Poslíčci🙂

monaberuska1
14. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat jestli když už začnou poslíčci tak jestli je to známka že porod bude každou chvilku🙂A když mi tvrdne břicho častěji než 5xdenně ale bezbolestně tak jestli to je v poho🙂a nebo jsou to taky poslíčci?Prosím napište maminy a těhulky kdo má stímto zkušenost🙂

denousek
9. pro 2007

me taky,a bohate v mym stavu... 😖

denousek
24. pro 2007

holky jste tu nekdo??pomooocccc!!!!!!!

v 1 v noci me vzbudili bolesti bricha pak za hodku znova,pak za pul hodky a ted tak cca po 15 min tak sem i z postele vylezla jenze to trva vzdycky tak 10-20 vterin muzou to byt prave kontrakce nevim co delat mdo kdy cekat...ach jo.....

kristynaw
24. pro 2007

denousku,klidek..jsi tu?

kristynaw
24. pro 2007

hele,dej si sprchu,kdyz to prejde,jsou to poslicci. kdyz ne,a naopak se to zhorsi ,jsou to kontrakce. ja ti reknu,co rikali me,a to jsem v nemocnici byla 5krat s kontrakcema,ktery nesly zastavit,malem jsem rodila v 31tt,az po pate to byl porod.
takze, nedivej se na hodiny s tim,ze cekas,kdy prijde dalsi kontrakce. proste neco delej,a az to zaboli,tak koukni,kolik je hodin. aby to bylo to pravy,musi to byt pravidelny,neustavat a naopak se to stupnovat. me rekli,vic jak 6 za hodinu,volat a ptat se.
kdyz bolest bude zesilovat,porad to bude pravidelny (treba kazdych5minut) a bude to trvat treba 30 sekund a takhle to bude treba dve hodky,tak bych zavolala a nebo uz rovnou jela do porodnice,uz na to tydny mas....
samozrejme ,pokud praskne voda nebo zacnes krvacet,jed hned.
ale mohli by to byt poslicci.
tak zkus tu sprchu,pak to "zkoumani"jakcasto to mivas,intenzitu atd.

co presne citis?bolest bricha nemusi byt kontrakce, prava kontrakce je ,kdyz to prijde,boli jako silna menstruace,bricho je tvrdy,pak to zmekne,bolest prestane. a pak to prijde znova, v tech pravidelnych intervalech.

drzim pesticky!!!!🙂

denousek
24. pro 2007

ahoj kristyan jo jsem tady ale trpim jak kun...ve sprse sem byla o pul 5 a ted je to kazdych 10 min.....nevim kdy jet a kdy cekat ach jo....fakt to nejsou posly.....trva to jen tak 10nekdy 20 vterin ale je to ted po 10 min

kristynaw
24. pro 2007

a vzdycky to prijde po tech 10?jak uz je to dlouho?

kristynaw
24. pro 2007

zavolej si do porodnice,oni ti reknou,ale asi to uz teda je ono🙂

denousek
24. pro 2007

po deseti minutach prave uz asi hodinu 😒

beeeee bojim...

kristynaw
24. pro 2007

tak si zavolej.asi ti reknou,at pockas,az se intervaly zkrati,alee uvidis. oni ti poradi.drzim moc moc pestikcy,to zvladnes!!!!! a budes mit ten nejkrasnejsi darecek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kristynaw
24. pro 2007

ja odchazim spat,mam noc🙂fakt si zavolej a nebo uz rovnou jed. prinejhorsim te poslou domu,to nevadi. myslim na tebe a nechej po nekom zpravu tady!🙂

denousek
24. pro 2007

dekuji mej se pekne

sylvinka
24. pro 2007

jeee, denousku, at jsi, kde jsi, držím palce!!!!

abinka
24. pro 2007

sylvinko Denoušek už je v porodnici.jak budu něco vědět ozvu se.držte ji všichni palečky.já mám husinu po celém těle to je šílený 😨

lifinka
24. pro 2007

denousku: držte se, ať to máš brzíčko za sebou!!!!!! 😵

sylvinka
24. pro 2007

abinka, děkuju za zprávu 🙂
od ted tu asi budu až večer - možná u tchýně budu moct kouknout!!!!
Držím pěsti!!!!!

abinka
24. pro 2007

Holky tak úúúúúúúúúúúúúúúúúúúžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžž
Denoušek to má konečně za sebou dnes po 15h(omlouvám se ale vypadl mi z hlavy přesný čas 😅 ) se jí narodil zdravý klučina měří 50cm a váží 3100g. Tak jim držte pěsti ať jdou brzo domů.
Jinak krásný štědrý večer 🙂

kristynaw
24. pro 2007

joo,gratulace velike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lifinka
24. pro 2007

jééé, tak denoušek už je maminkou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!na stědrý den, moc hezké!Hodně zdravíčka přejeme 😵 přesně na její termín!

sylvinka
25. pro 2007

velká gratulace!!!!! Včera už jsem se tu nedostala, ale myslela jsem furt!!!!!
Tak at jsou zdraví a bez problémů a můžou co nejrychleji domů 🙂

lu777
25. pro 2007

páni, tak nakonec fakt na Štědrý večer 😅
veliká gratulace !!!! krásné míry 😵
těším se na fotečky 😵

vendy01
25. pro 2007

Denouškovi taky moc gratuluju!!!!! To je krásný na Štědrý den! 🙂

abinka
26. pro 2007

gratulace vyřízeny. 😀
Denoušek má obavy ze žloutenky tak jí držte pěsti ať jsou brzo doma a zdraví 😉

enukleace
16. srp 2008

Ahoj holky, já jsem 5 dní po termínu, poslíčky mám už pěkně dlouho, od včerejšího večera zesilovaly a zátka mi odešla už dvakrát a nic. Už mi z toho docela hrabe. U nás v porodnici vyvolávají 10 dní po termínu, takže už jsem se dozvěděla, že mám ve středu nástup. Moc se mi na vyvolání nechce. Sex jsme s manželem zkoušeli, ale jsem už celá rozbolavělá, není to příjemný, je to spíš z donucení. Tak praktikuju dlouhý procházky. Ještě mi v poradně řekli abych moc nejedla, že mimčo má pocit, že strádá a půjde ven. Když co jinýho pomůže v týhle době na psychiku než zmrzka nebo kus čokolády? Hrozně se na prcka těšíme a všichni pořád volají kdy už to bude...je to vážně na bednu. 😒

pajmis
23. zář 2008

Ahoj, může mi prosím někdo odpovědět na můj dotaz?? V kterém týdnu by měli správně přijít poslíčci?? Je možné, že bych měla poslíčky ted, když sem v 30tt?? Zdá se mi to brzy... i kdyby měli přijít měsíc před porodem, tak si myslím, že mám ještě čas... ale je to divné... nečetla sem přízpěvky z téhle diskuze, tak nevím, jestli to tady už někde není... ale od včera mám bolesti jako bych měla dostat menzes a je to silné... ale včera to bylo intenzivní a dnes už méně... a pichá mě v děloze a malého cítím uplně dole jako by se chtěl drát ven.. a pořád mě jakoby šomrá v břiše, až mě to rozesměje... je to zvláštní... vůbec nevím jak poslíčci vypadají, tak možná si to jen namlouvám... k Dr. jdu v pondělí, tak nechci chodit předčasně a chci počkat až do pondělka - jestli to malý vydrží ještě uvnitř 🙂 skoro při každém pohybu mě tvrdne břicho... neustále a častokrát za den, už to ninepočítám, je to fakt každou chvíli.. a beru magnesko v podobě rozpustného prášku - Magnosolv... tak mi prosím někdo poradte, jestli se může jednat o poslíčky.. děkuji moc za info 🙂

evuse
24. zář 2008

Ahojky Pajmis, je to možné, že by to byli poslíčci. Koukala jsem do chytré knížky a tam píšou, že "poslíčci (kontrakce podle Braxtona-Hickse) obvykle začínají asi po 20tt a jsou to jakési rozcvičky dělohy v přípravě na porodní bolesti. Dříve a silněji je pociťují ženy, které již byly těhotné. Jejich účinkem se ohýbají svalová vlákna dělohy a rozcvičují se v přípravě na skutečné kontrakce, které potom v termínu vytlačí dítě ven. Tyto kontrakce nejsou bolestivé, ale někdy jsou nepříjemné. Svírání dělohy se postupně šíří od horního okraje dolů, než se stah uvolní. Obvykle trvají 15-30sec., ale mohou trvat i dvě minuty a déle. Jak se těhotenství blíží ke konci, jsou častější a intenzivnější a někdy i bolestivé. I když nejsou dostatečně účinné, aby vypudily dítě, někdy mohou odstartovat začátek předporodních procesů. Pro zmírnění kontrakcí radí změnit polohu, pokud stojíš, lehnout si, pokud ležíš, nebo sedíš, naopak se projít. . Pokud jsou kntrakce příliš časté(více než 4 za hodinu) a jsou provázeny bolestmi ( v zádech, břiše, nebo pánvi) či jakýmkoliv druhem neobvyklého výtoku , je potřeba obrátit se na lékaře. " Myslím, že bys měla svému doktorovi aspoň zavolat a poradit se, jestli je to ještě v normě.

pajmis
24. zář 2008

evude- díky za radu... v pondělí mám jít do poradny, tak sem si říkala, že to snad počká do té doby... dnes sem ještě žádné závratné potíže nepozorovala... tak jen doufám, že bude vše OK. Pohyby malého cítím dost, tak aspon že to je v pořádku... zkusím to vydržet do pondělí a kdyby se mi to náhodou nějak zhoršilo že by to bylo moc často za den nebo tak, tak poletím do nemocnice - maximálně to bude planej poplach 🙂 Díky moc za radu... 😉

smardik
24. zář 2008

pajmis já mám poslíčky asi od 31týdne a rovna ted taky ☹, mě pomáhá ta teplá vana jak tu holky doporučovaly

slzicka
12. lis 2008

Ahoji holky tak bych rekla ze mam asik uz poslicky boli me bricho ale ne pravidelne uz jsem je mela 2x docela silny, mam rizikovy a hrozi mi predcasny porod , dneska jsem 35TT+7. Tak jsem se chtela zeptat jestli treba nahodou se mi ted porod uz nejak hodne neblizi. Cetla jsem tu pry tak mesic pred porodem nebo 2 tydny pred porodem ale kdyz mam to rizikovy a malej uz je hodne natlacenej dole uz jsem byla i nemocnici ale to bylo ve 27TT a tam mi bylo receno ze jsem otevrena trochu. Tak ted nevim jestli se mi ten porod uz hodne blizi. 🙂

berunka
12. lis 2008

poslicci ti porod nepvlivni.je tu uz v diskusi porod tema o posliccich a nekdo je ma od 34tt napr a nekdo vubec.ty kdyz jsi na rizikovym a resis jestli budes uz rodit bys hlavne nemela pit ten malinik.tim si podporujes otvirani porodnich cest.a kdyz mas nejake pochybnosti zajed do porodky,tim nic nezkazis 😉

slzicka
12. lis 2008

berunko ty si taky vsude vid?? 😀 No ale me sestra od doktora rekla ze ten malinik uz muzu pit normalne. Zitra si asi k doktorovi zajedu aby se na me podival a rekl mi co a jak jesti sem se nahodou nezacala otevirat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru