Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

barusha
2. črc 2008

Tak já nejspíš poslíčky mám, i když - jak to poznat... Mám menstruační bolesti,trvají třeba 5 min. a pak to přejde, opakuje se to několikrát během dne. Taky mi občas tvrdne bříško, ale to až v posledních pár dnech. Jo a mám ho pořád nahoře, tak nevím. Je pravda, že před porodem bříško klesne nebo je to jen babská pověra?

chasencha
2. črc 2008

ja nemam ziadne bolesti...a brusko by malllo klesnut vtedy sa akoze babo pripravuje na cestu von...ale ja ho mam stale tiez hore tak neviem

veronikapulkertova
2. črc 2008

Chasenka :
Koncem těhotenství mohou sexuální aktivity - nechráněný pohlavní styk přítomností přirozených prostaglandinů ve spermatu, stejně jako dráždění bradavek vyplavováním oxytocinu - urychlit nástup porodní činnosti.

autor: as. MUDr. Romana Gerychová

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/aktivity-s...

🙂)))

veronikapulkertova
2. črc 2008

Omlouvam se za preklep prezdivky, to je tak, kdyz delam vice veci najednou 🙂

barusha
2. črc 2008

Nejhorší je to čekání, to je snad vážně delší než celé těhotenství. I když mě včera můj dr. povídal, že se miminka většinou umoudří. No, asi mě chtěl uklidnit. Když ne, tak 11.7. jdu na vyvolání. Nevíte některá o něčem, co by pomohlo k urychlení porodu? Jen ne milování, prt. to nás s manžou fakt nebere 😖

chasencha
2. črc 2008

dakujeeem🙂ale snaha bola ale nejde aj ked by som veeelmi rada...myslis ze sa to da aj ked som uz trosku otvorena?

veronikapulkertova
2. črc 2008

Chsencha: Myslim ze ano, ze jsi otevrena vzadu, kam nase polovicka nema pristup .... navic kdyby se nemohlo, urcite by nas o tom u doktora informovali. Vim, ze se milovani spise doporucuje... 🙂
Barusha: Krome milovani jsem slysela chodit, chodit, chodit, treba po nakupech, do schodu, ktrochu potrapit telicko, ale ne, zadne túry 🙂

veronikapulkertova
2. črc 2008

Musim dovarit obidek, porad odskakuji od plotny 🙂 Mejte se tu hezky a dejte brzy vedet, jak to s vami vypada 🙂

chasencha
2. črc 2008

no ok tak dnes to skusime 😀 a podam echo ako som to zvladla v tej nemocnici dnes dobre?drzim palce

mbrazd
3. črc 2008

zdravim a pridavam sa k uz "trochu nervoznym". Termin som mala podla svojho dokiho 22.6. 🙄 Cele tehotenstvo ma strasili, ze to pojde skor, babatko je nizko od zaciatku a ....a nic. Nechavaju nas do 7.7. a zevraj potom uvidime ☹ Uz je to riadne psycho, hlavne tie nekonecne otazky od okolia: a este nemate? a to ako? a preco? a kedy?....

majula009
3. črc 2008

☹ mbrazd, ani mi nehovor, ja mam termin zajtra, to je druhy termin, prvy bol 30 juna a zatial nic takze mam pockat do pondelka a uvidime co dalej...a co sa tyky ludi som uz na nervy, denne xy sms ze už? alebo uz ste porodili? Ja mam na to také nervy ze ked mi nahodou niekto zavola tak zacnem byt agresivna.....ja nechapem tých ludi, o co im ide, ved kazdy bude vediet v pravy cas co sa narodilo, nie?
Inak pekne meno ste vybrali, my este nemame...ozaj a vies kolko ma mala? myslim vahu...ja vraj 3700, sa mi to zda uz dost... 😀

mbrazd
4. črc 2008

takze dalsia noc za nami a stale nic 😖 asi to zostane na tych doktorov. Tak som nechcela vyvolavat, ale teraz mi to je uz jedno. Majula, to co si pisala o ludoch - presne ako u nas - kazdy telefonat som agresivnejsia a zacinam ho tym, ze sak keby nieco, my sa urcite ozveme. Nepomaha... Uz selektujem, komu zdvihnem a komu nie. A este ich zacinam delit na obycajnych klebetnych zvedavcov, ktory volaju aj trikrat denne len aby to vedeli prvi... Ked mi naposledy merali malu (4.6.) mala 2900 g, vraj tyzdenne da takych 250 g, takze predpokladame, ze sa blizime k magickej hranici 4 kil - riadny macek (po mame, ja som mala 4,25 a vraj hlavu ako demizon 😀 )

majula009
4. črc 2008

No ja to mam tak isto....dalsia noc a ništ...a čakám a čakám. máš tlaky aspon? Ja tiež nechcem vyvolávat, ale čo už....nejako sa madam musí dostat von....Mne robil vcera ultrazvuk a 37OO...to je dost....13. juna mala ešte lenm 2690....tak si zober ako nabotnala...Obávam sa že to ani neporodim ked bude taká big...Hlavu este nemá cez 10 cm, nieco okolo 9, 5, ale aj tak...uz by sa jej mohlo chciet...necitis sa unavene teraz? Travi ti dobre? ozaj vravi sa ze zvykne klesnut brucho, ty ho mas dole? Ja si myslim ze vobec... 😖
A stými ludmi to isté ako vy, tiež už dvíham len toho koho považujem za normálneho, tí zvedavci čo chcu len klebetit tí mi na šťastie píšu sms a na tie neodpisujem, šetrím si peniažky, si zober žeby som mala každemu odpisovat, to máš 2, 50 bez dph...nieže by som na to nemala peniaze ale sa mi to zdá zbytocne...potom po porode budem aj tak kazdemu pisat a bude to raz tolko....kaslem na to, nechce sa mi kazdemu vysvetlovat ze este nic...niektorí znamy mojej polovicky, si uz robia srandu že uz by som mala byt v 11tommesiaci..idioti....aj jemu uz lezu vsetky tie telefonaty na nervy...a mimochodom svokor čakatel pise kazdy den z dovolenky či už....ale on je aspon zlatý...u neho mi to nevadi....Som povedala že si vypnem tel, a nech mi vola akurat mama....zapnem az po porode.... 😀

majula009
4. črc 2008

malo tam byt naboptnala...vieš ako fazula ked das do vody....tak zvacsi objem... 😀

majula009
4. črc 2008

To nám tu nikto neprenáša, len ja? ☹

verulka
4. črc 2008

maji, drzim palce, nech to uz mas za sebou a princeznu pri sebe 😵 ...mate uz meno?

majula009
5. črc 2008

Ajoj, dakujem...... 😉 no nemame meno, ☹ teda mame asi tri, a rozhodneme sa az ked sa narodi...to teraz ani nieje take podstatne ako to ze to uz chcem mat za sebou....chapes...bojim sa ze mi to budu musiet vyvolat a ze ma to bude tym padom viacej boliet....No som uz na prasky...skusame uz vsetko......sex, prechadzky, dohovárame a skáčm na fit lopte...... 😀 a okrem nepravidelných kontrakciíí nič 🙄

sylverka
5. črc 2008

ahoj majula moja dcerka mala 3750g a syn 3990 g a neboj sa porodila som ich normálne teraz sa mi to hovori ale tiež som sa bála ako neviem čo držim palce nech ste už z porodnice doma pa

sylverka
5. črc 2008

Ja som tiež dcerku prenášala 2 týždne a išla som sa už zblázniť potom mi ju vyvolavali na vlastnu žiadosť

happysmile
5. črc 2008

ahoj majula, uplne chapem ako sa citis. ja mam termin v pondelok, ale tiez uz mi to lezie na nervy, ze kedy to bude. Stale malej dohovarame, cvicim na fit lopte, chodim po obchodoch, z coho mam nohy strasne opuchnute, atd, atd ... Ja som dohodnuta s Dr. ze ak neporodim, tak 10.7 idem na vyvolavacku. Ale ak mam pravdu povedat, tiez by som bola radsej, keby to islo prirodzenou cestou a nie medikamentami. A co sa tyka vahy, tak pred 2tyzdnami mala 3,890 kg, ale dufam, ze ju len zle pomerali, pretoze si naozaj neviem predstavit ten porod.

majula009
6. črc 2008

happysmile, ani mi nevrav však ja som už na prášky, keby si vedela čo sme všetko dnes porobili aby sa drahá vypýtala na svet tak by si odpadla...Už som ja unavená z tých túr po lese, a zo schodov....hopsanie na fit lopte ma už tiež vobec nebaví.....dnes mám už malú striu n abruchu čo som ešte včera nemala, a teda je mi jasné že sa opať zvacsila, už má asi aj 4 kg....a to si neviem predstaviť ten porod ani ja. Už viem že idem s epi aj keby čo bolo...a nakoniec skončím sekciou lebo neviem ako na prvorodičku vytlačím tak veľké dieťa...
Chce sa mi plakať a asi sa už fakt zbláznim.... 😢 😢 😢
držim ti palce na ten pondelok nech to príde aspon na teba...

martina1912
6. črc 2008

Majula nebojsa určite porodíš prirodzenou cestou - Emmka mala 3 900 g 54 cm keď sa narodila tiež som bola prvorodička.Držím palce pa 😎 😎

majula009
7. črc 2008

Dakujeeeeeeeeeem. Inak este furt nic, tak hadam coskoro budeme už dve....uz sa neviem dockat...

kate77
8. črc 2008

Ahojky,tak i ja sa hlásím do klubu každým dnom-dnes som bolanakontrole a vraj sanič nechystá, brucho mám také velké,že každý sa pýta či dvojičky..ešte aj sestra na monitore,než ma zapojila..Majula009, tiež mám obavy jak to dám,ked pred mesiacom mala malá 3,4kg--teraz sice rozmery podla utz podobné ale za mesiac nabralo svaly,tuk...tak čakám,že i viac ako 4kg a ja taká malá 161cm...

kacenka885
8. črc 2008

ahojte babi, čítam, že sa bojite, že mate velke babatka a ako ich porodit ak vas to utesi, moj manzel mal pri narodeni 4 500 a narodil sa uplne v pohode, takze to chce len odvahu

sloniiicek
8. črc 2008

ahojte babulky. tak aj ja patrim do klubu cakateliek kazdym dnom. a citim sa prekvapujuco az moc dobre. akoby som este nemala rodit. zajtra idem na kontrolu do nemocky a mam si preistotu priniest uz aj veci. tak som zvedava, ako to dopadne. 😀

happysmile
8. črc 2008

ahojte slonicek a kate, mne uz zacina zasibavat a chyta ma nie popôrodna, ale predpôrodna depresia ☹ . Stale nieco robim, natahujem sa, chodim, cvicim na fit lopte a stale nic! Ja uz naozaj neviem ako donutit toho drobca aby vysiel von 🙂 . Ked idem na WCko tak kontrolujem, ci mi neodisla hlien.zatka, a tajne dufam, ze sa mi pusti spon plod. voda a stale nic... Ja uz to chcem mat za sebou!!! Ked citam ako skoro vsetky Julovky uz porodili, tak mi je doplacu.
Slonicek, ja pravidelne citam vsetky prispevky, ktore pisete v Jul 2008, ale nezapajam sa. Drzim ti palce ahoj

kobyliacik
8. črc 2008

happysmile, aj ja som julovka a neporodila som este!..sice ja trosku neskorsie. Nebojte sa, bude dobre. Ja nemam depky, ja so skor nervozna, nemozem spat, som ako vagon..no nebavi ma to velmi, tento mesiac je fakt horsi ako tych predoslych osem dokopy.

blau
8. črc 2008

Ahojte ako vas tu tak citam mile buduce maminky vynaraju sa mi spomienky na februar kedy som aj ja cakala na ten den d.JA som mala planovany porod na 5.2 lebo maly sa vrtel a naposlednom sone bol otoceny betar jeden hore hlavickou.Tak som isla pekne 4.2 do porodnice a na prime mi povedali o 8.30 rano budete mama.Ja som sa tak tesila,ale aj tak som si priala rodit normalne.Isla som hore tam mi robili prietoky pocuvali srdiecko atd.Potom prisla pani dr.spravila sono a neverila vlastnym ociam maly si lezal tak ako ma dole hlavou tak som sa postavila ,ze ja idem domov a pockam si na normalny porod.Ona sa cudovala,ze ked uz som tu ci nechcem cisarsky)rodila som v rakusku) a ja ze nie.No tak som isla domov cakat.....A dockala som sa porod trval od prasknutia vody o 12.30 v noci a porodila som 15.26 poobede.Je to najkrajsi zazitok velmi rada na to spominam.Babulky moje mate sa naco tesit.A ja som sa nevedela hybat funela som nemohla som spat a nebavilo ma furt odpovedat na sms a telefon no co je? Kedy uz konecne porodis?Dockali sa vsetci aj vy sa dockate.Drzim palce....Ja som chodila po schodoch a na dlhe vychadzky ale najviac k tomu dopomohol spln mesiaca)svietil vtedy ako blazon) 😎

blau
8. črc 2008

A zabudla som mieri v 40tyzden+5dn ,4040g 55 cm riadny chlapik

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru