2008

Kozimura: no jo - asi to tak vypadá, že to máme nastejno 😢 A ty nastupuješ do FM??? budeš rodit tam? Já budu rodit v NJ. Navíc ve Frýdku se prý 15.tého zavírá porodnice - víš to? stihneš to ještě? 🙂)) Řekli ti, kdy ti to budou vyvolávat? V pondělí udělají příjem a hned vyvolají? nebo ti dají ještě pár dní? Já ani nevím, co je lepší. Jestli mě přijmou v pondělí - budu tam 3 dny ležet jen tak a čekat - bude to mazec! To budu jen ležet a přemýšlet - navíc asi sama - protože v NJ je teď zákaz návštěv (kvůli chřipkám) ☹ To se mi to fakt daří........ 😢
PS: pořád ještě doufám, že se ten můj nález může změnit - znám tolik případů, kdy doktor řekne těhulce, že to tak brzy nebude a pak večer ji mají v porodnici ....... např.moje mamča 🙂)) a spoustu jiných to tak mělo. No, asi s tím stejně nic neudělám. A jak se cítíš ty?

catrin1
7. bře 2008

werminka aj ja mam podla nich hrdlo 1,5 cm a pritom moj doki mi povedal ze 0,5 cm..tak fakt neviem...Neboj miminko je urcite o.k..ja mam AC podla dneskajska 354 co zodpoveda 40 tyzdnu..ty uz to mas aspon iste ze budu s tebou nieco tobit ..ale ja musim cakat az do piatku...to je na nervi..a bojim sa lebo to uz budem 2 tyzdne prenasat tak sa o maleho bojim..no dufam ze to pojde samo a porodim dovtedy...a to ze povedali ze na porod to nevyzera z toho si nic nerob..porodit mozes aj zajtra...velakrat sa to stalo..poznam aj zo skusenosti znamych ...
a ozaj co je s kristou???

catrin1
7. bře 2008

aha uz viem co je s kristou az teraz som docitala..ty poslovia ju teda potrapia.. 😖

kozimura
7. bře 2008

Wermi:o Frýdku vím,ale jdu do Vítkovic.Nechtěla jsem do NJ,i když švagrová to tam chválila.Jestli mi to budou vyvolávat hned nevím.To mi řeknou až v porodce,doktor to může jen doporučit.Odkuď jsi,jestli se můžu zeptat?

werminka
7. bře 2008

Kozimuri: já jsem z Kopřivnice. Já jsem původně taky nechtěla rodit v NJ. Jenomže Frýdek cizí rodičky nepřijímá (většinou) a taky my máme domluvený odběr pupečníkové krve, takže jsme museli předem nahlásit, kde budeme rodit. A protože spadám pod NJ, tak mi nic jiného nezbývá..... Ale už jsem byla v nemocnici (porodce) za posledních 14 dní dvakrát a byla jsem s personálem moc spokojená - všichni hrozně milí a příjemní. Už jsem se tam setkala s 3 doktory a asi 6 PA - a všichni mě příjemně překvapili svým přístupem a chováním. Prostředí sice nic moc 😒 , ale pro mě je důležitější ten personál...... já kolem sebe potřebuji milé lidi 🙂)) jsem prostě taková.
Mě to v pondělí taky nebudou hned vyvolávat. Ale jak říkám - možná by to bylo lepší. Já myslím, že pokud neporodím do pondělka sama od sebe, tak pak už asi ne ☹ A je to takové divné, že budu vědět den, kdy přijde mimčo na svět. A jak se znám, tak noc předtím se stejně asi nevyspím - jak na to budu pořád myslet.... takže k porodu asi moc fit nebudu, ach jo.... ☹

werminka
7. bře 2008

Jo a jedinou hezkou jistotu, kterou teď mám, je ta, že příští víkend už budu mít stopro mimčo u sebe. 😅 Buď to přijde samo nebo mi to příští týden (středa/čtvrtek) vyvolají....... Ale holky já mám takové obavy z toho vyvolávání...... 😢

catrin1
7. bře 2008

werminka keby som sa uz aj ja mohla tak tesit...neboj sa toho vyvolavania..nic to nebude a vsetko bude o.k..ja bi som bola stastna aj zato vyvolavanie..toho prenasania sa bojim viacej...

smiling
7. bře 2008

werminka ahojky..neboj,když by ti to vyvolávali tak ti prostě jen pomůžou k bolestem sice to může trvat i dva dny záleží jak si to tví tělo přebere,ale až porodíš zapomeneš 😉 ...všechno bude ok uvidíš 😉

smiling
7. bře 2008

budete mít tatuldy u porodu?..já ho měla u všech třech a vzhledem k tomu že s první a s nějmladší sem tam byla dva dny byla to velká opora pro mě ...sama bych se tam asi zbláznila 😀

roza
7. bře 2008

Smil, já měla manžela u každého porodu, je to fakt opora. Druhý porod si dokonce vedl sám 😀 Když doktorka viděla, jak mě povzbuzuje a tak, tak ho nechala, jen čekala až mimi "vyjede" 😀 Bez něj si to fakt nedovedu představit.

JO jo, po porodu hned zapomenete na všechny bolesti a budete přemýšlet nad dalším...

roza
7. bře 2008

Příští týden tu budou zprávy od vás a od miminek - nebojte se....
My se těšíme, teda aspoň já to s vámi prožívám a nemohu se dočkat 😅 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru