Porod nadohled, mám obavu, zda to zvládnu

klarec
20. dub 2007

Ahoj holky, nevím snad je to normální, ale končím 35tt a začínám mít stach s porodu a zda to všechno vůbec zvládnu. Na miminko se hrozně těším a těhotenství si užívám, ale postední dny jsem hrozně podrážděná a mám pocit že jsem na vše sama. Blbost co? Ale pořád se bojím že začnu rodit a nebudu vědět co dělat. Blázním snad? 😒

romana27
21. dub 2007

anddy bolet to určitě bolí, ale každá z nás má jiný práh bolesti. Řeknu ti za sebe, já strach vůbec nemám ( a to jsem bláhová několik let odmítala mít dítě jen kvůli tomu, že jsem se porodu bála ). Nemám totiž s čím srovnávat 😀 Takže se na porod moc těším, už aby to bylo tady a měla jsem malýho u sebe.
Na bolest rychle zapomeneme a zvládnout to zvládneme, protože kdyby něco, jsou tu lékaři a ti nám pomůžou.

danielah
21. dub 2007

Tak já jsem čekala, že bude porod mnohem horší 😀
Kontrakce od 20:00 po 10 min do půlnoci, pak se interval zkracoval, od půlnoci jsem byla naložená do 4 do rána ve vaně, a pak jsme vyráželi do porodnice, kontr po 3 min.
V půl šestý jsem šla na přípravu, v půl sedmý na sál v půl osmý byla Klárka na 3 zatlačení na světě 😀
(to bylo jediný fakt hnusný, protože jsem v tu chvíli přestala mít kontrakce, a tak mi hupsnuli na břicho a pan primář do mě strčil obří tlapu a Kláru vytáhnul. To byl moment - tlačit s primářovou tlapou uvnitř - kdy jsem řekla, že nerodím a jdu domů a fakt jsem byla rozhodnutá odejít 😀 😀 - naštěstí v tu chvíli řekli že vidí hlavičku a bylo to 😵 )

Ale je fakt, že jsem to měla trochu jiné, bo máma je PA, takže jsem rodila s ní (vešla jsem se jí do služby), a bylo to úúúúúúúúžasný. Manžel tam byl také, ale, upřímně, máma mi byla obrovskou oporou - říkala mi, co přijde, chválila mě a byla skvělá. manžel byl přeci jen prvorodič a nervózní 😀

anddy
21. dub 2007

Hmmm, ja vim romco, ze to zvladnem, ale trosku se bat neni spatne 😢 furt si rikam, ze kdyz se bojim tak pak to bude rychle 😀

romana27
21. dub 2007

anddy to je fakt, však se mě za dva měsíce zeptej, jestli jsem ještě pořád tak happy 😀

kajule
21. dub 2007

Holky, já si myslím, že je úplně normální, když má člověk strach, když jde do něčeho, co ještě nezná, ale nebojte, určitě to všechny zvládnem, musíme. 😉

dropska
21. dub 2007

... 😅

dropska
21. dub 2007

no me strasila doktorka v 32.tydnu ze to bude predcasny porod.. a nakonec nic.. tak nevim ... a a uz mi zbyva jen posledni tyden.. tak uz to je dobre.. nekdy doktori i dost prehaneji a akorat te vystrasi..

klarec
autor
21. dub 2007

Moje kamarádka mi psala večer že jí doktor straší že bude rodit dřív a že se strašně bojí a to je fakt plašan. Druhý den ve dvě odpoledne telefon že zrovna porodila a hrdinka co to má za sebou vysmátá jaká je to pohoda a jak to zvládnu. Normálně mě provokuje 😠 Ale já jsem na to fakt zvědavá! A hlavně pořád nevim zda mít přítele u porodu nebo ne. Je dost nervozní a všechno strašně prožívá tak se bojím abych nebyla víc vyjukaná z něj nez ze samotného porodu, ale na druhou stranu tam nechci být sama chci aby to taky zažil. tak nevim nevim 😒

kajule
21. dub 2007

Dropsko, jj já ležela před 14 dny 5 dní v porodnici kvůli tomu, že mi pravděpodobně praskla nějaká cevká a měla jsem z toho takový narůžovělý výtok, ale jen jednou a prý to mohlo být i tím jak se připravujou porodní cesty. Pro jistotu si mě tam ale nechali i proto, že malej má hlavičku dolů a prý se tam nějak moc tlačí, tak aby se nenarodil dřív, tak abych chvilku ležela. Doma mám teď být taky spíš v klidu, jenže to občas nejde, když je tady šílenej nepořádek a stejně ještě nerodím. Kámošce řekli, že pravděpodobně bude rodit dřív a rodila čtyry dny po termínu. To ale ještě jde dokud ti ten porod nevyvolávaj.

kajule
21. dub 2007

Klarec, to Péťa říkal, že u porodu bude. Jenže ho znám a vím jak nemá rád nemocnice a říkám si, aby se mu tam pak ještě neudělalo špatně. Takže jsem říkala, že bych byla ráda, kdyby na tom předporodním pokoji v tý první době tam byl se mnou a přímo u toho porodu to už záleží na tom, jak se bude cítit.

altoja
21. dub 2007

Ahojky holky, zvládneme to všechny, nebojte 😎. Já budu rodit podruhé, ale mám taky takové myšlenky jako vy, jak to zvládnu a tak. S hodně kamarádkami, co jsme teď těhotné podruhé, jsme se ale shodli, že snad teď napodruhé máme větší obavy, nevím, asi je to tím, že už víme co nás tak zhruba čeká, ale dá se to vydržet. Až budete držet v náručí mimíska, tak na všechnu bolest zapomenete 🙂 😉

dana138
22. dub 2007

Ahoj Martinko24, já jsem ve 36. týdnu a doktor mi asi před čtrnácti dny řekl, že asi budu rodit dřív. Prý mám odpočívat a vydržet to aspoň do 37. týdne, pak už je prý mrňous úplně vyvinutý a jenom čeká na vhodnou dobu, kdy se vyskytnout. Předčasný porod by to byl asi stejně, ale riziko, že bude mít malej komplikace je prakticky jako u "normálního" porodu. My se zatím držíme celkem v pohodě. Držím palce, ať to donosíš v pořádku. Pá

alcatko.j
22. dub 2007

Ja jsem byla v pohode, asi tyden pred porodem jsem se zacala strasne bat,hlavne toho porodu, pak taky toho POTOM...Porod se dal zvladnout, s mensim trapenim, souhlasim s holkama jak to tady popsaly(Kristi, Gedren, Ivet).A to POTOM, to je malinko horsi, ale kazdym dnem se to vice a vice lepsi.Jak napsala Kristi, behem jednoho tydne jsem se s prehledem naucila kojit, prebalovat, koupat, a jeste vecra jsem byla zoufala nad tim, jak nase holcicka nechce spat, ze porad place a dneska nam na tri hodky vytuhla na prochazce, pak se vzbudila, nakrmila jsem ji na lavecce a pak dalsi hodku koukala na oblohu a ani necekla.Poprichodu domu jsme ji okoupali a ted mi vonavoucka zuzle prso a krasne se na me usmiva a ja bych ji samou laskou sezrala... 😵 Ono je to tezky, rikat, ze vse bude v pohode...tezko se tomu uplne veri, ale verte, je to tak,maminka pro svoje dite vydrzi vsechno, bolest pri porodu, i kdyby byla na zdechnuti, nedostatek spanku, jidla, casu, kvuli peci o miminko.Máma je máma..a vsechno se casem srovna, ja tomu aspon verim 😉

morusa
22. dub 2007

Alcatko: moc hezky napsaný 😉 Holky, já se začínám asi sadomasochisticky na to těšit. 😀

martinka24
24. dub 2007

Ahoj Dano 138, díky za odpověď 😵 snažím se také co nejvíc odpočívat, malej kope a kope, ale snad v bříšku vydrží co nejdýl.Už se na něj moc těšíme 😀 ,ale říkám si , že to těch pár týdnů usíme překousnout.Porodu se ani nebojím, což mě samotnou překvapuje, spíš už se nemůžu dočkat až toho našeho prďolku poprvé uvidím.Tak se mějte všichni krásně a ať se vydaří všechno jak má.Pápá 😎

honzi
25. dub 2007

Ahoj martinka24, mě řekla doktorka v 36tt, že malý má hlavičku hodně nízko, ať raději polehávám, aby se nenarodil dříve než ve 38tt. Nakonec se narodil 3 dny před plánovaným termínem, ale protože hlavička byla hodně nízko v porodních cestách, tak jsem to měla rychle za sebou (od prvních bolestí do porodu cca 5hodin). Při první kontrakci, kdy jsem mohla tlačit, mi doktor vysvětlil co a jak a při druhé byl Honzík na světě. Když mi ho položili na břicho, nemohla jsem uvěřit, že už je to za mnou, byla jsem šťastná jak blecha 😀 , že už je prďolka se mnou (ne ve mně). Tak vám všem maminkám čekatelkám přeji, ať se co nejdříve dočkáte, ať vše proběhne hladce a jste zdraví a šťastní!! 🙂

martinka24
25. dub 2007

Ahoj Honzi, tak to by bylo super, kdyby to šlo tak rychle 😀 Až to budu mít za sebou já, dám určitě vědět. 😅

klarec
autor
25. dub 2007

Ježiši, prosím já chci taky tak rychle. Jak se to dělá ?😅 Už vidím sebe, budu trčet v porodnici v bolestech dva dny a můj přítel se venku zblázní nedočkavostí. A já taky. Ten konec se tak táhne a já už chci toho našeho broučka mít u sebe.

kristi
25. dub 2007

Honzi, jsi sikula. Ja to mela dohromady za necely 4 hodky a taky v pohode. A nase byla taky driv, ja byla mooooc rada, pac me ten konec totalne ubijel a uz jsem se tesila az budem spolu. Tak holky, nebojte se, vsechno zvladnete, ty pudy proste fungujou samy...vzdyt ja si predtim cizi miminko ani nepochovala,jakej jsem mela strach.. 😀

milly333
26. dub 2007

Ahoj holky,
tak já mám samozřejmě taky strach z porodu...hlavně tedy z té bolesti na tu jsem tedy slaboch!Sice to mám ještě za trošku déle, ale stejně už nad tím občas přemýšlím...Manžel si z toho ještě dělá srandu, tak jsem mu říkala, že kdyby mu tam taky něco takového velkého lezlo, tak by se určitě nesmál, tak bylo chvíli ticho🙂Každopádně všem držím palečky!🙂

honzi
26. dub 2007

Ahojky holky, ten konec se táhne hrozně, ale jsou to poslední chvíle, kdy můžete odpočívat a věnovat se jen samy sobě. Až se vám mimi narodí, budete s ním 24 hodin denně, už nebudete mít starost jen o sebe (a manžela 😀 ), ale hlavně o toho drobečka. Tak teď relaxujte, myslete pozitivně, protože až budete svého broučka držet v náručí, všechna bolest u porodu bude zapomenuta. 🙂

anddy
27. dub 2007

Ahoj Honzi, mas uplnou pravdu a prave proto ted nemam strach z porodu, ale z toho co prijde. Jestli treba nebudu mit nejakou poporodni depku a tak. Nejvic se desim tech slzicek, na zacatku tehu jsem bulila furt. Doufam, ze to nebude trvat dlouho (uz kvuli pritelovi 😀 )
Ja si ted totiz povidam s briskem a ono je hodne, sem tam kopne. Vubec si nedovedu predstavit, ze ten zivocisek ve mne bude taky rvat. Ale myslim, ze do te reality se asi brzo dostanu co? 😝

lennis
27. dub 2007

Hoooolky, já už chci taaaaaak rodit, taky jsem měla ze všeho obavy, ale ten konec je hustej a teď se nebojím ničeho, jen toho, že tady budu jak rumbakoule ještě příští týden v těhlech vedrech!!!!!!!!!!!!! NIkdy jsem ještě nerodila, ale ráda bych to už měla za sebou a spíš si oddychla, že ten prdeček bude v pořádku. Vše se dá zvládnout, když je malý zdravý!!!! Depky, jsou a budou, hormony se mnou mlátěj jak to jde, ale na to kašlu, to vždycky přejde a myslím, že když se na vás pak usměje nebo natáhne na vás ručičky, tak si na depku ani nevzpomenete!!! Jen to zdraví a ať maj vše co maj mít je to nejdůležitejší!!!!!!!!!!!!!!!!!

anddy
27. dub 2007

Lennis jo jo taky uz to chci mit za sebou. Vcera mi midwife rekla, ze mimi je nizko a je pripravene, a ze prenaset asi nebudu, ale kdo vi? 🙄
Preji ti abys to uz mela co nejdriv za sebou a mohla nam napsat poznatky.
A jak rikas hlavne zdrave miminecko. 😵 😵

morusa
27. dub 2007

Lennis: Naprosto Tě chápu, taky už toho začínám mít plné zuby a chci už rodit, ale když si představím ,že můžu přenášet až deset dní, takže klidně můžu chodit s pupkem ještě dva týdny ,tak potěš.. 😠

klarec
autor
27. dub 2007

Teda holky, řeknu vám to vedro je děs. Hrozně jsem si libovala jak jsem celé těhu prožila bez veder a tak a ono na konci dubna bude 30stupňů nebo co. Je to normální?! V 11. hod. jsem byla vyvenčit psa a nemohla jsem vůbec chodit mám pocit že mám nohy dřevěný a v bříšku s miminkem tunu kamení. Tak snad se taky na ten porod začínám těšit 😅

morusa
27. dub 2007

Klarec: taky si nedovedu představit rodit někdy v září a prožít s tím největším bříškem ty parna, to by mi asi fakt hráblo, stačí mi těhle pár teplých dní, přesně jak píšeš ty.

klarec
autor
27. dub 2007

Nejhorší je že jsem si stěžovala když bylo hnusně že nemám doma co dělat a jsem zavřená jak kůl v plotě, ale když je horko tak jsem tam kde jsem byla. Nemůže být normální jaro. Abych se mohla projít venku, sednout si na lavičku a číst si nebo jen tak chodit po krámech a přemýšlet zda mám na mimčo všechno. Už se fakt nudim a myslim na kraviny. Pak přijde přítel večer domů a já jsem naštvaná ani nevím proč. Ještě že je takovej kliďas a vše chápe. 😅

macanet
27. dub 2007

Tak já budu rodit začátkem července a vedra už mi vaděj teď. I když to bude poprvé tak se těším, bodejť by ne, když nevím, do čeho jdu, ale ten konec stojí za to 😉 Jinak když jsem se ptala kadeřnice vloni, když byla podruhý těhotná, jestli se bojí, tak říkala " ne nebojím, trochu si zařvu a bude to" 😲 docela jsem koukala, ale pak se začala řechtat, že každej to prožívá jinak a ona, když rodila poprvé, tak to potřebovala ze sebe vykřičet. Tak jsem jí minule říkala, tak teď budu rodit já, tak jsem zvědavá a ona" neboj jen to píchne" 😀 Myslím, že ten uzlík za tu bolest stojí, tak se budu snažit bejt statečná a doufám, že to bude rychlý, ale zase ne moooc, abych vůbec dojela 😲 A doufám, že nedopadnu jak od manžela z práce od kolegy žena, která rodila v policejním autě 😀 😀

klarec
autor
27. dub 2007

V policejním autě to musí být fajn 🙂 A jaké má místo narození ten malej brouček? 😀 Já pořád přítele uklidňuju že to tak rychle nebude že bude spousta času, ale sama mám strach. Už jsem taky slyšela spoustu příběhů kdy i prvorodička nestihla dojet do porodnice. A já mám takovej dar od přírody, že mám vždy něco extra tak doufám že všechno proběhne normálně. Pár hodin bolesti(ale ne moc hodin 😀 ) a pak 2xzatlačit a bude to. Pak vezmu své miminko a odejdu se dospat do svého pokoje 😀 😀 . No tak to asi nepůjde co? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru