Poslíčci🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat jestli když už začnou poslíčci tak jestli je to známka že porod bude každou chvilku🙂A když mi tvrdne břicho častěji než 5xdenně ale bezbolestně tak jestli to je v poho🙂a nebo jsou to taky poslíčci?Prosím napište maminy a těhulky kdo má stímto zkušenost🙂

velika1
12. srp 2010

dievcata, neviem ci su to poslickovia, ale mame este kopu casu...dnes cely den, take mensie ostrejsie bolesti zo spodu....cakame prve babo a som uz z toho dost nervozna....povedala som,ak to do rana neprestane, pojdem radsej k dr....brucho mi nastastie netvrdne, tak neviem....cele tehu mam dost divne 🙂 zaciatok bol dost zly, potom uz v pohode, maly zacal kopat ako na MS uz v 17 tt....co je vraj na prvorodicku velmi skoro, dokonca sa dr so mnou hadala, ze to je blbost, co jej vykladam 😒 no a teraz toto...ale inak ziadne problemy nemam, uzivam si tehu 😉

miklice
26. lis 2010

Ahojky chtěla bych se přidat do diskuze 🙂, čtu si všechny vaše přispěvky, a chtěla bych se taky zeptat. čekam sice druhe mimi,ale první porod jsem měla celý vyvolaný,takže jsem nezažila žadne posličky atd.Prostě si teď připadam jak prvorodička 😀 Prosim tak se zeptam, jestli mate někdo zkušenosti. Asi 14 dní mam nepravidelne (tzn.asi 2 x denně) bolesti v podbřišku,takovy pocit,jakože tam mam kamen či co.A mimčo strašně talči tlači na spodek.Celkově.Někdy mam pocit,že když vstanu ze židle,tak zadek necham na židli ☹ .Termín mam 25.12, a mimi neni ještě otočene hlavičkou dolů.Myslite že by to taky mohli byt nějkaci posličci?Fakt mam někdy problem i chůze,takže častečně jdu v předklonu 😉 Děkuji za reakce 😵

karinvoneichler
18. lis 2011

jsem v 37tt a občas mi ted tvrdne břicho.. ale dnes jsem pocitíla bolest v podbřišku jako při menstruaci!!.. jsou to poslíčci?? od včerejška mi malá sestoupila už dolu do pánve.. (tlak na močák a mírné píchaní.. ) nemuže to byt vlivem toho že se posunula a o poslíčky nejde?

karinvoneichler
18. lis 2011

@miklice něco podobného jsem taky měla my máme termín17.12. a ten pocit že mam v podbříšku kamen.. mám proto že je malá už dole.. aleš nevím jak je to u dětí otočených koncem pánevním..

balisek
31. pro 2011

Ahoj holky, moc moc prosím o radu, čekáme druhé mimi, jsem ve 21.tt, prvního šmudlíka jsem rodila plánovaně císařem, takže jsem nepoznala kontrakce ani poslíčky..Včera jsem k večeru měla zvýšenej bílej výtok,mám ho od začátku těhu,ale včera jsem ho měla hodně, možná to bylo tím,že jsem většinu dne proseděla a pak navčer běhala kolem domácnosti a uklízela, tak se tam třeba nahromadil,no nevím..Ale pak když jsem si sedla, tak jsem cítila takové bolení v podbřišku až jakoby do zad,asi tak třikrát za seboušlo mi to od podbřišku po stranách břicha do zad, pak to nějak ustalo,ale bříško mi přitom netvrdlo..Měla jsem také hodně ale fakt hodně zaražený větry a teprve až večer se uvolnily, chc se zeptat, jak poznám poslíčky?Mám strach aby to nebyly poslíčky, dneska už je to v pohodě, tak nevím,jestli mám jít k dr, nebo ne, v pondělí jdeme na ten velikej utz,tak že bych se zeptala tam.díky moc za vaše odpovědi

melis7
1. led 2012

@balisek ,počkej co se bude dít dál.To nebudou poslíčci.Spiš si myslím,že tě to mohlo bolet z nějakého toho běhání kolem té rodiny.Chce to asi větší klid.O tom výtoku slé mu Dr řekni.

balisek
1. led 2012

Díky moc za radu,zatím se to neobjevilo,tak uvidíme, s tim odpočinkem je to těžší, toho je málo,snažím se kdykoliv to jde,ale to je fakt během dne minimum

cicinka26
11. led 2012

dobri den chci se zeptat sem tehotna 35tt a odrana mne boli bricho jakdibi sem potrebovala na velkou ale po par sekundach to prestane a mam to treba po hodine podvou co to je muze mi negdo poradit

cicinka26
11. led 2012

😲

cicinka26
11. led 2012
cicinka26
11. led 2012

halo je tu negdo 😵

sarkar
20. led 2013

@cicinka26 Já jsem tu 🙂 Ale nevím, to co máš ty jsem asi nezažila, mě jen občas jakoby píchne v pochvě nebo tam někde, jako při MS, je to častější poslední týden, ale pořád je to jen sporadický - jeden den jednou píchne, pak den nic, dneska už to píchlo dvakrát...Nevím, jestli to můžou být poslíčci?
Jsem taky 35 (34+6 dneska).

blackcat8885
21. led 2013

@sarkar Ja som už 40tt a poslíčkov som mala iba 2x,moje telo sa správa,akoby malo byť tehu ešte 2mesiace.

camelinka
21. led 2013

@blackcat8885 ja mela jediny poslicky 4 dny pred porodem tak neboj, dalsi 2 mesice to nebude 😉 😉 😀 😀
@sarkar myslim ze to nejsou poslicci, ti trvaji dyl a je to takova tupejsi bolest jak pri MS, tohle se spis natahujou nejaky vazy, to budou ty pichance 🙂

nikolapaucinova
5. bře 2013

Zdravim vsechny budouci mamminky... v noci na dnesek jsem mela strasne bolesti,od zad od krizi krece az dopredu do podbriska,vydrzet to slo,ale dost to bolelo,dnes jsem se o tom zminila i u gynekologa ale nic mi na to nerekl...jsem v 38.tt je mozne ze se jednalo o poslicky? Snazila jsem se bolest zaspat a taky se mi to po dlouhe dobe podarilo,ale vylekalo me to... to pichani mivam v posledni dobre take casto...

luceka
5. bře 2013

@nikolapaucinova jj, to budou poslíčci, při prvním těhu jsem nepoznala, co to je, protože jsem netušila, jak vypadají kontrakce, ale taky jsem to měla tak, no a teď při druhém těhu během posledních cca dvou týdnů už jsem je měla 3x, je to jako slabší kontrakce, což už teď vím jak vypadá 😀 mám termín cca týden po tobě.
jinak mi na ně pomáhá horká sprcha, fakt hodně horká, nasprchovat břicho, oblast kříže, chvíli tam pobýt a mělo by to přejít. Ale už mě taky přepadli v noci, kdy se mi nechtělo budit manžela a dceru sprchováním, takže jsem se snažila je zaspat a po delší době se to podařilo 🙂

nikolapaucinova
5. bře 2013

@luceka diky moc za odpoved aj to pichani bolestive si mela? Vcera jsem se to snazila take ustat,usnula jsem nakonec... takze to jsou jakoby slabsi kontrakce?

luceka
5. bře 2013

@nikolapaucinova ano, já to vnímám jako slabé a nepravidelné kontrakce, pokud by se jednalo o porod, tak např. ta horká sprcha by měla kontrakce zpravidelnit a asi i zesílit, poslíčči by měly naopak ustat. No píchání mívám různé, je to na konci těhu asi normální 😉

nikolapaucinova
5. bře 2013

@luceka dekuju za rady... vezmu si z toho ponauceni... ikdyz se mi jeste do toho porodu moc nechce 😀 😀 ... jak to prijde pres den tak je to ok ty poslicci,horsi to bude v noci s tim sprchovanim.. a hlavne teplou vodou....

luceka
5. bře 2013

@nikolapaucinova mě se do porodu taky nechtělo, ale jak se to víc rozjelo, bolelo to tak, že jsem s radostní napouštěla jednu vanu za druhou 😅 😀 pak jsem s takovou radostí odjížděla do porodnice, ať už se mnou něco udělají 😎 😉 hlavně pak už není návratu, takže jsem měla radost z větší a větší bolesti, protože ikdyž jsem byla teprve na začátku, byla jsem vlastně už i blíž a blíž konci 😀 😀 😀 je teda pravda, že na sále už jsem takovou radost z bolesti neměla, tam jsem byla ráda, že žiju 😅

nikolapaucinova
5. bře 2013

@luceka to asi budu rada i ja... 😀 dneska sem byla na ozvy jak sem slysela jecat zensku z porodniho salu aj me to raz dva preslo jit rodit 😀 ale co uz ted... nemuze to byt prece tak hrozne aby to neslo vydrzet... to by nebylo tolik deticek....

luceka
5. bře 2013

@nikolapaucinova já když rodila, tak vedle ječela taky ženská, to mě moc nepovzbuzovalo, ještě když jsem věděla, že je trochu napřed než já 🙄 ale nakonec jsme to zvládli bez ječení o minutu dřív než oni 😵 zacpávala jsem si uši, bylo to děsný, ale dr. mi říkala, ať se to snažím nevnímat, že to každý prožívá jinak, uf, naštěstí 😀 neboj, dobře to dopadne 😵 😵 😵

nikolapaucinova
5. bře 2013

@luceka dekuju ti mockrat... tobe take aby to dobre dopadlo... uz nam toho casu moc nezbyva...

tuti_sk
27. bře 2013

Maminky, vsetky ktore budete dojcit, ci dojcite nezabudnite si kupit zasteru pre dojcenie, je to super vec pri dojceni na verejnosti - budete usetrene zvedavym pohladom na vas prsnik a vase dietatko sa tiez v klude napapa..... ja som to vyuzila maximalne a uplne vsade!
Zastera pre dojcenie - najdete ju na nasom webe, uvedeny v profile.
... a ak este nemate nakupene originalne detske body s vtipnym napisom a este mate cas, tak si urcite vyberte momentalne mame akciu na popularnu kategoriu Charakter dietata (par foto dole).
Vsetko najdete na nasom webe...

Drzim vam vsetkym palce, vzdy si doverujte, dajte na materinske instinkty, tie su najdolezitejsie!

Majte sa.

Mamina - Katarina.

tuti_sk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laura9191
21. črc 2013

ahoj mamulky 🙂 mám dotaz. Jsem ve 28 týdnu a už týden mám nepravidelně bolesti jako při menstruaci a bolesti v kříži, nejvíce v noci..můžou to být poslíčci? jsem prvorodička tak nevím jak to poznat :( zdá se mi to brzy, ale nevím tak se raději ptám..

ined77
10. pro 2013

Dobrý den těhulky a maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/tvrdnuti-bricha/.
Budu moc ráda, pokud si vyšetříte chviličku a napíšete Vaše zkušenosti s tvrdnutím bříška v těhotenství. Vaše poznatky a zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky a těhulky, kterých se toto téma třeba aktuálně týká.
Své postřehy, rady a příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje osobní zkušenost s ...".
Mockrát děkuji a přeji všem krásný den 🙂 .

@nikolapaucinova @luceka @sarkar @balisek .. a další 🙂

ined77
29. dub 2014

Dobrý den maminky a těhulky 🙂,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Poslíčci https://www.modrykonik.cz/poslicci/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s poslíčky. Byli časté, bolestivé? Našly jste vhodnou úlevu? To vše bude jistě zajímat i ostatní těhulky, pro které třeba zrovna teď toto téma aktuální.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂 .
Krásný den všem
Denisa

@slzicka @berunka @smardik @pajmis @evuse @enukleace @abinka @vendy01 @lu777 @sylvinka @lifinka @kristynaw @denousek ... a další 🙂 .

mikala7
22. srp 2015

Ahojky maminy 🙂 Jsem ve 29tt a zatím jen dvakrát jsem měla velkou bolest a křeče v levém podbříšku.Občas mi i tvrdne bříško.Poprvé to trvalo asi 45min...nemohla jsem se pořádně narovnat a chodit.Dneska to bylo po druhé...zase křeče a tvrdnutí bříška...křeč trvá vždycky jen pár sekund...a chvíli ji mám co dvě-tři minuty...pak zase co hodinu...můžou to být poslíčci?Děkuji za rady 😉

ilema
1. lis 2019

Pěkný páteční večer, holky, ráda bych znala vaše zkušenosti a názory. Včera ráno jsem si dřepla k dceři, abych ji pomohla s tkanickami a ucítila dole teplo a že ze mě něco vyteklo. Na slipove vložce jsem měla celkem dost růžového výtoku, plodova voda se v porodnici nepotvrdila. Dva dny (oba) předtím jsem měla silnější výtok, proto ta slipová vložka. Napadlo mě, že mi možná odcházela hlenova zátka a že to včera byl zbytek. Dost často mi teď tvrdne břicho a bolí mě, tlačí v podbřišku a v kříži, začaly mě i víc bolet kyčle. Vše samozřejmě tedy nepravidelně. Ale už je to oproti předchozím měsícům poměrně nepříjemně bolestivé. Dneska celý den odpočívám, tak je to lepší, ale pořád přemýšlím, jestli už se tedy tělo chystá k porodu. Jsem dnes teprve 36+6. Díky za vaše zkušenosti a postřehy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru