Nestíhám předporodní kurz, poradíte solidní materiály?

zuz4a
30. lis 2013

Ahoj maminky, nemáte nebo neznáte nějaké věrohodné informace - videa, články weby, ze kterých bych mohla získat informace, které se probírají na předporodních kurzech? Jde mi hlavně o to, abych se porodu nebála a byla v den D v pohodě a ne vystresovaná, co příjde a že vůbec nevím ,co mám dělat. Na webu je toho hrozně moc, ale moc se v tom neorientuju a bohužel jsem i zjistila, že ne všechny informace jsou opravdu věrohodné. Předporodní kurz u nás bohužel kvůli práci nestíhám, jsou moc brzo ☹.

zuza01
30. lis 2013

Já na kurzu byla s manželem, k ničemu to nebylo... Nic si hlavně nepouštějte. A strachu mě to teda nezbavilo. Je dobré vědět, jak to ve vybrané porodnici chodí - co si musíte donést, jak je to s plínkama, oblečením... Bývá to na stránkách většiny porodnic. U porodu vám porodní asistentka stejně všechno řekne - co kdy, jak dýchat, atd.
Z kurzu jsem získala jen pocit, že nám nic nedají, nebudou na nás mít čas... Vůbec si nedělejte hlavu, podle mě to stejně k ničemu není.

petrajurinova
30. lis 2013

@zuz4a tak na to abys věděla jak přibližně za ideálních podmínek proběhne porod, kdy máš jet do porodnice, co si s sebou zabalit a vůbec co tě asi tak čeká, předporodní kurz nepotřebuješ. 99% porodnic pořádají na přání pro nastávající maminky prohlídku porodnice, kde ti zodpoví všechny otázky - zabere to cca 1 až 2 hodinky a pokud jdeš tam kde se chystáš rodit, máš aktuální informace přímo ze správného místa. Předporodní kurzy jsou fajn na cvičení (což mě samotnou doma nebavilo) a popovídání si s ostatními těhotnými o věcech, které nechceš rozebírat s partnerem, ale k samotnému porodu jsou nepodstatné.

indy2
30. lis 2013

Informace bohužel nemám, ale ráda bych Tě trochu uklidnila. Já nebyla ani na předporodním kurzu, ani na prohlídce porodnice, ani jsem moc nečetla na netu, prostě jsem se na všechno "vyflákla" 😀 Jen jsem si nastudovala, jak dlouho by měly trvat kontrakce, než vyrazit do porodnice, co dělat, když praskne voda apod. No a to byla veškerá má příprava. A co mi pomohlo nejvíce? Že jsem se na porod těšila, se mnou můj muž a pocit, že už se té naší lásky nemůžeme dočkat a můžu říct, že jsem měla nádherný, rychlý porod 🙂 Je to hlavně o psychice, veškeré informace si myslím, že i kdybych si je nastudovala, při první pořádné kontrakci zapomenu 😉 Hodně štěstí a hlavně buď v pohodě. Vše ostatní zařídí příroda a mateřská intuice 😉

pavlise
30. lis 2013

Já mám knihu "Jsem v tom" - v ní je popsáno těhotenství, docela podrobně porod i šestinedělí. Je to tam popsáno tak, jak to obecně probíhá v ČR (porod a chvíli po něm). Samozřejmě ale v detailech se to bude porodnice od porodnice trochu lišit.

hribek
30. lis 2013

me stacilo se mrknout na youtube na porod a procist par diskuzi. na porod te to nepripravi ale aspon si udelas obrazek co se bude dit...

antoinet
30. lis 2013

Taky na kurzy nechodím, zajdu si jen na prohlídku, ta je až někdy po 30. týdnu a jinak jsem dostala super knížku Nová kniha o těhotenství a mateřství od českých autorů, spíš než porod ale studují péči o dítě, to mi přijde důležitější, nějak prostě porodím🙂

twenny
30. lis 2013

Ja na predporodnim kurzu byla a je to tahani penez. Nauci te, jak se masirovat, vybrat si hudbu, pozici pro porod a pomucky a jak si napsat porodni plan. A vsechno tohle je ti uz po prvnich peti minutach porodu naprosto ukradene a poslouchas jen porodni asistentku 🙂

Takze v klidu, nedivej se na videa, zbytecne te to vydesi. Puste si radsi s manzelem nejaky pekny film a jeste si ho uzijte v klidu.

twenny
30. lis 2013

A navic ... porodni kurz konci porodem, ale naprosto te nepripravi na to, co se deje potom :D A to je tisickrat horsi 😀

betelgeuzz
30. lis 2013

Já na kurz chodila a byla jsem za něj ráda. Není pravda, že nepřipraví na to, co příjde po něm. Teda aspoň u nás ne. My probírali i péči o dítě, stravu matky, problémy s kojením.
Ale když to jinak nejde, tak co naděláš. Záleží, co jsi za typ. Někomu stačí přijít do porodnice a jen poslouchat, co má dělat. Já jsem radši byla dopředu připravená a věděla jsem, co chci a nechci. četla jsem různé články a přirozených porodech, diskuze, knížky ve stylu Velká kniha o matce a dítěti, kde se vychvaluje porod na zádech a nástřih by mě zrovna nenachly. 🙂 Rozhodně bych si ale nastudovala něco ke kojení, jsou různé brožurky od laktační ligy, webové stránky, protože ne v každé porodnici dokážou sestry poradit a mají na rady čas.
Někde taky nabízejí krátkou předporodní přípravu, třeba 2 h přednášku i pro partnera. Zkus pohledat.

jennyparadise
30. lis 2013

@zuz4a Vřele doporučuji knížku K porodu bez obav od brněnské porodní asistentky Blanky Čermákové. Jsou v ní shrnuty všechny důležité informace o těhotenství a porodu, a to z českého prostředí, vysvětleny různé pojmy, doporučení, rady. Je psána velmi věcně, bez zbytečných řečí okolo. A v neposlední řadě to není ani příliš velká investice. Sama jsem trošku knihomol a knih o těhotenství, porodech, péči o dítě a výchově mám nespočet, tuhle ale doporučuji každé těhotné, která se zeptá. 😉 Mně před porodem opravdu uklidnila v tom smyslu, že jsem věděla, co se dá očekávat, a byla jsem informovaná o různých variantách, které mohou nastat.

zuz4a
autor
1. pro 2013

Všem vám moc děkuji. Docela jste mě uklidnily. A to jsem potřebovala 🙂

@katyxq Děkuji za odkazy, určitě si je projdu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru