Poslíčci🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat jestli když už začnou poslíčci tak jestli je to známka že porod bude každou chvilku🙂A když mi tvrdne břicho častěji než 5xdenně ale bezbolestně tak jestli to je v poho🙂a nebo jsou to taky poslíčci?Prosím napište maminy a těhulky kdo má stímto zkušenost🙂

monaberuska1
autor
14. lis 2007

je moc děkuji, jdu na to mrknout🙂

monaberuska1
autor
15. lis 2007

holky tak pište prosím na tole téma🙂zajímá mě to🙂

kachne23
16. lis 2007

Ahoj, asi ti moc neporadim, p. sem na tom podobně (čekám první), ale myslim, že už jsem poslíčky měla - hlavně mě to chytá v noci, to mě bolí břicho klidně celou noc a křeče jako při menses, tak to asi bylo ono? Zároveň ale ještě žádnej další náznak porodu, ráno to vždycky přejde. Taťka je navíc nemocnej, takže chci, aby mimi počkalo, až se uzdraví a moh mě podporovat v porodnici 🙂

monaberuska1
autor
16. lis 2007

jojo, tohle mám v noci taky , to budou určitě poslíčci, a ráno to zas přejde:_)no na křivce jsem měla zaznamenány 3x děložní stah🙂už se na mimí fakt těším, a teď už se sleduju co se děje abych poznala nakonec porod od poslíčků 😀

pomfrita
16. lis 2007

tak nevím, jestli jsou poslíčci příznakem brzkého porodu, ale mě poprvé chytly v sobotu a další pátek jsem rodila - 6dní poté-čili asi na tom něco bude 😀

monaberuska1
autor
16. lis 2007

pomfrita: 🙂ahojky a v kolikátém týdnu těhu jsi byla??no prý někdy začnou poslíčci a pak třeba za týden jedeš a někdy máš prý poslíčky třeba měsíc před porodem☹(

mysulka
18. lis 2007

Ahojky, tak to mám vyhlídky ☹ Já je mám už asi teď, ze začátku to byla jen taková reakce na práci 😀 a teď tak dva týdny mám ty stahy tak obden jeden až 5, ale zda to jsou poslíčcí, to ví jen moje tělíčko 😠 Ale na to, že rodím v lednu, tak si pospíšili, mrchy 😠

monaberuska1
autor
18. lis 2007

ty rodíš až v lednu??mysulko?vždyť to ukazuje že jsi v 37tt,,,

mysulka
19. lis 2007

no, to je proto, že do MK se to dává podle měsíčků a podle těch rodím 13. 12., ale dle prvních ultrazvuků to je až 5. 1. mám na albu kalendář dle data porodu, ten by měl odpovídat 😉 Mám to i v "pasu" v poznámce 🙂

monaberuska1
autor
19. lis 2007

ty brďo to máš ale pěkně dlouho mezi sebou.já mám jen jeden termín a to je 13.12:-)

kale
20. lis 2007

Ahoj, pri prvním těhu jsem žádný poslíčky neměla a u druhýho jo, taky v noci už tak měsíc před termínem a nakonec jsem ještě týden přenášela. Takže si nemyslím, že by byli příznakem brzkého porodu. Asi je to u každýho jiný.

monaberuska1
autor
20. lis 2007

Ahojky🙂jojo asi to jsou jen ty poslíčci🙂už je mám skoro 2 týdny, ale nejsou prividelně každý den🙂

mamina
20. lis 2007

Holky,poslíčky poznáte podle toho,že nejsou pravidelný a doba mezi nima se nezkracuje.Není pravda,že nejsou bolestivý.Dokážou bolet jako mrcha!Když si nebudete jistý,jestli to není k porodu,vlezte si do teplý vany.Pokud jsou to poslíčci,tak do půl hodiny přejdou..

monaberuska1
autor
21. lis 2007

jojo🙂tak já teda nějak drasticky bolestivý poslíčky neměla, a myslíš mamino, že poslíčci jsou i to když ti občas stvrdne bříško a bolí?

mysulka
21. lis 2007

Tak to buď ráda, že nemáš bolestivý, já už při nich v poslední době nemůžu ani chodit a teplá vana u mě nepřichází v úvahu, jako úleva, protože od 3. trimestru trpím na návaly a jediné, co mám v teple je zvracení ☹ a pak mdloby 😠 Pěkně letos ušetříme za topení 😎 Jen doufám, že mě to do porodu nějak přejde, protože nevím, jak to budu řešit při úlevách při stazích, když tohle nebudu moct provádět 🙄

Jo, jo, Mono-beruško, mám to pěkně od sebe, musím mít pořád něco extra 😀

monaberuska1
autor
22. lis 2007

ty brďo mysulko tak to se asi těšíš už na porod jak divá viď?když už máš takhle bolestivé poslíčky tak by jsi je určitě vyměnila za kontrakce že?a myslíš že budeš rodit dýl nebo spíš dřív?ty brďo fakt ty termíny máš od sebe jako blázen, já mám teda furt jeden🙂a jsem ráda 🙂 já zas teploučko mám ráda🙂

vendy01
23. lis 2007

Ahoj, tak jsem dneska v noci poprvé poznala, co to jsou opravdoví poslíčci. 😉 Vyzkoušeli jsme totiž "vyháněcí metodu" pomocí sexíku 😀 a do hoďky jsem měla bolesti. Už jsem fakt myslela, že pojedem rodit, protože jednu chvíli jsem měla pravidelný kontrakce po 7 min. Ale kolem 5h ráno to zas ustávalo. Ach jo, už jsem se těšila ☹ Teď už je po všem,jen mě trochu pobolívá břicho 🙂

paolin
23. lis 2007

ja mela poslicky tam mesic pred porodem. "trpela" jsem na ne hodne. poslednich 14 jsem temer pravidelne ve 2 v noci stala ve sprse pod teplou vodou, supla jsem jednoho panaka - na radu pana doktora 😉 a pak to zase preslo. parkrat jsme uz pocitali minuty a nic. a nakonec porod stejne zacal prasknutim plodovky.

denousek
23. lis 2007

vendy ale ta vyhaneci metoda 😀 to bylo asi bez ochrany ze??my totiz ted jenine s ochranou aby jsme ho jeste ,,nevyhnali ,, takze vy asi bez takze zato muze sperma ze??nebo se neco muze stat proste kvuli sexu??i s ochranou??to by me zajimalo......at vim jestli muzem nebo ne 😅

paolin
23. lis 2007

denousku, ke konci tehotenstvi se doporucuje nechraneny sex, protoze sperma pusobi priznive na cipek a muze ho zmekcit a vyvolat porod. ve cviceni nam rikali, ze na zacatku tehu sex radi ne, ale na konci hura do toho! 😀

vendy01
23. lis 2007

Denousku přesně tak, jak píše Paolin. Pan doktor mi to ve středu v poradně sám doporučil 😀 😀, tak jsme se do toho samozřejmě rádi pustili 😉 ,ale po tý dnešní noci teda nevim nevim,jestli budem pokračovat 😉
Paolin teda to sis poslíčkování "užila". Toho se docela bojim, abych takhle nečekala..Je fakt, že termín mám až za 10 dní 😒

denousek
23. lis 2007

no jo to je mozny ze sperma pusobi priznive jenze ja prave nechci rodit predcasne zase o tolik tak jsem si rekla ze aspon do 36tt radsi s ochranou vite.....no co kdyby mi to ted vyvolalo porod..jeste je brzo!tak co ja vim od kdy muzem bez ochrany 😒

vendy01
23. lis 2007

Denousku my jsme měli sexík bez ochrany takhle na konci těhotenství až teď, co mi to právě doporučil gynekolog 🙂Jinak jsem se bála. Tak jestli jsi ve 34tt, tak se mi to zdá ještě brzy..opravdu, co kdyby náhodou 😉

paolin
23. lis 2007

od 37.tt. to je miminko povazovano za zrale.

denousek
23. lis 2007

no prave..takze radsi jeste s ochranou ale od 36-37tt to pujde normalne 😵 proto jsem se ptala jestli provokuje porod jen sperma nebo i samotny pohlavni styk vis...jestli neni nebezpecne delat sex ted vubec jeste k tomu kdyz mam prcka moc nizko 😒 ale zatim se nic nestalo

paolin
23. lis 2007

pokud je sex opatrny, tak to neva. 😉

vendy01
23. lis 2007

souhla 🙂 sím

denousek
23. lis 2007

o.k. 😵 tak to je fajn...

monaberuska1
autor
23. lis 2007

jojo holky, já se taky bála předtím, a teď taky radši ne, vždyť už je to jen chvilka a pak budem zas ....no paráda🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru