Pomohol vám Hamiltnov hmat?

sachmetttt
14. bře 2012

Ahojte včera ráno som bola u doktora a urobil mi hamiltnov hmat...Pomohol vám?? Porodili ste??? Ja nič...ani špinenie ani bolesti...Dakujem za odpovede..

sikulik
14. bře 2012

ahojky, no já jsem přenášela asi 2 dny, tak mi ho doktor udělal, bez upozornění, a pak jsem trochu špinila, ale až k večeru, bolesti žádné. Nakonec mi ho dělali obden, celkem 4x, kvůli přenášení, nevím co pomohlo, každopádně nakonec jsem asi po 5 hodinách po tom čtvrtém začala mít bolesti asi o půlnoci a na druhý den se večer malej narodil

myska
14. bře 2012

Mě dělali hmat u obou těhotenství, u dcery mě ho udělali ve středu, ve čtvrtek večer začali bolesti, za pár hodin praskla voda a jeli jsme, malá se narodila v pátek brzy ráno, 3 hodiny od příjmu.
U syna jsem si o něho přímo řekla a bolesti začali ještě při cestě z porodnice, večer jsme jeli, narodil se brzy ráno, skoro ve stejnej čas jak dcera, minul se 10ti minutama 😀
Takže mě pomohl každopádně 😉
V obou případech mě ho dělali pár dní před termínem.

madormi
14. bře 2012

mě tam šáhl takto ve 12:15, ale s tím, že to asi nebude fungovat, at ve středu dojdu na vyvolání a 5 hodin potom mi praskla voda a jelo se rodit 🙂a byla jsem 38+2

ronyx
14. bře 2012

Mě byl tento hmad udělán nedopatřením gynekoložky 14 dní před termínem.Byla jsem na poslední kontrole a doktorka při kontrole na kolik jsem otevřená zajela moc hluboko.Bylo vidět,že se dost lekla ale nic neřekla.Jen noooo to vypadá,že to bude brzo.Přitom jsem byla otevřená jen na jeden prest.Odešla jsem domů a špinila,ten den o půlnoci mi praskla voda.Odjezd do porodnice.Tam jsem v bolestech trpěla 20 hodin.Nijak to nepokračovala a já se vůbec neotvírala,malý začal mít nebezpečně vysoký tlak a já skončila na akutním císaři.Doktor mi tenkrát řekl,že jsem ještě na to nebyla připravená a že se někde stala chyba. 😠 Malý má 3 měsíce a já vím,že při druhém už k tého gynekoložce nepůjdu!!!

marketma
14. bře 2012

Mě ho udělala dr. v době termínu, ale stejně jsem přenášela skoro 14 dní a nakonec byl porod vyvolán....

sonia79
14. bře 2012

Dělala mi ho dvakrát doktorka, která mě následně rodila, a to týden a pak 3 dny před vyvolaným porodem, efekt žádný, malá se tam držela jak klíště, hmaty nehmaty 😉

marketa97
14. bře 2012

Mně se doktor zeptal den před termínem jestli chci už porodit, tak jsem řekla že jo a on mi hmat udělal. To bylo v úterý ráno, ve středu ráno kolem páté mi odešla hlenová zátka a začaly pravidelné ale nebolestiví kontrakce, malý se narodil ve čtvrtek dopoledne.

petulka25
14. bře 2012

Ahojky mě ho dr udělala dopoledne a večer se dcera narodila!!byla jsem 38+3 🙂

jasekd
14. bře 2012

Termin jsem mela v 1. v nedeli, 2. v utery, ve stredu po terminu pokus o Hamiltona, neslo to, v patek druhy pokus, v pondeli vyvolani, posledni Hamilton udelan uz pri rozjetem porodu (od 10 rano silne kontrakce po 5 min a mene, v 16 hodin po 2 min, neotvirala jsem se, PA udelala H. ), ve 20,30 hod praskli vodu a ve 22 hodin se narodila dcera. Podle nalezu, se kterym jsem sla na vyvolani (plus jsem nemela zadne jine priznaky, poslicky jsem mela uz mesic pred porodem i bez H.) ty dva nezabraly, pomohl az zakrok pri porodu.

zirafka82
14. bře 2012

Mě Hamiltona udělali v průběhu týdnu 2x a nic 🙂, pomohla až vyvolávací tableta....

bl4nche
14. bře 2012

Obecne co sem tak slysela, tak pokud neni miminko pripravene, i Hamilton je na nic...

nae
14. bře 2012

Mne nepomohol, akurat ma nas..., pretoze mi ho lekar spravil bez upozornenia a mala som chut ho za to niekam kopnut. Pri druhom tehotenstve, pokial vydrzime az do terminu, si na to budem davat pozor a pred kazdym vysetrenim vyslovene poviem, ze si ho neprajem.

pehaka
14. bře 2012

jo pomohl až ten 3....🙂

jeudi
14. bře 2012

ano jeden den mi ho udelal a druhy den jsem rodila.bylo to druhe tehu

sylvka
14. bře 2012

jednoznačně ano.bbyla jsem na vyvolání porodu,dvě noci bolesti jako blázen,ale ráno klid po boři.pak mi dr. udělal hemiltna,to bylo cca. v 10 dopoledne a 21:20 se malej narodil.

lucie777
14. bře 2012

dělali mi ho snad 5 krát a nic..

robi
14. bře 2012

Při druhém dítěti mi ho dělali 2x - poprvé mi začala odcházet hlenová zátka a podruhé mi ho dopoledne udělali, o půlnoci začaly bolesti a syn byl 4.50 h venku 🙂

kaculetka
14. bře 2012

Po Hamiltonu jsem druhý den porodila 🙂

petrakol
14. bře 2012

Nevím 🙂
Hamilton mi byl u syna proveden 2x, TP 1.1., 1. Hamilton 27.12., 2. Hamilton 4.1., první kontrakce 7.1., porodila jsem 8.1. 🙂

hansed
16. bře 2012

Ahoj, doktor mi ho udělal na dvou poradnách a nic, musela jsem nakonec na vyvolání....

weri1
16. bře 2012

ano pomohl

handm
16. bře 2012

Mě ano 🙂 Přenášela jsem podle termínu UTZ o skoro 14 dní, podle MS asi 10. Dr mi ho udělala na kontrole v pondělí s tím, že když neporodím, ve středu vyvolání. Malej se rozhoupal v úterý, zhruba v poledne jsem si všimla kontrakcí, do té doby vůbec nic za celé těhotenství, ani poslíček... Narodil se v úterý v půl deváté večer 🙂🙂
Každopádně mi říkala DR, že pomůže jen tehdy, kdy je tělo/spodek už připraveno. Mě to říkali na všech kontrolách už asi tři neděle,ale malému se prostě na svět nechtělo😉

aaaaandi
16. bře 2012

Mě pomohl, doktor mi ho udělal a řekl, že budu rodit nejdřív druhý den ráno a taky se tak stalo, brzy ráno začali bolesti 🙂

nerreidda
16. bře 2012

nepomohl...šli jsme na vyvolávačku 🙂

stazina
16. bře 2012

Nepomohl..ještě další týden jsem přenášela, potom doporučení d nemocnice, dke mi řekli, že porodní cesty nejsou vůbec připravené...držím alce,at se porod rpzběhne sám.-)

usounek25
20. bře 2012

ano pomohl, u prvního dítěte mi ho udělali v pátek odpoledne, v sobotu odpoledne mi praskla voda a v 22.10 hodin se Adam narodil.

teodorie
26. kvě 2012

Mně rozhodně ano. Doktorka mi ho udělala při příjmu na vyvolání porodu kvůli přenášení v 10 hodin dopoledne a už kolem 12 hodiny jsem si všimla slabších bolestí zhruba po 8-10 minutách a od 15 hodin už bolesti po 5 minutách a v 16 hodin už jsem byla na 5 cm otevřená a syn se narodil v 19 hodin. Ale je pravda, že prý pomůže jen tehdy, je-li vše na porod připravené. 🙂 🙂 Já byla ráda, že nemuseli vyvolávat tabletami, i když je to dost hnusný hmat. 😖

katcha21
26. kvě 2012

Mě ho udělal Dr. ve čtvrtek dopoledne, v pátek po celý den bolesti jako MS a v sobotu v 1,30hod. mi prdla voda, takže u mě to zafungovalo 😉

martaska78
26. kvě 2012

U prvního ano po 2 dnech jsem přirozeně porodila (4420g) a u druhé mi nepomohl ani po opakování a museli jsme vyvolávat (4010g)

dadule4
27. kvě 2012

mě pomohl, druhý den po něm jsem rodila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru