Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

catrin1
9. bře 2008

ahojte..kozim tak to mi je luto ale myslim ze do tych 2 dni to pride ako u kristy... 😉
werminka...no mam taky pocit ze uz aj ty ma predbehnes.. 🙂 ja stale nic..ziadne tvrdnutie dneska ani nic zatial no tak uvidime...potom napis co na monitore...

zanetka82
9. bře 2008

Ahoj Kozimura 😉 Kdyby ses nakonec rozhodovala jestli rodit v Ostravě 🙂 tak bych ti doporučovala Vítkovice. Z vlastní zkušenosti. Rodila sem tam dvakrat a je to tam užasné 😉 ,perfektní personal a super dr. 🙂

dzej
9. bře 2008

holky prosím vás, co je to CS...a pak nějaký číslo? A kde to najdu? Je to v těhotenské průkazce? díky

kozimura
9. bře 2008

Zanetka:ju,tam jsme taky byli a rodit tam chci.I když to byl "planý poplach",byli velice milí,ale mají tam teď bohužel plno.Jestli tam pojedem,máme volat a jinak tam jdu v pondělí na kontrolu.
Catrin:ju,snad ano.Taky jsem si na kristu včera vzpomněla.

kozimura
9. bře 2008

Dzej:každý doktor to píše jinak.Je to stav čípku.Někdo to píše jako to CS a je ve stupnici 0-10(čím vyšší číslo,tím se víc otevíráš),jiný to zas píše jako stav čípku-jako můj doktor(délka je 3-4cm,čím je kratší,tím jsi víc otevřená).Mně to píše do posl.sloupce na stránce,kde je datum kontroly,týden,tlak...

janettba
9. bře 2008

Ahojte babule 🙂 ,

my už tiež vyzeráme dosť na rozpadnutie - bruško mi kleslo a ustavične tvrdne, ale ešte nie bolestivé kontrakcie - krčok som mala na poslednej poradni skrátený na 3 cm a otvorená som bola na 1 cm, ale to bolo pred 2 týždňami, teraz nás čaká poradňa v utorok, tak som zvedavá či sa fakt niečo deje, lebo ja už fakt meliem z posledného a dnes sa mi objavil taký hnedý výtok - zrejme je to časť zátky, no pri predchádzajúcom synovi som toho mala podstatne viac. Aj ked ešte drobci nie sú úplne najväčší - podľa uzv pred 2 týždňami vykazovali o cca 2 týždne viac ako podľa PM - Martinko mal 2500 g a Dominik 2150 g. Ešte by sme asi potrebovali zopár týždňov počkať, tak sa budem snažiť čo najviac oddychovať, aj ked niekedy to nejde.

Držím vám všetkým palčeky, aby ste mali čo najmenej bolestivý pôrod a aby ste si už vychutnávali svoje bábätká... 🙂

A budem sledovať čo sa deje tu deje, lebo však tu je to skoro ako pôrody v priamom prenose 😉 .

kozimura
9. bře 2008

Janett:jú,tak to byli malinkatí! Já mám čípek 1-2cm a jeden planý poplach za sebou 😒 Držím pěstičky,ať poradna dopadne dobře.Ju,je tady čím dál víc takových on-line porodů 😀

janettba
9. bře 2008

Dzej - CS - je cervix score tu nájdeš podrobnejšie info 😉 http://www.ordinace.cz/clanek/prukazka-pro-teho...

janettba
9. bře 2008

Kozimura - na dvojky nie sú až taký maličký, lekár ma ukludnil, že ak by prišli na svet už teraz, že sme za vodou, ak sa nič neudeje, tak ideme aj tak do nemocky 17.3. a budeme čakať. U dvojkových tehuliek sú ale pôrody v tomto tt ako som ja celkom normálne, tak som zvedavá, ako to bude pokračovať. Ale teda ak by sa mi narodili teraz takí pidi trpajzlíci, tak to by som mala čo robiť - ako s nimi manipulovať, lebo Simonko ked sa narodil tak mal 4.300 g - to by bol teda riadny rozdiel...

kozimura
9. bře 2008

Janett:ju,to určitě.V březnovkách máme Dvojmamušku a ta taky vydržela dlouho a rodila přirozeně-má nádhernou holčičku a chlapečka.Držím pěstičky,abys je nosila co nejdéle a abys tak s nima byla co nejkratší dobu v porodce 🙂

werminka
9. bře 2008

Ahoj Catrin a Kozim 🙂 Tak jsem z kontroly doma. Na monitoru nic - kontrakce 0. Čípek mám ale nejspíše zkrácený - něco takového doktor mumlal pod nosem když mě vyšetřoval 😀 Napsal pak do zprávy: "hrdlo nižší val" Tak to vůbec nevím co je - vždycky mi doktor psal Hrdlo +nějaké číslo a teď napsal tohle, tak nevím. Jinak pokud prý do úterka neporodím, tak v úterý ráno v 8h nástup do nemocnice na příjem. Takže mám na to ještě dnešek a zítřek..... 🙂)))
No, ráno jsem měla ty bolesti co 10 až 6 minut - po dvou hodinách se to ale úplně zastavilo a nic. Pak jsme přijeli do nemocnice, ležela jsem na monitoru a břicho mě začalo zase pobolívat. Ale zas nic. No a teď je to takové nepravidelné - zabolí - pak přestane...... pak zase....... ale žádná pravidelnost. No, takže tak. Tak jsem aspoň ráda, že mi prodloužili "ultimátum" 😅 do úterka...... Tak pořád to beru tak, že mám ještě naději že se to rozběhne. Oni by mi to v to úterý stejně hned nevyvolávali - asi až za 2 dny nebo tak nějak.
Takže holky určitě napište, jak je to s vámi - jak se cítíte a tak. A ty Catrin si nedělej vůbec nic z toho, že bolesti nemáš - jak vidíš - tak na tom vůbec nezáleží - ty budeš asi ta, které najednou praskne voda a pojedeš....... aspoň nebudeš mít falešné naděje jako my tady....... Ani nevíte, jak už jsem byla ráda, že je to tady.....a pak zase nic. Tak držím palečky holky a napište

kozimura
9. bře 2008

Wermin:ju,falešná naděje-to je přesné.Jen mám hrůzu z těch bolestí.Jestli to,co jsem zažíva v noci,nebyly ty "pravé",jak potom bude vypadat porod?

werminka
9. bře 2008

Kozim: a ty jsi měla v noci posly???? 🙂

werminka
9. bře 2008

Anjelik: no, bylo by to fajn, kdyby to byl začátek porodu 🙂 ale fakt to spíše vypadá na posly. No uvidíme - třeba se to do večera ještě nějak rozjede - nebo během zítřka...... Ráno jsem si skutečně myslela, že je to začátek porodu - bylo to pravidelné.... tak jsem čekala, zda se to dostane na nějakých těch 5 minutek.... ale ne. Pak se to prostě asi po těch 2až3 hodinkách zastavilo a pak už nic. A teď mě zase sem tam zabolí - ale není to už tak pravidelné. No a na monitoru dnes "kontrakce 0" - tak to by se tam něco objevilo kdyby to bylo ono, ne? 😖

kozimura
9. bře 2008

Wermin:nevím.Nic mi k tomu neřekli a monitor mi nedělali.Jen UTZ a ozvy.

petruna
9. bře 2008

ahoj holky, jeste jsem vas nedocetla, ale musim vam napsat. Pred chvili jsem se vratila z kontrolniho monitoru na kterej me v patek poslaal dr. z poradny a PA me moc potesila - podle ni pry prijedu zitra vecer nebo pres den. na monitoru jsem mela tri pravidelne kontrakce. Tak snad se nespletla. Jako bricho me boli, ale ja ty kontrakce teda fakt nepoznam. resp. v tech bolestech nepozoruju zadnou pravidelnost....uvidime...jestli se to teda opravdu rozjede. Kez by !!!!!
Moc vam vsem drzim palce a ted vas jdu docist...
hrozne me boli hlava, tak si chci jit za chvili lehnout. Rodit s migrenou fakt nechci.

kozimura
9. bře 2008

Petru:júj,tak to je dobrá zprávička! 🙂 Držím pěstičky a určitě dej vědět,až se to rozjede 🙂

petruna
9. bře 2008

kozim : no ja se taky raduju, akorat mam strach, ze se PA spletla....ale snad umi cist v monitoru, ne ?
no proste me docela navnadila. I kdyby to nebylo zitra, tak snad aspon po zitri...proste blizko....
moc vam vsem preju, aby jste nemeli plane poplachy, protoze to verim, ze ty jsou nejhorsi...

catrin1
9. bře 2008

ahojte werminka..no super..tak sa tesim ze uz s tebou budu nieco robit...konecne aspon nieco...ja idem v utorok do poradne tak uvidim co mi povie moj doki...
petruna no to bi aj mna potesilo takze aj ty uz budes mat zachvilku miminko pri sebe...to sa tesim,hadam sa to uz rozbehne... 🙂

werminka
9. bře 2008

Ahojky holky, právě jsme se vrátili z návštěvy u švagrové 🙂 tak jsem si tam ponosila čerstvě narozené mimi 😅

Jinak zase se mi vracejí bolesti - akorát vůbec teď nevím intervaly, neboť na návštěvě jsem hodiny nesledovala 😀 Je to silnější než ráno, tak kéž by z toho něco bylo! Tak jsem teď doma a budu sledovat hodiny.

PETRUNA: jestli PA viděla na monitoru stahy, tak tomu věř 🙂 Ale úplně tě chápu - já jsem taky takový "nevěřící Tomáš" a vždycky když mi doktor něco řekne, co mě nadchne - tak pak přemýšlím, zda se nemohl spléct - zda je to opravdu tak .... 🙂)) no prostě přesně vím, co teď cítíš 🙂 Ale být na tvém místě - tak tomu co ti dneska řekli - věřím 🙂)) Jestliže PA tam stahy viděla, tak to už máš opravdu za pár!!!! 😉

CATRIN: no, uvidíme, jestli je to dobře, že budu od úterka v nemocnici. Spíše se toho bojím - jako že budu více přemýšlet - budu tam ležet a čekat.... ale co se dá dělat 😒
A já jsem hrozně zvědavá na tebe 🙂) Během zítřka tady musíš napsat co a jak.... protože pak už se na net nedostanu ☹ Ani abych napsala o sobě.....

Kozimura: a na tebe jsem taky zvědavá 🙂 Ty už k porodu taky nemáš daleko! 🙂 Ty tvoje bolesti něco značí - to si piš! 🙂))) do rána kdo ví jestli vydržíš 🙂

catrin1
9. bře 2008

werminka no na seba som aj ja zvedava....ale tebe normalne uz zavidim..uz aspon vies ze s tebou nieco budu robit...kolko ty uz prenasas???

catrin1
9. bře 2008

werminka...som zabudla ved mi mame rovnake terminy..takze podla ultrazvuku prenasas 3 dni nie???

werminka
9. bře 2008

Catrin: jo, přesně tak - přenáším třetí den. A sedmý den údajně už vyvolávají - takže asi ve čtvrtek? Asi tak nějak. To se uvidí asi i podle nálezu. Dneska jak mě dr kontroloval (vag.vyšetření), tak pronesl, že se to zkrátilo - takže předpokládám, že myslel čípek..... Tak je to asi zase o něco lepší než to bylo. Do zprávy právě napsal tu větu o hrdle, které stejně nerozumím....
Ale víš co? Psala jsem do té diskuze té porodní babce (možná jsi to četla ten můj dotaz) a ptala jsem se jak je to s tou připraveností a nepřipraveností na porod ..... jako že jeden doktor řekne, že na porod to vypadá, druhý že ne..... tak mi odpověděla, že to vůbec nemám brát v úvahu. Že ten nález se může během pár hodin úplně změnit 🙂 Však si to tam přečti. Takže ono je to fakt nevyspitatelné..... Všechno záleží na těch našich miminkách 🙂))
Já už dneska 3x tancovala a cvičila nějaké ty cviky na otvírání (které se teda využívají v první době porodní), tak snad tomu pomůžu..... když dneska mám ty bolesti. Uvidíme. Tobě držím palečky Catrin - ale uvidíš, že už dlouho čekat nebudeš 😉 Prostě se třeba obejdeš bez poslíčků a jiných příznaků.... přijde to najednou a za chvilku porodíš 😵 držím moc palečky

ooo
9. bře 2008

Ahojte babulky. Ja sice este niesom tehotna (este len pomaly chystame svadbu), ale skoro kazdy den si to tu precitam. Fakt je to lepsie ako detektivka. 🙂 Strasne moc vam drzim palceky, nech mate babatka co najskor pri sebe.

kozimura
9. bře 2008

Wermin:no,uvidíme.Už bych to teď raději do rána vydržela,ať zase nejedem zbytečně.Přes den jsem sice bolesti měla,ale jen tak nepravidelné a teď se to zase stupňuje a už to zase fest bolí.Sprcha absolutně nepomáhá.

catrin1
9. bře 2008

no dufam ze aj mne v utorok uz povie ze mam niekam ist..takze aj ja teraz prenasam treti den..no prave som si precitala ze co si tam pisala.....no tak to mi dava zase nejaku nadej ze to moze prist hocikedy aj ked doktor povie ze to na porod nevyzera..no dufam teda ze to uz dlho nepotrva a prijde to same... 😉

werminka
9. bře 2008

Kozim: no tak pokud ti sprcha nepomáhá, tak tu nějaká naděje je 🙂))) Moc ti držím palečky. Zítra nastupuješ do porodky,že? Já nakonec až v úterý (to už určitě) 🙂
Catrin: no dlouho už tě přenášet nenechají - neboj 😉 už se ti taky blíží den, kdy budeš mít své miminko v náručí 😅

kozimura
9. bře 2008

Wermin:tak to nevím.O nástupu mi ráno nic neřekli.Jen ať příjdu na kontrolu a že neví,zda budou mít místo.Ať se když tak rozmyslím,kde chci jít.Můj doktor chtěl už hospitalizaci a denní kontrolu na monitoru...Tak fakt nevím...

werminka
9. bře 2008

Kozim: aha, tak pro jistotu si ty věci zítra sebou vezmi 🙂) Ale zase víš jak - je lepší když budeš "čekat" doma než v porodce.... takže na jednu stranu ti přeji, aby tě nechali doma - hezky u manžílka a do porodky si pojedete až spolu a to pro miminko 🙂))))))

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru