Otok před porodem

simkaa1
17. led 2013

Ahoj holky,je tady někdo kdo začal otélkat těsně před porodem? Jsme 39 tt a už 3 den jsem oteklá. Jinak celé těhotenství ani jeden otok. Také mě pěkně začaly svědět oči. Můžou ty otoky být příznak blížící se ho porodu? 😨 😅
Podle doktorky jsme otevřená na 1-2 prsty a porodní cesty měkké,hlavička je dole.

zvedavamt
17. led 2013

Ahoj
Mne od opuchov pomohla praslicka rolna, puchla som od polky tehu. Rano som ani nezohla prsty a to som mala nizky tlak.
Caj dostat v lekarni.

mabe
17. led 2013

@simkaa1 ja jsem cely tehu byla v pohode a par dnu pred porodem to taky zaclo a po cisari 4 dny jsem mela totalne oteklou nohu jako ze shreka, aji dr. se divily. ptaly se me, jestli me to neboli, aby nebyla embolka. pak to po tydnu odeslo.

ashlee
17. led 2013

@simkaa1 jakej maš tlak?
@mabe ja jsem otekla tyden před porodem,jednu nohu jsem měla vic a měla jsem podezřeni na trombozu ale udělala se mi po akutnim cisaři,ale embolku jsem naštěsti neměla.

mabe
17. led 2013

@ashlee tak to ja jsem mela stejne, planovany cisar, ale jedna noha vic nez ta druha

simkaa1
autor
17. led 2013

Ashlee: Celé těhu tlak 100/50 nebo 100/60 ted na poslední kontrole v ppondělí jsme měla tlak 115/75

moon1979
17. led 2013

@simkaa1 ja som začala opúchať 2tt pred pôrodom, od opuchov som pribrala na váhe za to obdobie 2 tt až 9 kg, čo bolo vlastne 9 litrov vody navyše, bola som ako velryba, ale mne sa objavila aj preeklapsia - vysoký tlak, bielkoviny ...
po pôrode prvé dva dni som vycikala tých 9 litrov hneď (bola som zacievkovaná, takže preto viem množstvo 🙂 a potom bolo dobre 🙂

key25
24. únor 2013

Já nechci strašit ale začala jsem otékat ve 37 týdnu nohy ruce prostě celkově.U doktora jsem to sdělila a monitor dopadl špatně za dva dny mi vyvolali porod byla mi zjištěna Preeklampsie a malá byla v ohrožení.Opravdu jsem si myslela že to značí příchod brzkého porodu ale opravdu by mě nenapadlo že za dva dny budu rodit 🙂 držím palečky

dripik
25. únor 2013

Já otekla poprvé v obličeji když jsem byla 35+6 ráno...skoro mi nešly vidět oči jak jsem byla nateklá, ale nepřisuzovala jsem tomu žádnou váhu, když celé těhotenství nic, večer mi prdla voda a už jsem jela do porodky, kde se malá o pár hodin později narodila...měla jsem lehčí formu preklamsie...

elisa26
19. lis 2017

Ahoj jsem ve 36+6tt,zjistila jsem ted ze mam natelke nohy jednu více nez tu druhou hlavně chodidla. Za celou dobu jsem to neměla, od včera me navíc boli na prave strašně u panve jak kdyby skriply nerv, blbe se mi chodí, mam aji trochu větší bolesti pod bříšku jak kdyby asi poličky, tak nevím jestli k lékaři.

jade85
19. lis 2017

@elisa26 zkus aspoň zavolat do porodnice a poradit se, s těmi otoky bych se bála preeklampsie, jak psaly holky výše. Držím palce, ať je vše ok 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru