Poslíčci🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat jestli když už začnou poslíčci tak jestli je to známka že porod bude každou chvilku🙂A když mi tvrdne břicho častěji než 5xdenně ale bezbolestně tak jestli to je v poho🙂a nebo jsou to taky poslíčci?Prosím napište maminy a těhulky kdo má stímto zkušenost🙂

berunka
12. lis 2008

slzicko jsem v diskusich,ktere se tykaji meho problemu 😉 to je celkem normal,sbiram info.ostatne ty jsi taky vsude kdyz se tam se mnou potkavas 😀

slzicka
13. lis 2008

no to jo taky shanim info 🙂 No tak jsem dneska byla u toho doktora zitra jdu do nemocnice na CTG aby se podivali jestli mam nejake kontrakce. a mozna si me tam nechaji ☹ ale doufam ze me snad poslou domu. Uz jsem otevrena na 1prst tak si nejsem jista ze me poslou domu ☹

berunka
13. lis 2008

pokud budes mit na monitoru kontrakce tak te asi nepusti 😒 budou se to asi snazit udrzet nebo proste budou cekat,jestli prijde porod.ale budes aspon pod dohledem,nez doma spekulovat co a jak.

slzicka
13. lis 2008

No ja jsem prave dneska uz nepila ten malinik a bricho me nebolelo tak mozna to bylo z toho caje nevim. Ale doufam ze to v pohode a pusti me domu ☹

berunka
14. lis 2008

ja jsem ti rikala ze ten malinik mi prijde jeste brzo.zvlast kdyz se desis ze porodis driv tak na co podporovat akci porodnich cest 😉 jak jsi dopadla v nemocnici?

micanek
14. lis 2008

Ahojky holk y.. maliník se má začít pít ve 36 týdnu ... jinak co se týče poslíčků, tak já žádné neměla ..pa pa 😵

slzicka
14. lis 2008

berunka: no me to dovolila prave sestra od doktora a to jsem se ji ptala 2x. No dneska jsem teda byla v ty nemocnici a byla jsem akorat na tom monitoru a kdyz jsem videla jak mi tam jezdi ty carky tak jsem si rikala ze je to jasny ze si me tam nechaji aaaaaaaaaaaaale nakonec neee 😵 doktor rekl ze to mam uplne v poradku a mam prijit za tyden takze zase v patek no a zase me budou natacet asi. tak jsem rada ze jsem doma, protoze myslim ze si me tam uz asi potom nechaji uvidim jeste ve ctvrtek jdu ke svymu doktorovi tak mi rekne jestli jsem se otevrela vic nebo ne a v patek zas do nemocnice.

berunka
14. lis 2008

proc myslis ze by si te tam meli nechavat?uz budes skoro v terminu tak kdyby se neco delo proste prijedes do porodky 😉 na monitoru carky jezdi,to je jasny protoze deloha reaguje i na pohyby miminka 😉 ja to tak mela taky.ale kontrakce bys v tomhle tydnu snad uz poznala ne?

slzicka
14. lis 2008

no ja nevim protoze treba uz budu vic otevrena a reknou tak si vas tu nechame. Jojo to carky tam jezdi ale kdyz jsem byla na monitoru poprve a pak podruhe tak jsem tam mela ty carky mensi a ted se mi zdali nejaky vetsi ale to je asi jasny kdyz uz budu v terminu 🙂 Nooo poznala nevim asi jo ja myslela ze uz je mam ale nakonec asi ne tak nevim

berunka
14. lis 2008

mozny je vsechno.ty uz tohlavne porad neres.ve tvem tydnu si ja uz budu piskat 😉 ja jsem zatim ve 33tt a taky uz to ted moc neresimtak ty uz vubec nemusis. po 34+0tt uz je mimi pri porodu v pohode a je jen miziva sance na komplikace.tak uz bud v klidu.takhle mimcu nepomuzes.

slzicka
15. lis 2008

neboj to jako ja jsem v klidu ja se tim nejak fakt nenervuju bylo hur ted uz to je dobry 🙂 Hold to cekani 😉

krista
17. kvě 2009

klararas • 3d • 7. červen 2007 ve 22:23
Ahoj holky, sice už jsem dvojnásobná máma a právě čekáme třetí mimčo, ale s poslíčkama jsem se ještě na vlastní kůži ještě nesetkala až dneska v noci. V jednu hodinu mě chytli slabé kontrakce asi po 12minutách a zkracovali až na 8min. To už jsem začala panikařit a alarmovala jsem svou gynekoložku. Ta mi poradila sprchu a 3tablety magnesia a pokud něco, tak na špitál. Termín porodu mám až 23. srpna, tak jsem z toho trošičku vyjukaná. Vím co to je rodit v 31tt, ale to přišlo nečekaně v ambulanci (bez kontrakcí mi praskla voda a malá byla venku - překotný porod).
Jsem z toho vyděšená a jak jste na tom vy? Není to moc brzo?

macanet • 1d • 8. červen 2007 v 06:52
Ahoj klararas, já mám poslíčky asi 14 dní, ale ne v takových intervalech 😕 Mám je nejčastěji večer , ale je to tak 10 minut a pak je klid.I když včera to trvalo s přestávkama skoro hodinu.Taky jsem měla strach, jestli to není brzo, ale prej není, že někdo zkrátka poslíčky má a někdo porodí i bez nich 😉

nasticka • 8. červen 2007 v 07:29
já mám poslíčky už asi 14 dní, jsou dost silný, většinou večer, tedy spíš vnoci...intervaly jsou asi po 10 minutách, většinou mi na to pomáhá hooodně hopsat na baloně nebo si dát dlouhou teplou sprchu a pak si lehnout a podložit si břicho polštářem..ale taky už občas panikařím, jestli už je to porod nebo ne 😒 bříško mám tvrdý, ale po té sprše se to uklidní..tak jsem zvědavá, jak poznám porod 😅

iza • 1d • 8. červen 2007 v 09:52
ahoj tak já je měla jednou, taky jsem nějak nevěděla co s tím, bylo to jako MS bolesti...ale nakonec jsem to zaspala......na předpor kurzu nám PA říkala, že se máme naložit do teplé vody a že tím poslíčciodezní...a tak vlastně že i je rozeznáme od kontrakcí..ty v té vodě nepřejdou...

klararas • 3d • 8. červen 2007 v 11:05
Dneska jsem byla u doktorky (gynekoložky), chtěla mě pro jistotu vidět. Na půl hodiny mě dala na monitor a pak vyšetřila včetně ultrazvuku. Monitor byl v pořádku, na ultrazvuku zjistila, že malej už je natočenej hlavičkou dolů, váží už 2100g, což je větší na tento týden těhu (takže to bude chlapák) a podle vyšetření jsem na jeden prst otevřená (což je trošku brzo). Radši k ní mám chodit dvakrát týdně, aby bylo dobrý včas zareagovat. Říkal mě, že musím alespoň do 34tt vydržet.
Prý mám ležet a nic nedělat a nerozčilovat se. Pro holky si dneska přijede babička s dědou (mý rodiče), abych měla klid. Tak se spíš budu do konce těhu nudit a přemýšlet

lenycka • 1d • 8. červen 2007 ve 12:43
Já mám poslíčky už asi tak měsíc a půl, jednou mám bolesti v podbřišku jako při MS, pak mě třeba chytají křeče v kříži nebo na vnitřní straně stehen - mám to takové pestré 😎 ale tak já už jsem skoro u konce, takže u mě už by to snad nemělo ničemu vadit..

klararas • 3d • 13. červen 2007 v 10:12
Tak už mě opět ty poslíčci s kontrakcemi potkali dnes v noci. Už z toho začínám mít obavy, že moc dlouho nevydržím. Zítra začínám 31tt. Holky chci se zeptat, kdyby (nedej Bože) se stalo, že porodím, nevíte jak by bylo na tom mimčo?

valeriedlouha • 1d • 2. červenec 2007 v 11:51
Ahoj holky včera v noci jsem začala mít křeče v podbřišku, začalo mi tvrdnout bříško a měla jsem silné bolesti v kříži. Opakovalo seč to po 4-5 minutách pak se to začalo prodlužovat na cca 10 minut. Mohou to být poslíčci??? Díky za odpověď

krista
17. kvě 2009

boobinka • 1d • 6. květen 2008 ve 12:12
Ahojte, včera večer mě opakovaně bolestivě tvrdlo bříško. Po minutě to ustálo a za 4-6 minut opět bolestivé tvrdnutí, tak jsem to měla pořád než jsem usnula. Docela mě vystrašilo, že začínam rodit 🙂 Dnes jako by se nic nedělo, ale vrtá mě hlavou co to bylo?

martinka79 • 2d • 6. květen 2008 ve 12:18
no to je tzv. poslíščkování,a le trvdnutí břicha v tvém případě bych brala vitamny od lékařky. magnezium 2krát denně. 😉 ničeho se nebojjen to chce jklid a nebo teplejší sprchu.

boobinka • 1d • 6. květen 2008 ve 13:21
Mě běžně břísko netvrdne, tak jsem nic takového neřešila... akorát mě vyděsila ta včerejší noc, neboť i na to poslíčkování mám brzy (28tt) nebo se mýlím?

martinka79 • 2d • 6. květen 2008 ve 13:28
no já si nemyslím někomu tvrdne břicho brzy. Já to u druhého těhu měla také brzy a proto jsme musela jt na neschopenku takže se neboj. a kup si to magnezko to snižuje toto tvrdnutí a celkově. Můžeš ho brát až do 34-35t. 😉

berynka • 1d • 6. květen 2008 ve 13:34
já bych zase řekla, že na poslíčky brzo je 🙂 , vždyť to má být poselství nadcházejícího porodu 😉 .
Boobinka: řekni to dr. v poradně, když se to bude opakovat, tak budeš brát magnezium. Hodně odpočívej, vyhýbej se fyzické námaze, ať se ti zbytečně nevyvolávají stahy dělohy.

ygreen • 1d • 6. květen 2008 ve 13:39
Ahojky, hele to magnézko si určitě kup Magnesium lactici, nebo si nech napsat od doktora Magnosolv - ten je rozpustný a zabírá hodně rychle. A můj MUDr tvrdí, že těhotná se magnézkem předávkovat nemůže 😀
Jinak poslíčkovat můžeš třeba měsíc, ale je fakt, že je to brzo. Měla by si zajít za doktorem. Jinak horká koupel by ti to buď rozjela (kontrakce) nebo zastavila (poslíčci).

uci • 1d • 6. květen 2008 ve 14:04
ygreen: to magnesium lactici je nieco ako magnezium spojene s lactobacilom? alebo to len tak znie?

alianka • 1d • 7. květen 2008 v 07:24
ahojte, uci - ne s lactobacilem, ale s vitaminem B6, ktery napomaha vstrebavani magnezia. ja jsem to brala cele tehu tez - 3x denne 2 tablety. predavkovat se fakt nemuzes 🙂 ale doktorce to rekni, ona (on) Ti jiste ty tablety predepise a aspon to nebudes muset platit.

lenulin • 1d • 7. květen 2008 v 08:47
ahoj holky,tak se chci zeptat.Kdy se ty poslíčci začínají objevovat normálně.Já jsem v 35tt a teď už mi to bříško tvrdne docela často a bolí mě i v podbřišku střílí mi to i do stehen.Ale dá se to vydržet a zase to přejde.To jsou už jako ti poslíčci?

thea71 • 1d, 79tt • 7. květen 2008 v 10:22
ahoj, ja jsem 25tt a tvrdne mi bricho i 15 x denne. Je to takove nahle ztvrdnuti, nekdy jenom cast delohy, vetsinou kdyz se mimi hodne mrska a dotyka delozni steny. Doktori mi rekli, ze to je normalni, pokud nebolestive a nepravidelne. Zatim Mivam to hlavne vecer, kdyz se treba natahnu na pohovku a jsem v klidu. Vetsinou to nekolika dlouhymi nadechy a vydechy "rozdycham". Obcas me to trochu znervoznuje, ale mela jsem to same i pri prvnim tehotenstvi, a porodila jsem uplne v terminu, takze si osobne myslim, ze to je individualni reakce delohy na podnety zevnitr, kazdy to pry citi jinak intenzivne. Vsimla jsem si, ze stres a vetsi namaha to dost zhorsuje, takze asi opravdu nejlepsi je se na chvilinku natahnout, pokud je to mozne 🙂 mejte se hezky

pavlina05 • 1d • 7. květen 2008 v 10:37
Holky ahoj!!!
Já teda nemím tvrdnutí břicha ale mě děsně bolí nadbřišek! Děsný tlak a snad i křeče?!
Byla jsem s tím v sobotu na pohotovosti a nic. Vše ok, prý dietní chyba.
dnes jsem žádnou děsivou stravu nejedl a bolí to zase! Se asi picnu!! Nevíte co to může být???

martinka79 • 2d • 7. květen 2008 v 11:29
Já tedy tvrdnutí břicha měla také a to magnezko pomohlo a samozřejmě klid. jinak Pavli tobě asi neporadí netuším co by to mohlo bát spíš nějaký tlak miminebo vážně ze stravy? ono se to nezdá,a le třeba ti něco nesedne aniž by ti bylo špatně. 😉 drž se brzy to přejde.

maxkatka • 1d • 7. květen 2008 ve 12:06
Ahoj, ukončila jsem 34 tt a magnezko beru dál... a na kontrolu jdu až příští týden... no brát ho ještě budu, protože když ho neberu, tak dostávám křeče do podbříšku.... taky si myslím, že už mám asi poslíčky... a to tak od toho 32 tt, ale jsou opravdu jen chvilkový... alespoň mě to donutilo si nachystat tašku do prodky... 😀

jinak mě zase dost bolí stydká kost (doufám, že se ta kost mezi nohama tak jmenuje... 😅 ) a vůbec nevím proč...

janaboris • 7. květen 2008 ve 12:39
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pavlina05 • 1d • 7. květen 2008 ve 12:49
marti, díky. Já netiším co byt to mohlo být. Myslím, že je to mimo dělohu. Spíš střeva,...každopádně je to děs!!!

Holky, poslíčci se projevují stahy dělohy, křečemi dělohy jako při MM...dole???

anta • 1d • 7. květen 2008 ve 13:05
Pavlínko, já myslím, že přesně tak se poslíčky projevují. Bolest podbřišku jako bys to měla dostat, teda není to nic moc 😒 😉

pavlina05 • 1d • 7. květen 2008 ve 13:11
anta 😉 , díky, tak to ještě nemám....

martinka79 • 2d • 7. květen 2008 ve 13:12
jo anta má pravdu mírná mestru. bolest která poleví po čase. 🙂

pavlina05 • 1d • 7. květen 2008 ve 13:14
díky holky 😉

anta • 1d • 7. květen 2008 ve 13:32
To ti teda, Pavli, závidím, mě to občas teď čapá, ne moc, ale přece jen se to tady objeví, zjistila jsem, že to přijde třeba po nějaké delší chůzi, děs běs! 😅

lenulin • 1d • 7. květen 2008 ve 13:53
já to chvílemi taky pociťuji, ale jen chvilkama jako menzes.Jednou 2x za den.Ale zdá se mi to ještě brzo Jsem v 35tt Už se mi i zdá o porodu 😀 Já se tak těším až to bude za mnou.

alianka • 1d • 7. květen 2008 v 17:35
holky ja mam taky obcas poslicky, nekdy boli teda dost urputne, mne to jde hodne do krize (u MS jsem to tak mivala tez)... Lenulin plne Te chapu, ja pri posliccich jasam, i kdyz boli, tak s napetim ciham esi uz z toho "neco" bude nebo ne, no zatim nic, tak snad brzo 😉 jinak v 35tt to podle me neni vubec brzo, to uz mas na poslicky regulerni narok 😀

marky4 • 1d • 14. květen 2008 v 18:14
Holky jak se přesně projevují ty poslíčci?? četla jsem něco o tom, že je to jako bych měla dostat menstruaci....
Můžete mi tedy někdo napsat jak to je? díky moc 🙂

panterka • 2d • 14. květen 2008 v 18:17
no, holky, já mě ve 33tt chytly v noci takový křížový bolesti, tak si říkám, že jsou to nějaký ty poslíčci a druhej den jsem porodila 😅

marky4 • 1d • 14. květen 2008 v 19:41
panterka tak to doufám, u mě ještě nehrozí 😲

berynka • 1d • 14. květen 2008 ve 20:32
Já měla poslíčky úplně nebolestivé 😉 . Buď mi jen ztvrdlo břicho nebo se mi nahoře vytlačila jakoby hlavička, jenže skutečná hlavička byla dole a tohle byla kontrakce. Tvrdnutí břicha jsem měla poprvé někdy ve 34tt, když jsme byli v divadle a něco mě rozrušilo... asi ta nuda 🙂

lenulin • 1d • 23. květen 2008 ve 20:58
Tak já už poslíčky mívám tak 2x až 4x denně a jsem na prst otevřená.Tak bych docela ráda zjistila za jak dlouho to mám čekat. týden ? No to čekání je prostě děsné

allisenka
18. kvě 2009

Ahojte holky...ja mam od 30 tydne kazdy den kontrakce, coz je bolestive tvrdnuti bricha...Hrozil mi predcasny porod, ted jsem za par dni 34 tyden a kontrakce mam porad, kazdy den...do terminu mam jeste mesic a vubec si nedovedu predstavit dalsi mesic kazdy den kontrakce...:( je to uz tak vycerpavajici...od 34 tydne pry uz muzu porodit, sice je to predcasne, ale miminko uz bude moct dychat samo..Takze si ted rikam, ze od ukonceneho 34 tydne nebudu lezet a taky zacnu neco delat aby se to urychlilo, nebo to se neda psychicky vydrzet...

helulicek
18. kvě 2009

Ahojte holky, tak nevím, jestli mám poslíčky nebo ne....nic mě nebolí, jen mám někdy pocit, že mi při ztvrdnutí bříška jakoby stahuje svalstvo, nebolí to, ale někdy si opravdu nejsem jistá, jestli je to pohyb mimíska nebo něco jiného....Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně, no snad jo...
Trochu jsem tu přelítla tuto diskusi a některých z vás je mi fakt líto, mít bolesti každej den a do porodu v podstatě ještě daleko 😅

katulen
19. kvě 2009

helu, mám něco podobného, taky se to stáhne, a je to hlavně, když se mimís hýbe a tím dráždí dělohu...
taky si říkám, musím vydržet aspoň 4 týdny a pak už děj se vůle boží 😕 . Podle mudr. jsem ok, čípek mám dlouhý dost, žádné otevírání, ale to tvrdnutí a stahování je nepříjemný...zatím ještě beru Magnesium Lactici, ale za chvilku už musím skončit, protože pak by se tím zase uklidňovala děloha, což zase není dobré na porod, to musí být zase pěkně aktivní...fakt je to teda věda 😀

helulicek
19. kvě 2009

Taky jsem brala magnésko, ale už nějakej týden neberu...doktorka byla se mnou vždycky spokojená, říkala, že je vše v pořádku....na to stahování jsem se ji ale nikdy nezeptala 😕 Tak ale nevím, jestli to jsou jako poslíčci nebo ne??? Jinak žádný bolesti, všechno ok... 😉
Ono celý těhu je jakási věda 😀

vendy01
20. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsem si připomněla touto diskuzí mé poslíčky 😀 Přispívala jsem sem dokonce z porodnice 😀
Helucinek, Katulen- myslím, že to je tvrdnutí bříška... Poslíčky jsem cítila jako náhlý příval jako menstruační bolesti, který za chvíli vymizel a pak se to třeba několikrát opakovalo. Od opravdových bolestí se to pozná tak, že je rozeženeš teplou sprchou. Ty porodní už ne 😀
Budu vám držet palce!!!

helulicek
20. kvě 2009

tak to potom ty poslíčky zatím asi nemám. Není to divný v 36tt? když je holky mají třeba ve 30tt?

sshiva
21. kvě 2009

Ahoj tehulinky, tak aj ja už pár dní poznávam, čo to poslíčkovia sú...Rozdiel medz nimi a i pohybmi mimíska poznám hlavne podľa toho, že mi celé bruško stvrdne a vystúpi dopredu, takže to vyzerá ako keby som zjedla fotbalovú loptu 😀 Nie je to príliš bolestivé, skor cítim taký silný tlak a ten mi prechádza až niekam dole k "ritke" 😅 A v poslednej dobe sa to opakuje každý den niekolko krát, hlavne na večer...
Tak držím palčeky...nech sú poslíčkovia bezbolestní 🙂

studanka84
21. kvě 2009

Ahojik,ja mam tvrdnutí bříška od 26.tydne. Brala jsem magnerot a pred 14dni ho dobrala. Cervix skore mam mesic uz porad stejne a do poradny uz ted chodím kazdou stredu. Tak uvidime. 1.termin mam 26.5 a pak 2.6

studanka84
21. kvě 2009

Jinak ten cervix mam 3 a na muj tyden tehotensvi dle prikladu v tehu prukazce bych uz klidne mohla mit 7. Zvlastni že?

brisalek
23. kvě 2009

Holky ,jak uz jsem psala mee trvdne brisko uz od 15tt. (vzdy je to spis pri "rozcileni" nebo stresu nebo v aute...), ale doktorka vzdy pri vysetreni rekla, ze tam zadne kontrakce nejsou, jsem zavrena, cipek dobry...tak neberu ani magnezium. Ale asi pred 14 dny tedy 31tt jsme mela asi 3-4X takove krece v brise jako kdybych mela mit prujem postupne od podbrisku az k pupiku...vzdy byly rozestup tak 10-15 minut. A dneska jsem zase citila rano "bolest" takova bolest jako pri menstruaci, trochu jako krec a ztvrdnuti celeho bricha. Trvalo to asi pul minuty a pak uz nic. Je tam ta bolest(jen malinka), ktera jde zespod do celeho bricha a dneska i do zad a opravdu to pripomina menstruacni bolest. Tak se zacinam trochu bat, jestli to jsou poslicci nebo bych mohla rodit driv?? Do poradny jdu az pristi pondeli pri minule 11.5 jsem mela CS 0 jako vzdy.

aluskas
24. kvě 2009

Tak ja jsem mela tvrdnuti briska v prvnim i druhem tehotenstvi uz od 20.tydne, ale s poslicky se to u me neda srovnat. Tvrdnuti je bolestive mirne, kdezto poslicci jsou u me regulerni kontrakce...ackoli jsou pry nepravidelne, tak u me pravidelne...dnes v noci trvaly 2h, pravidelne po 10 minutach, pak jako kdyz utne a byl klid. Myslim, ze uz to bude brzo...

lena27
8. únor 2010

včera vnoci mě bolelo celé břicho. trvalo to ssi tak 2 minuty a pak se to po 5 minutách asi 6x opakovalo. břicho mi ale netrvrdlo. myslíte, že by to mohli být už poslíčci? při prvním těhu jsem nic takového nezažila

romana29
15. črc 2010

Hlásím se další do řady, co při prvním neměla nic jako poslíčky a neví, jak je pozná...
Během dne mě několikrát pobolívá podbřišek jako při menstruaci, břicho mi netvrde - asi, nevím, jak se to pozná 🤐 😀 ,fakt jak prvorodička

marky468
15. črc 2010

@romana29 - já jsem taky nic takového při prvním těhu nezažila, snad jenom 2x mírná bolest v podbřišku asi týden před porodem a žádné tvrdnutí břicha. Teď mně tvrdne skoro pořád, jen když ležím a sedím tak je to v pohodě. Bolesti v podbřišku jsem začala mít cca před 14 dny, ale nebyly krátké, snad hodinové nebo i delší. V pondělí jsem byla na předčasné kontrole a mudr. mně dala magnézko. Je to po něm lepší, ale mám se hodně šetřit. Plánuju ale, že ho příští týden vysadím, protože zabraňuje stahům dělohy a pak by se mohl porod oddálit.

romana29
24. črc 2010

Ted se mi k tomu ještě přidalo, když jdu nebo stojím, nebo sedím, tak když se malá hýbe, tak mě TAK píchne, jako by mi někdo vrážet kudlu do těla...., když ležím, tak ne. Fakt nevím, jak někdo může přežít porod 😀

imarikai
24. črc 2010

@romana29 ani sa nečudujem že to je zle rozoznať samu ma to prekvapilo tiež mam dva porody za sebou a bolesti boli rozdielne aj poslíčkovia aj už porodné bolesti pri prvej som mala kontrakcie ako men.krče ale pri druhom opak cítila som len tlak na panvu a stále behala na záchod žiadne kŕče treba dávať pozor a neporovnávať porodné bolesti s prvého porodu

brulka
26. črc 2010

ahojte 😉 baby tak ja som doteraz tiez ziadne tvrdnutie brucha nemala. je to moje prve babo a kazdy sa cudoval ze ako je to mozne, ze ved v tomto tyzdni su uz poslickovia normalni.

v piatok som bola na UTZ a lekar ma dal aj na monitor a tam som videla ze mam kontrakciu. mala som pri tom taku jemnu menstruacnu bolest. takze teraz viem ako to je. v piatok sa mi tie menstruacne bolesti objavili prvy krat a mala som stastie ze som bola akurat na tom monitore - inak by som dodnes nevedela ze je to ONO 😀

mne vsetky kamaratky tie falosne kontrakcie opisovali ako ze ti brusko stvrdne ako beton, ze to clovek pociti ako to pride a ako to odide a ze to chvilocku par sekund alebo minut trva atd. no u mna je to uplne inak. mna proste zaboli podbrusko brucho ani nejak nestvrdne a potom bolest odide. takze je to asi u kazdej ine 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru