Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

bessy21
30. dub 2008

hm, tak to teda neni bohviečo že to nepovedia. Jasné to Ti verím nútiť sa určite netreba, ja už rodim teraz v snoch 😀 tak si viem predstaviť to čakanie u Vás...a nieto mať ešte myšlienky na sex. 😉

markyfrana
30. dub 2008

právě, že jsem otevřená pouze na prst 😒 já podle včerejšího UTZ a hodnot bych měla rodit až 10.5. Vyvolávat porod mi chtějí jenom kvůli tomu, že má 3,5kg a že mám úzkou pánev, že za týden už bych to přirozeně nezvládla a jistě musela na císaře 😒

ksb
30. dub 2008

atreides - no na monitori som bola naposledy pred troma týždňami a odvtedy nie, tak neviem

paolin
30. dub 2008

holky, mne taky odesla zadka, ale to nic neznamena. muze to byt par hodin pred porodem, ale taky tydny.. ☹
nedavno jsem cetla studii, ze sex na urychleni nepomaha. tak ceho se mame sakrys chytit, ze 🤐
mely by vymyslet nejaky zaruceny povzbuzovaci prostredek na psychiku tehulek tesne pred porodem 😉

krista
30. dub 2008

Ahojky, taky jsem strávila pár dní v tomhle tématu 🙂

Paolin a ta zátka ti odešla celá? Jestli ti odešel jen kousek tak to opravdu může být ještě na dýl, ale mě po odchodu kousku zátky aspoň praskla voda, tak se začlo něco dít 🙂

paolin
30. dub 2008

jooo, Kristy..tak to teda fakt nevim. u prvniho mi rovnou rupla plodovka. jsem si rikala, ze ted pripadne kontrakce snad ani nepoznam 😉

krista
30. dub 2008

Paolin no já ti můžu říct, že kdybych znova rodila tak taky ty pravé kontrakce nepoznám, sice mi začly v noci dost silné ale v porodce mi řekly že jsou to posly, ovšem já je měla celý den a až druhý den jsem porodila a měla jsem je dost silné - čemuž asi nikdo nevěřil 😅 Takže jak říkám kdybych rodila znova, asi bych zase neodhadla kdy jsou dost silné na odjezd do porodky 😖 A to jsem odjížděla když jsem je měla půl hodiny po 4 minutách 😖

titicaca
30. dub 2008

no holky, vcera jsem odpocivala, byla jsem nejaka utahana ... asi z tech 10km prochazek a schodu do 7.patra. Doktor mi na kontrole rekl at neblaznim, ze si stejne mimis pujde jak bude chtit. Od vcerejsiho vcera mam v brise blnobiti a pali me zaha, do toho mam pocity tvdeho bricha a jak kdyby mimis klepal, ze chce uz ven. Radsi by se mi libilo zitrejsi datum nez na carodejnice, ale zas by bylo fajn kdyby se to uz rozjelo .... zitra jdu na monitor a kontrolu, kde rozhodnou co dal 😒

paolin
30. dub 2008

titicaca, tak to se miminko v brisku bali na cestu ven 😀
chlapy doktori jsou desni..oni nikdy nepochopi, jaky to je, cekat na mimi. jasny, ze si mimco rekne samo. ale nejake to pozitivni sluvko by nebylo od veci 😉 mne tedy zase pekne tvrdne brisko. pujdu se natahnout. dnes je venku ale tlak, co? teba to mimisky popozene 😵

atreides
30. dub 2008

ksb: hmm to je divný, co vím, tak se chodí jednou týdně 😒
holky mě neodešla ani ta zátka 😅

danka86
30. dub 2008

ja uz som na nervy zo vsetkeho.. len sa pozorujem, uz kaslem nato..
Kazdy mi len vyvolava ci uz som porodila a ide mi to pekne na nervy.. Ked niekomu nedvihnem tel, hned robi poplach, ze uz rodim.. atd... 😒

ksb
30. dub 2008

danka presne viem ako sa cítiš. u nás je to s tým okolím veľmi podobné. Ako som už písala bolia ma kríže a podbruško a ja tajne dúfam že už je to ono, ale akosi sa vobec nič iné okrem toho nedeje. Ved mám termín až v nedelu. práve som si dobalila tašku a teraz neviem čo so sebou dalej. Manžel je na nočnej a ja som tu sama a to je uplne zlé, lebo stále na to myslím.

danka86
30. dub 2008

tak treba ist ku kamoske, alebo sa nejak odreagovat, napriklad na konikovi 🙂

titicaca
30. dub 2008

s tim volanim a dotazama jestli uz ... jsme na to asi fakt stejne, taky uz mi to chvilema leze na nervy.
dnes me zas chytli kontrakce, boleni v krizi, tak jsem se tesila ... a zas to preslo. No snad uz to v porodnici zitra nejak popozenou 😠

robi
30. dub 2008

ahoj,
hlásím hotovo 🙂
Andrea, 3100 g, 48 cm, narozena po šestihodinovém vyvolávaném porodu 26.4.2008 v 15.55 hodin. Porod byl celkem v pohodě, až bude víc času, popíšu detailněji. Rodila jsem na Obilňáku, můžu všem doporučit, příště jdem tam. Šestinedělí taky v pohodě, všechny sestry a doktorky moc milý, příjemný, ochotný. I když je tam takový provoz, tak se nám hodně věnovaly, plně kojíme.
Holky, příště jdeme jenom na vyvolání, byla to pohoda. I když po bitvě každý generál... Kdybyste měly dotazy, tak do IP, nebudu mít čas sledovat diskuzi.
Všem přeju pohodový porod a hlavně: dýchejte, nemluvte, tím se vysilujete!!

muf
30. dub 2008

Robi gratuluji. 🙂

markyfrana
1. kvě 2008

ahoj holky,
tak já zítra v 7 ráno nastupuji na vyvolání a už ted jsem nervózní, v noci se mi zdálo, že rodím - no škoda, že to nebylo doopravdy. Ještě doufám, že se mé nervozity malá lekne a dá si ještě říct, ale moc to nevypadá 😖 cítím se výborně, jenom mi tvrdne břicho a žádné bolesti...

kakaja
1. kvě 2008

Ahoj, ja mam termin v sobotu a uz jsem se stala vuci vsem priznakum silne imunni. POslicci se mi kazdy druhy den vraci, vzdyky to vypada na spadnuti a pak to prejde. Vcera mi v poradne na monitoru natocily celkem slusne a pravidelne kontrakce, CS mi konecne poskocil o dva body a doktor se smal, ze budu mit malou carodejnici 🙂 Svete div se, me to nechalo naprosto v klidu, protoze priznaky bliziciho se porodu mam opravdu uz dost dlouho. No a vysledkem je, ze ted tu zase v pohode sedim a datluju do klavesnice 🙂 Takze nejlepsi asi bude na to fakt nemyslet. Jde to ovsem tezko, prvni porod jsem zacinala odchodem plodovky pet dni pred terminem, bez jakychkoliv predchozich priznaku. Proste to prislo a hotovo 🙂 Ted se citim jako velryba, nemuzu moc dobre chodit a fakt mi to uz leze na nervy. Tak si asi zaradim s manzelem a budu cekat. Tak vam vsem drzim palce at se to poradne rozjede 😀
Robi, moc gratuluju, jsi snad prvni kdo si chvali indukovany porod 🙂 Jak to delas???

danka86
1. kvě 2008

kakaja a kolko mas CS? a si aj otvorena? A co krcok?

miriamka
1. kvě 2008

Mne tiez doky povedal,ze mozem uz kedykolvek porodit...krcok mam menej nez 1cm,a otvorena som na 2 prsty...tak neviem co a ako.

kakaja
1. kvě 2008

danka86: CS mam 4 - oproti ostatnim maminkam celkem nizke, ze? Ale kazdy lekar si pry CS hodnoti dle sebe, neexistuje jednotne meritko - to mi rekla nase PA co nas predcvicuje a ma skoro 18-tiletou praxi v oboru. Jinak zasnu jak vsechny znate svoje hodnoty krcku a na kolik jste otevrene.Ja nevim, mne doktor nic nerekne a ja se ani neptam 🙂 A to jsem puvodne zdravotni sestra 😀 Mozna jsem radsi, protoze bych byla jeste nervoznejsi. U prvniho porodu me hnali na sal kdyz jsem byla otevrena na 3cm - miriamka, pozoooooooor 🙂 No a na tech šcm jsem pak zustala dalsich 7hodin. Je strasne indivdidualni jak se kazda maminka otevira, podle ucebnice by se to melo hybat o 1cm za hodinu, coz ale v praxi vubec neplati. Mne to poprve pekne vazlo, tak se ted prolevam malinikem a snad to pomuze 🙂

miriamka
1. kvě 2008

Kakaja...ja mam teraz CS 7,a doky ze hned ako odtecie plodovka a zacnu bolesti mam do porodnice,vraj to uz moze prist kazdu chvilu 😉

atreides
1. kvě 2008

ahoj holky
robi moooooc gratluluji k Andrejce a už se těším na popis, to byl ale fofr, kéž bych to taky tak měla 😉
marky zítra na tebe budu myslet a držet palečky ať to krásně zvládneš a máš brzou malou v náručí 🙂 🙂 🙂

jinak my dneska na monitoru OK, ale zrovna tam rodila jedna kočena, která srdceryvně vzdychala, prosila PA, že už nemůže a já najednou dostala z porodu strach, když jsem to tak slyšela, ale už je mi fajn
Jinak v pondělí se máme dostavit i s taškou, udělají mi monitor, vyšetří mě a podle toho jak to bude vypadat, tak se uvidí, zda budou vyvolávat. Jsem ráda, že to pořád není stoprocentní, páč ta nevědomost je fajn 🙂

danka86
2. kvě 2008

Miriamka, ja mam CS 9, krcok 0,5cm, otvorena na 1,5cm, ale tiez to berem vsetko s rezervou.. 😉

miriamka
2. kvě 2008

Keby sme tak vedeli predpovedat kedy TO asi pride,co?

alianka
3. kvě 2008

ahoj holky, tak se k Vam pridavam, zatim jsem sem jen zavistive nakukovala, ale ted uz jsem hrozne netrpeliva a chcu rodit nejlip hned 🙂 prvni termin mam 10.5., coz je presne za tyden, tak jsem zvedava.... docela me stve ze od te doby, co me muj doktor predal do pece porodnice, nemam zadne informace. dycky mi jen natoci monitor, vysetri, nic nereknou (do prukazky mi uz nepisou) a hotovo. jedine co jsem z toho pochopila je, ze mam cipek cca 1,5 cm dlouhy a jsem porad zavrena... takze nic moc 😠

alianka
3. kvě 2008

jo a pro informaci, Paolin se narodil Adamek - 49cm a 3,45kg, 1.5. v 0:10 🙂

ksb
3. kvě 2008

paolin gratulujem 🙂
no a chcem sa podeliť o svoje dojmy a pocity - dnes ma teda pobolieva bruško ako pri menzese (tak ako sem tam aj v predchádzajúcich dňoch), ale kontrakcie nejako stále necítim a stále chodím na WC a som strašne unavená. celú noc som sa prehadzovala z toho divného tlaku tam dole, ale ani voda ani zátka zatiaľ neodišli. len dufam, že to takto nepríjemne nebude trvať ešte týždeň.Lebo teraz ani neviem či môžem niekam ísť, alebo radšej sedieť doma a čakať. ja už chcem rodiť !!

alianka
3. kvě 2008

ksb a jak mas ty bolesti silne? ja taky mivam MS bolesti asi tak dva tydny, vetsinou ale jen v noci a to ani ne pokazdy.. jde mi to desne do krize, to prej pak ze zacatku nemusi byt ani kontrakce, jen ta bolest v krizi...

ksb
3. kvě 2008

no tie bolesti sú ako pri MS, niekedy silnejšie, niekedy slabšie. Najprv to bolo v krížoch a len v noci, ale teraz to ide do podbruška aje je to aj cez deň. Len ma desí to že nemám to tvrdnutie a bojím sa že to začne a ja to nejako nezistím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru