Odchod hlenové zátky - za jak dlouho přijde porod?

magda.d
18. led 2012

mamky jake mate zkusenosti s odchodem hlenove zatky? Za jak dlouho po odchodu jste rodily??? 😉

sobrique
20. srp 2013

mě by zas zajímalo, zda musí být hlenová zátka zabarvená do růžova ? nebo to může být úplně průhledný hustý hlen ? a je možné, aby odcházela 2 týdny ?

ovvce
20. srp 2013

No většinou odejde na ráz. Klidně jako hustý hlen. Ono to může vypadat dost jakkoli 🙂 hlavně pak kontrolovat, jestli necmrndá plodová voda, obzvlášť když je GBS pozitivni( na toho streptokoka)..Mi odešla a asi týden na to začala pomalu občas odtékat voda, žádnej kýbl, jak všichni říkali, se v tom pak má člověk vyznat🙂

ewwwelina
29. srp 2013

mě zátka odešla v pátek odpoledne, v úterý večer mi praskla voda a ve středu odpoledne se malý narodil

ined77
5. zář 2014

Dobrý den maminky,

dovoluji si Vám dát v pozornost nově doplněný Wiki článek Hlenová zátka https://www.modrykonik.cz/hlenova-zatka/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o své zkušenosti i s ostatními těhulkami a maminkami, které budou jistě zajímat Vaše příběhy- např: za jak dlouho přišel po odchodu hlenové zátky porod, zda Vás její odchod vyděsil či znepokojil atp.
Vaše zkušenosti a příběhy pište prosím přímo pod článek do okénka : Moje zkušenosti s ....
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti a informace 🙂.

Krásný, slunečný den a ještě jednou velké díky 🙂 ,
Denisa.
@jasminy @torenc @japatom @mircisek @markyska01 @werunqa @monyliny @kacita @ashlee @kachen
@palomitacheca @jolka @janovkov @pajuska87 @ladenka @nemorosis @jajina.c @teerkam @zuza01 @monik17 @magda.d @moodymare @pejtho @snufi @mimunesko @vendullka @prarax ... a další 🙂 .

markyska01
7. zář 2014

Me odesla hlenova zatka ve 30 tydnu. Byla jsem nervozni a tak volala doktorce , protoze jsem nevedela co me ceka. Porodprisel az ve 39 tydnu. U kazde tehulky je to individualni 🙂

petik1443
13. lis 2014

Ahoj mamky mám dotaz budu rodit prvně tak si nevím rady 😒 Dneska jsem 36+4tt. a již jsem 3 den otevřená na 1cm ale pořád se nic neděje. Ráno kolem 5 mi odešla hlenová zátka tak se chci zeptat za jak dlouho je možné že začnu rodit, vím u každého je to jiné ale jen tak asi přibližně.

alik26
31. led 2015

Mně odešla zátka a do dvou dnů mi praskla voda doma - u prvního dítěte. U druhého nic, napřed kontrakce, vodu mi píchali až v porodnici.

zuzik24
31. led 2015

U prvního porodu mi neodešla vůbec nebo o ni nevím a u druhého mi odešla asi pět minut po 17h, za tři hodinky už jsem u uspávání malé měla kontrakce, v jednu ráno jsme byli v porodnici s kontrakcema silnýma a ve 3.25 se malý narodil. Takže od odejití hlenové zátky do porodu to nebylo ani dvanáct hodin 🙂

lenabar
1. únor 2015

Ahoj, chci se zeptat jak poznám hlenovou zátku a plodovou vodu? Už druhý den vždy dopol. zjistím že mi odchází po troškách zátka, ale co když je to plodová voda? Děkuji za radu

ashley11
1. únor 2015

Tak moje zkušenost je takova, ze odesla zatka a rupla plodova voda ve 27 tt ☹. Ale rodila jsem "až" ve 33 tt. Takze asi tak 😀!

janesafari
6. kvě 2015

U prvního těhu sem to vůbec nezaregistrovala....
U druhého mě začala odcházet v pátek a v neděli sem porodila

mishell56
13. kvě 2015

Ahoj,mě zátka odešla teď v sobotu a stále nic, ale včera mi jakoby louplo bodavě uvnitř tak na vteřinu a pořád nic, tak fakt nevím kdy to přijde 🙂

ganci22
13. zář 2015

Ahoj holky, termin jsem mela v patek 11.09. a nic, sla jsem ten den jeste na kontrolu do nemocnice, a tam dr. mi delala Hemilt.hmat, a rekla jen strucne ze neco malo, vic se nevyjadrila jen ze kdyz neporodim ted do utery dalsi kontrola, od vcera mi odchazi hlen.zatka, dnes je toho vic. bolesti nepravidelný, kdyz chodim sedim boleni pocituji vic.tak snad neco prijde, u prvniho jsem mela po terminu tez a rodila jsem za 3 dny .snad uz neco prijde🙂

lchuranova
31. led 2016

Zdravím všechny, mě odešla před týdnem a pořád nic :( je to v pořádku?

salina20
10. srp 2016

Dobrý den chtěla bych se zeptat dnes mam termín porodu. Do ted mi hlenova zátka odcházela nepravidelně ale čistá dnes me odchází špinavá od krve myslíte že už se porod blíží.

milkajus
10. srp 2016

@salina20 Dobry den, mně odešla zátka odpoledne s troskou krve a vecer jsem jela. Porodila jsem o měsíc dřív. Myslím, že už to bude co nevidět. Ale u každého to probíhá jinak, takže těžko říct 😉 hodně štěstí

salina20
10. srp 2016

právě u dcery jsem to měla trochu jinak ale děkuji snad už to příjde

barchen
27. zář 2016

U mě to bylo tak 4 hodiny před porodem. V noci jsem se vzbudila na nějakou bolest, šla do horké vany, že to teda přejde, když jsem vylezla z vany po 2 hodinách, tak to nepřešlo, něco jako zátka odešla při čúrání a to jsem si řekla, že asi se už něco děje a je čas dobalit kosmetickou taštičku a vyrazit do porodnice. A pak už to byl fofr 🙂

k_cs
2. říj 2016

Odesla mi zatka 27.09. a stale zadne naznaky porodu ☹. Uz jsem z toho docela zoufala...

misulkastrnadova
15. únor 2017

Ahojky,holky mám na vás prozbu dnes jsem 36tt a odchází mi od včera postupně hlenova zátka termín mám 15.3 myslete že ikdyz mi odchází můžu rodit až na termín? Jsem prvorodicka děkuji 🤰

kristina0597
8. pro 2020

Zase stará diskuze😁 ale teď jsem zaznamenala malinko průhledného hlenu s krví.. Tak mě to vyděsilo.. Uz pár dní mám poslicky a od vcera me boli bricho jak pri menstruaci a termin mam za tyden.. Nemel to tak taky nekdo? Neni to uz blizici se porod? 🤔

aneta_v
8. pro 2020

@kristina0597 pripravila bych si tasky ke dverim...

kristina0597
9. pro 2020

@aneta_v tak ty už mám, všechny věci nachystaný už několik dní, tak uvidíme kdy to přijde 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru