Porod nadohled, mám obavu, zda to zvládnu

klarec
20. dub 2007

Ahoj holky, nevím snad je to normální, ale končím 35tt a začínám mít stach s porodu a zda to všechno vůbec zvládnu. Na miminko se hrozně těším a těhotenství si užívám, ale postední dny jsem hrozně podrážděná a mám pocit že jsem na vše sama. Blbost co? Ale pořád se bojím že začnu rodit a nebudu vědět co dělat. Blázním snad? 😒

morusa
27. dub 2007

Klarec: Určitě to tak půjde, já si taky říkám ,že nemůžu být jedna z těch vyvolených ,co trpí patnáct hodin avíce, páč přibrat 25kg a ještě si to takhle vytrpět, tak druhé dítě bych asi fakt už nedala..

macanet
27. dub 2007

Tak brouček má místo narození normálně napsanou porodnici 😅 Narodil se na parkovišti před porodnicí, to naštve koukáš na špitál a rodíš v autě 😀 No já to mám do porodnice 30km, tak doufám, že to stihnu, popř. se stavím v půlce cesty bydlí teta, zdravotní sestra, strejda saniťák, tak bysme to nějak zvládli 😉 Dostal mě brácha, kterej bydlí v náchodě na porodnici vidí z okna a já mu říkala, že od konce června bydlím u nich a on, že prej není zvědavej abych mu chodila po bytě a hekala, že by to psychicky nevydržel 😀 😀 Takže kdyby opravdu měli rodit chlapy tak tu nejsme nikdo 😀

anddy
27. dub 2007

Teda holky to vedro vam nezavidim, tady je 17 stupnu a to mi bohate staci, mam nahore 23kg, jsem cela otekla a jeste kdyby se oteplilo, tak nevim. No na zitra hlasi nejake otepleni, tak doufam, ze to nevyjde. Jinak ja se nebojim, ze nestacim dojet, ja se bojim te druhe moznosti. Mam toiz strasne pohodove tehu, prvni tri mesice jsem sice blinkala, ale jinak jsem uplne v poho. Tak si rikam, ze se prece neco musi vys...oni urcite nebudou mit epidural ☹

macanet
27. dub 2007

Tak andy s tím epiduralem na tom budu podobně, na příjmu musím nahlásit, že ho budu chtít a oni ho musej sehnat v dolní nemocnici a pokud bude u nějaký operace mám smůlu 😅 Kdybych počkala do září, tak bude mít porodnice svýho, ale to já teda čekat nebudu 😀 😀 Já si zase říkaám, že jsem si snad všechno vybrala a porod bude dobrej, neblinkala jsem ani jednou, tak doufám, že se mi nespustí porod právě tím blinkáním, jakl už jsem tady taky četla.

anddy
27. dub 2007

ja uz jsem tak ze vseho zblbla, ze ani nevim jak ten porod ma zacit. Cetla jsem, ze vetsina holek ma prujem, ten mam cele tehu. Blinkam sem tam i ted, vetsinou kdyz se precpu 😀 a posledni tyden me boli bricho jako pri ms. Tak nevim. Docela by me zajimalo jak poznam ty stahy, ale vsichni me uklidnuji, ze je urcite poznam 😀 😀

klarec
autor
27. dub 2007

No já mám taky pořád obavu zda to poznám. Tak bych docela ráda aby mi praskla voda a bylo to vyřešený. To mi PA řekla že mám do 2hodim dorazit do porodnice. Sice tam budu zbytečně dlouho než porod opravdu začne(třeba taky ne), ale je to vyřešený a ať se tam snažej. 😉

morusa
27. dub 2007

Klarec, Anddy: Holky, porod se bud spustí tím ,že praskne voda,a to je opravdu nutné dorazit do porodnice do dvou hodin, no a nebo začnou kontrakce a to se doporučuje počítat a počkat, až se ustálí, využít horké sprchy, vany, skákání na míči apod. Určitě nejezdit do porodnice hned jak začnou bolesti ,abysme tam pak nemuseli trávit ještě celý den , určitě chci být co nejvíc času doma a do porodnice jet až budou po pěti minutách. A co se týče toho, jestli to poznáme, tak mi každý říká, že to je taková bolest, že to nejde nepoznat. Momentálně vzhledem k tomu ,že mám termín za tři dny ,tak si při každém píchnutí říkám, že by už ,ale je mi jasný ,že to pořádný peklíčko teprve přijde. 😀

gondola
27. dub 2007

Holky, já do toho půjdu už podruhé, ale bobany mám také. Jasně, že to vydržíme, ale zažila jsem už i lepší akce 😀 Mně se osvědčilo, mít tam tatínka (i když celé těhu tvrdil, že uteče) nebo mějte někoho blízkého, je to fajn, no a pak jsem si celou tu dobu představovala toho našeho bobíka jak bude krásný, úžasný a jak se na mě těší.A fakt se Vašík vyloupl a vůbec neplakal, smál se na nás.
P.S. Ten náleh na břicho v poslední fázi jak ho tlačili ven je fakt dost hnusný 😅

honzi
27. dub 2007

Anddy, vůbec se neboj, když jsi měla super těhotenství, tak že porod bude hrůza. Já jsem měla těhotenství taky super, chodila jsem celou dobu do práce, vše v pohodě a porod taky. Jo a k těm stahům, že je určitě poznáš, tak já jsem je na začátku nepoznala. Měla jsem bolesti co 3 minuty, mamka vyšilovala, že jedem do porodnice a já si pořád myslela, že to nebude ono, že to přejde. A nepřešlo. 😀

anddy
28. dub 2007

je honzi, kdybys tak mela pravdu. Vcera vecer mi bylo docela hodne spatne. A bolelo me bricho, ale reknu Vam, ze v ten moment jsem mela uplnou hruzu, jako ze to jeste nemuze zacit, ze nejsem pripravena. Ze jeste chci prcka v brisku. No doufam, ze az prijde opravdu ten spravny cas, tak tyhle pocity mit nebudu 😀
A to furt hekam a vsem rikam, jak uz to chci mit za sebou. 😝 No ono uz se stejne neda nic jinyho delat, nez ze prdolka musi ven 😅

anddy
28. dub 2007

Jinak normalne vstavam v 10, a dneska me vzbudil hlad 😎 , takze je vse O.K. a rodit se nebude jupiii (zatim)

honzi
28. dub 2007

Ahojky anddy, však to říkám, že si máte ještě užívat, vstávaní v 10 a tak. Já vstávám mezi 5-6 hodinou, tedy spíše Honzík. Jinak k těm pocitům, myslíš, že budeš někdy připravena? Ale neboj, ten správný čas přijde a uvidíš, že až bude prďolka na světě, tak si řekneš, že to prostě stojí za to!!!! 🙂

anddy
1. kvě 2007

Ahoj Honzi, ty me vzdycky docela hodne uklidnis. Nekdy se tesim az to budu mit za sebou. Nekdy zase zacnu zmatkovat jako ze to nezvladnu. Akorat nechapu tu stahy, vsichni pisete, ze je to jako u MS, ale tam me bolelo bricho neustale. Ted mam nekdy vecer taky bolesti jako u MS a taky jsou v kuse, tak jak pak poznam, ze to je po urcitych minutach? 😅 jsem hrozna, cim vic o tom vsem ctu, tim vetsi mam v hlave zmatek, doufam, ze nejsem sama takovej podes 😒

honzi
1. kvě 2007

Ahojky, určitě nejsi poděs, já myslím, že se už začínáš na ten porod těšit. Ke konci těhu, jsem taky vnímala každou bolest a čekala, která bude ta pravá. Každý mi říkal, že to poznám. Mě bolelo hodně v kříži, jako že ta bolest vycházela ze zad a přecházela do břicha, jako takové bolestivé sevření uvnitř. Ale každý to má asi jinak. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru