Opravdu potřebuji tolik věcí do porodnice?

michnovka
3. říj 2017

Ahoj zkušené rodičky,
zajímalo by mě, jak velkou (objemnou) tašku jste měly s sebou do porodnice. Přijde mi, že mám nachystaných tisíc věcí, na které rozhodně nestačí taška, kterou si třeba beru do posilovny, ale pomalu kufr. Co jste si nebraly vůbec a spoléhaly, že Vám to v porodnici poskytnou? Opravdu musím mít s sebou prsní kloboučky, vložky, 30 plen, bepanthen, ubrousky..? Chápu věci osobní hygieny a oblečení na miminko, ale sanitární potřeby či lmastičky/olejíček bych přeci tahat nemusela, nebo ano? Jen pleny zaberou půlku tašky...Nebo je normální, že se do porodnice cestuje s velkými taškami?
Díky!

annasmyckova
3. říj 2017

tak třeba oblečení na mimi a mastičky na zadeček jsem měla erární, stejně tak i košili, ale plíny, vložky, ubrousky, svou hygienu nemocnice neposkytují, tak to je dost velký balík, já měla takovou tašku přes rameno, něco jako větší plážovku. Oblečky na mimi mi přivezl manžel s autosedačkou, když pro nás jel.

kajka750
3. říj 2017

Tak ja krome obleceni na miminko,to nam dali,mela vse co pises a potrebovala jsem to. Mela jsem jednu velkou cestovni tasku a igelitku,kde jsem mela rucnik par vlozek,kapesniky,mydlo na porodni sal. Taky me prislo,ze toho tahnu na 14ti denni dovolenou,ale vyuzila jsem vse. Zalezi na porodnici,co poskytuji erar,ale vetsinou toho moc neni.

kacireksro
3. říj 2017

ja mela malou cestovni tasku,a to mi jeste druhou donesl pritel.chce to kouknou na porodnici kde budete rodit,maji tam vetsinou doporuceny seznam veci,ja mela sebou: prsni vlozky,plinky,krem na zadek jsem nepotrebovala dostali jsme,dotali jsme i 6 startovaci plin,a latkove pliny,obleceni nam dali,ale uz bych si vzala priste svoje.kojici caj jsem si nechala dovezt byl mi doporucen,kosmetiku jsem nebrala zadnou,jednat tam meli,a ani jsem ji nevyuzila,fakt to chce kouknout co vam tam daji.

chimneysweeper1
3. říj 2017

ahoj, nevím, kde budeš rodit, ale v Brně jsem pro prcka brala jen jednorázové plenky a bepanthen, víc netřeba, veškeré oblečení mi pro něj dali. Pro Tebe je podstatné mít svou tašku s hygienickými potřebami, jednorázové kalhotky a porodní vložky. Pokud zjistíš, že Ti něco chybí, partner Ti to jistě přiveze. Já doporučuji špunty do uší 🙂

michnovka
autor
3. říj 2017

Rodím v Motole.

horsiee
3. říj 2017

Asi to záleží i na porodnici. Já jsem si vlekla kufr obsahující mraky věcí. No a doopravdy jsem z něj potřebovala jen kartáček na zuby, ručník, nabíječku a župan. 😀

blahova_andrea
3. říj 2017

ono záleží i dost porodnice od porodnice. každopádně já balík plínek brala zvlášť a necpala ho do tašky. do tašky jsem si dala základní věci a omezeném množství. však budeš mít návštěvy, dneska komunikace frčí rychle. není problém si kdokoliv říct, kde co máš, kolik čeho ti mají donést. kloboučky si brát fakt nemusíš. vždyť je většina žen ani nepoužívá. ale poporodní vložky a kojící vložky si vem. na mimi jsem brala jen ty plínky. vzorečky a kosmetika je v porodnici a u nás i erár oblečení. takže jsem měla doma nachystané oblečení na cestu z porodnice a až si pro nás muž jel, tak věděl, kterou tašku má vzít 🙂 župan jsem si taky nebrala. u obou mi bylo vedro. v zimě se dost topilo kvůli miminkům a v létě zrovna byly tropy 😀

yelowangel
3. říj 2017

Já jsem teda taky rodila v Brně a kromě oblečení jsme nic nedostali, až při odchodu ten startovací balíček, mastičku na zadeček a plíny jsem měla svoje. Šla jsem taky s velkou taškou a ještě s malou připravenou na sál. Záleží co všechno si chceš brát s sebou. Jinak měli jsme plíny od 3 kg a malej měl pod tak partnera hnali fofrem do obchodu aby co nejdřív přinesl správnou velikost.

lenkavitova
3. říj 2017

do porodnice jsem si nesla osobní hygienu,vložky, vlhčené ubrousky a plínky,jednorázové kalhotky a sprej který zůstal na záchodě (očistky opravdu zapáchají) ručník (aspon 3),přezuvky a jinak věci pro mimi donesl manžel až k ukončení hosptlu

lenkavitova
3. říj 2017

jo dudlík :D

sassanca
3. říj 2017

Do Motole si nemusis brat pleny, obleceni a ani kosmetiku pro děti. Stejne tak prsní kloboucky, ubrousky...vložek jsem dostala vic jak jeden balík. Takže ty svoje jsem ani nepotřebovala. Taky tam měli spoustu erarnich kosil. Což bylo v létě super. Byla jsem furt propocena. Ani Kojici podprsenku jsem nenosila...

ivuse20
3. říj 2017

Nám teda každý den kontrolovali oblečení pro mimi a kdyžtak donesli. Stejně jako látkové pleny. Mastičku mi dali v balíčku a taky se mě ptali jestli mám kosmetiku na koupání tu jsem měla tak netuším jestli půjčovali. Jinak kloboučky jsem neměla ani koupené, kdybych je potřebovala doveze přítel. Vložky, vložky do podprdy apod. jsem si dovezla své.

whitelilith
3. říj 2017

Mela sem s sebou a potrebovala na 5dni:
2rucniky, kartacek, pastu, mydlo...
Sitovane kalhotky, 3xneco na prevleceni-nocni kosile apod., nabijecku na mobil, 10plen, obleceni pro malou na cestu domu, svoje leky.

deaneira29
3. říj 2017

Pokud rodis v Motole nic nepotřebujes na jejich stránkach je přesně seznam, na miminko dostaneš úplně vše, pro sebe vložky i erar košile.
http://www.fnmotol.cz/kliniky-a-oddeleni/cast-p...

luj89
3. říj 2017

Ahoj, bohuzel az na kloboucky to vsechno nejspis budes potrebovat... Vem si treba jen 1 baleni vlozek, druhe donese partner, vlhcenych ubrousku staci nejake mensi baleni. Kosmetiku pro mimi krom masticky na zadecek nepotrebujes. Jinak ja teda tahla zpatky jidlo, ktere jsem myslela, ze tam snim, ale nemela jsem na to cas a volne ruce 😀

k1k1k
3. říj 2017

ahoj, záleží na porodnici, ale většinou už nic nedávají zdarma, poprvé jsem měla vše najednou, podruhé jsem udělala tři taštičky (po 6 plenách, 10 vložkách a oblečení pro mimi při odchodu - záleží, jestli za tebou bude partner každý den chodit), jinak já třeba využila erárních košilí, každá maminka si na to nepotrpí, ale já byla ráda, protože jsem se denně dvakrát převlékala a vždy byla špinavá, to bych musela po příjezdu domů prát minimálně 8 košil...takhle mi dali vyvařené a vyžehlené prádlo 🙂 takže jsem do porodnice brala menší tašku 🙂

vanea
3. říj 2017

Já rodila v Podolí a měla jsem dvě sportovní tašky...a vlezla jsem se taktak:D jedna byla k porodu, tam byl župan, pyžamo, vody, přesnídávky, kosmetický balíček (klysma, bandáže na nohy, kartáček, ústní voda, pinetky a gumička, hydratační sprej na obličej atd..), přezůvky, doklady, jednorázové kalhotky, pár vložek a jedna podložka přebalovací. Druhá taška byla na pokoj, tam jsem měla oblečení, kosmetiku, krémy na prcka i na sebe, nabíječky, zase jednorázové kalhotky, velký balík vložek, pleny pro prcka a kosmetika pro prcka, nechtěla jsem na něj patlat tu nemocniční=) ručníky a osušky, tašky na špinavé oblečky a tak...oblečení jsem použila jejich, zbytek dovezl tatínek..Nic mi nechybělo, jen vložek a plenek pro prcka vezl manžel víc, 30 jich zdaleka nestačilo, byli jsme tam 5 dní.=) Většina maminek měla dvě tašky...brala jsem věci i mimo seznam, které jsem chtěla🙂

luj89
3. říj 2017

@k1k1k ja zase doporucuji si vzit i vlastni kosili, protoze v moji porodnici daji erar hned po porodu a pak uz jsem se musela treba 2x pripomenout, aby mi kosili opravdu donesli, no donesli ji treba po pul dni :-\. Navic byla jednotna velikost pro vsechny, takze ja s mymi 150 cm a ani ne 60 kg v 9.mesici jsem v tom vypadala strasne 😀. Jo a bylo v ni desny vedro 😀

penelopaw
3. říj 2017

Nejprve bych zjistila, co nabízí Tvoje porodnice. V Liberci dávají balík porodnických vložek a cca 6 ks dětských plenek, k dispozici je peřinka a oblečení pro mimi, noční košile i podložky do postele. Na mimi jsme dostaly krém na zadeček, půjčili nám teploměr a kartáč, každá dostala 3 látkové plenky (které se v případě zašpinění měnily kus za kus, ale o víkendu už jich byl nedostatek, protože směny se zřejmě nestřídaly tak často...). Síťované kalhotky jsem zprvu nepoužila, měla vložku jen tak, ale pár ks je dobré s sebou mít (po použití není třeba vyhazovat, jsou pratelné). Plenky na mimi může dodatečně dokoupit někdo z rodiny, balík bych s sebou asi netahala, takže za sebe doporučuju hlavně ručníky, hygienické potřeby, nabíječku... popř. papír a tužku na zapisování dotazů (hormony jsou mrchy). Pokud by bylo cokoli potřeba, zaúkolovala bych rodinné příslušníky, ať jsou v pohotovosti a vše potřebné dokoupí.

dominika1986
3. říj 2017

Musím pochválit porodnici Roudnice nad Labem, pro miminko nebylo nutné brát si vůbec nic, poskytli oblečky, pleny i kosmetiku a osušky. Doporučila bych si vzít dostatečnou zásobu poporodních vložek, ručníků, kalhotek a nočních košil (já měla celkem 3).

k1k1k
3. říj 2017

@luj89 no jak píšu asi je to porodnice od porodnice, možná taky o personálu a já třeba rodila ve 40 stupňových vedrech, automaticky nám dávali ráno a odpoledne před návštěvami se chodili ptát kdo chce vyměnit prádlo (velikosti byli 3 a i já se skoro 100kg jsem se vešla😀)

linee
3. říj 2017

@michnovka ja rodila na Kladne.Vse jsem dostala,vcetne plen,hrebinku,kremu,obleceni a zavinovacky+uvitaci kufrik s kremy a dudliky od jedne firmy.Mala ale nesnasela jejich obleceni,tak manzel prinesl z domu.Potrebovala jsem pro sebe rucniky,zupan,kartacek a kefu na vlasy. Vlozky byly erarni.V den odjezdu manzel prinesl obleceni a autosedacku.Mela jsem vse doma nachystane.Ani nevim,kam bych to v porodnici dala,skrinka malinka

evee24
3. říj 2017

Me třeba sestřička na gynde poradila ať si koupím bepanthen. Ze na bradavky bude potřeba. A taky že sakra jo. Jinak pliny u nás nedávali takže svoje. No krom košil a na mimi oblečení sem mela erar. Jinak vše svoje a vše sem vyuzila

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
luj89
4. říj 2017

Jo a za me nejvetsi vychytavka byla role kuchynskych papirovych uterek na spodek po sprse 🙂

nelinecka1
4. říj 2017

My museli mit i toaletak, coz mi v dnesni dobe prijde hrozne. A ten tajy zabere misto. Taky jsem mela velkou tasku a temer vse jsem vyuzila. Na strankach porodnice by mel byt seznam veci.Ja bych treba ocenila jeste 2 osusky navic pred porodem, kdy jsem furt chodila do sprchy a rucnik i osusku uz jsem mela mokre, bylo to neprijemne.

lucie_91
4. říj 2017

2 porody v Brně - o víkendu nedávají ani košili pro maminku (je to určitě vše individuální porodnice co porodnice), pro mimčo jsem taky musela mít vlastní, dali jen na první den dva, že by se nedoprali, kdyby furt dávali každému dítěti čisté. Nedostala jsem ani župan. Takže pro sebe prsní vložky, porodnické vložky (nechali ve stolku jen cca 10ks), plínky, ubrousky, drogerie já+mimčo, oblečení pro mimčo, ručník... prostě jako kdybych byla doma, jen s tím rozdílem, že v porodnici bylo k dispozici již zmíněných cca 10 vložek + pár ks plínek a nějaké to oblečení pro mimčo do začátku.

anna165
4. říj 2017

Je dobre se podivat na internetové stranky porodnice,vetsinou tam je seznam co sebou,ja rodila v horovicich a moc jsem toho do porodnice nepotrebovala😊

luj89
4. říj 2017

Stejne je to zvlastni, ze kazda porodnice poskytuje neco jineho 🙂. Cim to je?

kika266
4. říj 2017

Ja jsem mela mensi tasku a v pohode se mi vse vlezlo, je teda pravda, ze plenky jsem mela balik bokem. Vlozky jsem na poporodnim nepotrebovala, ale pak na pokoji uz ano, malou jsem myla stejne hlavne vodou a ubrousky jsem mela jedno baleni. Veci pro malou a pro sebe na odjezd jsem mela nachystane doma, co mi pak privezl chlap. Obleceni pro malou jsem dostavala v nemocnici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru