Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

luuciee83
2. bře 2008

Terrez, nevím. prostě se mě zeptali, jestli chci injekci, abych se rychleji otevírala, tak jsem řekla, že jo a šup - dostala jsem ji 😉 a pak už to šlo docela rychle 🙂

paolin
2. bře 2008

rikali mi, ze epidural se muze dat jen do nejakeho stadia porodu. jestli je to otevreni na max. 5cm?
na urychleni je prevazne oxytocin. a to zase musite pak byt celou dobu na monitoru. si nevybereme, co?
hlavne, at jsou miminka v poradku. zenska uz to nejak vydrzi. vetsinou vam stejne reknou, ze to vydrzela kazda
😉

jjaanca
2. bře 2008

lenkbau: Na předporodním kursu nám PA říkala, že tvrdnutí břicha jsou poslové, akorát je to častější než během těotenství. Porodní stahy taky prý začínají jako nebolestivé tvrdnutí břicha, které je pořád intenzivnější, a pak začne bolet.
Paolin: Já taky slyšela že epidurál urychluje porod.

lenkabu
2. bře 2008

jjaanca: no kéž by to byly poslové 😉 Takhle tvrdnu už 3 dny,tak by z toho mohlo něco být 😉

jjaanca
2. bře 2008

No já nevím, taky tu holky píšou o tom, že poslové jsou bolesti jako při menzes. Tak se nechám překvapit 😉

Holky, jak cítíte pohyby? Mě vyděsili, že mám špatný monitor (málo pohybů) Je fakt, že se za těch 20 min mimčo asi jen 2x protáhlo. Ale copak ty mimča sebou celej den házej? Za těch 20 minut se to přece nedá objektivně posoudit ne? I když kopance do žeber já vůbec neznám aby mě mimi v noci probudilo, to se mi taky nestalo. Tak já nevím je strašně těžké posoudit jestli se hýbe normálně když nemám srovnání.

werminka
2. bře 2008

JJAANCA: ohledně těch pohybů - mě doktor říkal, abych sledovala každý den pohyby miminka a když jich budu mít za den 10, tak je to v pohodě (v průběhu 12hodin, no....) Takže vždycky ráno vstanu, vnímám pohyby (kopnutí, protažení, vyboulení) ....... a až napočítám deset, tak to můžu přestat sledovat. Takže si myslím, že pokud se to tvoje mimčo během dne vrtí, tak je to v pořádku, ne? 🙂 Nemusí se přece vrtět zrovna ve chvíli, kdy natáčejí monitor....
A taky mám jednu takovou fintu, která na moje mimi platí - v kurzu jsme se učili "dýchat do bříška" (asi to znáš) - no a to se údajně miminkům v bříšku líbí - tak když nějakou dobu necítím pohyby, tak si prodýchám do bříška a to pak sebou začne miminko pěkně vrtět 🙂 Uplatnila jsem to i na monitoru 🙂 když se 5 minut nic nedělo - tak jsem si prodýchala a za chvilku mimčo kopkalo 😉
Jo a u nás to působí i opačně 🙂 když je mimčo moc aktivní (většinou večer když chci usnout), tak si prodýchám opět do bříška a miminko tím fakt ukolébám 🙂)) je to neuvěřitelné, ale zabírá to 🙂 - teda co se nás týče - nevím, zda máte některá podobnou zkušenost. Tak hlavu vzhůru Janči 🙂
Jo a ještě jednu radu nám dala PA v kurzu. Pokud prý miminko nějakou dobu neucítíme - tak se jej máme pokusit vzbudit a to tak, že hlavu dáme co nejblíže k bříšku a mlaskneme jako při pusince 🙂 Několikrát. Tímto se prý budí miminka v bříšku, tak nevím 🙂)) Jednou jsme to s manžou zkoušeli - pusinkoval on, protože já se teda k bříšku moc neohnu 😀 Já mám osvědčené to dýchání, ale ty pusinky možná taky zabírají 🙂))

paolin
2. bře 2008

epidural rozhodne zpomaluje prubeh porodu. proto se nekdy kombinuje s oxytocinem.
no, kdyz by bylo opravdu nejhur, tak bych do toho sla. pokud bych mela stesti a anesteziolog
mel zrovna volno 😉 rozhodne se ale budu snazit to zvladnou bez nej 🙂

krista
2. bře 2008

Werminko jak píšeš to o tom monitoru 🙂

Tak já byla min. týden na monitoru a jelikož jsem byla i v 28tt na kontrolním a malá se tam hrozně mrskala a utíkala se srdíčkem, tak jsem si myslela, že je lepší když spinkají, tak jsem jí chválila jak spinká ... no nakonec jsem byla na monitoru hodinu, malou se nám nedařilo vzbudit, byla pořád rovná čára, musela jsem skákat, lehat si, klekat, dřepy dělat ... bylo to dost protivný 😖 Teď když jsem šla na monitor znova, tak malá v břiše vyváděla, tak jsem jí ještě povzbuzovala, dloubala do ní apod. a monitor byl ukázkový 🙂 Takže oni tam ty pohyby právě mít zaznamenaný musí, já nemohla PA vysvětlit, že jindy tam dělá malá jako drak 🙂

Co se týče pohybů, mě se malá hýbe v břiše od doby co je cítím pořád stejně, ještě se mi nestalo, že by se dýl nehýbala, v noci mě to taky moc nebudí, jen když se vzbudím já a otáčím se, tak se tam třeba taky pohne 🙂 Asi jak se s tim pupkem převažuju a večer pravidelně vystrkuje nožky 🙂 To s manžou milujeme 🙂

werminka
2. bře 2008

KRISTI: jj já vím, že na monitoru se mimi hýbat má (že to doktoři potřebují vidět🙂 ...... já to myslela tak, že Janča se nemusí bát o své miminko (jako že by nebylo něco v pořádku), když se zrovna těch 20 minut nehýbalo.... 🙂
Já svoje miminko právě rozdivočím tím dýcháním - jak jsem popsala
😀

kvetinka86
2. bře 2008

Ahojte baby. ja mám už doma poriadneho chlapa 🙂 ale aj tak ma táto téma zaujala.

terreza: mne dali vyvolávačku ( tabletku) o 7.00 ale nazabralatak druhu som dostala okolo 11.00. o 12.00 som už mala kontrakcie a 13.00 mi prepichovali plodovú vodu. A po 6stich hodinách námahy sa mi o 17:56 narodil krásny valiku 3730g a 54cm.

Dali mi vyvolávačku pretože som preťahovala. síce som mala jeden s tých ťažších pôrodov, ale stálo to zato.
Baby držím palce.

jjaanca
2. bře 2008

werminka: díky za povzbuzení. Já si pak vzpomněla jak některé mamči popisují jak je mimča bolestivě kopou do žeber, tak jsem začala mít obavu, že to tak je správně že takhle vyvádějí. Taky jsem četla že 10 pohybů denně stačí, ale myslela jsem si že to znamená, že když mimi pět minut dloube, že se to bere jako 1x. Pak je třeba chvíli v klidu a když je aktivní znovu, tak je to podruhé atd.
Dýchat do břicha umím, léta jsem zpívala...... no na předporodním kursu jsme to procvičovali, a PA říkala že nás budou mimi asi kopat, ale to moje nic. Ale zítra ráno jdu na monitor, tak to určitě zkusím.

olivova
3. bře 2008

dobre ranko,
krista - si ma teraz trosicku potesila s tym monitorom. Ja chodim pravidelne 2x a minule mi ho robili az 3x len kvoli tomu, ze moja mala uplne kasle na to, ze potrebuju , aby sa hybala a tym vlastne zabijem cely den. Najhorsie je, ze akonahle ma odpoja, obujem sa - zacne vyvadzat. A akonahle ma pripoja - koniec. S nou nepohnu a ani ja....Normalne tam uz chodim s takou malou dusickou, lebo mne tam je aj velmi slabo.
Som si myslela, ze tento tyzden tam uz nestihnem....a vyzera, ze asi este hej.... 😒

lenkabu
3. bře 2008

Tak kdo přes noc porodil? 😀 Já nééé....

krista
3. bře 2008

Ahojky holky 🙂

Celou noc jsem měla posly jako prase, vzbudilo mě to někdy kolem 1:30 (usnula jsem kolem 23:30), v 1:45 už jsem to nevydržela a šla do sprchy, na chviličku - tak 20min. byl klid a pak znova, celou noc jsem se nevyspala, úplně jsem si připomněla první noc s MS kdy jsem se vždycky jen válela ze strany na stranu 😖 Malá se tam navíc taky mlela, takže fakt super, ráno to samé, tak jsem si došla na záchod, vyčistila zuby ap., na chvilku byl klid a teď už je to zase zpátky 😝 Porod tohle určitě neni, ale bolí to už dost dlouho, jsem nevyspalá a na porod nebudu mít ani sílu po tomhle 😅 Chtěla jsem se vyspat přes den, ale to se zase malá probrala a to břicho - no už jsem to nemohla vydržet 😖

Olivova mě kolikrát připadá že to mimčo to cítí a dělá to naschvál že se nehýbe 😀 Malá ten první den co jsem byla na monitoru hoďku byla úplně jak zařezaná, nic nepomáhalo, já tam do ní šťuchala, lehala si na záda - všechny osvědčený metody jsem použila, no nic, s ní to ani nehlo, třeba cítí jaký máme nervy a tak se nehýbou, zkus na to vůbec nemyslet, řekni si, že to bude OK, třeba tě i malá poslechne 🙂

Werminka no já to právě nevěděla že tam musí být ty pohyby, malá jen natahovala nožičku a to jim bylo prd platný 😝

werminka
3. bře 2008

Ahoj holky, tak já taky nerodím!! 🙂 a to mám dnes termín !!! No, i když do půl noci ještě čas 🙂))))))))))))

werminka
3. bře 2008

LENKABU: jak to teď máš s kontrolama u dr, když máš po termínu? Chodí se už do nemocnice a každý den? nebo se to ještě nechává uležet - týden? Já mám termín dneska - zítra jdu na kontrolu ke svému gyne a mám takové tušení, že už mě asi předá do nemocnice, že? Já vím, že někteří doktoři už předávají pacientky ve 36 nebo 38tt, ale ten můj mě má pořád u sebe (monitor dělá u sebe v ordinaci, takže mě do nemocnice zatím neposílal)
Leni a jak to zvládáš, to čekání? pro mě je to čím dál těžší...... tak nevím jestli to tak cítím jen já nebo většina maminek po termínu.... ☹

olivi
3. bře 2008

Ahojte,
werminka... ja som mala termin v piatok (29.2.) a stale nic!
Ako pises aj pre mna je to stale tazsie a tazsie... a to cakanie 😠
poradnu som mala pred tyzdnom v pondelok a ak do stvrtku nic, tak ma posle doki do nemocnice..
Zakazdym ked ma trosku niekde pichne tak si myslim ze uz.... 😒
Tuto noc som sa velmi nevyspala, bolo mi tak nejako tazko od zaludka... aj troska bolesti ale len tak slabulinke...
Uz aby to bolo.. a najlepsie bez vyvolavania 😅

krista
3. bře 2008

Holky na str. 53 - včera tu byla Madrea, dočetla jsem se že rodí 😵

krista
3. bře 2008

A ještě jsem jí zkonila přezdívku 😅 Mandrea 😉

werminka
3. bře 2008

OLIVI, tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo už netrpělivě čeká a čeká 😅 ........... i když Ti samozřejmě přeji, ať už to máš brzy za sebou a držíš své miminečko v náručí 😵
Já jdu do poradny zítra - takže uvidíme, co řekne doktor - jak to teda s námi vypadá.......a uvidí se, jakou mi dá "lhůtu" na to, aby si miminko přišlo na svět samo - bez vyvolávačky 🙂
Tak hodně štěstíčka a pohodový porod 😀 ....... může to přijít každou chvíli 😀

dadkaa
3. bře 2008

Ahojte dievcata, tak ja mam poslickou tiez kazdu noc, a niekedy az dost bolestivych. babo mi tlaci na mechur tak cikam kazdu chvilu, a uz som z toho poriadne nervozna.neporadite mi? mam uz spadnute brusko a to dost nizko, ako dlho to tak moze byt do porodu, mam strach o vsetko a hlavne o babetko. 😒

janinininka
3. bře 2008

Ahojky,
teda vy jste toho za víkend napsaly 😉
Koukám, že máme nové miminko už nejspíš, tak gratulujeme 😵 😵
Werminka a na vás ostatní holky, co máte termín budeme myslet, ať vám řeknou u dr dobré zprávy.
A jak je tobě Kristo? Já od té doby žádně bolesti neměla. Včera nám zavřeli porodnici, tak jestli to přijde teď, tak musíme do Havl. Brodu, hlavně, aby byly sjízdné silnice při tom, co řádilo o víkendu, by se malá mohla narodit rovnou v autě 😅
Dneska jsme koupili monitor dechu Nanny, tak jdu študovat, koupili jsme fusak a deku do kočárku, ještě potřebuju koš na plínky.
já jdu zítra taky na kontrolu už do nemocnice, mám trochu otoky, doufám, že se jim to nebude líbit, aby si mě tam ještě nechtěli nechat. To kdyby přišel porod, tak bych musela volat partnerovi, s ním do jiné porodky, to by bylo něco teda 😠
hlavně jsem teď taky nějaká v klidu, nevím, čím to je teda, kéž bych taková byla i pak, v pohodě, ono to chce myslet na miminko hlavně asi a na dýchání.
JInak na monitoru malá taky zlobí, jí se nelíbí na boku, llítá tam, nechce vydržet, to jsou vždycky rány, nebo je potichu a uteče 😕 pohyby taky cítím jak kdy, hlavně do boků strká asi nožičky a zadeček ráda vystrkuje a já jí hladím, aspoň si myslím, že je to zadeček 😀

lenkabu
3. bře 2008

werminko: já mám podle dr. termín až zítra 😉 Ve čtvrtek mám přijít ještě do poradny k mojí dr a ta mně pošle v pátek do rizikové poradny doFN,tam bysme asi rovnou domluvili nástup na vyvolání, tipuju to tak že by mně pozvali v pondělí....zatím se nějak moc nenervuju, pořád něco dělám abych jen neseděla a nečekala.

werminka
3. bře 2008

LENKABU, tak to jo - já mám taky ještě jeden termín (dle UZ z někdy začátku těhu) a to 6.března, takže uvidíme. Držím palečky a obdivuji Tvůj klid 😉 Já bych měla taky co dělat, jenomže mě se už poslední dny do ničeho nechce 😀 To je můj problém 🤐 a tak mám čas na přemýšlení a zbytečně se stresuji 🙂 Tak přeji pohodový porod, kdyby to na Tebe přišlo..... 🙂

janinininka
3. bře 2008

Werminka- tak tak to máš druhý termín ve čt, tak to můžeš být taky zatím v klidu, do té doby se toho může stát..
Lenkabu- tobě přeji, ať to dobře dopadne, ať to máte brzy za sebou, ale asi se ještě uvidíme tady 😉
na každou z nás to může už kdykoliv přïjít, uvidíme, jak se těm našim drobečkům bude chtít ven 😵 😵

majka225
3. bře 2008

ahojte holky 🙂

wafik
3. bře 2008

ahojky vespolek🙂 tak máme za sebou další poradnu v nemocnici - pořád nic, prcek se tradičně nikam nechystá... jak říká manžel, počasí že by psa nevyhnal, natož dítě😀... takže ve čtvrtek jdem naposledy... a pak nás už čeká jen příjem, hospitalizace a vyvolávání...😝

catrin1
3. bře 2008

ahojte tehulky cakatelky.... 🙂 Ja tiez zatial nic...zajtra mam poradnu tak uvidime co nam povie doki...

atreides
4. bře 2008

zdravím, jsem zaúkolovaná od kristi podávat info, tak první zpráva

Ahoj, byla jsem na gyn., musím jet do porodky, mám to rozběhnutý. Drž palce. Pa

jjaanca
4. bře 2008

Ahoj holky, tak mi ten pondělní minitor dopadl dobře. Celou dobu jsem dýchala do břicha a malá se hýbala. Je to zlatíčko. Jen jsem se obula, tak byla zase v klidu. 😵
Tak krista rodí? Držim palce!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru