Nepravidelné kontrakce a přesto porod, máte zkušenost?

missymici
4. črc 2012

Zdravim Vas vsechny Maminky ,...
Podelte se o zkusenosti,... prosim 😉
Mate nebo meli jste nektera takovou zkusenost,ze jste pred porodem meli nepravidelne kontrakce a presto jste rodili?
Vsude a kazdy rika,ze musi byt kontrakce pravidelne a stupnuji se....Ja nemam tuseni jak to vypada v realu ,u kluka jsem to mela uplne jinak.
Ted jsem ve 37.tt ,poslicky mam uz par tydnu,...od vcera me zacali bolet zada,ditko v brisku zacalo byt hodne aktivny a dnes naopak,je aktivne mene ale je,ale od rána dnes mam MS bolesti,docela silne.Mela jsem je i predtim,ale jen tak 3x za den kratce.Ted je mam v kuse bez prestavky,po obede zacali do toho stahy,chvilema jsou pravidelne po 10 minutach 30 min.,a pak zas nepravidelne ,...proste ruzne...Ale MS bolesti mam stale,.. Pred tydnem v poradni mi bylo receno ze jsem na 1 prst otevrena a hlavicka klesla.
Jsem z toho docela nervozni...do porodky to mam daleko....tak nevim ...

Jaky mate nazor a zkusenost s nepravidelnyma kontrakcema,nebo podobne jak to mam ted ja? Nebo myslite,ze se to za pul dne nebo den ukaze?

doli1
4. črc 2012

zkusila bych teplou vodu.bud se to ustálí a začnou pravidelně nebo přestanou

timbouctou
4. črc 2012

@missymici ahoj, a kdy máš další poradnu? Zkus tu vanu, ale ne horkou, jen teplou. Jinak to vypadá je nna silnější posly, já to u prvního neměla tak mě u druhého taky děsily. A taky to máme do porodky daleko, volala jsem sanitku až když to bylo pravidelné po 5ti minutách. Dřív to ani nemá význam, to bys tam zbytečně trčela. Jinak ono je to různé, třeba kamarádka teď v pondělí porodila a kontrakce po třech minutách měla už před dvěma týdny, zburcovala sousedku aby jí pohlídala kluka a muže aby jí odvezl do porodky. Dorazili tam, a jak vystoupila z auta, tak se to zklidnilo a konec. A za pár dní znova, nechali si ji tam přes noc a zas ji pustili domů, že prý se to poznat v tomhle případě bez monitorů prakticky nedá. V každým případě bych počkala až to bude častější 🙂

missymici
autor
4. črc 2012

@timbouctou
Ahoj,
Poradnu mam 11.7.
Po teple vane se to uklidnilo a mela jsem jen MS bolesti,....ted vecer mam pouze bricho jak jeden balvan a nepravidelne kontrakce,ktere neni potreba ani merit.
Ja mam jen obavy ze az to doopravdy prijde ,tak to poznam pozde....Do porodky to mam 40km,...jsou sice porodky i blize,ale mam tam spatnou zkusenost.
Buh vi,za jak dlouho muzu porodit,...kdyz kazdym dnem jsou bolesti silnejsi a castejsi...a nemam tuseni jak rychle se otviram,enbo jsou stale na prst.
Dekuji

timbouctou
4. črc 2012

@missymici podle mě je nejlepší počkat, až budou v kratších intervalech a pak zavolat sanitku. I kdybys začala rodit po cestě, tak v sanitce aspon nemáš hysterickýho muže ale zkušeného zdravotníka 😀 😉

slundo
4. črc 2012

já mám tedy zkušenosti jen s jedním porodem, bříško mě bolelo celý den, sprcha nepomohla a opravdu se bolest stupňovala . Odpoledne už to bolelo dost , a tak jsem si začla kontrakce počítat a byly opravdu dost pravidelné a tak jsme dobalili poslední věci a jeli. V porodnici mi ale doktror po prohlídce řekl, že se někdy kontrakce můžou zastavit, takže třeba se ti ten porod rozbíhá pomalu a zítra ráno už pofrčíte 🙂 Ale 40km není tak hrozný, abyste to nestihli a pokud nejde o překotný porod, tak určitě přijedete včas 🙂 Přeju pohodový porod a zdravého mimíska 🙂

weri1
4. črc 2012

já kdybych čekala na pravidelné, tak jsem doteď těhotná 😀 měla jsem pravidelné, přijeli jsme do porodnice a tam hodně nepravidelné....no a po 15 hodinách už co minutu, ale stejně jsem šla sekcí

timbouctou
4. črc 2012

@weri1 jo je to kus od kusu 😀 já jela na překotný, ani mi nechtěli dělat klystýr, nakonec teda maličký a šup na sál. A za hodinu pořád nic, mrnous se najednou rozhodl, že když to tlačí tak se nikam on tlačit nebude a hezky si vyleze mezi. No, takže taky akutní císař, ale už po třech hodinách 😀

tehulka12
5. črc 2012

@missymici myslím si,že to jsou poslíčkyJá bych rozhodně počkala..Když by bylo nejhůř a máš jinou porodnici po cestě,tak, tak můžeš změnit plán a porodit tam.Jinak 40Km není tak daleko.To dojedete.
@timbouctou pokud zavolá sanitku,tak jí odveze do té nejblížší porodnice a jestli jsem to dobře pochopila ,tam missymici nechce.Takže bych to rozhodně nedělala.sanita má povinnost odvéz tě do nejblížší nemocnice,dál ne.Jen na indikaci lékaře a tím normální bezproblémový porod není

timbouctou
6. črc 2012

@tehulka12 vůbec ne, mě se normálně zeptali, kde jsem hlášená.

ivca_doubek
6. črc 2012

@timbouctou No jenomže tak to je v Praze, kde se musíš do porodnice registrovat. Tady u nás na "venkově" prostě přijede sanita z nejbližší nemocnice, a pokud rodíš, tak tě prostě odvezou do nejbližší porodnice a nazdar. Kdybych se např. rozhodla že nechci rodit v Čáslavi, tam to máme 5 km, ale v Kolíně, kam to máme 25 km, tak si fakt nemyslím že by mě tam vezli jen na moje přání.

missymici
autor
6. črc 2012

@ivca_doubek
Presne ,u nas na venkove vezou vzdy do nejblizsi porodky a o fakt nechci,jelikoz bych schytala Caslav,...ale kdyby jinak neslo,tak bych se s tym musela smiřit. ☹

@tehulka12
Jj,vypada to poradne posly....kazdej den je jinej,...vcera MS bolesti nic,jen záda a nepravidelne stahy.Dnes unáva jako blazen,záda a pridali se kyčle a nejak dine v rozkroku me píchá ,jen obcas...to se asi pripravuji cesty na porod,nee?

Takze dnes moc nechodim,...nebo kdyz jo,tak si musim pomahat a dzet se neceho,...kyčle mi davaj zabrat 😒
Docela bych brala kdybych to mela uz za sebou,....

jancip
6. črc 2012

@missymici To se asi ozývají jen poslíčci. Já je měla ještě intenzivnější a nic. Měla jsem je delší dobu, ale zintenzivněly v pondělí odpoledne, přes noc byly relativně pravidelně, ale nepočítala jsem to. Vana je ani nezesílila, ani nezastavila. Ráno pořád stejné, tak jsem to začala počítat a byly tak po 5-6 min. Nebyly nějak extra bolestivé, ale protože to bylo bez přestání, tak jsme jeli do porodnice. Ani tam si nebyli jesti, tak si mě tam nechali. Dalších 24 hodin jsem na tom byla furt stejně s tím, že už to fakt nebylo vůbec příjemné, takže mi dávali injekce od bolesti. A k tomu nejen že jsem se neovírala, ale měla jem tam ještě i čípek. Takže mi po těch 24 hodinách doporučili vyvolání, protože že prý bych údajně takto "rodit" mohla ještě další 3 dny, což už jsem nechtěla.

missymici
autor
6. črc 2012

@jancip
juuu,no doufam ze takhle nedopadnu,...a bude to rychlejsi...
A tos ze zacatku mela jen stahy,nebo si mela i jine priznaky,bolesti neceho.....?

tichackova
6. črc 2012

@missymici Tak já jsem přesně ten případ, kterej se pravidelných kontrakcí nedočkal🙂 Porodila jsem v pátek, už od středy jsem měla bolesti jak při MS, ve čtvrtek dopoledne už byly silnější a kolem šestý večer už jsem věděla jistě, že se něco děje. Ale kontrakce napravidelný. Jednou za 20 minut, pak za 12, za 18, za 15... Byla jsem z toho jelen. Kolem jedný ráno už to bylo v rozmezí 7-12 minut a kolem šestý už mezi 3-6. Pravidelnost ale opravdu žádná, ale zkracovalo se to, tak jsem to riskla a jela do porodky. Byla jsem už na 2 cm a za pět hodin porodila🙂

jancip
6. črc 2012

@missymici Mírně mě i bolelo břicho, odešla zátka, o kyčlích ani nemluvím, pak jsem měla dle monitoru kontrakce 2x silnější než holky, co rodily a já prostě ne a ne rodit....

romca13
6. črc 2012

tak já jsem měla kontrakce nepravidelné - proto jsem si myslela, že jsou to poslíčci,, celou neděli jsem měla bolesti jako by v kuse,, jako MS, le nic moc velkýho,, pak asi od šesti jsem měla bolesti že přišly a pak odešly,ale bylo to po 10,5,15,7,9 minutách,, ani po vaně se to nezpravidelnilo,,, proto jsem pak v deset večer volala do porodnice, že mám bolesti ale nepravidelné,, tak mi řekli, ať se přijedu ukázat a už si mě tam nechali a v pět se malej narodil

deyana
6. črc 2012

taky jsem rodila aniž bych o tom věděla.. voda mi odtékala když jsem šla na wc, tak jsem si prostě myslela, že čůrám a už to ani tolik necítím.. a taky jsem měla dost výtok ke konci, tak jsem ty mokré slipovky přisuzovala tomu.. kontrakce byly bolestivé, ale nic hrozného, sice jsem nemohla spát, ale četla jsem si ve vaně, ráno jsem vylezla z vany, asi po 4hodinách co jsem tam strávila, a bolesti najednou zesílily, takže jsem to zapisovala, pořád nepravidelné.. pak v autě zase nepravidelné, v porodce jsem se dozvěděla, že nemám žádnou plodovku a že rodíme.. pak teprve začaly pořádný bolesti, krvácení a všechno kolem porodu..

missymici
autor
6. črc 2012

@deyana
juuu...toho se prave take děsim,ze to nepoznam,...a jak dlouho si byla bez plodovky? To je docela nebezpecne...

@romca13
...a pak ze to musi byt pravidelne....je to zajimave.No ja to v ten den taky tak mela,ze to bylo ruzne nepravidelne,jednou skoncili uplne pak zas zacali,..ruzne,,, presne jak pises ty,...ale nastesti to fakt byli poslove...a ted jen doufam,ze to opravdu odhadnu az to bude na porod,jestli to bude vypadat podobne,tak nevim... 😒
A pak se ti v porodce zpravidelnili?

deyana
6. črc 2012

@missymici nebezpečné to je, ale i v porodnici nechávají 48-72h bez plodovky, když odteče brzo a píchaj léky na plíce, já byla teda bez plodovky (lupnutí asi ve spánku ve 2ráno, to mi došlo až později že to nebyl asi kopanec, ale prasknutí vody) cca 6h než jsme fakt jeli do té porodnice.. tam mi teda ještě dávali kapačku, asi pro jistotu, protože jsem jim říkala, že jsem byla až do rána ve vaně. Co jsem tak četla, tak jak hlavička naléhá, tak voda nemusí téct, nebo chrstnout najednou, ale prý může prosakovat třeba když člověk změní polohu nebo se prudčeji pohne a prostě je to na pár intimek, a člověk to nemusí vůbec poznat.. 😖

missymici
autor
6. črc 2012

@deyana
no ja to u kluka mela,ze me voda odtekla najednou,...o pul 6 rano jsem vstala s tim ze jdu čurat (predtim bez poslicku,nebo nejakych bolestí) a jak jsem vstala,tak hned to vse ze mne vyteklo.Utikala jsem na zachod,ale kdyz jsem na nej prisla,uz ze mne voda byla pryc...byl to fofr.Kontrakce se mi nedostavovali....tak jim v porodce po 4 hod. museli dopomoc injekci,pak dalsi a pak se to rozbehlo a 4 hodky byl kluk venku,ale nic si z poslednzch 3 hodin porodu nepamatuji,...bohuzel.Jen takove kratke mžiky.
Vytok mam,takze intimky jedou...ale jestli a jak se to da pak poznat kdyz ti odteka pomalu....zahada.

luciferinka
6. črc 2012

Zdravím,tak já jsem malou přenášela asi týden,sem tam mě něco píchlo,ale nebyla to nesnesitelná bolest 😝 .Takže žádné příznaky porodu se nekonaly.Praskla mi v noci voda,zatím bez bolesti.Rozjely se mi bolesti až tak za hodku po prdnutí plodovky,ale takové lehké.Ty pravé silné mi začly až za 2-3 hodky zhruba v 3 minutových intervalech.Asi po 5 hodinách porodu se mi začaly znepravidelnovat a slábnout 😖 .Takže byly celkem velké asi pětiminutové pauzy,pak přišla krátce bolest,asi 1 minutu,za tu dobu jsem nestihla se ani roztlačit a bolest byla zase pryč 😎 .Tak jsem dostala injekci na vyvolání kontrakci,paní doktorka vytáhla na malou kleště a když jsem zařvala jak pavián,tak toho raději nechala a poslala mě na císařský řez 😀

deyana
6. črc 2012

@missymici poznat se to dá buď při podezření v porodnici - dáš vložku a oni na to nalijí roztok, nebo lakmusové papírky co koupíš v lékárně 🙂

missymici
autor
6. črc 2012

@deyana
hm,dik za radu,skusim je sehnat,...treba se budou hodit

romca13
6. črc 2012

@missymici no já je měla takové celé nějaké divné,, zpravidelnili se až po čípkách, nevím co to ale bylo zač a pak po píchnutí plodovky,,,ale do té doby to bylo celé takové divoké, že jsem si opravdu myslela, že to jsou posli a že ještě tu noc budeme spát doma, že nás z porodnice pošlou domů,,,

romca13
6. črc 2012

@missymici Bez plodovky tě nechají i 24 hodin a pak teprve začínají vyvolávat,,,, a nebezpečné je to v případě, že máš pozitivního streptokoka,,to musíš do porodky hnedm aby ti nasadili antibiotika,,,

tehulka12
6. črc 2012

@missymici ale plodovka je vetsinou vic nez na intimku a tece to porad,dokud to hlavicka neuspuntuje.Ja myslim,ze to poznas.
Ja taky nechci rodit v nejblizsii porodnici a jedu dal.Nejbliz mam Nymburk,ale chci do Hradce Kralove,taky doufam,ze to dojedu.Myslim pozitivne,takze urcite to dojedu.Kde budes rodit ty,kdyz do Caslavi nechces?

timbouctou
6. črc 2012

@ivca_doubek my bydlíme na vsi, 30 km od Prahy 😀 a na výběr je ze tří nejbližších porodnic. Ale taky jsme tam jeli skoro hodinku, a ještě čtvrt hodiny čekali na otevření závor.
Jinak s prvním klukem jsem to měla taky jen na slipovky a do Podolí jsem si dojela hezky vlakem jako že jedu na kontrolu 😀 a tam že mám krev na tři křížky a dělali mi test s takovým jakoby tamponem, docela to tlačilo, musela jsem se s ním jít projít. A pak že mi cintá plodovka, jak jsem jí měla hodně, tak mi popraskal ten gestační vak nebo jak se to jmenuje a sáklo to kolem 😀 Jako bylo mi blbě, ale to mi bylo už tak dva týdny a výrazně jsem to neřešila, kontrakce dorazily až kolik hodin potom, a taky nepravidelné.

missymici
autor
6. črc 2012

@tehulka12
prave chci take v HK,tam jsem rodila i kluka,jenomze to jsem mela casu a casu.....klidne i do prahy dojet 🙂

missymici
autor
6. črc 2012

@timbouctou
Tak tento test slysim poprve.....A jak ti bylo blbe tz dva tydny,jak si to pocitovala?

timbouctou
6. črc 2012

@missymici nechutenství, když už jsem hlad dostala, tak se do mě nic nevešlo, celková slabost poránu až skoro na zvracení, strašná únava. Mrnous pak ty poslední dny řádil jak kdyby se chtěl prokopat 😠 Jo ale je fakt, že pak ten poslední den a noc, než jsem jela do té porodky, mě hrozně bolelo kolem močáku při čurání, podbřišek a taky jakoby ledviny. Ale fakt jen na tom záchodě, musela jsem se nadzvedávat a zaklánět dozadu, jinak bych se nemohla bolestí vůbec vyčurat 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru