Porod bez poslíčků, je to možné?

lamontana
29. dub 2013

Ahoj děvčata! Je možné, že se dny před porodem obejdou naprosto bez poslíčků a pak až boom přijde porod? Vím, že je to individuální, ale jsem prvorodička v 39tt, bolesti zatím žádný, akorát včera jsem měla příznaky, jak kdyby pnutí svalů v podbřišku (ale to jsem taky ušla 6 km lesním terénem).
Jelikož mám dělohu v opačném postavení, měsíčky se u mě nikdy neprojevovali křečemi v břichu, ale spíše tlakem na bedra. Takže vůbec nevím, jestli to nějak poznám pár dní předem. Díky za vaše zkušenosti.

nebetka
29. dub 2013

Ahoj Lamontano, jsem na začátku 40.týdne a také jsem žádné poslíčky ještě neměla ...

kalipso
29. dub 2013

@lamontana poslíčky jsem vůbec neměla, jen jsem rovnou porodila 🙂

tichackova
29. dub 2013

@lamontana Poslíčky jsem nikdy nezažila🙂 Do posledního dne mi bylo naprosto skvěle, spala jsem celou noc, nic mě nebolelo. Pět dní po termínu přišly první bolesti - porodní🙂

olcab
29. dub 2013

u prvního porodu jsem měla poslíčka 4dny před a u druhého nic až pak rovnou kontrakce 😉

bonavoxa
29. dub 2013

Taktéž nevím, co jsou to poslíčci. A to jsem byla otevťená už od 28. týdne, žádná bolest, tvrdnutí, nic. Pak jsem v 37. týdnu rovnou porodila, začaly mi kontrakce a bylo to.

lamontana
autor
29. dub 2013

@kalipso Tak to jsi šťastná žena! a rodila jsi před termínem?

aaa
29. dub 2013

Taky jsem je neměla, rovnou jsem rodila a to takovým fofrem, že jsem se nestačila divit 😉 🙂

kalipso
29. dub 2013

@lamontana 5 dní po termínu 🙂 držím pěsti ať to máš taky tak a hlavně ať je porod rychlý.

lamontana
autor
29. dub 2013

@nebetka a co doktor? řekl ti že to vypadá, že to v nejbližší době přijde či jak? Jak to prožíváš? Už jsem nervózní a nejraději bych to měla vše za sebou!
Mě se totiž stal malej zázrak, v 38 tt se mi 3,2 kg macík otočil samovolně z konce pánevního do polohy hlavičkou a ráda bych ho nějak urychlila ven, než se zase otočí špatně🙂

lamontana
autor
29. dub 2013

@bonavoxa ideální scénář! vše přišlo samo, nebo ses snažila porod nějakým způsobem přiblížit?

bonavoxa
29. dub 2013

@lamontana Vubec ne. Snažila jsem se ho oddálit 😀

nebetka
29. dub 2013

@lamontana .. doktor říká, že je všechno v pořádku, problémy žádné nemám a ani nervózní nejsem, vůbec. Pořád se někdo ptá, jestli to chci mít už za sebou apod., ale já se cítím báječně, užívám si ten pocit, že mám miminko tak blízko,
je mi fajn. A abych pravdu řekla, zatím na porod vůbec nemyslím ... ale protože jsem už vlastně na konci těhotenství, musím se tento týden trošku nachystat, jak s věcmi do porodnice (tašku ještě sbalenou nemám), tak i trošku psychicky a sepsat porodní přání 🙂

Úžasný, že se Ti miminko otočilo a držím palce, ať tak zůstane a všechno proběhne v pořádku!

pajuska87
29. dub 2013

@lamontana já také rodila malou bez poslíčků, v 1 ráno mi praskla voda a bylo to 🙂

jajulin
29. dub 2013

@lamontana ahoj, mám za sebou dva porody, ale poslíčky jsem nikdy nezažila 🙂.

lamontana
autor
29. dub 2013

kéž by to také přišlo tak ráz naráz 😅

marecek4
29. dub 2013

co to je ??? čtyřikrát jsme je čekala a nic

pitruskaskarolinkou
29. dub 2013

neměla jsem čest ani u jednoho z dětí 😉

romcovaklarka
29. dub 2013

@lamontana Taky jsem neměla poslíčky, ani u jednoho. Mám taky zakloněnou dělohu a u obou mi porod začal slabounkými bolestmi v kříži.

abigail1
29. dub 2013

Rodila jsem v termínu a očekávané poslíčky u mě taktéž nedorazily, ale rovnou porod. 🙂

romantika
29. dub 2013

nene poslicky vubec nemusis mit. nekomu to zacne kontrakcemi, nekomu prasknutim vody. delohu dozadu uz davno nemas, rustem ditete se vzdy pretoci vpred.

horakovatereza
29. dub 2013

taky jsem poslíčky vůbec neměla a pak až rovnou 40+3 porod (dvě hodiny po Hamiltonovi).

sona_sv
29. dub 2013

Ani já jsem žádné poslíčky neměla, prostě mi v noci praskla voda a ráno začaly kontrakce 🙂

laska.nezna.hranic
29. dub 2013

je to možné, taky neznám. dokonce si myslím, že se vyskytují v menšině. v okolí si na ně stěžovala jen jedna holčina, ale ta na sebe přenese všechno, o čem se kde dočte, takže beru s rezervou 🙂

telu
29. dub 2013

Poslíčky taky neznám, do posledního dne mi bylo skvěle, v jedenáct v noci jsem se vrátila z oslavy, za dvě hodiny mi praskla voda a za hodinu od prasknutí vody byla malá venku 🙂 šup a bylo to 😉

petrusew
29. dub 2013

Je to možné, já poslíčky vůbec neměla.

ludmilad
29. dub 2013

@lamontana já rodila dvakrát a oba porody bez poslíčků 😉

sysysy
29. dub 2013

taky jsem rodila dvakrat a vzdy bez poslicku 😵

mavanka
29. dub 2013

@lamontana taky poslíčky neznám, oba porody přišly v termínu bez předchozích falešných poplachů.

cuci25
29. dub 2013

taky jsem poslíčky nezažila 🙂

andryskam
29. dub 2013

@lamontana Nikdy jsem poslíčky nezažila a to jsem se pořád každého ptala, jaké to je 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru