Nepřipravené tělo na porod?

mala_zabka
1. pro 2017

Ahoj holky. Jsem prvorodička a šílený plašan, tak se na vás asi hlavně pro pokoj duše obrátím s dotazem 😀 Před týdnem a něco mi na kontrole dr řekl, že miminko už hodně tlačí dolů a ať moc nepočítám s tím, že se narodí v termínu, ale bude to spíš před. Nechal mě dobrat magnézko do 36+6 a pak ať toho nechám. Po týdnu se mi sestřička tlemila, že s panem doktorem už mysleli, že ani nepřijdu a už jsem porodila, ve výsledku nález stejný a nic se nezměnilo. Magnézko jsem brala od cca 14tt 3x2, protože drobeček si řekl, že prý mu to stačí a bral se ven už takhle brzy. Potíž je, že prakticky celé těhotenství jsem neměla téměř žádné bolesti - pánevní bolesti ani netuším co vlastně jsou, tvrdnutí a menstruační bolesti... nějak prostě nic....a necítím je vlastně doteď (i když zatím 3 dny po vysazení mag). Začínám se malinko bát porodu, protože mám prostě pocit, že po těch dávkách magnézia se na mě tělo prostě vyprdlo a vůbec se nepřipravuje. Je možné, že se mi to ještě spustí, případně, že se něco dělo, jenom jsem to necítila? Možná plácám nesmysly a je to úplně normální, ale jak jsem už řekla, jsem prostě plašan 😀 když něco neznámého bolí, tak plaším, když ne, hledám na plašení asi něco jiného.. kdoví... 😀

wenduliks
1. pro 2017

Plasis,bud v klidu. 😉Těhotná,jako slonice urcite nebudes. Tboje telo je chytre a vi,co ma kdy delat. Dr.toho napovidaji a často se pletou. Ja jsem v 1.těhotenství neměla vubec zadne priznaky porodu az do dne D. Bud rada,za klid a hlavne si ho uzivej... 🙂

betelgeuzz
1. pro 2017

@mala_zabka Taky jsem neměla žádné bolesti pánve, tvrdnutí břicha, to až těsně před porodem. Do termínu máš skoro 3 týdny, buď v klidu a užívej si posledních dní těhotenství. Porod může přijít z ničeho nic. Znám případy, kdy dr tvrdil, že tělo se na porod nechystá a do druhého dne bylo dítě venku. Dr není schopen říct, kdy porod příjde, bohužel to často dělají a zbytečně tím těhotné straší.

mala_zabka
autor
1. pro 2017

Dík holky :D já si i myslela, že to bude plus - mínus v pohodě.. asi jsem se potřebovala hlavně ujistit, že nejsem sama a stává se to, protože jinak bych asi přemýšlela nad blbostma... jenom jsem se cítila tedy dost divně, když mi všechny maminky co znám říkaly hororové story o tom, jak se nemohly hnout, všechno je bolelo, jaké jsou to šílený bolesti už cca od toho 30tt, myslely že umřou, šílení poslíčci atd atd atd... a já jenom koukala jako jo? vážne? aha...

mavanka
1. pro 2017

Věř tomu, že tohle se mění ze dne na den, u mě to pořád taky nevypadalo, že se něco chystá a nakonec jsem porodila přesně v termínu.... a u druhého těhotenství mi ve čtvrtek na kontrole taky doktor naplánoval ultrazvuk na neděli a pak na čtvrtek kontrolu, že mám tři dny do termínu a tudíž začínám přenášet, a nic se ještě nechystá... tehdy jsem mu oznámila, že už se neuvidíme, že porodím o víkendu... tak se tak pousmál, jako že když myslím... no a syn se narodil dva dny na to.... fakt nic nejde poznat předem, kolikrát těhotné, kde doktoři straší už od poloviny těhotenství, že to už bude brzy, nakonec přenášejí a naopak, buď v klidu, odpočívej, miminko se narodit nezapomene 🙂

lumiczek
1. pro 2017

Buď v klidu, u prvního těhotenství mi dr taky tvrdila, že už můžu rodit cca 3 týdny před termínem a znám i případy, kdy pak ženské i přenášely. A to, že ti je dobře ber jako velké plus a užívej bříška. Tělo ví co dělá 🙂

bonavoxa
1. pro 2017

Magnézium beru taky od brzkého těhotenství a stejně jsem se začala otvírat už ve 35. tt. Takže jsem ještě musela ležet. Teď už mám klidový režim zrušený a jakmile se víc hýbu, tak spodek už mám celý rozvrtaný, bolí a píchá mě tam snad všechno, takže vůbec nemám strach, že by bylo tělo nějak oblblé, naopak, čekám porod každým dnem.
Minule jsem taky měla Magnosolv od 28. týdne až do 36. Celou tu dobu jsem mohla jen na záchod a do sprchy, jakmile mi zrušili klidový režim, asi za dva dny jsem rodila. Neměla jsem ani poslíčky, kontrakce, ani tvrdnutí. Prasklá mi voda, nastoupily hned kontrakce po minutě a za půl dne byla malá venku.

rosa106
1. pro 2017

Jsem na tom uplne stejne a to mam osm dni do terminu 🙈

absintka19
1. pro 2017

Všechny nakonec porodíte 🙂 dítě tam nebude navěky 🙂

lucie_91
1. pro 2017

Mě mudr říkal, že magnézko vysadit 3 týdny před termínem porodu, jinak se může porod oddálit, i když bude tělo připraveno, tak dávky hořčíku prostě nepovolí jakékoli i nepatrné stahy o přípravě děložního hrdla.

novamamina
1. pro 2017

@mala_zabka to co ti říkají kamarádky nebo ostatní se dít může a nemusí. Mně nebylo vůbec nic. Až v den porodu mi začaly kontrakce v šest ráno a ve čtyři odpoledne se malá narodila. Takže kliiid 🙂

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
luj89
1. pro 2017

Jakoze te telo nenecha porodit miminko? 🙂 Hod se do klidu a uzivej si posledni dny ,,svobody,, a spanku 😀

vladienka
1. pro 2017

Ja som brala magnezko od 19tt do 36tt... bolesti a tvrdnutie som mala aj 30x denne a nakoniec som musela na akutny cisar, proste telo nespolupracovalo a neotvarala som sa aj napriek kontrakciam

bamak
1. pro 2017

@mala_zabka Neboj, bolesti si ještě užiješ ažaž. Užívej si pohodové těhotenství.

listopadka1
1. pro 2017

@mala_zabka počkej si na druhý těhotenství 😀 já v prvním byla taky v pohodě, nic mě nebolelo, žádný tvrdnutí, žádný poslíčci... zato teď jsem rozlámaná, bolavá, dýchavičná a tlustá a to mám ještě sedm tejdnů 😀

kika266
1. pro 2017

V pohode, ja jsem mela tehu v pohode, jen mi pak trochu tvrdlo bricho, taky jsem mela magnesuim a nic, pohoda. Pak z niceho nic praskla voda a bylo to 😀. Bud v klidu. Ven z tebe prcek pujde tak nebo tak. 🙂

gorda
1. pro 2017

Nemuzes moc cist matky na modrym konovi a podobnych forech 😀 Pak totiz mozna zjistis, jak ses nemozna matka, pokud svoje dite nevnimas snad jeste pred pocetim. Ja nemela zadny problemy. Magnesko sem brala az do porodu, mela sem Magnosolv jeden za dva dny. Akorat me myslim dva tri dny pred porodem boleli kycle. Voda me praskla docela "necekane" a v porodnici mi jeste par hodin rikali, ze deloha zatim nepracuje tak jak ma, moc se neotviram a tak mam odpocivat, dokud muzu a vyspat se... ctyri a pul hodiny po nastupu bolesti, den pred terminem byla dcera na svete.
Divam se, ze si 38. tyden, z lekarskeho pohledu je dite donosene a porod muze prijit kdykoliv. Ono totiz je sice dany nejaky termin porodu, ale nejak se to vypocitat musi, at se maji doktori od ceho odpichnout, kdyz je treba problem. Ale pro prirodu 14 dni sem 14 dni tam... takze si uzivej poslednih par dni tehotenstvi na maximum. 😉

prostejina
1. pro 2017

Mela jsem megadavky magnezka (v infuzich a tabletách) a porod jsem fakt poznala 😀 a i jsem přenášela 🙂

leymea
1. pro 2017

Ahoj. Ja sice magnezko mela jen jeden mesic cca ve 25tt, ale za cele tehotenstvi me nic nebolelo. Uzivala jsem si to, delala vsechno jako bych tehotna nebyla.. jen jsem mela pupek a citila pohyby 😀 v sobotu mi zacala odchazet hlenova zatka a ja rikala chlapovi, ze ted o vikendu porodim 😀 v nedeli pred druhou hodinou v noci zacala prosakovat voda. Ve ctyri jsme prijeli do porodnice, ja otevrena na 4 prsty a proste pohoda 😀 pri vysetreni mi dopraskla voda a kontrakce zacaly 😀 za tri a pul hodky byl malej venku 🙂 takze zadny bolesti predem fakt mit nemusis 😉 a bud rada, ze je nemas 😉

g_m
2. pro 2017

@mala_zabka Telo se pripravi, neboj 🙂 Nemela jsem taky vubec zadne poslicky a tvrdnuti proste nic. Ve ctvrtek na kontrole mi dr rekla, ze rodit jeste chvili nebudu, ze vse uzavrene, cipek velky apod. A v sobotu uz peklo a v nedeli jsem porodila. On to umi byt i fofr a telo se nemusi mesic chystat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru