Nepravidelné kontrakce a přesto porod, máte zkušenost?

missymici
4. črc 2012

Zdravim Vas vsechny Maminky ,...
Podelte se o zkusenosti,... prosim 😉
Mate nebo meli jste nektera takovou zkusenost,ze jste pred porodem meli nepravidelne kontrakce a presto jste rodili?
Vsude a kazdy rika,ze musi byt kontrakce pravidelne a stupnuji se....Ja nemam tuseni jak to vypada v realu ,u kluka jsem to mela uplne jinak.
Ted jsem ve 37.tt ,poslicky mam uz par tydnu,...od vcera me zacali bolet zada,ditko v brisku zacalo byt hodne aktivny a dnes naopak,je aktivne mene ale je,ale od rána dnes mam MS bolesti,docela silne.Mela jsem je i predtim,ale jen tak 3x za den kratce.Ted je mam v kuse bez prestavky,po obede zacali do toho stahy,chvilema jsou pravidelne po 10 minutach 30 min.,a pak zas nepravidelne ,...proste ruzne...Ale MS bolesti mam stale,.. Pred tydnem v poradni mi bylo receno ze jsem na 1 prst otevrena a hlavicka klesla.
Jsem z toho docela nervozni...do porodky to mam daleko....tak nevim ...

Jaky mate nazor a zkusenost s nepravidelnyma kontrakcema,nebo podobne jak to mam ted ja? Nebo myslite,ze se to za pul dne nebo den ukaze?

tehulka12
7. črc 2012

@missymici Jé,tak se třeba potkáme.Já jsem tedy o měsíc míň těhotná než ty,tak nejspíš ne.Držím nám palce,aŤ to dojedeme obě.Ale 40 KM není daleko,to zvládneme.Určitě dej vědět,jestli ji sojela a jaká byla cesta. Doufám,že jsi ještě v celku.Ale s tím místem porodu to je dobrá náhoda,když ani jedna nejsme z HK.

missymici
autor
7. črc 2012

@tehulka12
jj, jsem v celku jeste,...Urco dam vedet jak jsme dojeli a dopadli....
Asi obe vime,proc nas to tahne do HK 😉 ...je tam vice profesionality a pochopeni
A co ty vis,treba budu rodit po terminu a potkame se 😉
Po vcerejsi bource,jak jsem se bála,jak male dite a nic,jen trochu me bolelo bricho...

...akorat pred hodkou me zas chytli pekne kontrakce,opet nepravidelne,ale silnejsi nez ty dny predtim,...a musim to decela rozdychavat.Ms bolesti a stahy a hrozne navaly tepla a unavy,slabosti....
Uz si preji at to je za mnou....Buh vi jak jeste dlouho 😒

tehulka12
8. črc 2012

@missymici Tak to už vypadá vážněji.Jestli jsi už neporodila a nepřešlo to,tak bych asi pomalu do té porodnice vyrazila.Škoda,že jsem včera už nebyla na netu,myslela bych na tebe.Jo, když by to bylo ještě brzy při nejhorším tě vrátí domů.Oni jsou tam fakt hodní,chvilku jsem tam ležela,když jsem žuchla ze schodů a fakt se mi tam moc líbilo. I prostředí.Tak já držím palce,ať to máš brzy za sebou .Dneska by na to bylo super počasí, ale prý mají na porodním sále klimatizaci,tak je to asi jedno.Měj se a myslím na tebe.

missymici
autor
11. črc 2012

@tehulka12
Ahoj,jeste porad tady jsem a v celku...po dnešný poradne ,to vypada ze to bude co nevidet...sestricka si myslela po natoceni monitoru,že uz rodím...kontrakce skoro pravidelne....ale j e š t e f u r t n e e e e e . Moje dítko si dáva pekne na cas a chce me potrapit,ale jak dlouho jeste netusim ?! 😎

tehulka12
11. črc 2012

@missymici No,a jaky mas vnitrni nalez?Porad na tebe mylim.Kazdou chvili koukam,jestli uz to nahodou nemas za sebou.Strasne drzim palce.Chteela jsem zase napsat alespon soukromou zpravu,ale nechci byt otravna jako vsichni kamaradi a znamy,co se staraji jestli uz.Mam tohle obdobi pred sebou a tusim jak je to otravne.Drz se.

missymici
autor
12. črc 2012

@tehulka12
Dekuji...
Vnitrní nález ...rikal ze jsem otevrena na 1,5cm s volností,...prej preto,ze to je druhe těhu.Hlavicka klesla...
Jinak je to tak nejak stejne jak pred tydnem 🙂 až na kontrakce 😉
...a klido muzes psat do soukrome posty.... 🙂 Dnes od rána mám divne pobolívaní v podbříšku a křeče v břiše,prujem..ale ten mam uz nekolik dní....Už by to mohlo prijit... 😉

jennyska
6. lis 2013

@timbouctou @missymici @tehulka12 @romca13 @deyana @luciferinka @jancip @tichackova @weri1 @ivca_doubek @slundo @doli1

Ahoj maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s kontrakcemi na https://www.modrykonik.cz/kontrakce/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

albrabantik
17. dub 2014

Blbost!!! Mě se začali kontrakce dokonce oddalovat. Ke konci jsem měla kontrakce skoro po pul hodině. Poté, co jsem si vlezla do teple vody, začala kontrakce za kontrakci. Spustil se porod a malém jsme to nestihli. Navíc, žádná moje kamarádka neměla kontrakce 2 hodiny po 5 minutách.

giovanna2012
1. kvě 2014

Není to pravda. Já měla při porodu hodně nepravidelné kontrakce. Jednou po 20. minutách, pak zase po 5. Pak zase po 20,po 10,po 3 … a pořád dokola. Nakonec jsem raději jela do porodnice, kde se přišlo na to, že jsem sice otevřená málo, ale miminko už chtělo ven, takže vyvolávačka na urychlení a nástřih...ale nechci tě strašit, to je dost individuální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru