Porod nadohled, mám obavu, zda to zvládnu

klarec
20. dub 2007

Ahoj holky, nevím snad je to normální, ale končím 35tt a začínám mít stach s porodu a zda to všechno vůbec zvládnu. Na miminko se hrozně těším a těhotenství si užívám, ale postední dny jsem hrozně podrážděná a mám pocit že jsem na vše sama. Blbost co? Ale pořád se bojím že začnu rodit a nebudu vědět co dělat. Blázním snad? 😒

betule007
20. dub 2007

Ahoj,to je úplně normální,vůbec si z toho nedělej hlavu,taky jsem to zažila. 😖 Ale bude líp,uvidíš,užívej si krásné dny,zajdi si na procházku,podívej se na nějaký pěkný film,něco si přečti,cokoliv,jen neměj černé myšlenky.Už brzo budeš mít u sebe prcka a pak už moc času na sebe mít nebudeš,vím,o čem mluvím. 😀 😀 😀 Ale je to nádhera,držím palečky,ať ti sluníčko spraví náladu.

klarec
autor
20. dub 2007

Díky moc za podporu a za dobré rady jak zahnat chmury. Asi se tak moc těšim až se toho všeho bojim. Venku je docela hezky tak vezmu psa a hurá na procházku. 🙂

dropska
20. dub 2007

ahoj Klarec.. neboj nejsi sama ja uz to mam za par.. ma tak necele 2 tydny do terminu.. a uz šílim... taky mam strach.. jestli to vsechno zvladnu.. tesim se, ale zaroven mam trach.. hlavne se utesuju tim ze jak budu mit pritele u porodu tak to vsechno zvladnem... ze mi hodne pomuze i psychycky..

morusa
20. dub 2007

Ahojte, tak já mám termín za 10 dní a musím teda říct, že srach se u mě ani neobjevuje, spíš už přání, ať už to je. Jsem připravená na to ,že to bude bolet, ale zvládly to miliony před náma, tak proč bychom to nezvládly my? 😉 Jediné z čeho mám obavu je, aby bylo vše s prckem v pořádku, jinak fakt nic. Spoléhám na odborný personál a na to,že tam bude můj přítel se mnou.

danielah
20. dub 2007

Klarec: taky jsem se bála že to nepoznám... okolo mě všichni poslíčkovali a já ani ťuk, každé píchnutí jsem brala že třeba už...?
JInak porodu jsem se moc nebála, protože mi bylo skoro celé těhu blbě, tak jsem si říkala, že se mi to určo vynahradí porodem, který bude rychlý a v klidu (nakonec to tak dopadlo).
Myslím, že psychika je jedna z nejdůležitějších věcí, hezky o sebe pečuj, kup si něco dobrého, nech se hýčkat a užívej si poslední dny spánku a klidu 😀 a těš se na porod, je to fajn 😵

kajule
20. dub 2007

Ahoj holky, tak já to mám tak napůl. V jednu chvíli mě přepadne strašnej strach z porodu a pak když mě zase chytnou ty bolesti, tak si říkám už aby to bylo a že to zvládnu. Ať už ty bolesti budou jakýkoliv, říkám si, co bych pro toho našeho Prcka nevydržela. 😵

klarec
autor
20. dub 2007

Ahojky na chvilku jsem se natáhla ale stejně jsem unavená. ☹ Ono už to sa lepší nebude 😅 Myslím že je nejhorší ta nejistota. Člověk neví jak to bude bolet(a že to bolet bude 🙂 ), co se bude dít a tak. A hlavně mám hrůzu jak zvládnu vůbec tu nemocnici. Nikdy jsem tam nebyla a mám celkovou hrůzu z bílého pláště. Trochu mě uklidňuje že mám v personál naprostou důvěru a to je asi nejduležitější.

konoupek
20. dub 2007

Ahoj holky,taky se nam to blizi a zacinam mit hruzu.V noci uz toho taky moc nenaspim,vsechno me boli,pres den je to v pohode,ale jak vecer zalehnu,tak se asik hlasi poslicci a to uz nekolikaty den za sebou,a tak cekam,jestli uz to nahodou neprijde,no porad neco.Ja jsem na bolest strasna babovka,vubec si to neumim predstavit ☹ .

jazzina
20. dub 2007

Ahoj,
pro mne osobně, byly poslední týdny před porodem mnohem horší než samotný porod.
Doktoři mi už od 30 týdne hrozily že porodím, no a já jsem nakonec přenášela. A to mě 39 týdnu nechtěly pustit, že jako rodím 😝 . Už jsem z toho byla hrozně vyčerpaná. Ničeho se neboj-bolí to, ale je to ta nejulítlejší věc která tě v životě potká-tak si jí přeci užiješ.

ivet
20. dub 2007

Klarec, asi je to normální - pokud rodíš prvně, jdeš do něčeho "nepoznaného"....ale jak radí holky - pečuj o sebe, mlsej, odpočívej, hodně spi....a těš se na porod - většinou je to rychlé a v pohodě. Není to bezbolestné, bolí to hodně....ale jakmile ten uzlíček budeš držet u sebe, na bolest okamžitě zapomeneš!!! Porodní asistentka, ke které jsem chodila na kurzy, nám radila "neřešte to", ono to nějak dopadne, porodit stejně musíte!!! Tak já to neřešila, nebála se, nijak se nepřipravovala...a ono to dopadlo...za 2,5 hodiny bylo po všem!!!
Držím palce, ať to taky zvládneš v pohodě!!!

gedren
20. dub 2007

Holky klid - ja si vzdycky rikala, ze kdyz to zvladne kazda patnactileta cigoska, tak to proste nebudu resit 🙂 Jo, boli to, je to vopruz, ale uz jsem zazila horsi veci, at uz co se tyce bolesti, nervu, nevolnosti...proste rozhodne to nebyl nejprijemnejsi den myho zivota ;), ale rozhodne to za to stalo a podstoupim to klidne jeste nekolikrat znovu 🙂 (nemela jsem teda nijak komplikovanej porod, ale ani nebyl z nejrychlejsich 🙂)

Fakt klid, driv se zensky chudery musely bat, jestli to vubec prezijou, s nasim lekarskym zazemim vite, ze proste to v nejhorsim ty doktori nejak dotahnou, porodej, zachranej...

konoupek
20. dub 2007

teda 2,5 hodiny,tak to bych brala taky....to teda zavidiiiim 😉

dropska
20. dub 2007

ty jo holky jak to tady vsechno ctu .. tak me to i trochu uklidnuje.. jeste ze neco takoveho existuje, jako tyhle stranky.. ze si kazda s kazdou muze pokecat.. na to ze mam strach a porad myslim na to jak to vsechno zvladnu.. tak me nektere vase zajimave vzkazi uklidnuji je to docela fajn..
😨

kristi
20. dub 2007

Ja se pridavam - opet - ke Gedren, presne jak rika, byly i horsi veci,co jsem v zivote zazila a porod byl proste v jistym slova smyslu dokonalej a nadhernej, takze neni treba se toho tak bat, pac stejne si to priroda zaridi podle sebe. A az budes maminka, tak to vsechno prijde naprosto samo a behem jednoho tydne budes v pohode prebalovat, kojit atd...uvidis sama, ze je to vetsi sranda nez nejaky trapeni. Zvladnes to, ver si 🙂 🙂

dasha
20. dub 2007

Ahoj, take se pripojuji k Gedren, Ivet i Kristi - porod je hodne tezky, dokonce me prekvapilo, ze to bylo jeste horsi, nez jsem si to predstavovala. Kontrakce jsou hodne hnusny, ale da se to vydrzet a hlavne, na konci je to nejkrasnejsi, co vas v zivote asi muze potkat - vase dite. Ten pocit se neda popsat, na tu bolest clovek brzy zapomene. Ja jsem mela takovy normalni porod, asi 10 hodin, takze muzu Ivet jen zavidet, ze za dve a pul hodky to mela "odbyte". Je to velka neznama, a i ja jsem se bala, ale nakonec me prekvapilo, ze behem par hodin jsem se naucila malou prebalovat, koupat a kojit, vazne to prijde samo. 😉. Nejhorsi na porodu asi je, ze vam nikdo dopredu nerekne, jak dlouho to bude trvat a kolik kontrakci si budete muset protrpet. Ale ta bolest se opravdu zapomene, je dobre, kdyz s vami nekdo v te chvili je, nebot jste na to dva. Tak hodne stesti a at mate vsechny pokud mozno co nejmene bolestne porody. 🙂

dropska
20. dub 2007

pisete , ze nektera rodila 5 hodin , nektera 10hodin.. jak to mam chapat.. do toho pocitate i ty bolesti predtim nez zacnete rodit jako tlacit ? neb jen to samotne tlaceni.. nechaapu.. kdo by mi to vysvetlil.. dik

kristi
20. dub 2007

dropska...samotne tlaceni je tak cca 1/2 hodky, predtim jsou kontrakce, ktery musis prodychavat, ty jsou u nekoho treba 5 hodin, u nekoho 10 a u nekoho treba jen 1/2 hodky 🙂

katka79
20. dub 2007

tak abych pravdu rekla cekam druhe ditko ale take sem tam mam obavy jak to tentokrat bude probihat pri prvnim porodu to neprobihalo zrovna dobre ale nejhorsi je to nez se otevres a to hodne unas vazlo to tlaceni uz clovek nejak prezije, tentokrat uz mam tydny urcite problemky a dosti bolesti tak proto mam obavy jak to bude probihat jelikoz jsem kolikrat na kraji svych sil zadna enegrie a jeste mame porod pred sebou jak ho zvladnu nevim ale zase mam dobre ze vim co me zhruba ceka, ale zvladli to doposud jini zvladneme to take kazda zena pak ma vice myslenek na ten maly uzlicek v naruci ci vedle v postylce jak jaky byl porod ikdyz i tohle pak clovek hodne v hlave probira a jen tak nezapomene

dropska
20. dub 2007

aha kristi diky

klarec
autor
20. dub 2007

Musím říct že jsem klidnější. Když tak někdy pročítam tyto stránky, mám pocit že jsem jediná kdo má strach. A chci se zeptat: často mám bolesti v kříži, je možné že mě to bude bolet i u porodu? Slyšela jsem že křížové bolesti jsou fakt síla. ☹

lazenka
20. dub 2007

Holky,jestli vás to uklidní,tak jsou na tom některý ještě hůř 😉 větší posera než já NEEXISTUJE!!!To mi věřte 😀 dala bych všechno co mám,jen aby mě to nebolelo,ale to asi neklapne 😀

lamia
20. dub 2007

Holky, sice to bolí,ale i tak porod byl jeden z nejúžasnějších zážitků mého života a na další už se těším,klidně bych šla do dalšího těhotenství hned hned hned (a to jsou malé 2 měsíce),ale musím dodělat školu...a zvládnete to určitě! Ono vám ani nic jiného nezbyde 😉 a když je to fakt síla,pořád se dá ulevit epi,já ho sice neměla,ale mamka,co rodila se mnou,s ním byla totál vysmátá až do konce 🙂 A hodně velká podpora je chlap u porodu, zklidní nervy, podrží za ruku...a po porodu jsem se musela šíleně chechtat,jak na mě řval "tlač,tlač, ještě,dělej" 😀 😀 😀 ,ale je fakt,že jsem v ty chvíle vnímala jen jeho a hrozně mě to hnalo dát do toho naprosto všechno 😀 Jediný,co mě hrozně štve ohledně porodu - mám dost okno,co se přesně dělo,tak těch 30 nejvíc vzrušujících minut kolem vlastního narození naší berušky,mám to hrozně v mlze,jak je člověk naprosto mimo z porodních bolestí,toho že už je to za ním a hlavně z toho,že FAKT MÁ DÍTĚ 😀 (teda,ví to celejch 9 měsíců,ale mě to fakt pořádně seplo až když mi malou pleskli na břicho 🙂 ),že si to pořádně nezapamatuje...jinak já měla fakt super porod,hrozně rychlej a hnusný bolesti fakt jen chvíli,těsně před tím,než jsem se úplně otevřela,to už máte pocit,že vás to roztrhne,ale jakmile mi dovolili tlačit, tak úplně skvělý,jak se člověk do toho opře,tak tu bolest skoro přestane vnímat a ta úleva,když je miminko venku a pláče a leží vám na bříšku,celý slizký a nádherně měkoučký... A na bolest zapomenete fakt strašně brzy, já nebyla ani stříhaná,tak mě ještě tak 3 dny bolela kostrč,jak když si narazíte p..na snowboardu a chvíli mě ještě pobolívala namožená hráz,ale jinak fakt ok. A Dropska - doba tlačení je různá (já tak 5 minut,možná ani to ne, malá vylítla jak špunt ze šampusu,byla fakt prcek) ono to hodně závisí i na velikosti mimča a síle maminky,jestli třeba už není moc utahaná a tak.Ačkoliv moje kamarádka měla mimi 3,5 kg a taky prý bylo venku hned.

anddy
20. dub 2007

ahoj holky, to pise klarec o me? jsem na tom uplne stejne, normalne jsem chytla zachvat smichu, kdyz jsem to cetla. Jak se tak nekdo muze trefit do mych pocitu
jo a lazenko mozna nejsem vetsi posera nez ty, ale urcite aspon stejnej 😅 😀 😝

lazenka
20. dub 2007

Ne ne ne ne nene ne ne!Já se bojím nejvíc,fakt! 😀 Ale já si tu naší holčičku ták přála,že já to prostě vydržím.A když to vydržím já,holky.Tak pak už každej 😀 to vám slibuju!!!!!

alenahabibi
20. dub 2007

Lazenka a vsechny ostatni, ja kdyz jsem zacala pri prvnim porodu hystercit, tak mi rekla sestricka co tam byla: "Dovnitr muze, ven musi". 😉 Ja se zacala tak smat, ze me strach presel. A nejvetsi straspitel jsem ja, i pri odberu krve zaviram oci. 😖 No a mam za sebou dva porody, tak se nebojte a s chuti do toho. 😀

silvik
20. dub 2007

Lazenko, uvidíš, že se ti to tak zalíbí, že to budeš chtít zase a zase a zase...... 😀 😀

myska
20. dub 2007

Klarec, já měla křížový bolesti a ják vidíš, jsem tu. Bolí to jak sviňa, ale přežiješ to.
Tak jak psaly holky, klíííd, užívej si poslední dny "svobody", na porod nemysly, však on nějak dopadne.
Já jsem ten den kdy jsem rodila měla naplánovaných strašně moc věcí, který jsem samo nestihla. Stašně mě ten porod zaskočil, že jako už a jako u Ivet tak aj u mě nebylo po 2,5 hodinách o čem mluvit.

klarec
autor
21. dub 2007

Krásné slunečné ráno všem, tak jaká byla noc? Já jsem toho teda moc nenaspala ale jinak se mi zdálo o porodu. Trochu jsem si i představolala ty bolesti a tak a hrozně živě si představovala jaké to je vědět že za chvilku budu mít miminko u sebe. Bylo to fakt super pocit, ale pak přišla má šéfová!! z práce a řekla že mi
že to nebyla voda co vyteklo jen se počůralo miminko. 😀 😀 Koukala jsem jak blázen a byla smutná v nom jsem se probudila a musela se fakt smát 🙂 Tak přeju hezký den a
a užívejte sluníčko...

martinka24
21. dub 2007

Ahoj, jsem na začátku 35.tt a před týdnem mi doktorka řekla, že budu mít porod zřejmě dřív - tak za 2-3 týdny, protože má náš malej hlavičku už hodně nízko.Myslíte si, že je to možné poznat a do jakého týdne těhotenství se jedná o předčasný porod?Řekl někomu z vás doktor to samé a jak to dopadlo?Díky za odpovědi.Martina

anddy
21. dub 2007

Lazenko fakt jsi me uklidnila 😀 😀 😀
Jinak holky diky za podporu, nejhorsi je, ze kazdej rika, ze to boli a ja si to neumim predstavit. Ted si mam udelat svuj porodni plan a vubec nevim co? 😲 Nastrih ano nebo ne? K tiseni bolesti epidural nebo jenom gas and air? (rodim v UK) Myslim si, ze se to dopredu neda naplanovat. Ze se to vse musi ridit podle situace ne?
Ja kdyz jsem mela dostat MS tak jsem uz mela pripravenou zasobu leku. Nesnasim bolest, a tim, ze mam jenom jeden vajecnik, jsem docela trpela 😠
No nechame se prekvapit. Ja nastesti v noci dobre spim a zadne sny o porodu nemam. A na prcka se taky tesim, vzdyt jsem na neho cekala skoro 5 let. Ale jestli budu mit druhe o tom vazne pochybuju a ne jen pro to,ze je mi 32let : 😅 😵 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru