Oblečení na cestu do porodnice

krisatyna
23. lis 2017

Ahoj, dobrý den,
poprvé jsem rodila doma a teď, když se chystám do porodnice, mi došlo, že nevím, v čem by bylo dobré tam jet (máme to autem cca 45min.) Mimojiné i proto, že první porod začal prasknutím vody... V čem jste jely vy? Díky!

gorda
23. lis 2017

Ja jela v tom, v cem jsem bezne chodila. Nemela jsem moc tehotenstkych veci. Nachystej si vlozky a prebalovaci podlozku do auta na sednouti. Tu si tam dej i v pripade, ze ti voda nepraskne - muze prasknout cestou. Ja to zvladla bez problemu, ale dneska bych si asi oblikla neco dlouhyho pres prdel, at si pak nevykracuju pres parkoviste u porodnice s mokrym zadkem. :D

aktakd
23. lis 2017

Prebalovaci podlozka je dobrej tip - do dneska mame na sedacce pamatku na porod 😀

lida9
23. lis 2017

v zupanu... sice jsem mela pripraveny kalhoty ze si je pred vstupem do porodnice vezmu, ale vzhledem k tomu, ze plodovka tekla stale, tak by mi byly naprd 🙂

fallingstars
23. lis 2017

@krisatyna Taky mi praskla voda, doma, a čapla jsem těhu džíny, v kterých jsem byla dopoledne ve městě. Vzít podložku do auta mě vůbec nenapadlo, ale kromě toho prvotního prasknutí ze mě ani nic (navíc, co by nepobrala vložka) neteklo...

rousse
23. lis 2017

@aktakd mě od 32. týdne tvrdili, že už prakticky do víkendu rodím, tak jsem si do auta (řídím hodně a prakticky furt🙂 dala takový malý ručníček, který jsem už měla vyřazený, že je už na ostudu 😀 až mi pak v nemocnici (na indukovaném porodu!!!!!) praskla voda a vylil se ze mě asi tak plný kýbl na jeden zátah, jsem pochopila svou naivitu 😀 takže příště jednoznačně přebalovací podložky 😎

jitka0a
23. lis 2017

@krisatyna Jela jsem normálně v tom v čem jsem normálně chodila. Praskla mi voda a vyjeli jsme, dala jsem si vložku abych toho nezašpinila moc, doku jsem seděla tak v pohodě, ale při zvedání to byla sranda 🙂, takže jednorázová přebalovací podložka na sedadle není vůbec věc k zahození 😀

cery26
23. lis 2017

Ja jsem jela v tilku a v sukni ve kterych jsem i nasledne porodila. Byl to takovy hukot, ze se nestihalo vubec nic. 😝

aviho
23. lis 2017

Jela jsem v těhotenském oblečení, voda praskla až při třetím porodu - to jsem si dala 2 vložky a 2 ručníky do kalhot, na sedadlo přebalovací podložku

petrasipkova1
23. lis 2017

Týýjo, holky, díky, já to při prvním vůbec neřešila, podle názvu zvědavě čtu na co se to zakladatelka vlastně ptá a pak si říkám, no jo,vlastně mi mohla prasknout voda při cestě, a to jsme jeli během noci 2 x 45 minut do porodky, měla jsem kliku, tedy, vodu mi museli píchnout. Ted při druhém se pro jistotu připravím. Pořád se člověk učí 😀

jipe
23. lis 2017

voda praskla doma, rodila jsem v létě, takže jsem měla kalhotky, porodnickou vložku, sukni, triko, pod sebe jednorázovou přebalovací podložku. V porodnici jsem vpodstatě okamžitě nafásla erární noční košili. Voda ze mě tekla celých 36 hodin, než jsem porodila, tak jsem si pak vzala sítované kalhotky, bylo mi to s těma vložkama pohodlnější. Ted budu rodit v zimě, takže asi džíny nebo šaty, svetr,bunda

pucmelinka
23. lis 2017

@fallingstars mela jsem to uplne stejne 🙂

fallingstars
23. lis 2017

@pucmelinka A jak to čtu, tak jsme měly štěstí 😄

robin92
23. lis 2017

@krisatyna Jela jsem v teplacich, ono je stejne jedno v cem pojedes bych rekla, stejne to za chvili ze sebe sundas. Ja bych treba spise uvitala mit igelitku v tasce na ty mokre veci, protoze jsem je nemela kam dat. Chlap byl tak vystresovany, ze mi je zabalil do klubicka a ja jsem si je vyprala az jsem prijela s prckem domu 🙂.

bonavoxa
23. lis 2017

Jela jsem v noční košilce, přes to zimní kabát. Mezi nohama ručník. Praskla mi voda uprostřed noci. Jako prvorodička jsem byla vyhukaná, ani mě nenapadlo přemýšlet nad oblečením.

krisatyna
autor
23. lis 2017

Za tak krátkou dobu tolik odpovědí - díky všem za zkušenosti a tipy, nějak jsem si to vůbec neuměla představit 🙂

janawaes
23. lis 2017

@krisatyna Podlozka do auta je super vec 🙂 na ty nedam dopustit 🙂 alespon nemame pamatku na porod v aute, me praskla voda v aute, chlap byl rad, ze to nemusi cistit 😀

pucmelinka
24. lis 2017

@fallingstars tjn,mne odteklo jen trochu vody...na prijmu mi sestra rekla,ze dle vlozky to plodovka neni...byla,tri hodiny po prijezdu do porodnice jsem porodila...

evaaskalova
24. lis 2017

Ja jela v tom, co normalne nosim na ven - tehu dziny, a jelikoz mi voda praskla doma a lilo to ze me jak pri vypousteni prehrady, nacpala jsem si mezi nohy 2 hadrove pleny a do auta igelit a osusku pod zadek. V porodnici mi rekli, ze mam abnormalni mnozstvi plodovky - rodila jsem 18hodin po prasknuti vody a porad ze me melo co tect. :D

fallingstars
24. lis 2017

@pucmelinka Mně odteklo docela dost, ale pak si to malá ucpala. A bylo to taky rychlý, za pět hodin 😊

beruda
24. lis 2017

Mně praskla voda doma ráno, když jsem se šla vysprchovat, jela jsem v tom, v čem jsem byla - v šíleně rozdrbaný sukni, co mám u našich na zahradu a v tílku. Akorát jsem si strčila do kalhotek vložku. K tomu na hlavě koudel, co jsem ani nestihla učesat. Ale začala jsem rodit na počátku 35 týdne, takže i kdybych na sobě jen spoďáry a pláštěnku, bylo by mi to jedno.

dandaa
24. lis 2017

Jelikož mi praskla voda a bylo teplo tak jsem si vzala šaty a do auta podložku. V zimě bych si vzala leginy a delší triko .

betelgeuzz
24. lis 2017

To jsem nijak neřešila. U první mi odtíkala voda, nebylo to prasknutí a vylití, ale při každém pohybu trošku, zůstala jsem v tom, v čem jsem byla (těhotenské rifle) a pod sebe jsem vzala ručník.
U druhého jsem jela taky v tom, v čem jsem byla, voda mi praskla sama v porodnici.

g_m
24. lis 2017

@krisatyna Po noci v bolestech mi bylo úplně jedno v čem jedu, dala jsem si těhu kalhoty a jela v triku bez podprdy. A bylo to úplně jedno, protože mě stejně hnedka převlékli do jejich erární košile, takže bych to vůbec neřešila 🙂

pucmelinka
24. lis 2017

@fallingstars ze me vytekla tak dvoudecka do postele a tot vse 🙂

monaluza
24. lis 2017

Neco, co vam pripadne snadno sundaji 😉. Ja mela volnejsi elastickou sukni a dost se hodila, po peti minutach na monitoru jsem sla rovnou na sal s hlavickou skoro mezi nohama 🙂.

leymea
24. lis 2017

No ve dve v noci jsem zacala jakoby ucuravat 😀 ted jsem nevedela jestli to jako je plodovka nebo ne. 😀 kazdopadne jsme jeli (uz ze me nic neslo) a ja jela v leginach a v tilku. Radsi jsem si vzala tu poporodni vlozku, ale v aute jsem na sedacce nic nemela, coz bych uz priste neriskovala, i kdyz to mame 5 minut, protoze jsme prijeli a voda mi dopraskla na jejich luzku asi 5 minut po prijezdu 😀

babanci
24. lis 2017

Elasťáky a dlouhá mikina. I přes vložku byly elasťáky "durch", jak se u nás říká. 🙂 Ale vzpomněla jsem si na humornou historku u prvního porodu. Bylo nám, rodičům, čerstvě 18 let a byli jsme pěkně vykulení. Měla jsem už dost bolesti a tak mě pomáhal s oblékáním můj manžel, nervózní byl, chudák, jako já a až v porodnici jsem zjistila, že mám punčocháče švem dopředu. Tenkrát se nosili takové punčocháče se švem. . Je to už sto let.

babanci
24. lis 2017

Nosily tvrdé y, to jsem se upsala. Hrozně moc si zakládám na správném pravopise. 🙂

ahanka
25. lis 2017

Přiznám se, že mě dotaz vyloudit úsměv na tváři 🙂. Já si představovala, jak pojedu v tom či onom... no, na nic nedošlo. Rodila jsem v noci, resp. nad ránem, z domu jsem odjižděla už se slušnými bolestmi, takže já popadla, co jsem měla po ruce - lněné kalhoty a triko. Jo, zvládla jsem ještě kalhotky, ale to bylo vše :D.
Myslím že oblečení ženy v porodních bolestech při příjezdu do porodnice, bude ve většině situací spíše úsměvnou historkou než okamžikem, kdy byla žena úžasně "vystajlovaná". 🙂

krisatyna
autor
8. led 2018

Znovu děkuji všem. Díky Vám jsem měla oblečení na cestu připravené a byla jsem za to moc ráda, právě proto, že pak už bych to těžko řešila. Důležité byly porodní vložky a přebalovací podložka do auta, vezl mě nakonec švagr, který by zešílel, kdyby mu po mě v autě zůstala louže. K čemuž nakonec nedošlo, narozdíl od prvního porodu mi tentokrát voda nepraskla vůbec 🙂 Zajímalo mě hlavně, jesli je lepší mít sukni nebo kalhoty, nebo třeba rovnou nějakou noční košili... nějak mě nenapadlo, že vás v porodnici rovnou svlíknou donaha 😀
Takže mým závěrem je, že kromě věcí do porodnice a na cestu Z porodnice je super mít připravené i věci na cestu DO porodnice 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru