Pokoj normální či nadstandard? Jaký jste využívaly?

ninaduskova
2. lis 2013

Dobré skoro poledne. 🙂
Už se mi to pěkně blíží a mám dilema. Uvažuji nad pokojem nadstandard a chtěla bych poprosit o radu.... 😉
Jsem dost zásadová přes svoji hygienu a proto bych chtěla vlastní koupelnu a záchod,ale zase mám ráda společnost a bojím se,že sama na pokoji zešílím. 😀 😀 Jaké pokoje jste v porodnici využívali vy nebo o nich přemýšlíte?? Popř. jak jste byli spokojené??? 🙂

berynka
2. lis 2013

@ninaduskova já bych byla pro nadstandard 😉 . Je to docela risk, jestli chytneš na pokoj někoho normálního s nebrečícím dítětem.
Sama jsem ho teda ani jednou neměla, ale poprvé bych ho brala všema deseti a podruhé jsem měla štěstí na super spolupacientku, která teda odešla o den dřív a už mi tam nikoho nedali 😎.
Hygienu bych zas tak neřešila, v nemocnicích uklízečky chodí několikrát za den, všechno omyjou a vymění.

pidisek
2. lis 2013

Ono záleží kde rodíš... V Praze stojí nadstandardní pokoj 1500 / noc..

mysplys
2. lis 2013

já jsem před porodem byla proti nadstandardu, přišlo mi to jako vyhozené peníze, zvlášť když v naší porodnici jsou pokoje po 2 ...nakonec když jsem začla rodit, tak porodnice byla plná, takže mě dali na nadstandard (měla sem ho grátis 😀) a nemohla jsem si to vynachválit, člověk má víc soukromí a když malej konečně usnul, tak nás nevzbudilo další plačící mimčo ...nevýhodou je, že když si potřebuješ skočit na záchod, do koupelny, pro jídlo, musíš mimčo nechat bez dohledu nebo přestěhovat postýlku třeba ke koupelně, nepohlídá ti jiná maminka ... asi bych se rozhodla i podle toho po kolika jsou pokoje...s jednou mamčou na pokoji to člověk těch pár dní vydrží, se čtyřma bych to už asi nedala 😉

speedygon
2. lis 2013

@pidisek jak kde...na Vinohradech jednolůžák 500Kč, dvoulůžák 300/osobu 🙂

ventilkova
2. lis 2013

Ahoj, ja jsem jednoznacne pro nadstandard... S prvnim synem jsme byli na pokoji s ostatnimi ctyrmi maminkami a miminky... Nic moc, obzvlast kdyz ti tam treba par hodin po porodu ubytuji maminu pred s bolestmi... Druheho syna uz jsem si uzila na samostatnem pokoji.... Neda se to srovnat.... Meli jsme proste prostor jen pro sebe a mohl za nami kdo chtel a na jak dlouho..... Na konci roku me ceka sekce... A urcite chci nadstandard znovu!

ninaduskova
autor
2. lis 2013

Já budu rodit v Ústí nad Orlicí,kde jsou pokoje po 2 a koupelna se záchodem vždy pro 2 pokoje. Nadstandard tam stojí 500/den což si myslím není nijak závratná částka. A návštěv očekáváme spousta...takže si dáme také asi nadstandard 🙂 🙂
Děkuji za rady a zkušenosti 😉

kikimaruska
2. lis 2013

U nás stojí nadstandarty 1600 Kč+100 Kč/den, takže dát 1700 Kč je luxus, který sem si tedy nemohla dovolit, ale hlavně i přes tuto vysokou částku jsou nadstandarty plně obsazené a porodnice vytížená, že je skoro náhoda se na nadstandart tedy dostat. Na šestinedělí jsou pokoje jen po dvou maminkách a mají vždy jeden pokoj nebo dva pokoje svoji koupelnu, erární koupelna je jen pro velký 5lužák. U prvního synka sem byla jen na gynekologii po porodu a pak na rizikovém, u druhého sem měla nakonec dvojlůžkový pokoj i se sociálkou sama pro sebe ze zdravotních důvodů a popravdě mi tam bylo dost smutno...

katja77
2. lis 2013

@ninaduskova Ahoj, já myslela že nadstandard je zbytečnost. No, spletla jsem se. Dostala jsem na pokoj holku blázna-doslova. Pořád za ní chodili na,návštěvu kamarádky a já vůbec neměla klid na kojení bylo to strašný, nechtěla větrat, pořád hekala a litovala se ale co bylo úplně nejhorší: její dítě proplakalo celou noc. Byla jsem tam týden, ani jednu noc jsem nezahmouřila oko a domů se vrátila vyčerpaná zombie....... TAKŽE PŘÍŠTĚ SI NASETRIM NA NADSTANDARD, TO NEJSOU VYHOZENÉ PENÍZE.............Nebudeš tam sama, budeš.se tam mazlit se svým děťátkem🙂

lennittka
2. lis 2013

Také bych ráda nadstandart a to v Písecké nemocnici. Takže doufám, že zrovna bude jeden pokoj volný, také mě děsí představa různých rodiček vedle mně, byla jsem odjakživa samotářka ..

kikimaruska
2. lis 2013

Maminky hlavně mít to štěstí,aby byl...na některých porodnicích je jen jeden či dva, u nás celé patro a stejně je to obsazené. Jinak co se týče návštěv na pokoji, tak jsou povolené (a to i do večerních hodin),ale vždy s tím musí maminka vedle na pokoji souhlasit, takže když si to nepřeje, návštěva té druhé tam nesmí...

ckei
2. lis 2013

@ninaduskova já prvně chtěla nadstandard, nicméně nakonec jsem byla na normálním pokoji s ještě jednou maminkou /pokoje jsou po dvou/ a byla jsem za to ráda, neboť mám díky tomu další super kamarádku. Návštěvy za námi mohly 24hodin denně, bylo to na domluvě mezi mnou a kolegyní (personál zastával názor, že pro pohodlí a spokojenost maminky s dítětem "cokoli), ani mně ani jí nevadilo, když za námi přišel kdykoli kdokoli 😉 😉 (samozřejmě jsme měli návštěvy rozumně a né v noci, což dá rozum 😀 Takže já měla spíš štěstí. Nicméně kdyby to bylo jinak, měla jsem zařízený obyč pokoj, ale jenom pro mě samotnou 😉

swacinka
2. lis 2013

Taky jsem to docela dlouho zvažovala, nejdřív jsem se přikláněla k tomu, že půjdu na obyč pokoj - jednak proto, že mi spolubydlící miminko může chvilku pohlídat a že bude s kým pokecat, ale teď jsem rozhodnutá pro nadstandard. Je fakt, že nevím, koho bych jako spolubydlící chytla, třeba bude druhý miminko hodně plačtivý, a navíc na společných pokojích nejsou návštěvy povoleny na pokoj, musí sedět na chodbě, to se mi taky nelíbilo.

lenicka07
2. lis 2013

@ninaduskova Já měla dvakrát císaře, a poprvé jsem byla na normálním pokoji (kde jsem celou dobu byla sama), podruhé jsem si vybrala nadstandard, protože jsem měla hrozný kašel a nechtěla jsem někoho rušit nebo nakazit. Ale pravda že nadstandard byl né o 100 ale o 200 procent lepší (polohovatelná postel, lednička, telka, pohovka pro návštěvy.... koupelna a wc společná s druhým nadstandard. pokojem). Ta úroveň hygieny byla mnohem lepší, společné wc a sprchy byly děsné (a to nejsem náročná). Takže pokud zrovna extra neřešíš finanční otázku (já teda docela řešila, ale přesto jsem do toho šla, protože bych se na normálním pokoji vyloženě trápila, už jen kvůli tomu vstávání po operaci, což bylo dost nepříjemné z obyčejné postele).

maudn
2. lis 2013

já měla císař a miminko v inkubátoru, nadstandard po císaři nemá smysl, pokud budu podruhé rodit normálně, tak bych chtěla nadstandard, aby za mnou mohla rodina i první dítě kdy se jim to hodí. Společný záchod byl humus- ze spoda prkénka krev atd...

willow4
2. lis 2013

Osobně jsem proti nadstandartu alespoň u prvního dítka. Při narození synka bylo porodní přeplněné a jediná šance jak být s dítětem na pokoji a nenechat se dát na ženské a dítko na dětské, byl nadstandart... Jako prvorodička jsem chtěla být s dítětem a tak jsme placený nadstandart vzali. Nevěděla jsem, co můžu po sestřičce chtít, kolik pít, kam si dojít pro čaj, co je u miminka normální... Bylo to děsné... Zmatek, nejistota... S druhým dítkem jsem byla na pokoji "po dvou" a asi jsem měla kliku na fajn ženskou... Když jí něco lékař vysvětloval, bedlivě jsem poslouchala... měla jsem srovnání, dozvěděla jsem se i to, co jsem nevěděla (třebas, že je možné v prvních hodinách dítě šidit glukozou, když je hladové a uplakané a mě se ještě netvořilo mléko....) nebýt druhé maminky tak bych se o této možnosti ani nedozvěděla...

consti
2. lis 2013

Já bych si vzala nadstandard, ale 1500,- za noc mi teda připadá děsné. Navíc budu mít císaře, takže by mě to vyšlo na cca těch 7000,- min. Ale pokud bych ty zbytečné peníze měla 😀 a pokoj byl volný, tak jdu určitě do nadstandartního pokoje. Stačilo mi, když jsem byla teď v těhotenství v nemocnici na dva dny a moje spolubydlící měla neustále puštěnou televizi, zapnutý tablet, mobil, mobil zapnutý i v noci s veškerými melodiemi atd. Bohužel ne každá maminka je ohleduplná... 😝

ma_ia
2. lis 2013

Já měla nadstandard za 800,-/noc a bylo to prima, šla bych do toho zas. Manžel byl celou dobu s námi, nikdo nám tam necoural, personál klepal...skoro jako na hotelu😀

janapavlik
2. lis 2013

Po zkušenosti z prvního porodu, kdy jsme na pokoji byly 4 a neustále tam camraly návštěvy, člověk nemohl pomalu ani v klidu nakojit, tak jsem každopádně pro nadstandart. Taky se mi ekluje společné WC. Doufám, že bude volný 🙂

niki727
2. lis 2013

Rozhodně nadstandart, bohužel když jsem rodila já, tak zrovna byly oba plné, ale řekla jsem si aspoň, že pokud to půjde, chtěla bych být na pokoji sama, až na poslední noc mi tam dali holčinu. Takže to nakonec šlo, ale u nadstandartu může být návštěva, respektive tatínek jak dlouho chce, může být u prvního koupání a tak nějak si to víc užít . Vlastní WC a sprcha rozhodně super, protože jsem si chodila každou chvilku oplachovat spodek. Navíc se i víc člověk vyspí, než když je víc maminek a miminek na pokoji....

abalajda
2. lis 2013

Ahoj,urcite nadstandart,je to urcite klidnejsi nez kdyz je vas na pokoje pet nebo sest,rozhodne se vic vyspis a koupelna jen pro sebe je taky vyhoda... Rozhodne doporucuju...

abalajda
2. lis 2013

@willow4 Nam tyhle veci byla rict detska doktorka od pokoje k pokoji,asi taky zalezi,jak je v dane porodnici vstricny personal,to bohuzel nikdo neovlivni,ale ja byla na nadstartu vyskolena dokonale...

ninaduskova
autor
2. lis 2013

No myslím si,že už mám 100% jasno 🙂 😀 Děkuji dámy!!!!! 😉

mili00
2. lis 2013

Tak u nás nejsou snad nikde v jednom pokoji po 5 či 6, max 3 a to se snaží nezaplnit, spíše po 2 maminkkách do každého pokoje, byla jsem na obyč. a měla jsem asi štěstí 2 dny sama , tv jsem měla - jen jsem si musela zaplatit 20kč/hodina, 3. den přišla jedna maminka a to jsem s ní jen chvíli pokecala a jela domů. Takže pro mně to byl takovy gratis nadstandart, ale tak pokud v tom finance nehrajou roli tak klidně do toho bež. Jen aby byl volný? U nás v Ostravě jsou tuším max 2-3 nadst. jinak obyčejné pokoje.

ventilkova
2. lis 2013

Ja tedy doufam, ze nadstandartni pokoj bude volny.... Sestilety syn by urcite nemohl ani na oddeleni... Takze prjo me je to jednoznacna volba

liss_durman
2. lis 2013

Hele, mně moje máma furt vtloukala do hlavy, jak je to skvělý mít někoho na pokoji. Zpětně nechápu, jak mohla mít takový štěstí a u všech 5 porodů měla štěstí na spolubydlící... Já když přijela do porodnice, bylo narváno. Dali mě na pokoj s rómskou slečnou. Byly jsme si sice věkově nejblíž (obě pod 20), zatímco všude kolem byly maminy tak kolem 30, ale jako byl to děs. Musím říct, že ten první šok, když jsem přijela s bolestma do porodnice a šoupli mě na ten pokoj, tak jsem myslela, že omdlím 😀 Byla tam totiž na návštěvě celá cikánská rodina 😀 A to bylo tedy na každodenním programu. Manžel se mě ptal, jestli má řešit nadstandard, mně už bylo tak nějak všechno jedno a mávla jsem rukou. Navíc bylo fakt plno a asi by ho ani neměli, ikdyž třeba jo, nevím... Ale asi bych - pokud by se to mělo opakovat, příště šla na nadstandard. Nevím sice, kolik to tak stojí, ale opravdu mi to dost zkazilo pobyt... I když holčina nakonec byla fajn, ale ty návštěvy její rodinky byly fakt děsný...

ninaduskova
autor
2. lis 2013

@liss_durman ...upřímně tohle je pro mně také velikým strašákem. 😀 Ne,že bych byla nějaká extra rasistka,ale skoro pokaždé co jsem v nemocnici ležela a to s čímkoliv jsem schytala na pokoj romskou rasu 😀 😀 ...a máš pravdu...ty jejich náštěvy...to je hotové peklo.Takže na tohle mám veliké ''štěstí''!!! 😒 a to je dalším důvodem proč chci nadstandard! 🙂

liss_durman
2. lis 2013

@ninaduskova Tak tak 🙂 No uvidíš, kam tě šoupnou 😉 A podle toho se kdyžtak rozhodni. Jako teď už bych byla chytřejší a fakt trvala na tom nadstandardu... Ale přežít se to dalo, to zase jo 🙂 A podotýkám, že k rasismu mám hodně daleko, spíš naopak - mám s rómskou skupinou zkušenosti ze školy a vesměs dobré 🙂 Ale toto prostě nebylo příjemné...

llluckaaa
2. lis 2013

Já byla dvakrát na klasickém pokoji. Ale v naší nemocnici jsou dvojlůžáky, naštěstí žádné 4 maminky na pokoji. Podruhé jsem tam byla i částečně sama, až mi bylo docela smutno, ale pak mi tam naštěstí dali super maminku, se kterou jsme se skamarádily. Určitě jsem nelitovala, že nejsem na nadstandardu.

kettm
2. lis 2013

Vždycky jsem se přikláněla ke klasickému pokoji, bohužel jsem neměla štěstí na "spolubydlící maminu" bylo to psycho, pro mě stokrát horší než porod. V tu chvíli jsem krutě litovala, naštěstí jí za 4 dny pustili domů. Teď to ale risknu podruhý, snad už nebudu mít tu smůlu😀

kettm
2. lis 2013

@liss_durman u nás to mají naštěstí ošetřené tak, že návštěvy na pokoje nechodí, je tam speciální místnost pro návštěvy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru