Ozvy na konci těhotenství - poznat z nich, když se něco děje?

denousek
17. pro 2007

cauky holky chci se zeptat na ozvy na konci tehu...delaji se v poradne jednou tydne v porodnici jenze se chci zeptat jestli oni by z tech ozev poznali ze se neco s malym deje....
kdyz treba malo citim pohyby ale nechci to rikat patrim k tem maminkam co to nechteji prehanet co vidi i to co neni....ja myslim totiz vzdycky na to nejhorsi mam to uz od prirody a nemuzu si pomoct tak je nechci zatezovat myslite ze z ozev by urcite poznali ze se neco deje??rekla bych jim ted treba ze malo citim pohyby jenze jak to muzu vedet co e to malo a co normalne jsem tehule poprve ,,rikam so prave ze takovy mamin je vic co prijdou na prohlidku,jen reknou ze vsechno je dobry,citi se skvele ale pritom maji v sobe urcitou obavu...ozvy by prece odhalili nejaky problem ne...???...co myslite..

sisstin
17. pro 2007

denousek: určitě poznali 😉

denousek
autor
17. pro 2007

jo...i kdyby treba zacinal spatne dychat nebo kdyby mu prestavala fungovat placenta??...

denousek
autor
17. pro 2007

😕

sisstin
17. pro 2007

denousek: tak se neboj a zeptej se na to, oni ti hlavu neutrhnou 😉

sue
17. pro 2007

Denousek, cardio-toco graf je prístroj, ktorý sníma sťahy maternice=kontrakcie + srdcový rytmus dieťatka... keď by niečo nebolo v poriadku, 100% by to tam videli.

denousek
autor
17. pro 2007

nechci jim rikat jak jsem z toho vyprcana....prece se jich nebudu ptat jestli by poznali jestli funguje placenta....by rekly ze moc serfuju po netu 😅

sue
17. pro 2007

Denousek, keby nefungovala maternica, dieťa by nedostávalo ani živiny ani kyslík, takže ťažko by mu mohlo byť srdiečko... a ak by mu nebilo srdiečko, na CTG by nezachytili nič...

denousek
autor
17. pro 2007

no jo jenze ja prave necchci aby to doslo tak daleko ze by mu srdicko prestalo byt proto se ptam zda by to poznali uz v zacatku ze se neco deje aby vedeli ze maji vyvolat porod ptz miminko nedostava ziviny vis...

parybka
17. pro 2007

deny... ty bys měla přestat chodit na net!!! A to myslím vážně, co začneš diskuzi, tak je to jeden problém za druhým. Nic se ti neděje, tak co furt plašíš??
Sis má pravdu, zeptej se odborníků, zeptej se v poradně - doktora, sestry, tady jenom víříš vodu a hledáš problémy.
Ach jo.. at už to máš za sebou 😝 (a my s tebou)

denousek
autor
17. pro 2007

parybko to je tim ze od toho tu ten net je ze kdyz ma nekdo problem tak se zepta vis...a ze ja jsem proste takova tak sem takova a jestli to nekomu vadi tak at mi neodpovida me to taky sere ze se furt bojim ale snad se nic nestane kdyz se zeptam..cely den se nudim cekam co se bude dit tak proste netuju zjistuju a myslim ze nejdśem jedina tak klid

anka.
17. pro 2007

parybko, souhlasím s denouškem - vždyť to nemusíš číst ani odpovídat!!! (a mě to přišlo jako celkem zajímavá otázka 😉

sue
17. pro 2007

Denousek, vieš... tým čo robíš - že sa bojíš... stále a dookola... tak ubližuješ neskutočne svojmu dieťatku... nie je to len fráza, je to naozaj tak. Sme v tom štádiu tehotenstva, že už dieťatko nemáš ako ovplyvniť, už je dovyvíjané, už "len" bacuľatie, aby sa narodilo krásne okrúhlučké... ale na to musí mať pokoj... a ten pokoj má jedine vtedy, ak je mamina kľudná, v lepšom prípade šťastná...
Mojko, ak sa dieťatku má niečo stať, stane sa mu, nemáš to šancu ovplyvniť... tak nestresuj (a negatívne informácie stresom sú)... užívaj si posledné dva týždne tehotenstva... riaď sa podľa svojho motta a dožič bábätku, aby počulo kľudný tlkot srdiečka svojej maminy 😵 zamestnaj sa niečím, však pred vianocami je toho dosť... 😉

bledulka
17. pro 2007

denousku,trochu chápu tvé obavy,já také patřila k úzkostlivějším těhulkám.....
k tvé otázce- já ke konci cítila pohyby jinak(méně) a tak mě poslali na delší monitor,kde podle srdeční frekvence miminko bylo více v klidu než je obvyklé-proto mě poslali na ultrazvuk,kde měřili průtok placentárními cévami a množství plodové vody a podle toho poznali,zda je vše OK.Takže myslím,že pokud by si tvůj lékař nebyl jist,že je vše ok,tak by tě určitě poslal i na další upřesňující vyšetření... Ale pokud cítíš pohyby jinak než obvykle,tak bych se zmínila.Nám říkali v poradně,že jakákoliv změna v počtu pohybů-bud snížení a nebo extrémní zvýšení frekvence a nebo bolestivé pohyby-tak máme přijet,že se nikdo zlobit nebude,že lépe přijet zbytečně než pozdě...
přeji hodně štěstíčka,za chvilku budeš držet toho svýho drobečka v náruči,tak to vydrž 🙂

denousek
autor
17. pro 2007

anka diky 😉

sue ja vim ja jsem v klidu to uzje spis tim ze me neco napadne sem tam....uz jsem dlouuhooo doma prece jen 8 nudnych mesicu vis tak vymyslim kraviny a sem tam mam potrebu neco poresit co me napadne vis....vetsinou se tim jen uklidnim...

bledulko ja jdu ve stredu do poradny do porodky tak uvidime...dnes je to treba dobre...ja je spis necitim tak intenzivne jako driv ale to bude asi tim ze ma min mista ale jak rikas je lepsi se zminit oni uz se dle toho zaridi ze...

bledulka
17. pro 2007

deni-určitě jim to řekni..mě taky řekl doktor,že to může být tím,že tam má prcek míň místa (já ty pohyby měla méně časté a méně cítit),no a monitor se jim ale opravdu nezdál.Pak teda ten UZ-ten byl ok a tak jsem jen chodila obden na monitor (což mi nevadilo,aspoň jsem měla mimčo ohlídané) no a a si za týden se vrátila znova ta původní frekvence a intenzita,takže nedostatkem místa to nebylo..No,každopádně hodně štěstí...a užij si vánoce 🙂

mywiel
17. pro 2007

denousek ja som sa narodila v 7 mesiaci a som uplne zdrava, mala som 1790g a 43 cm a je so mna kus zdravej zenskej. 😉 Tak ze sa neboj tvoje babo je uz aj tak zivota schopne uz aj keby sa narodilo teraz. Vsetko dobre.

parybka
17. pro 2007

deny... tak to máš říct, že se nudíš 😀
mohlas s náma pařit pár měsíců třeba travian (online hra).
Já to hraju od začátku těhu... a aspon mám zábavu a zabitý čas a nehledám problémy tam, kde nejsou. A to jsem taky streska, ne že ne 😉

Anka: máš recht, že to nemusím číst, to jo.. ale je rozdíl řešit problém a nebo se hypoteticky domnívat a čekat, že všechno bude špatně 😉

chce to klid... holky tu mají pravdu, že mimčo je hotové a už nic moc nezměníme....

baron
17. pro 2007

ahojik,jen jsem se chtela zeptat od ktereho tydne vam kontroluji ozvy miminka?? Dik moc

denousek
autor
17. pro 2007

mywiel ja vim ze je zivotaschopne ale mam strach aby se narodilo kdyby se neco delo...jde mi o to aby ve me neumrelo,,je to hnusny tom vubec psat ale je to tak....

baron ja chodím od 36tt a od 36tt by se taky chodit melo 😉

baron
17. pro 2007

dik moc,tak to uz me to ceka za chvilku... 🙂 😝

denousek
autor
17. pro 2007

jojo ja jsem se taky strachovala ze se chodi od 34tt ale pak jsem cetla ze by se melo nejpozdeji od 36tt a tak me taky dr predal porodnici.uz jsem se ho na to chtela ptat ale predal ma nastesti sam 😉

sue
17. pro 2007

...od 36tt

terkajesterka
17. pro 2007

já jsem byla poprvé až v 38tt, takže asi záleží na porodnici 😉

patina
17. pro 2007

Ahoj denoušku, já jsem se ptala na infatkt placenty doktora.
Ten mi řekl:
1/ Ať už ten net nečtu 😀
2/ Nedá se s tí nic dělat, miminko se nezachrání
3/ Stává se to jedné asi mamince v ČR za rok
Tak na to už raději nemysli 🙂

seki
17. pro 2007

Denousku, tie ozvy tam meraju chvilu a je to skor informativne, aby sa na zaklade toho dalo nieco zistit by si tam potrebovala byt aspon 3-4 za den na 40min. Ale je pravda ze ked sa ma stat sa stane. Napr teraz mu este bije srdiecko v pohode a za 5 min ked si mimo uz prestane, ale toto sa tebe nestane. 😉 ked budes v pohode.

denousek
autor
17. pro 2007

patina to neni mozne jen v mem okoli se to stalo dvema v lonskem roce 😲 ale me to prece nepotka vse bude dobre.verim tomu....jen me sem tam proste prepadne panika no...

seki sem ted v pohode,snazim se byt..vis uz jsem moocc daleko na to aby se neco stalo prece takze uufff a kkliiiiiiidd 😉

patina
17. pro 2007

Četnější to asi bude, ale nebude to tak moc časté. Myslím, že chtěl zabránit, abych se zbytečně pozorovala. Všechny máme občas strach. Ale je to jak píše seki, za 5 min. se může situace změnit. Ale tvoje mimi je určitě zdravé 🙂

denousek
autor
17. pro 2007

jojo pati,,,,muze se stat vazne cokoliv musim jen doufat ze mi jsme a budeme v pohode uz nam preci tak malo zbyva ze jo.....to uz doklepem...skoda ze neni nikde psany kdy se presne rodi,sem tak napnuta,chtela bych vedet ktera noc bude ta posledni doma....

kapulet
17. pro 2007

ahoj denousek, já si myslím, že se nemusíš vůbec ostýchat, zeptat se na cokoliv lékaře. Od toho jsou tady, aby ti zodpověděli otázky a hlídali aby bylo všechno o.k. Při prvním těhotenství jsem se také obávala ptát, a byla jsem o to víc vyplašená ze všeho co se dělo. Jsem teď v 35 tt, a otravuju lékaře a sestry se vším možným. Jsem pak mnohem klidnější a občas je i něčím pobavím. Někdo by řekl, ta je hloupá, vždyť má zkušenost, ale obě moje těhotenství se nedají vůbec srovnat. Mám jiné potíže, jiné obavy a budu rodit v jiné porodnici. Takže já se ptám na všechno, co pociťuji a co se mi děje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru