Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

pospecka
21. čer 2009

sekacka: držím pěsti a budu na Tebe myslet!!!
kocicinka: je to tadýýý.

heliik
21. čer 2009

😢 Ahoj holky, prosím raďte.. Vím, že to asi patří di jiného tématu, ale tam nikdo nepíše... Tak mě nekamenujte 🙂
Od včerejšího večera mám bolesti v podbřišku.. Od rána mám as kontrakce po 12minutách kdy to šíleně bolí 😢 pár minutek a po chvíli zase nic.. Bolest mi vystřeluje i do zad.. Už přenáším 10dní. Pořád chodím na malou a jdou ze mě čiré hleny a pořád se citím nějaka vlhká, myslíte, že mi uniká plodovka?? Nebo je možné, že by to byla moč??
Jsem prvorodička,a nemám se koho zeptat.. Na porodnici to asi ještě nevypadá, že?? To asi až budu mít častější kontrakce..
Prosím poraďte.... Díky všem... 😅

heliik
21. čer 2009

A nevím, jestli to s tím taky souvisí, ale pořád krkám, a taky dost často prdím.. Celkem rachot. 😀

misulda
21. čer 2009

Heliik, no, ja si myslim, ze keby si sa do tej porodnice vybrala, nemuselo by to byt zbytocne...mozno by si ta tam chvilku podrzali, ale mne to pripada na bliziaci sa porod, najme ked berieme do uvahy, ze uz 10 dni prenasas...aspon budes mat istotu... a zmeny v traviacom systeme mozu tiez naznacovat bliziaci sa porod (podla toho, co nam na priprave povedali) 🙂
tak drzim palce

malka18
21. čer 2009

ajojte žienky môžem sa k vám pridať..my tiež každým dnom čakáme našu vytúženu Silvinku..

malka18
21. čer 2009

heliiik: tak ja uplne súhlasím s misuldou...skoč do nemocky nič zato nedáš iba si odnesieš to najkrajšie...

jirinkas
21. čer 2009

heliik já jsem taky prvorodička, takže taky nemám zkušenost..... kromě těch kontrakcí mám podobný problémy, ale končím 38tt tak se to snažím ještě neřešit 🙂 Ale pokud už přenášíš, tak bych už do tý porodky šla, lepší tam jet navíckrát zbytečně než aby byl nějakej průšvih... tak držím palečky 🙂

macek28
21. čer 2009

heliik,odchází Ti hlenová zátka,což někdy trvá i 48 hodin.Pomalu se připravuješ k porodu.Pokud budou kontrakce častější jed do porodky.Přeji Ti bezproblémový a rychlý porod.

sekacka
21. čer 2009

pospecko:tak jsem doma z porodnice,všechno mám prý vevnitř nachystaný 🙂 ,ještě mě nechají 2dny do úterka a v úterý nastupuju ráno na vyvolání.Akorát mě dneska doktorka tak brutálně prohlídla,už mám 3 hodiny křeče v podbřišku 😢

heliik
21. čer 2009

Díky moc za vaše rady.. 😉 Kontrakce mám pořád stejné, takže tomu ještě chvíli dám a když se minutky zmenší tak se vydáme s přítelem do porodky.
Díky všem.. 😀

sekacka
21. čer 2009

Heliik:hodně štěstí!!!já tady taky skučím,ale zatím je to nepravidelně,tak uvidíme 😀

pospecka
21. čer 2009

heliik: tak ať to proběhne v co největší pohodě!

sekacka: tak já se tady těším na nový Obilňátko a ty jsi už zase doma? 😕 😉 Ale super zpráva, že je všechno "připravený". Třeba se Mareček umoudří a do úterý se sám rozhodne vydat na svět. 🙂 Jestli on nečeká jestli si to nerozmyslíte s tím jménem, třeba chce být Zdenda III. 😉 Stejně na vás budu myslet. Kamarádka měla termín v pátek a ještě dopoledne v deset mi psala, že to na porod nevypadá, že má jít v pondělí na kontrolu a v sobotu v jednu ráno jsem už měla SMSku, že je Klárka na světě a stihla to ještě v pátek 23:35. 😀
A ty křeče, nemohla to tam ta doktorka tím "prohlížením" nějak uvézt do pohybu? 😅 Každopádně se těším na nejčerstvější Obilňátko a zprávu jak to probíhalo. 🙂

heliik
21. čer 2009

Všem děkuji.. 🙂
Ale musím říct, že mám teď zmatek... Kontrakce mám ale nedokážu pořádně určit po kolika manutách, jednou je to po 7min. pak po 4.nechápu..
Každopádně si jdu dát psršku vklidu se dooblíknu, dopřipravím věci a asi pojedem. Radši dřív, než dýl..

jirinkas
21. čer 2009

Heliiik držím pěstičky !!!!
sekacka: tak třeba to tam Dr. drobet pošťouchla a malý se začne dobývat ven 🙂

carodejnica
23. čer 2009

Ahojte, tak aj ja už to mám za pár ... 🙂
(oficiálny termín 29.6)

Neviem, u mňa sa striedajú nálady ako na bežiacom páse, jeden deň som plná eufórie, aké to bude úžasné držať bábo v náručí, v mysli si preberám, ako budem úžasne spolupracovať pri pôrode a na druhý deň hlboká depka, že ja ten pôrod nezvládnem... (som prvorodička a dosť zle znášam bolesť)
Aj u Vás je to tak??

kitina
23. čer 2009

Tak já mám taky takové smíšené pocity, je to jako maturita - všichni Ti říkají jaký to bylo, ale dokud si tím neprojdeš sama tak nevíš. Pak mám taky obavy jak budu snášet nevyspání a vůbec fungování po porodu 😖

ivella
23. čer 2009

no dievcata,ze za paaaar 😀 😀
ja to mam uz pred paaaar 😀 😀 a stale susim,aj ked bolesti su a dost pravidelne,tak spankom odidu...vo stvrtok idem na vyvolavacku ☹

kitina
23. čer 2009

To už Ti to budou vyvolávat takhle brzo??A podle čeho se to určuje kdy jdeš na vyvolávačku, protože já se toho docela bojim. Mě se totiž nikdo neptá na délku cyklu a podle toho kdy jsme mimi zadělali tak mi to vychází o týden dýl a vyvolávačce bych se chtěla vyhnout ☹

ivella
23. čer 2009

kiti,u nas vyvolavaju 7-8dni po termine..
mne robili termin podla poslednej ms a podla 1.uzv a oba vychadzaju na jeden a ten isty den 😅
podla teba je to brzo?to mam este aj tehotensku cukrovku,moj dr.ma chcel hospitalizovat uz 10dni pred terminom,mimi vypada o dva tyzdne vacsie a ja tu stale kinderkujem a nikto si z toho nic nerobiii 😒

aponchie
23. čer 2009

carodejnica tak porod na TP to mam narozky 😀

kitina
23. čer 2009

Mě se právě podle PM a 1 UZV rozcházely o 5 dní a naposledy, když mi dělali UZV tak mi to vyyšlo o den dýl než podle PM a teď už mi neříkají jak je velikej. A v tvém případě se ani nedivim, že už ti to budou vyvolávat, když máš tu cukrovku a termíny se ti taky takhle shodujou a mimi už je macek, tak to už aby byl venku. Hlavně ať je to rychlý, viď 🙂 🙂 🙂

amy14
23. čer 2009

ahojte,
no dnes som bola u lekára a vyzerá to tak že sa niečo pohlo...už sme sa otvorili tak na jeden prst, ale som ešte doma, len ma neskutočne reže v rozkroku, tak uvidíme...povedal,že sa uvidíme o týžden kedy mám vypočítaný termín, tak som zvedavá či vydržíme alebo nie....ešte si užívam oddych, aby som mala silu....

carodejnica
23. čer 2009

Kitina, hej presne, ako maturita... 😀
Len na rozdiel od maturity, kde si vedela presne termín na deň a hodinu, tak tuná je to lotéria 😉
(nehovoriac o tom, že maturita naozaj formalita, pri pôrode ide o krk)

Ja mám isť do pôrodnice na kontrolu najbližšie v deň termínu, že potom sa uvidí, či ma ešte pošlú domov, alebo si ma tam nechajú..... ak sa malé nebude pýtať na svet skôr... 🙂

Ale už ma to nebaví, som veľká, nevládzem, nedokážem sa zohnúť, poriadne upratať, furt by som spala... príroda to dobre vymyslela, pôrod bude vykúpením... 😀

A presne - hlavne nech je rýchly a čo najmenej bolestný a nech sú všetky naše bábätká zdravunké a my s nimi, aby sme sa mohli o ne postarať... 😵

amy14
23. čer 2009

ahoj carodejnica,
mám rovnaký pocit, aj ja už ani neupratám, nezohnem sa, nenakúpim, chodím horko ťažko a tiež len spím....takisto idem na poradnu v den termínu....ale nevravel mi doky, že či ma tam nechajú alebo nie....

ivella
23. čer 2009

amy a kedy mas termin?som sa zhrozila ze 15.6.a este nemas vyvolavacku 😖

misulda
23. čer 2009

Ahojte, ja mam dalsiu poradnu tiez v den terminu, teda v pondelok. Ale energie mam este vacsinou dost. Ja som praveze radsej aktivnejsia, aspon mi ide cas rychlejsie. Ale citim sa stale viac nemotorna. A dnes je moj maly nejaky prilis aktivny 🙂 No uz ma ten stav aj dost otravuje, fakt by som najradsej uz drzala nasho maleho v naruci a videla ako vyzera atd. Neviem sa ho dockat. V tom zmysle sa na porod velmi tesim a radsej nemyslim na mozne komplikacie 🙂

amy14
23. čer 2009

ja mám termín podľa usg 30.6.,lebo mne podľa menštruácie termín nesedí....

kitina
24. čer 2009

Tak co maminy, ještě jste všechny 2 v 1??

hamonny
24. čer 2009

Ahojte maminy, carodejnica: nooo, nas ofic. termin je 28/6 a tiez sa pridavam k Tebe, ze nam tiez naplno pracuju hormony 🙂. Ked nespim, tak v hlave stale "prebalujem, kupem,..." a neviem co este... Uz sa neviem dockat a som nastavena na moment, kedy mam v podvedomi, "nech to uz pride". Aj my sme vcera vecer mali nejakych poslickov, no pripominalo to spustanie MS a sice to chodilo v intervaloch, bolo to este len slabe... A nocou to vsetko preslo.... Momentalne zase citim pohodu, akoby nic... Tak sme zvedavi, kedy sa to "spusti"... Inak, je strasne vela pripadov, kedy momentalne zienky "prenasaju"... No momentalne by som to ocakavanie zadefinovala dvoma slovami "aj hneď"... No to malinke si vyberie nakoniec samo, kedy k nam pride. Ideme do poradne v piatok, dame vediet, co nove... Heliik, drzim prsteky. A vlastne drzim ich vsetkym kazdu chvilu cakajucim maminkam.

kitina
24. čer 2009

Tak je to zvláštní, ale já zatim vůbec nepřebaluju, nekoupu apod. (myšlenkově). Pořád mi připadá, že mám tak ještě minimálně měsíc čas a přitom, kdyby se drobečkovi chtělo, tak už tu klidně mohl být! Mám pocit, že až to přijde, hrozně mě to překvapí. Má to tyky některá z vás tak? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru