Odešla hlenovka a pořád ze mě něco teče. Plodová voda?

ladusha
11. dub 2010

ahoj, holky chci se zeptat, včera ve 12:00 mi odešla hlenovka, a od te doby ze mě pořád něco teče ale už jen čirá tekutina a pořád to smrdí jakoby rybynou... dneska mam termín, včera jsem měla od dvou bolesti jak při menzes, občas pravidelné občas ne. doktor říkal at ještě vydržím než prostě začnou pravidelny kontrakce ale napadlo mě jesi to co ze mě odchází nemuže byt třeba plodovka a proto mam ty bolesti tak divně.. nemáte někdo zkušenost? díky moc za rady.. sem prvorodička tak nevim:(

kapibara
11. dub 2010

Ahoj Ladusha...já bych teda frčela do porodnice zkontrolovat,jestli se nejedná o plodovou vodu...za to nic nedáš 🙂

marketovna
11. dub 2010

já jsem k plodovce nečuchala, ale jestli je čirá, měla by být v pořádku...mě zátka odcházela ve čtvrtek a rodila jsem v sobotu s tím, že do soboty mě bolelo břicho sem tam a pak najednou kontra po 8 minutách 🙂

Jestli pořád teče a je čirá, ještě bych počkala doma, dokud nebudeš mít pravidelný kontra...protože v porodnici je to pak voser...určitě počkej ještě.....pak tě nechaj v porodnici a můžeš tam být do zétřka a je to zbytečný stres..

marketovna
11. dub 2010

Laduš, každopádně mu zavolej a řekni že to zapáchá..

Nemusíte mít strach, prasknutí plodového vaku a odtok plodové vody nebolí, často k tomu dochází i v klidu, nejvíce v noci. Plodová voda nemusí vůbec odtéct najednou. Mnohdy uniká zpočátku jen po kapkách, má svůj specifický nasládlý pach. Pokud chcete mít jistotu, že se jedná opravdu o únik plodové vody a nechcete se spoléhat pouze na svůj čich, kupte si předem v lékárně lakmusové papírky, které plodová voda zabarví modře.

to jsem našla, zkus něco vygooglit, ale bud v klidu, neboj nic

ladusha
autor
11. dub 2010

děkuju za info.. no mě jen poboliva v podbřišku, včera hodně že sem myslela že jedem a dneska už min... jen nevim právě kdyby to byla voda jestli to nemuže nějak ublížit, že by takhle třeba dva dny odtýkala... ale děkuju, večer nam bude doktor volat tak mu to povim...🙂 už se těšim jak malá ale taky nechci bejt zbytečně v porodnici dlouho

crawler
11. dub 2010

ladus: já nevím, ale kdyby to byla plodovka, tak by měl proběhnout do 24hod...kvůli možné infekci miminka...rodičce pak podávají ATB...tak já nevím - radši zajeď s vložkou do porodky na test...

marketovna
11. dub 2010

Jj to je pravda....Ale můžeš klidně počkat...mě nechali pak v porodnici do druhýho dne.....

tygrous
11. dub 2010

Radši zajeď do porodky...
Mně odešla hlenová zátka v pátek ráno a protože to bylo i s krví, tak jsem frčela radši do porodnice, ale tam mi řekli, že to teda asi začíná, ale že nemám jezdit dřív, než budu mít kontrakce po 5 minutách. A já celé odpol. a večer měla bolesti po 10-12min a nějak moc to nebolelo, ale po půlnoci jsem měla jeden hodně silný stah, tak jsme pro jistotu vyrazili. Kontrakce stále po 10min a na monitoru skoro žádné a přitom jsem byla otevřená na 7cm a za 2,5hodiny jsem porodila😉

shaula
11. dub 2010

Ladusho - Marketovna nemá pravdu - pokud plodovka odtéká, do porodnice musíš HNED, nečekat na kontrakce!!! Takže na tvém místě bych tam radši zajela, oni udělají test a zjistí, jestli to je plodovka nebo ne. Lepší jet zbytečně než něco zanedbat 😉

joa.n
11. dub 2010

Do porodnice jed hned, ja jsem taky hned odjela, nic me nebolelo, jen to porad teklo. Udelali test a byla to plodovka.
Kdyz odteka plodovka, muzes chytnout infekce, takze odjed hned. Drzim palce aby vse bylo rychle a krasne tak jako u me 😉

ladusha
autor
11. dub 2010

moc Vam holky děkuju za rady. ted sem mluvila s doktorem a zitra k němu jdu to prodiskutovat...🙂 plodovka prý nezapáchá (a mě je to cítit rybynou) ale je prý možné že odteka se zatkou, tak hold budeme chytřejší až zítra🙂 a včera jsem měla děsné bolesti do podbřišku i dvě hodiny to chodilo po šesti minutach a dneska zase vubec nic, jen lehke bolení... ja sem z toho jelen:D:D:D kdyby mě někdo řek prostě zejtra ve dvě rodíš, byla bych klidnější:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru